موضوع: جراحي واريكوسل + اظهار نظر

صفحه 21 از 28 اول قبلی  16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
shiva پست ها : 765عضویت:1388/9/16
1388/11/22 - 4:43 عصر
غزل جون حالا آقا كامي مياد راهنمائيت ميكنه ولي به نظره من سرعت اسپرم مشگل داره
veex پست ها : 7عضویت:1388/11/23
1388/11/23 - 5:49 عصر
سلام
من واريكوسل نوع 3 دارم و به تشخيص دو پزشك اورولوژيست بايد عمل بشم .
لطفا يه دكتر خوب به غير از دكتر پويان و دكتر رضاخانيها ، كه با روش ميكروسرجري تو تهران يا تبريز عمل ميكنه معرفي كنيد .
1388/11/23 - 6:57 عصر
رنگ غير عادي مايع مني قرمز- قهوه اي- صورتي- هست

خوب:
SMI - بالا تر از 160
MSC- بالاتر از 26
FSC - بالاتر از 13
CONCENTRATION - بالاتر از 60
Morphology - بالاتر از 30 درصد
Motility - بالاتر از 50

نرمال:
SMI هشتاد تا 160
MSC- ده تا 26
FSC - سه تا 13
CONCENTRATION - بيست تا 60
Morphology - بيست تا 30
Motility - سي تا 50

ضعيف:
SMI - كمتر از 80
MSC-صفر تا 10
FSC - صفر تا 3
CONCENTRATION -صفر تا 20
Morphology - صفر تا 20
Motility - صفر تا 30

توضيحات

Concentration :

غلظت اسپرم هاي زنده در واحد حجم - ميلي ليتر
% Motility :

درصد اسپرم هاي متحرك
% Morphology :

درصد اسپرم هاي داراي مورفولوژي نرمال
Functional Sperm Concentration = FSC :

غلظت اسپرم هاي داراي مورفولوژي نرمال و حركت پيشرونده گريد ? و ? معادل a , b در واحد حجم - ميلي ليتر
Motile Sperm Concentration = MSC :

غلظت اسپرم هاي داراي حركت پيشرونده گريد ? و ? معادل a , b در واحد حجم - ميلي ليتر
Sperm Motility Index = SMI :

اندكس كيفيت تمام نمونه با در نظر گرفتن تعداد و حركت و مورفولوژي و ميزان فضاي آكروزومي اسپرم
Total Sperm in Sample :

تعداد كل اسپرم هاي زنده در كل حجم نمونه
Total Functional Sperm in Sample :

تعداد كل اسپرمهاي داراي مورفولوژي نرمال و متحرك پيشرونده گريد ? و ? در كل حجم نمونه
Total Motile Sperm :

تعداد كل اسپرم هاي متحرك در كل حجم نمونه

منبع : سايت ايران سلامت
1388/11/23 - 7:01 عصر
اگه motility ببين 30-0 باشه سرعتش ضعيفه . مال شما 0 هست كه بدون تحرك هستند.
1388/11/23 - 7:02 عصر
علل غير طبيعي بودن آزمايش اسپرموگرام
در بررسي هاي كمي مهمترين فاكتور تعداد اسپرم است و در برسيهاي كيفي نيز مهمترين فاكتور حركت اسپرم است .
بعضي از دلايلي را كه مي توانند منجر به غير طبيعي بودن آزمايش اسپرم شوند :

?- زمان گرفتن اسپرم :

بهترين زمان براي آزمايش اسپرم ?? ساعت پس از آخرين انزال است.مشاهده شده كه هر روز كه از آخرين انزال بگذرد به حجم مايع مني طور تقريبي ?/?سي سي و به تعداد اسپرم ها ?? ميليون اضافه مي شود بايد ياد آوري شود كه نمونه گيري بعد از ? روز نيز مناسب نمي باشد چرا كه بعد از اين زمان اگر چه تعداداسپرم افزايش مي يابد ولي كيفيت حركت آن بطور قابل ملاحظه اي كاهش دارد.
بد نيست د و نكته در اينجا ذكر شود اول آن كه اگر زوجين قصد داشتن فرزند را دارند بهترين حالت؛ نزديكي هر ?? ساعت يك بار است(نه ?? ساعت). نزديكي در زمانهاي كمتر و يا بيشتر شانس بارداري افزايش نخواهد داد ودوم اينكه اين مطلب(افزايش اسپرم در طي زمان) در افراد طبيعي صدق مي كند ولي در افرادي كه تعداد اسپرم ها ي آنها به دلايل ديگري كم باشد؛ فاكتور زمان تاثير كمي بر تعداد اسپرم ها خواهد داشت
?- در معرض قرار داشتن بيضه د ردماي بالا:

دماي مناسب براي ساخت اسپرم ?? تا ?? درجه است براي همين بيضه ها در خارج از بدن كه دماي ?? درجه مي باشد قر ار دارند. حال اگر بيضه ها در شرايطي قرار بگيرند كه نتوانند دماي ساخت اسپرم رافراهم كنند ؛ساخت اسپرم مختل خواهد شد مثل عادت داشتن به حمام گرم و طولاني ؛سونا ؛ لباس زير تنگ ؛ نشتن هاي طولاني مثل شغل رانندگي
? - مشاهده شده است كه آلرژي و حساسيت ساخت اسپرم را مختل مي كند
?- استفاده از دارو هاي خاص مثل سايمتدين اسپيرنولاكتون؛ اريترومايسين و مهمتر ازهمه كورتون ها
?-مصرف زياد الكل و مواد ي مثل ماري جوانا كوكاين نيز مي توانند در عقيمي مردان نقش ايفا كنند در مورد كشيدن سيگار اقوال منتاقض مي باشد بعضي از مطالعات سيگار را از عواملي ميداند كه در عقيمي مردان نقش دارد و بعضي اين نقش را قايل نمي باشند در مورد مصرف چاي و قهوه نيز مطلبي كه دال بر نقش منفي آنها باشد ذكر نشده است
?-آلودگي هوا و محيط :

در يك مطالعه مشخص گرديده كه آلودگي هوا و مواد سمي باعث كاهش تعداد اسپرم مي شوند در اين مطاله مرداني كه در روستا ها زندگي مي كردند در مقايسه با مرداني كه در شهر هاي آلوده زندگي مي كردند داراي كميت و كيفيت بهتري در آزمايش اسپرمو گرام بودند .
?- سابقه ضربه به بيضه و يا جراحي آ ن و همچنين سابقه بيماري اوريون ميتوانند از علل ديگر عقيمي در مردان و بالطبع يك آزمايش غير طبيعي اسپرمو گرام باشد

بايد ياد آور شد كه كيفيت مايع مني در يك فرد روز به روز متغير است و همين طور نتايج اناليز مايع مني بسيار وابست به تكنيك جمع اوري نمونه دارد. مثلا طول مدت عدم مقاربت قبل از جمع اوري نمونه اهميت زيادي دارد و با هر روز عدم مقاربت تا يك هفته حجم مايع مني تاچهار دهم سي سي و غلظت اسپرم ??-?? ميل در سي سي افزايش ميابد. ولي وقتي دوره عدم مقاربت بيش از ? روز شود حركت اسپرم ها كاهش ميابد.به همين دليل توصيه ميشود كه جمع اوري نمونه ??-?? ساعت بعد از اخرين مقاربت انجام شود.

براي به دست اوردن ميزان پايه كيفيت اسپرم بايستي حدلقل ? نمونه اناليز مايع مني انجام شود.
نمونه مايع مني از طريق استمنا اميزش منقطع و يا كاندوم هاي مخصوص بدون مايع كشنده اسپرم جمع اوري شود. نمونه بايد داخل ظرف شيشه اي دهان گشاد تميز ريخته شود. لازم نيست كه ظرف استريل باشد.

منبع : سايت ايران سلامت
shiva پست ها : 765عضویت:1388/9/16
1388/11/23 - 9:11 عصر
motility 70 نبود non motility 70 هست
محمد پست ها : 16عضویت:1388/4/16
1388/11/24 - 9:00 صبح
سلامي دوباره!

من سه ماه پيش عمل ميكروسرجري كردم و گريد سه بود و سمت چپ.
الان خيلي كوچيك و طبيعي شده، تقريبا مثل سمت راست شده و درد هم ندارم.

فقط داخلش احساس ميكنم كه بعضي از رگها سفت شدن! با لمس كردن كاملا مشخصه كه چند تا رگ سفت شدن.
اين طبيعيه؟ كسي تجربه اي نداشته؟

ممنون
1388/11/24 - 12:08 عصر
محمد پيش كدوم دكتر عمل كردي؟
1388/11/24 - 12:27 عصر
shiva جون ممنون
با توجه به نظر شيوا non motility 70 تعداد اسپرم هاي غير تحركه .
1388/11/26 - 12:03 صبح
من پيش دكتر رضاخانيها عمل كردم. كسي نميدونه مشكلم طبيعيه يا نه؟
آرين پست ها : 5عضویت:1388/12/8
1388/12/8 - 2:58 عصر
كامي عزيز

من واريكسل گريد 3 سمت چپ و گريد 1 سمت راست دارم از مطالب شما متوجه شدم جراحي واريكوسل روش ميكرو سرجري بهترين روش جراحي است

ميشه لطف كنيد بگيد كدام دكتر و چه مراكزي توي تهران اينكار را انجام ميدهند ؟ مي شه لطفا كنيد يك دكتر 20 معرفي كنيد ؟

من كه تو اصفهان هر چه گشتم نتونستم دكتري را پيدا كنم كه ميكرو سرجري عمل كنه همشون مي گفتند اين روش جنبه تبليغاتي داره و با عمل معمولي هيچ فرقي نداره ايا واقعا همينطوره ؟
1388/12/8 - 2:58 عصر
كامي عزيز

من واريكسل گريد 3 سمت چپ و گريد 1 سمت راست دارم از مطالب شما متوجه شدم جراحي واريكوسل روش ميكرو سرجري بهترين روش جراحي است

ميشه لطف كنيد بگيد كدام دكتر و چه مراكزي توي تهران اينكار را انجام ميدهند ؟ مي شه لطفا كنيد يك دكتر 20 معرفي كنيد ؟

من كه تو اصفهان هر چه گشتم نتونستم دكتري را پيدا كنم كه ميكرو سرجري عمل كنه همشون مي گفتند اين روش جنبه تبليغاتي داره و با عمل معمولي هيچ فرقي نداره ايا واقعا همينطوره ؟
1388/12/11 - 6:38 صبح
سلام آرين.

من 4 ماه پيش با دكتر رضاخانيها عمل ميكرو سرجري كردم و خيلي هم راضي هستم. گريد 3 سمت چپ داشتم. الان هر دو تا بي.ضه تقريبا هم اندازه شدن و تو اين مدت اصلا دردي نداشتم. دكتر هم تو بيمارستان عمل ميكنه و هم تو مطب خصوصي. من تو كلينيك جراحي خصوصي عمل كردم كه 1200000 شد. البته حدود 500000 تاشو بيمه تكميلي بهم برگردوند.

اسمش بيژن رضاخانيهاست. آدرس و شمارشو ميتوني از اينترنت پيدا كني. استاد دانشگاه پزشكي ارتشه.

مهران پست ها : 6عضویت:1388/11/20
1388/12/11 - 1:00 عصر
سلام به همگي دوستان من در ازمون استخدامي نيروهاي مسلح شركت كرده بودم كه تو مرحله اول پذيرفته شدم اما در حين معاينه پزشكي دكترم تشخيص واريكوسل اون هم از نوع 1 تا 2 داد و به خاطر همين رد شدم بعد پيش دو تا دكتر رفتم و دو بار ازمايش دادم كه هر دوتا هم گفتن واريكوسل داري ولي نتيجه ازمايش اسپرم رو كاملاطبيعي اعلام كردن اما من شديدا اعتماد به نفسمو از دست دادم و ديگه جرات نمي كنم براي استخدام تو شركتاي دولتي اقدام كنم از ترس اينكه اونا هم معاينه پزشكي داشته باشن وتو معاينه پزشكي منو رد كنن حالا اگه كسي اطلاعاتي در اينباره داره خواهش مي كنم منو راهنمايي كنه ايا شركتا معمولا معاينه برا تشخيص واريكوسل انجام ميدن ايا اصلا واريكوسل در صورت تشخيص منع استخدام داره
اگه به خاطر استخدام تصميم بگيرم عمل كنم ايا بعد از عمل جا و اثري ازجراحي باقي مي مونه كه حين معاينه تشخيص داده شه يا نه
اقا محمد اقا ارين و اقاي پسر ايروني و اقا كامي و خانمها و ااقايان ديگه عضو سايت خواهش مي كنم اگه اطلاعاتي در اينباره داريد منو راهنمايي كنيد
پسر ايرووني پست ها : 1651عضویت:1387/8/8
1388/12/12 - 1:28 صبح
نه بابا ، موردي نداره .. فقط نيروي هوائي هست ، كه آزمايش واريكوسل مي كنند .
1388/12/12 - 1:24 عصر
نه مهران خيالت راحت باشه. چه قبل عمل و چه بعد عمل هيچ مشكلي نخواهي داشت. شركتها موقع استخدام كه نميگن آقا بكش پايين!!! يه جاهايي مثل نيروي هوايي يا دريايي ازين كارا ميكنن فقط! اون هم به اين دليله كه ميخوان متقاضي كاملا سالم باشه تا بتونه از عهده هر كاري تو شرايط سخت بر بياد. :)
مهران پست ها : 6عضویت:1388/11/20
1388/12/13 - 9:17 عصر
مرسي پسر ايروني ومحمد جان خيالم راحتتر شد كه جاهاي ديگه اينكاررو نميكنن من برا نيروهوايي اقدام كرده بودم بي شعور همه جامو نگاه كرد
بعد يه سوال ديگه خدمتتون داشتم اونم اينه كه بعد از عمل اثرش ميمونه كه دكتري كه معاينه ميكنه اونو تشخيص بده
1388/12/13 - 10:50 عصر
سلام آرين . من هم 2 هفته ميشه كه با روش ميكروسرجري پيش دكتر اميد پويان عمل كردم . مال من هم درجه 3 سمت چپ بود . تو بيمارستان پارسيان عمل كردم . 950 تومن خودش گرفت و 350 تومن هم هزينه بيمارستان.
آدرس : تهران - منطقه ? - م. نبوت (هفت حوض) - ضلع شمالي - بعد از بانك رفاه - نبش كوچه مهرانپور - پ. ???
????????

در ضمن تو اصفهان يه دكتر بنام مجيد حقيقت با روش ميكروسرجري عمل ميكنه به گفته خودش تا حالا 700 بيمارو با همين روش عمل كرده.http://www.drhaghighat.ir/
آدرس : اصفهان خ شمس آبادي چهارراه عباس آباد 2205497

kaveh پست ها : 11عضویت:1388/12/11
1388/12/14 - 10:12 صبح
دوست عزيز قبل از عمل ازمايش يا سونو يا .... انجام دادين
1388/12/16 - 1:23 عصر
سلام

از دوستان عزيزم Veex و محمد بخاطر راهنمايشون خيلي متشكرم

راستش من هم چند روز بالاخره يك دكتر تو اصفهان پيدا كردم و ميكروسرجري عمل كردم ( دكتر سيد علي محمودي) مطبش تو خيابان آمادگاه است 800 تومان هم براي عمل دو طرف گرفت

بعد از عمل چند تا سوال دارم كه نميدونم جوابش چيه ؟

اول اينكه بعد از اين عمل براي اينكه مطمئن بشيم كه عمل خوب بوده يا نه لازمه دوباره سونوگرافي داپلر انجام داد؟

دوم هم اينكه بعد از عمل هنوز احساس مي كنم رگها تو كيسه بيضه هستند البته يك توده سفت هم ايجاد شده كه كمي هم درد داره اين طبيعه؟

سوال سوم هم اينكه تا چند روز بعد از عمل نيايد نزديكي داشت ؟

صفحه 21 از 28 اول قبلی  16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: