2733
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
بچه ها تا 2 سال و چند ماهگی هم اگر حرف نزن ایرادی نداره یکی از دوستام بچه اش نزدیکه 2 سالشه فقط در حد ماما و بابا حرف میزنه از گفتار درمان که براش پرسیدم این جواب رو بهم داد
فقط گفت یه معاینه گفتار درمانی باید بره که خیالمون راحت بشه مشکل خاصی وجود نداره
CafeMom TickersCafeMom Tickers
باهاسون زیاد حرف بزنین و براشون زیاد کتاب بخونین.خصوصا شعر.من قبلا از یه دکتر شنیدم سی دی شعرهای حسنی خوبه..دختر من زیاد باهاش حرف میزنم و شعر از اول به دنیا اومدنش براش خوندم الان 18 ماهشه کامل حرف میزنه حتی جمله میگه.
2738
عزیزم با سی دی میخوای بچتو به حرف زدن تشویق کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توروخدا برای بچه هاتون اینقدر سی دی نذارید.ضرر دیدن تی وی تو این سن زیادتر از منفعتشه ..
براش آهنگ بذار روی حس شنواییش کار کن.باهاش حرف بزن .رادیو تو خونه روشن کن بذار گوش بده و کتاب بخون ...
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند.
این هفته، هفتهء برآورده شدن آرزوهای توست دوست من، باور کن .....
زوده بابا. براش قصه بگو. روزشو تعریف کن. خیلی زودهههههههه
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
اصلا نگران نباشین. پسر من تا 19 ماهگی حدود 20 کلمه می گفت. یهو از 20 ماهگی فوران کرد. الانم ادای حرف زدن در میاره. 21 ماهشه. البته اینم بگم باید دید روند رشد بچه تون تا حالا طبیعی بوده یا نه؟ تا حالا همه چیزش از نظر دکترش اوکی بوده یا نه...اگه اوکی بوده، پس نگرانی نداره و بچه تون رو با احدی مقایسه نکنین و به حرف و چرندهای اطرافیان هم اصلا گوش ندین
من از زبان دکتر شاهین فرهنگ نقل قول میکنم که : تا سه سالگی حرف نزدن جای نگرانی نداره و اپلیکیشن گربه سخن گو رو روی گوشیتون داشته باشین، یکی دوبار انجام بدین بعد اپلیکیشن رو باز بذارین و برین دنبال کارتون ، تا فرزندتون خودش با اون گربه تمرین کنه ، انشالله به زودی رادیوی خونه ات روشن میشه من دو تا رادیو دارم تو خونه 😉
2706