نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > آمادگي و اقدام براي بارداري > جراح متخصص فيبروم و بارداري بعد از جراحي

موضوع: جراح متخصص فيبروم و بارداري بعد از جراحي + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
ململي پست ها : 33عضویت:1389/8/27
1389/10/27 - 6:23 عصر
سلام دوستان،
من يك سري اطلاعات ميخواستم در مورد متخصصين جراح فيبروم در ايران. من چهار تا فيبروم دارم كه الان بزرگترينش به قطر 9cm هست يعني تقريبا اندازه گريپ فروت! امسال ارديبهشت ماه بعد از مشورت با پزشك باردار شدم و همه چيز خوب پيش رفت تا هفته 17 كه درد وانقباض شديد رحم شروِع شد و باعث شد كه تو هفته 21 زايمان زودرس كنم و ني ني مو از دست بدم. دكترم موقع زايمان گفت دليلش ضعف دهانه رحم بوده ولي بِعد 6 هفته كه معاينه كرد گفت فيبرومها باعث زايمان شدن و توصيه كرد كه بزرگترين فيبروم رو با جراحي در بياره و بعد من دوباره اقدام كنم. من چون ايران نيستم ميخواستم خواهش كنم از دوستاني كه اين جراحي رو داشتن و بعدش تونستن بچه دار بشن دكترشونو بهم معرفي كنن. من يك مقدار براي جراحي ترديد دارم چون ريسك چسبندگي رحم و ناباروري نگرانم ميكنه.
مرسي براي كمك و راهنمايي
ليلي(مامان شهراد) پست ها : 1429عضویت:1387/12/10
1389/10/27 - 7:28 عصر
راستش من هم فيبروم داشتم البته از نوع ساب سروزال كه با قطر 5 شروع شد وآخر بارداري سايزش 11 بود بچه هم البته با احتياط دو هفته زودتر به دنيا اومد و سالم و سرحال.ولي خيلي بستگي به جاي فيبرومت داره مال من بيرون رحم بود .نوع بدش اوني كه توي ديواره رحم هست.ولي كلا استراحت ما از بقيه باردارها بايد بيشتر باشه.من هم دوران بارداري بدي داشتم چون همش احتياط مي كردم.حتي موقع سزارين هم دكتر گفت چسبيده به ديواره رحم و نميشه فيبروم رو برداشت.باز هم با دكترهاي بيمارستان پارسيان تهران مشورت كني بد نيست.دكتر گفت قبل از بارداري دست بهش نزني بهتره ولي اگر براي بارداري مشكل ايجاد بكنه بايد كه برداشته بشه مال من هم يكسال حاملگي رو به تعويق انداخت.دوران بدي بود ولي الان يه پسمل خوشمل دارم به اسم شهراد.موفق باش و اميدوار
فرشته دوم من،منتظرتم.       مبارک باشه :)
1389/10/27 - 11:24 عصر
مرسي ليلي جون كه جوابم رو دادي. خوشحالم كه نينيت به سلامتي به دنيا اومده. منم شرايطم شبيه به تو بود، دكترم گفت بدون جراحي اقدام كنم و من بدون هيچ مشكلي همون ماه اول باردار شدم. اتفاقا فيبروم من هم خارج از رحم بود و دكتر گفت احتمالا مشكلي پيش نمياد. ولي اينجا (كانادا) بر خلاف ايران با همه چيز خيلي طبيعي برخورد ميشه و تا مشكلي به وجود نياد پيشگيري انجام نميدن كه هميشه هم خوب نيست! من با وجود چند تا فيبروم هيچ مراقبت خاصي نشدم و حتي زمان انقباض و درد به من پروژسترون ندادن و گذاشتن همه چيز به روال خودش پيش بره حتي به من نگفتن با اون شرايطم بايد استراحت كنم! حالا ميگن كه دفعه بعد سركلاژ ميكنيم و پروژسترون تزريق ميكنيم و ...
حالا من به اين فكر افتادم كه اگه جراحي لازم بشه بيام ايران عمل كنم براي همين دنبال دكتر خوب ميگردم. ولي از جراحي هم ميترسم به خاطر ريسك ناباروري بعدش.
مامان درسا پست ها : 589عضویت:1389/10/13
1389/10/28 - 1:19 صبح
ململي جون سلام
من يك كيست 5 سانتي داشتم و دوتا فيبروم كه كيستم در دوران بارداريم حدودا 11 يا 12 سانت شده بود و به ديواره رحمم چسبيده بود و دقيقا دكتر من هم گفت كه به اندازه يك گريپ فروت است عليرغم اينكه عمل سختي بود ولي به خوبي انجام شد و براي من و دخترم مشكلي به وجود نيامد .فقط تو دوران بارداري بعلت بزرگ بودن كيست ام بچه خيلي كم تكون مي خورد و حتي مي تونم بگم من اصلا تكون خوردنش رو احساس نكردم و بايد استراحت ميكردم .
ولي براي چسبندگي ناراحت نباش اگه بصورت لاپراسكوپي عمل كني احتمال چسبندگي خيلي كمه . عملش هم خيلي راحت مخصوصا براي شما كه مسافر هستي يعني نهايتا سه يا چهار روز . چون من قبل بارداري ام يك فيبروم بزرگ داشتم كه به اين طريق عمل كردم .
براي لا پراسكوپي هم بهترين دكتر تو ايران دكتر شروين تو بيمارستان تهران كلينيك كه مشكلش اينه كه خوش اخلاق نيست و يه كم هزينه اش بالاست.
1389/10/28 - 7:13 صبح
مرسي مامان درسا جون از اطلاعاتي كه دادي. خدا رو شكر كه عملت به خوبي پيش رفت و مشكلي براي خودت و نينيت به وجود نيومد. منم ترجيح ميدم كه با لاپاروسكوپي عمل بشم چون هم ريسك چسبندگي كمتره و هم بهبودش سريع تره. من امسال عمل اپانديس با لاپاروسكوپي داشتم و بعد 1 هفته كاملا خوب شدم. بايد تماس بگيرم با دكتر شروين كه معرفي كردي ببينم بهم چجوري وقت ميده. ظاهرا هزينه عملش هم حدود 8 ميليون هست.
بازم مرسي خانومي از لطفت.
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: