2733
2734
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد آزمایشهای دابل مارکر و تریپل و کواد مارکر

| مشاهده متن کامل بحث + 166639 بازدید | 388 پست
ببینید خانم یافا
تفسیر آزمایشات غربالگری اصلا اینطوری نیست که فقط با گفتن عدد یکی از تستها بشه تفسیر کرد
باید جواب کامل رو داشت که توش ریسک بیماریهای جنین رو مشخص کرده
Genetic Predisposition DNA Testing (GPDT)
بررسی ژنتیکی استعداد ابتلا به بیماریها با آزمایش DNA افراد

مفهوم Genetic Predisposition
استعداد ابتلا به بیماری های خاص با توجه به حضور ژن یا جهش (یکی یا بیشتر) ، و یا ترکیبی از آلل (هاپلوتیپ) ، و نه لزوما غیر طبیعی ، که با افزایش خطر ابتلا به این بیماری همراه است ، و یا سابقه خانوادگی که افزایش آن نشان دهنده افزایش خطر ابتلا به این بیماری است.
اطلاعات ژنتیکی برای این است که شما احساس توانایی بیشتری کنید، نه اینکه دچار احساس ضعف شوید. نگویید که سرنوشت من این است که دیابت بگیریم، بنابراین هر چه دوست دارم می خورم. شما می توانید با انجام اقداماتی احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش دهید، و شناسایی زودرس بیماری نیز مهم است سابقه خانوادگی خود را به عنوان عامل جبری محسوب نکنید، بلکه از آن به عنوان انگیزه ای برای تلاش برای سالم ماندن استفاده کنید.

ممکن است با استعداد ژنتیکی نسبت به بیماری های معینی متولد شوید، اما این امر به معنای آن نیست که حتما به این بیماری ها مبتلا می شوید. این وضع را می تون به یک اسلحه پرشده تشبیه کرد. استعداد ژنتیکی اسلحه است و عوامل سبک زندگی مانند ماشه آن است. برخی از عوامل را می توانیم کنترل کنیم و برخی دیگر را نه
بررسی ژنتیکی استعداد ابتلا به بیماریها با آزمایش DNA افراد
آزمایش GPDT یک تست نوآورانه است که این امکان را فراهم می آورد تا کشف کنیم افراد از نظر ژنتیکی تا چه حد در معرض ابتلا به انواع بیماریها، شامل بیماریهای قلبی عروقی، انواع سرطانها، اختلالات و نقائص سیستم ایمنی، دیابت و همچنین مشکلات وابسته به سن هستند.
GPDT بر مبنای تحقیقات اخیر پایه گذاری شده که اثبات می کنند بسیاری از بیماریها و شرایط پزشکی منشا ژنتیکی دارند. با بررسی پروفایل DNA افراد می توانیم پیش بینی کنیم که آیا فرد در مسیر ابتلا به هر یک از 25 بیماری شایع و مهلک ژنتیکی هست یا خیر و اگر بله میزان این ریسک را در مقایسه با کل جامعه تعیین کنیم. هزینه این تست در حال حاضر حدود پانصد هزار تومان است.
قدرت پیش بینی کننده مولکول DNA
این تست ژنتیکی بر مبنای مطالعه SNP ها یا Single Nucleotide Polymorphisms بنا شده است، SNP ها نواحی مشخصی از DNA هستند که با پیدایش بیماریها همبستگی دارند. این تست پروفایل DNA شما را تجزیه و تحلیل می کند تا ببیند که آیا DNA شما حاوی مارکرهای کلیدی انواع بیماریها هستیا خیر. این تست شما را قادر می سازد تا با دانستن میزان ریسک خودتان برای ابتلا به انواع بیماریها و با برداشتن گامهای ضروری جهت جلوگیری از بروز بیماریها، آینده سلامتی خود را تحت کنترل درآورید.
GPDT 25 بیماری مختلف را تحت پوشش قرار می دهد.
سیستم ایمنی: لوپوس، گریوز، سلیاک، MS، پسوریازیس
قلبی—عروقی: آنوریسم، فیبریلاسیون بطنی، بیماریهای عروق کرونر، بیماریهای عروق محیطی، ترومبوآمبولیسم وریدی
وابسته به سن: دژنراسیون ماکولا، آلزایمر، استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید
سلامت عمومی: چاقی، میگرن، دیابت تیپ 1 ، دیابت تیپ 2
سرطانها: سرطانهای کیسه صفرا، پستان، روده بزرگ و رکتوم، معده ، ریه، پروستات و پوست.
اهمیت مشاوره ژنتیک:
وقتی تصمیم به انجام این تست می گیرید قویا پیشنهاد می کنیم که هم قبل و هم بعد از انجام تست با متخصص مشاوره ژنتیک مشورت کنید، آنها راهنمایی های لازم را جهت تفسیر تست و درک تفوت بین حالات ارثی و اکتسابی بر اساس پروفایل تست انجام شده بر روی DNA شما به شما رائه خواهند کرد.
چه کسی باید این تست را انجام دهند؟
هرکسی با هر سن و جنسی و با هر سابقه ای از بیماری یا سلامتی می تواند از مزایای این تست جهت کنرل بیشتر بر آینده سلامتی خود بهره ببرد. به این ترتیب هم شما و هم فرزندانتان می توانید زندگی سالم تر و طولانی تری داشته باشید.
اگر شما سابقه خانوادگی ابتلا به هر یک از 25 بیماری فوق الذکر را دارید این تست به شما می گوید که آیا شما هم ژنهای آن بیماری را به ارث برده ایدیا خیر و اگر بله چه اقداماتی را می توانید جهت جلوگیری و یا به تاخیر انداختن بروز آن بیماری انجام دهید.
تمام این اطلاعات در مورد ژنها و سلامتی شماست.
بعد از انجام این تست ما یک گزارش اختصاصی برای شما تهیه می کنیم که در آن برای هریک از 25 بیماری ذکر شده در جدول صفحه قبل خطر ابتلا شما به واسطه حمل ژن یا ژنهای مربوطه به سه دسته High، Medium و Low تقسیم بندی شده است. در مواردیکه ریسک ابتلا شما بالا باشد ممکن است نیاز به اقدامات تشخیصی جدید و یا تغییر شیوه زندگی باشد ، این تغییر شیوه زندگی اعبارتند ز عادات رفتاری و تغذیه ای و یا حتی تغییر محل زندگی و ...
نکات:
این تست بر روی DNA جدا شده از خون شما انجام می گردد.
نتیجه تست بین 3 تا 4 هفته بعد از نمونه گیری آماده می گردد.
نتیجه تست بصورت کاملا محرمانه فقط به حامل قبض رسید تحویل می گردد.
برای استفاده کامل از نتایج این تست شما حتما باید با متخصص مشاوره ژنتیک و نیز پزشک متخصص خودتان مشورت کنید آنها به کمک یکدیگر و نیز با کمک سایر مشاوران نظیر مشاورین تغذیه ، روانشناسان و ... می توانند شیوه زندگی شما را بگونه ای تغییر دهند که احتمال بروز بیماریهایی را که استعداد ژنتیکی شما در آن موارد بالاست تا حد امکان کاهش دهند.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام من تازه عضو کلوپ شدم و با آزمایشگاه شما آشنا شدم میخواستم بدونم که چقدر درسته و جواب داده
تا حالا آماری از این ندارین که چند نفربودن که واقعا نتیجش رو گرفتن و ازمایش شما درست دراومده
من خیلی تحقیق کردم اما هیچکسی اطلاعاتی در این باره نداشت حتی بیمارستان صارم که خودشون تعیین جنسیت میکنن برای هرکسی... حتی رویان هم نمیدانست چیزی. از دکترم هم تحقیق کردم اما ایشان هم نمیدانستند. فقط توی سایتهای اینترنتی توضیح دادن درمورد این روش اون هم در هلند و آلمان و ...
توی سایتتون هم این بخش فیلتره و هیچی نداره؟؟
سلام من تازه عضو کلوپ شدم و با آزمایشگاه شما آشنا شدم میخواستم بدونم که چقدر درسته و جواب داده
تا حالا آماری از این ندارین که چند نفربودن که واقعا نتیجش رو گرفتن و ازمایش شما درست دراومده
من خیلی تحقیق کردم اما هیچکسی اطلاعاتی در این باره نداشت حتی بیمارستان صارم که خودشون تعیین جنسیت میکنن برای هرکسی... حتی رویان هم نمیدانست چیزی. از دکترم هم تحقیق کردم اما ایشان هم نمیدانستند. فقط توی سایتهای اینترنتی توضیح دادن درمورد این روش اون هم در هلند و آلمان و ...
توی سایتتون هم این بخش فیلتره و هیچی نداره؟؟
2731
اگر بتوانید شماره ای از افرادیکه تا بحال به شما مراجعه کرده و نتیجه گرفتن و یا حتی انجام داده اند بتوانید در اختیار قرار بدهید که کاملا مطمئن بشویم خیلی مناسبتر میشود.
حتی اگر آمارش را بگذارید باز بهتر است تا اینکه بدون هیچ سندیتی بتوان به نتیجه اطمینان کرد!!
اگر بتوانید شماره ای از افرادیکه تا بحال به شما مراجعه کرده و نتیجه گرفتن و یا حتی انجام داده اند بتوانید در اختیار قرار بدهید که کاملا مطمئن بشویم خیلی مناسبتر میشود.
حتی اگر آمارش را بگذارید باز بهتر است تا اینکه بدون هیچ سندیتی بتوان به نتیجه اطمینان کرد!!
2738
سلام خانم نارینا
ظاهرا سئوال شما در مورد تست تشخیص جنسیت هست درست میگم؟
این تست در بعضی کشورهای دنیا حدود یکسال و نیم هست که داره انجام میشه و ما هم از اواخر تابستون گذشته شروع کردیم و داریم انجام می دیم تا به حال حدود 135 نفر را تست کردیم و با آنها در تماس هستیم خیلی هاشون زایمان داشتند و خیلی هاشون هم به هفته 25 تا 30 رسیدن و رفتن برای سونوی سه یا چهار بعدی که مجموعا 93 نفر هستند و تا به حال هیچکدومشون با تشخیصی که ما براشون گذاشته بودیم اختلافی نداشته ما بنا داریم که تعداد مواردمون که به 200 تا رسید و همه اونها را پیگیری کردیم و از نتیجه قطعی جنسیت جنین متولد شدشون مطلع شدیم نتیجه را بصورت مقاله در یکی از کنگره های کشور انعکاس بدیم مثل کنگره زنان یا ژنتیک یا علوم آزمایشگاهی ولی در خصوص ارائه شماره تماس بیماران شرمنده ایم و این اجازه رو نداریم و نمی تونیم ارائه کنیم
اما همونطور که در مقاله نوشته ام این تست هم مثل هر تست دیگری احتمال خطا داره ولی به نسبت سونوگرافی خیلی خیلی خطاش کمتره چون نه به موقعیت قرار گرفتن جنین وابسته است و نه به تبحر سونوگرافیست و مسئله در سطح مولکولی تشخیص داده میشه ضمنا نمی دونم چرا فرمودین سایت فیلتره من همین الان سایت رو چک کردم مشکلی نداره البته متنی که اوجا هست همین مقاله ای که براتون توی این سایت گذاشتم
اینم لینکش
http://www.parsehlab.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=33
اینکه برخی همکاران اطلاعات ندارند دلیل نمیشه خود من هم تا 10 ماه پیش هیچ اطلاعی نداشتم و تا 8 ما پیش تجربه ای نداشتم
به هر حال اگر سئوال دیگه داشته باشین درخدمتم
جهت پاسخ سریعتر می تونین تماس بگیرین یا ای میل مستقیم بزنین
شاد و سلامت باشین
با سلام مجدد و تشکر از لطفتون بله د رست فهمیدید در مورد تعیین جنسیت بود. مقاله را خواندم و تازه متوجه تست شدم و با آمینوسنتز فرق داشته است. اما اینکه شما فرمودین135نفرتست دادن اما 93 نفر نتیجه گرفتن و جواب کاملا دقیق بوده پس 42 نفرباقیمانده جوابشون اشتباه دراومده؟
با این فرض تمام 93نفری که گفتین واقعا جوابشون درست بوده؟
با اینکه نسبت به سونوگرافی حتی سه یا چهاربعدی که جوابش قطعیه هزینه این تست خیلی بالاتره ولی چون از خون مادر و مولکول مادر تست گرفته میشه ریسکش رو میشه کرد!
توی هفته 13 میشه واقعا جواب قطعی رو بدین؟ یا اینکه هفته های بالاتر جواب قطعی تر میدن؟
مطمئن باشید که اگه من جواب بگیرم به شدت براتون تبلیغ میکنم چون اصلا تخصص اصلی من همینه!
و مراجعینتون بیشتر میشوند.
اما اگه خودتون تبلیغاتتون رو بیشتر کنید بهتره حتی پزشکان ما که خودشون تخصص زنان و زایمان و یا تخصص سونوگرافی دارن همشون اظهار بی اطلاعی کامل میکنن...
حتی عدد 135 برای نمونه آماری عدد مناسب و خیلی خوبیه و میشه با ضریب بالایی اطمینان داد....
سایتتون فیلترنبود منظورم این می‌باشد که بخش مربوط به تعیین جنسیتش غیرفعاله و فایلی نداره..
من با اینکه در مورد تست و آزمایشش هیچ اطلاعاتی ندارم اما خیلی تحقیق کردم اساس قابل اطمینانی داشت در سایتهای خارجی هم خیلی بحث شده در موردش.
از اینکه جواب دادین باز هم تشکر می‌کنم.
با سلام مجدد و تشکر از لطفتون بله د رست فهمیدید در مورد تعیین جنسیت بود. مقاله را خواندم و تازه متوجه تست شدم و با آمینوسنتز فرق داشته است. اما اینکه شما فرمودین135نفرتست دادن اما 93 نفر نتیجه گرفتن و جواب کاملا دقیق بوده پس 42 نفرباقیمانده جوابشون اشتباه دراومده؟
با این فرض تمام 93نفری که گفتین واقعا جوابشون درست بوده؟
با اینکه نسبت به سونوگرافی حتی سه یا چهاربعدی که جوابش قطعیه هزینه این تست خیلی بالاتره ولی چون از خون مادر و مولکول مادر تست گرفته میشه ریسکش رو میشه کرد!
توی هفته 13 میشه واقعا جواب قطعی رو بدین؟ یا اینکه هفته های بالاتر جواب قطعی تر میدن؟
مطمئن باشید که اگه من جواب بگیرم به شدت براتون تبلیغ میکنم چون اصلا تخصص اصلی من همینه!
و مراجعینتون بیشتر میشوند.
اما اگه خودتون تبلیغاتتون رو بیشتر کنید بهتره حتی پزشکان ما که خودشون تخصص زنان و زایمان و یا تخصص سونوگرافی دارن همشون اظهار بی اطلاعی کامل میکنن...
حتی عدد 135 برای نمونه آماری عدد مناسب و خیلی خوبیه و میشه با ضریب بالایی اطمینان داد....
سایتتون فیلترنبود منظورم این می‌باشد که بخش مربوط به تعیین جنسیتش غیرفعاله و فایلی نداره..
من با اینکه در مورد تست و آزمایشش هیچ اطلاعاتی ندارم اما خیلی تحقیق کردم اساس قابل اطمینانی داشت در سایتهای خارجی هم خیلی بحث شده در موردش.
از اینکه جواب دادین باز هم تشکر می‌کنم.
نه سرکار خانم متوجه عرض بنده نشدین
منظورم این بود که 93 نفر به مرحله زایمان رسیدند یا وارد هفته هایی شدند که سونوگرافی سه یا چهار بعدی انجام داده اند و تشخیص ما در همه موارد تایید شده تعداد باقیمانده کسانی هستند که طی دو تا سه ماه پیش آزمایش انجام داده اند و هنوز نه زایمان داشته اند و نه سونوگرافی سه یا چهار بعدی لذا ما این موارد را طی ماههای آتی پیگیری می کنیم
ولی تمام 93 نفر جوابشون درست بوده
به هر حال توجه داشته باشین که هر نوع اندازه گیری یک ضریبی از خطا داره این تست هم همینطور شما حتی اگر هفته 36 هم مراجعه کنین حداقل 0.5% احتمال خطا هست ما هم در برگه های جواب قید می کنیم که گزارش انجام شده متضمن قطعی جنسیت جنین نمی باشد گرچه یافته های ما نشان از خطا ندارد ولی چون این تست خیلی جدید است و تجربه ما هم اندک لذا ترجیح می دیم حاشیه امن را رعایت کنیم و در برگه جواب برای افرادیکه بین هفته 10 تا 12 هستند قید می کنیم که ضریب اطمینان 90% و برای افرادیکه در هفته 12 تا 14 هستند قید می کنیم 95% و برای افراد بالاتر قید می کنیم 95 تا 99%
اینکه فرمودین برامون تبلیغ می کنین خیلی هم ممنونیم ما خودمان هم به طرق مختلف اطلاع رسانی می کنیم شماره اردیبهشت سیب سبز را مطالعه بفرمایین
بله 135 نفر یا حتی 93 نفر هم آمار خوبیست و به لحاظ علمی مهنی دار است ولی من از روز اول تصمیم گرفته ام تا 200 نفر نشود بصورت علمی منتشرش نمی کنم
از سونوگرافی گرانتر است چون راستش را بخواهید با نرخ مواد در سال گذشته حداقل برایمان به ازای هر بیمار 55000 تومان هزینه مواد برمیدارد ما نرخ را حداقل گذاشته ایم تا تست جا بیافتد و ارزشش را نشان دهد ولی در اروپا این تست بین 200 تا 300 دلار قیمت دارد و اگر با سایر تستهای مولکولی بخواهیم مقایسه کنیم در ایران هم حداقل باید معادل 140 تا 150 هزار تومان قیمت بگذاریم
من همین امروز بیماری داشتم که هفته 17 هست دو هفته پیش سونوگرافیست به او اعلام کرده بود بچه پسر است امروز سوگرافیست دیگری اعلام کرده دختر است پس به نظر من سونوگرافی ساده حتی تا هفته 20 هم ارزش تشخیص جنسیت ندارد
راستش را بخواهید گرچه ما میزان اطمینان را طبق موارد گفته شده در بالا اعلام می کنیم ولی به لحاظ تئوری اگر جواب تست مثبت شود قطعیتش بیشتر است زیرا خود مادر که کروموزوم Y نداشته که تست را مثبت کند پس حتما از جنین آمده جالب است بدانید که ما بیماری داشتیم که در هفته هشتم آمده بود و اصرار داشت که تست را انجام بدهد و نمی پذیرفت که دو هفته بعد مراجعه کند و اتفاقا تستش هم مثبت شد و اخیرا خودش خبر داد که در هفته 24 چهار بعدی هم نتیجه ما را تایید کرده اما در موارد منفی همیشه این نگرانی هست که شاید کمبود DNA جنین در خون مادر باعث این منفی شدن شده باشد و به همین علت است که ما می خواهیم تا رسیدن به تعداد 200 مورد صبر کنیم لذا می خواهیم افراد را در هفته های مختلف به تعداد کافی داشته باشیم تا بهنگام گزارش علمی خطای کمتری داشته باشیم
در مورد سایت حق باشماست اخیرا تغییراتی دادیم که ظاهرا فراموش کردیم این مقاله را در آن قسمت هم وارد کنیم
به هر حال ما در خدمت گذاری حاضریم از آنجاییکه فعلا فقط یک روز در هفته این تست را انجام می دهیم یعنی روزهای دوشنبه و یا سه شنبه من پیشنهاد می کنم که اگر خواستین یکشنبه هفته آینده تشریف بیارین که جنین یک هفته بزرگتر شده باشد تا باز هم دقت افزایش یابد
باز هم تشکر و تشکر و تشکر شما واقعا من رو از استرس دراوردید
هفته آینده حتما مراجعه میکنم و مطمئن باشید که من تبلیغاتم رو براتون شروع کردم امیدوارم که پاداش تلاشتان رو از خدا بگیرید چون واقعا کار موثر و مهمی رو انجام می‌دهید.
ان شا ا... که من هم جوابی که میخواهم بگیرم و برایتان تا آخر عمر دعاگو خواهم بود. مجله سیب سبز رو هم به همه پیشنهاد میکنم که پرفروشتر باشد و به نفع شما بشود. با تشکر
از اینکه زحمت کشیده و وقت میگذاریدو جواب میدهید ممنون باز هم اگر سئوالی داشتم مزاحم اوقاتتان خواهم شد.
سرکار خانم آسان
با عرض سلام
در متن مقاله و در وب سایت و نیز در پرسش و پاسخهایی که در همین صفحه مطرح شده جواب تمام سئوالات شما هست ولی با این وصف اطلاعات خواسته شده را براتون میل می کنم
2706