2737
2739
عنوان

مسخره کردن بعضی اسم ها توی مدرسه، دوستا و آشناها!

| مشاهده متن کامل بحث + 187309 بازدید | 218 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
اسم دخترم آترینا گذاشتم یه چند بار خانواده شوشو مخففش کردن منم خیلی‌ جدی باهاشون برخورد کردم وقتی‌ یه اسمی رو مسخره می‌کنیم داریم به پدر مادری که اون اسمو انتخاب کردن ب احترامی می‌کنیم ما باید یاد بگیریم به سلیقه دیگران احترام بذاریم اگه ما که بزرگتر هستیم اسم کسی رو مسخره نکنیم فردا بچه‌ا‌‌مون هم از ما یاد میگیرن به اسم دیگران احترام بزارن بعضی‌ از آدما چون تلفظ براشون سخته شروع می‌کنن به مسخره کردن بهتر این جور افراد رو ادبیاتشون کار کنن
دخترم 1سال از با هم بودنمان گذشت با تو شکوفه‌‌های بهاری را دیدیم با تو گرمای تابستان را چشیدیم با تو پا با روی برگهای پأییزی گذاشتیم یلدا را با تو جشن میگیریم و با هم در انتظار دانه‌های ریز برف در زمستان هستیم این فصلها با تو چه قدر زیباترن
خلاصه نظرات شما :
اقاقیای : شما به عنوان مادر دوم کودک یاهمون معلم باید راه درست روبهشون نشون بدی
پروشا : بچه ای که تو خانوادش ببینه که اسمیو مسخره میکنن یاد میگیره اونم مسخره کنه به نظر من این بحث فرهنگ خانواده هستشو به انتخابه اسم ربطی نداره
معماربانو : بچه ها تو عالم بچگی حتی به شوخی و خنده تو جمعشون این کارو میکنن ...هنوز شخصیت بچه شکل نگرفته که
ال گلى : دقیقا منم از الان غصه ام گرفته که چه اسمی واسه بچم انتخاب کنم که هم قشنگ باشه و هم خوب تلفظ بشه
مری (مامان آندیا خانم) : اگه بخوان مسخره کنن هر اسمی رو یه جور مسخره میکنن مهم اینه که یه جوری بچه رو تو جیح کردو و بهش اعتماد به نفس داد که اصلا براش مهم نباشه و به اسمش افتخارم بکنه به شرط اینکه واقعا اسم خوب و با معنی باشه.... البته بعضی اسماها هم واقعا جالب نیست مثل راحله
Rosemond : آخر به این نتیجه رسیدم اون کسی که هر اسمی رو مسخره می کنه اون نشونه فرهنگ و خونواده ایه که ازش بیرون اومده و هیچ کاریش نمی شه کرد متاسفانه
*ساتین* :به نظرم هیچ چیز زشت تر از این نیست اسم محمد رو بد صدا می کنن
مندی : اینا که گفتی خیلیاش بد نیست مثلابه سالومه بگی سالی کجاش بده تو همه جای دنیا به خصوص تو امریکا اسمها رو مخقف میکنند ایرادی هم نداره
دختر همسایه : ما برای بچه هام فقط کافی اسم با معنا و زیبایی انتخاب کنیم. و جوری تربیتش کنیم که همیشه به چیزی که هست و و کلا به داشته هاش افتخار کنه. درسته شخصیت بچه ها کاملا شکل نگرفته ولی مسخره کردنو حتما از خوانواده هاشون یاد گرفتن منظورم از آدمای بی شخصیت همون پدر و مادراشون بود..... درسته باید مرزی باشه ولی معمولا صدا زدن مخفف اسم از روی محبت یا تمسخر کاملا مشخصه... بعضی وقتا از روی محبت پدر و مادرا اسم بچه رو مخفف میکنن که این بحثش جداس. ... به نظرم اگه تو جمع فامیل اسمی از روی محبت مخفف صدا زده میشه میتونیم به بچه توضیح بدیم که درست نیست ازین طریق بخوایم به کسی ضربه بزنیم. البته فک میکنم بچه ها متوجه لحن با محبت و با تمسخر میشن
Rosemond : ولی من اصلا دوست ندارم اسم شکسته بشه اصلااااااااااااا حالا سالومه بشه سالی اوکی. آره بهترین راه اینه که جوری بچه هارو با اعتماد به نفس بار بیاریم که به اسمشون افتخار کنن... به نظرم خیلی نباید وسواس به خرج داد ،
مهدیه : ادم بی قزهنگ هر اسمی رو مسخزه میکنه ؛ ما باید کاری کنیم بچه هامون به اسمشون افتخار کنن
taranehh : هرچی شنیدید بگید من باید انتخاب کنم ولسه پسرم و واسم مهمه واسش عیب در نیاد میگم این دوره زمونه روز بروز بچه ها بی ادبتر و زبون درازتر میشن انگار متاسفانه قدیم حداقل از بزرگترا حساب میبردن ..بعدم ما که تو مدرسش نیستیم که ...
دختر همسایه :
mamiatrina : اسم دخترم آترینا گذاشتم یه چند بار خانواده شوشو مخففش کردن منم خیلی‌ جدی باهاشون برخورد کردم وقتی‌ یه اسمی رو مسخره می‌کنیم داریم به پدر مادری که اون اسمو انتخاب کردن ب احترامی می‌کنیم ما باید یاد بگیریم به سلیقه دیگران احترام بذاریم اگه ما که بزرگتر هستیم اسم کسی رو مسخره نکنیم فردا بچه‌ا‌‌مون هم از ما یاد میگیرن به اسم دیگران احترام بزارن بعضی‌ از آدما چون تلفظ براشون سخته شروع می‌کنن به مسخره کردن بهتر این جور افراد رو ادبیتشون کار کنن
2738
با عرض سلام ودرود وبا اجازه ی مدیرمحترم ودوستان گرامی

آیا تا به حال به مضرات چای وقهوه اندیشیده اید؟؟
آیا به دنبال جایگزینی خوش طعم ومفید برای این نوشیدنیهای مضر بوده اید؟؟

بفرمایید
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=684197&PostID=26721755#26721755
دمنوش*به*قدمی بزرگ به سوی تندرستی09360515893
یک سوال مشابه : هدفم از این سوال اینه که تاثیرگذاری نظر گروه همسالان رو روی بچه ها مون بهتون بگم :
به نظر شما توی ابتدایی حتی تا کلاس سوم (9 سالگی) بچه ها متوجه زیبایی ها میشن ؟ ممکنه کسی از دوستاشونو به خاطر زیبایی تمسخر کنن؟ آیا دور و ور بچه هایی که خوش بر و رو هستن شلوغ تر نیست ؟
احساس زیبا نبودن که از این دوران برای کسی به ارث می مونه در آیندش چه تاثیری داره ؟ خصوصا در مورد دختر بچه هایی که از نظر دوستانشون خوشکل نیستند، والدین چجوری می تونن این حس منفی ایجاد شده نسبت به زیبایی رو از بین ببرن ؟
راستش فک نمیکنم بین بچه های ابتدایی این مساله مهم باشه بیشتر این موضوع از راهنمایی به بعد براشون مهم میشه.تو دوران ابتدایی به نظرم توجه معلم یا بقیه به دختر بچه های خوشگل ممکنه تو روحیه بچه ها اثر منفی بزاره
خوب بود این مردم دانه هاى دلشان پیدا بود ...
دانش آموز دوم دبستان دارم که جدیدا هفته ای یکبار مادرش خواسته بیاد خونه من تا روحیه اش عوض بشه، توی خونه گوشه گیر شده، توی کارهای کلاسی شرکت نمی کنه و .... . می دونید چرا ؟ چون یه خورده سبزه تر هستش و بعضی همکلاسیهاش بهش اینو گفتن ....
به نظرتون کسایی که بهش گفتن تربیت خانوادگی پایینی داشتن ؟
این از زیبایی که شخص تاثیری نداشته توش، در مورد انتخاب نام که والدین می تونن موثر تر باشن نه؟
-
یک نکته : مدرسه ای که 6 ساله شاغلم جزو سه مدرسه اول شهرمون در سطح ابتدایی دخترانه هستش ها و دانش آموزاش انتخاب شدن و شهریه بالا هم داره و معلمین هم با تجربه و سابقه ان...
2706