2726
سلام
خانوم پری اگه جواب ازمایش رو میذاشتید بهتر میشد دربارش صحبت کرد.ولی به هر حال ...
تعداد اسپرم و اگه فرض در 5 میل هم بگیریم تعدادش خوبه ولی مورفولژی خیلی رقم پایینیه .(مورفولژی مربوط به شکل و ظاهر اسپرمهاست).وتحرک هم که 40 درصده و رقم نسبتا پایینیه .این ازمایش میدونید چند ساعت بعد اخرین انزال گرفته شده؟
< کــــامـــــــــــــی >
اگه نیاز به عمل باشه حدودا باید 4 ماه جلوگیری کرد و بعدش میتونید اقدام کنید.درباره سقط هم هنوز بین دکترها اتفاق نظر وجود نداره خیلی ها میگن ربطی به ضعف اسپرم نداره و بعضی ها میگن داره.ولی تا جایی که من اطلاع دارم ضعف اسپرم ارتباطی با سقط نداره.
با توجه به شکل نامناسب اسپرم همسرتون فکر میکنم اگه عمل کنید بهتر باشه چون همون طور که میدونید اسپرم باید دارای شکل مناسب باشه تا بتونه از طریق لوله ها بالا بره و همین طور بتونه پوشش تخمک رو سوراخ کنه و ....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام اقای کامی.ممنون میشم اگه کمک کنید.ما به تازگی بعد از انجام ازمایش اسپرم انالیز همسرم متوجه شدیم که ایشون مشکل دارن.هم تعداد اسپرم ها کمه هم سرعتشون هم شکلشون غیر عادیه.ارولژیست وقتی ازمایشو دید گفت زیاد بدک نیست و بعد از معاینه گفت که بیضه چپ واریکوسل درجه 2 داره که فعلا ویتامین ای و سی داده تا دی ماه مصرف کنه.(چون ما 9 ماهه که جلوگیری نمیکنیم و دی ماه میشه 1 سال)و اون گفت احتمال باردار شدن هست.
حالا میخوام از شما بپرسم واقعا اینطوره؟ممکنه بدون جراحی و فقط با دارو جواب بده؟لطفا جواب بدید.ممنون
Lilypie Pregnancy tickers
2728
سلام خانوم سایه.
بله امکان داره تو همین سایت خیلیها بودن که بدون جراحی واریکوسل صاحب فرزند شدن .ولی نکته اصلی اینه که واریکوسل درمان دارویی نداره و دکتر با دارو میتونه این ضعف اسپرمها رو به طور مقطعی تا حدودی برطرف کنه .
در ضمن اگه نتیجه ازمایش رو هم میذاشتید بهتر میشد نظر داد.

9 ماه زمان زیادی نیست .انشاالله که با دارو ها مشکل حل میشه.

کامی جان، دکتر اخوان که معرفی کردی رفتم پیشش. گفت که باید عمل کنم. اما به روش معمولی جراحی می کنه. حالا به نظر شما دنبال دکتری بگردم که میکروسرجری می کنه یا اینکه همین دکتر اخوان عمل معمولی انجام بده؟
volume 3.6
total sperm count 25
alive sperm count 7
progressive 11%
normal morphology 15%
msc 0.7
fsc 0.6
total semen quality 30

سلام
حجمش که طبیعیه..
شمارش کل اسپرم در 3 میل:25 میلیون که معمولا نباید در هر میل کمتر از 20 میلیون باشه.یعنی تعدادش کمه..
حرکت رو به جلو :11 درصد که کمه..
اسپرم های طبیعی و دارای شکل مناسب:15 در صد که بازم کمه..
غلظت اسپرم های دارای حرکت پیشرونده گرید 3و 4:که مقدارش کمه
غلظت اسپرم های دارای مورفولوژی نرمال و حرکت پیشرونده گرید 3و4 :که مقدارش کمه

البته نمیخواد زیاد نگران باشید چون همون طور که گفتم خیلی ها با شرایط شما حتی خیلی بدتر هم بدون نیاز به جراحی صاحب فرزند شدن.
توصیه میکنم به یه دکتر خوب دیگه هم مراجعه کنید تا نظر بدن.
سلام داود جان

من اگه خودم بخوام عمل کنم میرم دنبال میکرو سرجری.عوارضش کمتره و درصد عود و خطاش ناچیزه.

ولی نمیدونم دکتر ماهری وجود داره که بتونه این عمل رو تو تهران انجام بده یا نه!
سامان جان امیدوارم نتیجه عمل خوب بوده باشه
اگه راجع به عمل توضیح بدی ممنون می شم. میکروسرجری کردی؟ دکترت کی بود؟ کدوم بیمارستان عمل کردی؟ هزینه اش چقدر شد؟
حالا که عمل کردی پیشنهادت به من چیه؟ البته من درد شدیدی ندارم ولی واریکوسل گرید سه سمت چپ دارم. آزمایش اسپرم هم که قبلا تو همین تاپیک پست کردم.
2706