2737
2734
سلام الهام بانو جان من سه نفر از آشنایانمان را می شناسم که کورتاژ شده بودند و با این حال باردار شدند هر سه تاشونم الان بچه بالای 3 سال دارند البته یکی شان می گفت دکتر به او گفته که تا 6 ماه بعد از کورتاژ اقدام برای بارداری نکن. چون هم خطر دارد که دوباره احتمال سقط پیش بیاید هم باید به بدنت فرصت رفرش شدن بدهی.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سپیده و شیلا جون ممنونم از جوابتون. من میخوام تا عید با ورزش و رژیم وزنمو پایین بیارم و دوباره به امید خدا اقدام کنم. اگه کورتاژ نمی شدم اینهمه نگرانی نداشتم راستش تا نیم ساعت بعد نزدیکی پاهامو بالا میگیرم میگم شاید مایع بیرون نریزه اما نمیشه. حالا یکم خیالم راحتتر شد فهمیدم مال همه اینجوری هست.برام دعا کنین
2728
سلام نگران نباش خواهر من بچه دومش سقط شد توی 5 ماهگی بعد از اون هم دوبار باردار شد و خدا رو شکر هر دو خوب بودند و الان 3 تا پسر داره و دختر خاله ام هم یک سقط داشت بچه اولش بخاطر نزدن قلبش مجبور شد کورتاژ کنه توی 2 ماهگی و 3 ماه بعد از اون باردار شد والان هم یک پسر یک ساله داره
سلام نگران نباش خواهر من بچه دومش سقط شد توی 5 ماهگی بعد از اون هم دوبار باردار شد و خدا رو شکر هر دو خوب بودند و الان 3 تا پسر داره و دختر خاله ام هم یک سقط داشت بچه اولش بخاطر نزدن قلبش مجبور شد کورتاژ کنه توی 2 ماهگی و 3 ماه بعد از اون باردار شد والان هم یک پسر یک ساله داره
میخواید منی شوهرتون بیرون نریزه مثل روش من بکنید اصلا جیزی نمیاد بیرون ببخشید رک حرف میزنم ولی خوب شاید برا بعضی ها مفید باشه هنکام نزدیکی اخر سر که کارتون تمام شد باهاتون رو بالاى تخت قرار

بدید و از سرجاتون بلند نشید تا نیم ساعت در همین حالت دراز بکشید و از قبل نوار بهداشتی اماده کنید توی شورتتون بزارید بعد از امیزش با شوهرتون در جا ببوشید وبعد باهاتون رو قسمت بالاى تخت بزارید ودراز

بکشید مدتی وبعد اکه میخواید بخوابید رو به یک بهلو و طرفتون بخوابید من این رو توی یک سایت خوندم وازمایش کردم وشکر خدا باردارم الان از قبل هم یک مورد سقط داشتم موفق باشید
2738
من تو هفته 9 بارداری فهمیدم جنینم در حد شش هفته و 2 روز رشد کرده و رشدش متوقف شده. الان هم خونریزی دارم و منتظرم کامل سقط بشه. نه کورتاژکردم و نه از دارو استفاده کردم. میدونین چندماه بعد میتونم برای بارداری اقدام کنم؟
مامان جرقه اگه دکی گفت کورتاژکن ....حتما انجام بده ....چون ممکنه سقط کامل انجام نشه....معمولا از 3 ماه بعد اجازه بارداری میدن
فولیک اسید قبل بارداری مصرف کن
با تــوام حــوا… تـــو مــگر سیــب را پــوسـت کنـده خـورده بــودی کــه دنیــا اینــــگونـه پــوسـت مــا را مـی کنــد…..؟؟؟
الهام جان نا امید نباش
وزنت را حتما حتما حتما بیار پایین....زیر نظر دکتر تغذیه....هم برای بارداری و هم برای سلامت جنین کاهش وزن لازمه

برای بارداری مرتب زیر نظر یک دکتر ثابت باش
موفق باشی
با تــوام حــوا… تـــو مــگر سیــب را پــوسـت کنـده خـورده بــودی کــه دنیــا اینــــگونـه پــوسـت مــا را مـی کنــد…..؟؟؟
من یه حاملگی خارج رحم داشتم.....دکترم تشخیص نداد....کورتاژ تشخیصی هم کرد اما فکرش به حاملگی خارج رحم قد نداد....چون سونو ها هیچی نشون نداده بود! خلاصه کارم به اورژانس کشید و تا لب مرگ رفتم....و آخر هم یه لوله رحم را از دست دادم.......ضربه بدی خوردم.
بعد 3 سال اقدام کردم و در اولین اقدام بار دار شدم.
پسر 6 ماهه دارم
آها........استرس نداشته باشید....پیش شرط لازم برای بارداری موفق است
کامنتهای دوستان رو نخوندم ...
تا اونجایی که می دونم و حرف دکترا هم هست ... حاملگی اول در 40 درصد موارد ممکنه پوچ باشه و صرفا مشکل تلقی نمیشه و بعد از چند ماه بدون مشکل بارداری صورت می گیرد ( دقیقا مثل خودم و چند دوست دیگه) که در هفته های اول 7-8 سقط میشه ولی مال حاملگیهای سن بالا که پوچ نبوده باید بررسی بشه که علتی نباشه که برای جنینهای بعدی صورت بگیره ...
یکی از دوستان من چند دفعه اقدام کرد ولی بعد از دقیقا 4 ماه یا 5 ماه همشون سقط می شدند پریدیهش هم مرتب بود حدود 4 -5 دفعه اقدام کرد ....

اینا رو گلم نگفتم که ناراحت و دپرس بشی بلکه برای پیگیری بیشتر قبل از اقدامه ....
من سه شب پیش بدون دارو و کورتاژ جنینمو سقط کردم. دیدن چیزی که میتونست بچه من باشه خیلی دردناک بود. فرداش رفتم سونو گفت خیلی کم مونده در حد 1.7 میلیمتر. دکترم دارو داد خوردم کمی لخته دفع کردم. حالا نمیدونم چیزی مونده یا نه. قراره تو پریودم برم سونو معلوم شه چیزی هست یا نه. در ضمن میخوام از بعد پریود دومم اقدام کنم هر چند دکترم گفته سه ماه صبر کنم. جاریم پارسال سقط داشت و کورتاژکرد و بعد از یک سال مجددا حامله شد. با هم حامله شدیم که مال من سقط شد. الان احساس شرمندگی میکنم فکر میکنم جلوی جاریم کم آوردم. دلم نمیخواد ببینمش. هر زن بارداریو که میبینم این طوری میشم. اعتماد به نفسمو از دست دادم. احساس سر شکستگی و خجالت دارم. لطفا راهنماییم کنین
2706