2737
2734
عنوان

نکات مهم در هنگام خرید تابلو فرش

3179 بازدید | 10 پست
به عنوان یک فروشنده تابلو فرش و کسی که سالها در این زمینه فعالیت کرده به تمام فرش دوستان و کسانی که قصد خرید تابلو فرش رو دارند توصیه می کنم که به نکات زیر توجه کنید و برای اینکه پس از خرید و بردن تابلو فرش احساس مغبون شدن نداشته باشید یکسری سوالات و مشاهداتی را برای خودتون داشته باشید
گرچه که تعداد فرش فروشان منصف کم نیستند اما هستند کسانیکه بخوان از ندونستن مردم سوء استفاده کنند .که البته این مسئله در تمام اصناف صدق می کنه.

1- اگر جایی رفتید و به شما گفتند که این فرش شناسنامه داره کمی شک کنید، من همیشه به خریداران می گم شناسنامه فرش یعنی دقیقا قسمتی که شما آن رو نمی بینید و اون پشت فرش هست
2- پشت فرش به شما نشون می ده که گره هایی که زده شده چقدر درشت (بزرگ ) هست یا ریز هست
3- با دقت کردن به پشت فرش می تونید دقیق بودن شانه های که بافنده زده رو بفهمید
4- وقتی به پشت فرش نگاه کنید می تونید به بعضی کجی های فرش پی ببرید( البته بگم وقتی فرش یا بهتره بگم تابلو فرش توی قاب هست باید اینجوری متوجه بشید.چون ممکنه قاب کجی های فرش رو پوشانده باشد در غیر اینصورت اگر فرش به صورت بدون قاب به شما عرضه بشه می تونید با چشم یا گذاشتن دو طرف فرش روی هم کجی های آن رو ببینید.)

5-شما با نگاه کردن به چله می تونید نوع اون رو تشخیص بدید که ابریشم هست یا نخ هست.
6-وقتی که دقیق به تابلو نگاه کنید خامه اون رو بهتر می تونید بسنجید
رایج هست که میگن که اون نقاطی که می درخشه ابریشم هست. این حرف تا حدی درسته .اما تاحدی هم خیر چون ممکنه ابریشم هایی باشه که درخشندگی نداشته باشه اما به کار ظرافت داده

7-خیلی از اوقات میگن که امضاء یا نام فلان استاد بافنده زیر تابلو بافته شده، حقیقت این هست که در بحث رفو و مرمت فرش و سایر فنون نظیر اون این امکان هست که بشه روی فرشی که هیچ امضاء یا نوشته ای نیست، چیزی رو قرار داد. شما باید خیلی حرفه ای باشید که متوجه بشید . توصیه می کنم در این مواقع از کسانی خرید کنید که بهشون اعتماد دارید یا از خود آن بافنده، فرش یا تابلو فرش رو بخرید

8-برجسته بودن فرش : خیلی پیش اومده که مشتری ها از من می پرسند که چطوری وقتی تایلو رو می بافتند اینجوری برجسته شده؟! باید بگم که اصلا و ابداً در هنگام بافت این اتفاق نمی افتد این مسئله بعد از بافت توسط پرداختچی اتفاق می افته. پرداخت یک هنر محسوب میشه. چه بسا فرشهایی زیبایی بافته شده که در اختیار پرداختچی بدون مهارت قرار گرفته و کل زحمت بافنده رو از بین برده و چه بسیار پرداختچی های ماهری هستند که عیوب فرش رو از طریق پرداخت می گیرند( انشالله دراین رابطه خیلی مطالب دیگه ی را خواهم گفت)

فعلا این نکات را داشته باشید. انشالله در پست های بعدی به مواردی مثل نقشه کامپیوتری ، و نکات خرید تابلو فرش خدمتتون می رسم.

vitrinefarsh.mihanblog.com
به بی عادتی کاش عادت کنیم
http://matiik.mihanblog.com/

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

البته فکر کنم چون شما خودتون توی فرش هستید این رو می فرمائید چون من با خیلی از افراد مواجه می شم که نمی دونند باید مثلا بیشتر به پشت فرش دقت کنن و قسها هذا
به بی عادتی کاش عادت کنیم
http://matiik.mihanblog.com/
2731
دوست عزیز واقعا اطلاعاتتون مفید بود برای من
اگه این پست رو شما یا دوست کارشناس دیگه ای جواب بده ممنون میشم؟
کلاس رفوگری فرش می خوام با مدرک معتبر
ترجیحا غرب و شمال غرب تهران
مرسی
تمام حقایق بزرگ جهان در ابتدا کفر محسوب میشوند. - جورج برنارد شاو -
2738