2737
2739
سلام من فکر میکردم سزارینی نیازی به رژیم غدایی خاصی ندارن تا اینکه دکترم گفت ممکنه یبوست داشته باشم که ربطی هم به سزارین یا طبیعی بودن زایمان نداره چون سرش شلوغ بود نتونست زیاد توضیح بده حالا من اومدم از خانمهای با حوصله میپرسم تا راهنماییم کنن ممکنه خیلی چیزا رو از قلم بندازم اگه شما هر چی به ذهنتون میرسه بهم بگید ممنون میشم ده بهمن قراره زایمان کنم شایدم زودتر میخوام اماده باشم
ممنون
لاله جان ایشالا که زایمان خوبی داشته باشی. زایمان من ایشالا اوایل فروردینه. من قبلا یه سری مطلب در مورد توصیه های مامانائی که سزارین کردند گرفتم .متاسفانه توی وورد ذخیره کردم و لینکشو ندارم که برات بذارم. به هر حال همون مطالب رو برات میذارم امیدوارم به دردت بخوره:

اینا نظرات افراد مختلفه که جمع آوری کردم:

واقعا شکر خدا من زایمان راحتی داشتم.بستگی به خود فرد هم داره. در ضمن من توان جسمی خیلی عالی هم ندارم. کاملا متوسط رو به ضعیف حتی.

حتماااااااااااااااااااااا گمپوت آناناس بخور بخیه رو زود جوش میده برای زخم خوبه!

من صبح ساعت 7.45 سزارین کردم ساعت 11 شب باچایی و عسل و آب کمپوت آناناس شروع کردن

برای زیاد شدن شیرت هم حتما سوپ ماهیچه بخور خیلی خوبه با عرق رازیانه

من از همون شب اول که میخواستم از تخت بیام پایین شکمم را بستم (یادت باشه شکم بند با خودت ببری)چون راه رفتن با شکم بند خیلی راحتتر هست .
کمپوت آناناس خیلی خوبه اولین عذاتم سعی کن با سوپ یا آش شروع کنی .آب گوشت هم خیلی مقویه.سعی کن غذاهای ملین بخوری که دچار یبوست نشی .
تا میتونی راه برو که به زود خوب شدنت کمک می کنه

معمولا تا 3/4 روز اول درد داری دکتر به من گفت بعد از 10 روز شکم بندو ببند چون هنوز بخیه ها درد داره

حتما زیاد خرما بخور

من هم 8 صبح سزارین شدم ساعت 10 شب با آب کمپوت آناناس شروع کردم. فرداش هم برام ناهار آوردن. 3 روز اول درد داری ولی بعدش خوب میشی. کمپوت آناناس زیاد بخور هم شیرت زیاد میشه هم بخیه هات خوب میشن.
شکمم رو اصلا نبستم ولی خیلی خوب جمع شد.

به نظر من اصلا نترس.چون ترس نداره.من 2 ماه پیش سزارین کردم.9 صبح سزارین شدم.از 12 شب قبل باید ناشتا باشی.به من 8 شب مایعات دادن.حتما کمپوت انجیر وگلابی بخور که یبوست نگیری.با بخیه یبوست فاجعه ست.البته من که نداشتم.کمپوت آناناس هم برای زخمت خوبه.اگه بیهوشی موضعی باشی بعد عمل درد زیادی داری مسکن میدن خوب میشی ومخدر هم نمیدن 2-3 تا شیاف دیکنوفناک با هم میزارن.و نباید تا 24 شاعت سرتو بلند کنی....اگه بیهوش باشی بعد به هوش اومدن دردداری.درد اصلی همینه.بعد درد تا 3-4 روز داری ولی نه به اون شدت.من روز دوم شکم بند بستم.معجزه می کنه ودرد خیلی کم میشه مخصوصا تو راه رفتن.خیلی راه برو.تا روده ها راه بیوفتن و گاز جمغ نشه که درد داره.بعد عمل شکم رو فشار میدن اما نترس دردش کشنده نیست وکوتاهه.چندتا فشار میدن وتموم میشه.ممکنه بعد سزارین تو شانه وگردن وکتف درد شدید داشته باشی و فکر کنی داری فلج میشی.اینم طبیعیه.بخاطر جمع شدن گاز زیر پرده دیافراگمه.با کیسه آب گرم خوب میشه.................قسمت ناخوشایند سزارین سوند زدنه درد نداره اما یه جوریه که آدم خوشش نمیاد اما چاره ای نیست.
اول شیر نداری قطره قطره میاد بچه هم سینه رو نمی گیره و گریه می کنه وفکر میکنه این آخر دنیاست اما نه اینطور نیست.بچه هیچیش نمیشه.شیرت میاد 2-3 روز طول داره.قطره شیر افزا خوبه ولی معجزه نمی کنه فکر نکن یه بار بخوری رود نیل راه میوفته.سوپ ومیوه های ابدار و حلیم وعرق رازیانه بخور.مهمتر از همه آرامش خودته که شیرت میاد وخوب میشه.حبوبات رو بزار کنار برای نفخش.بچه اذیت میشه.

تغذیه بعد از زایمان :

- از خوردن غذاهای نفاخ ( حبوبات , سبزیجات خام م انند
کلم و میوه ها ی نفاخ .... ) خودداری کنید .
- غذاهای ملین استفاده کنید .
- غذاهای بهتر و متنوع تر با توجه به سفره خانواده داشته
باشید .
برای جلوگیری از یبوست شکم و اجابت مزاج راحت از
مواد غذایی سبک و پر انرژی و انواع سبزیها و میوه ها
استفاده کنید .
در صور ت تشنگی و نیا ز بدن به آب از آن استفاده
کنید، هیچ مایع دیگری نمی تواند جایگزین آب برای
رفع نیاز شما باشد .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

http://pdf-10002502.niazemarkazi.ir/article/rel/%D8%A8%D8%B9%D8%AF+%D8%A7%D8%B2+%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86+%DA%86%D9%87+%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA+%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C+%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85+%D8%A7%D8%B3%D8%AA/pdf/10002502.html

http://www.oshagh.com/index.php/en/1389-01-03-11-51-11/24-1388-12-13-12-13-55/2175-1389-10-20-16-01-32.html

این دو لینک هم بد نیستند.

موفق باشی.
2731