2726
لطفا فقط ساکن شیراز باشید.میخوایم تو همه چیز با هم باشیم.
نام کاربری.........سن.............تاریخ آخرین پری.............تاریخ زایمان........جنسیت نی نی..........پزشک
1_رونیکا..............30............... تیر....................93.1.13................پسر...............فریده عسکری
2_مامی........31...............1شهریور...................93.3.8.............دختر..........دکتر جامعی
3_نجمه بانو.......... ؟؟؟..............؟؟؟ ؟؟؟؟............... ؟؟؟؟؟؟؟؟..............پسر................مرتضی ابطحی
4_آرام.............27.............. 3مرداد.................93/2/10 ..................دختر...... ........دکتر جامعی
5_سعیده٩٢.......٢٨...............٢٨اسفند.............٣٠/٩/٩٢...................بسر....،،،..خانم وفایی و دهقانی
6_ماه...............28..........21 اردیبهشت...............92/11/26................پسر....................دکتر شهریور
7_مریم.............24.............15 خرداد..................12 اسفند.................پسر...................دکتر کاشف
8_نگار252،،،،،،،،،،25،،،،،،،،،،،22خرداد،،،،،،،،،،......،،29اسفند،،،،،،،،،،.......،،،دختر،،،،،،،......،،،،دکتر بهمنی
9_سحر 28........................ 21تیر ....................28فروردین............... پسر .......دکتر معصومه اسلامیان
10_یانی .......... 23 سال ......... 26 مهر .............. 93.5.2 ........... معلوم نیست .......... فاطمه شعاعی
11_مریم-پو.........30..............26 اردیبهشت.........1اسفند...............احتمالا پسر.............هادی باقری
12_آتنا .............25..............15 اردیبهشت.........22بهمن.................پسر.............دکتر جامعی و مریم فخار
13_مامان ونوسی.....................9 مرداد............16/2/93.............. معلوم نیست.........دکتر خاصی نمیرم
14_پریسا........ 30 ............... 21/7...... ........29/4/92 ............... نمیدونم............... مریم فخار/جامعی
15_مارپل ........ ٣٥ .............١٣ فروردین .........١٧ دی ................. پسر.......................... دکتر جامعی
16_نیایش ........28..............2شهریور..............؟؟؟...................دختر............فریده عسکری
17_ یلدا........ ٣٣ .............. ٢٦ اسفند..............3دی................ دختر................خانم مریم فخا
18_ سمیرا(لالونه)...32.........31مرداد................7خرداد/93........پسر...............شهلا شهریور
19_مامی رایبد....33................؟؟؟؟....................20دی.............پسر.....................دکتر جامعی
20_یاسمین ......29 ..... ........19 ابان ..................؟؟؟؟؟؟........ ؟؟؟؟؟؟.............فعلا دکتر جامعی
21_پریا..........٣٠.................٤/٣/٩٢................١٠/١٢/٩٢................دختر...............دکتر روانفر
22-مرسانا ...... 28 .............. 92/9/3.................93/6/10............. معلوم نیست
23-گل مریم.....27.................2 مهر..................8 تیر....................پسر...............دکتر فرح ساعی زاده
24-ساناز........................... 4 اذر.............. 93/6/11................. معلوم نیست........... دکتر فلاحی
25-سحر............31................25 ابان.............2شهریور....................?.........دکترجامعی
26-هستی......21.................30ابان.............6شهریور93...................?............... دکتر الهام شرکا
27-ارتان . ..... 27........... 9 شهریور...............93.3.14........... پسر................ دکتر ندارم
28-آریاتس.................................................... 22 تیر...............?................دکتر فقیهی
29-آزاده..........33...........12شهریور................17خرداد...............پسر...........دکتر شهریور
30-گلناز........٣٥...........٢٧مرداد..................٤خرداد٩٣......................دختر..................دکتر روانفر
31-بهار........٢٤.............٩٢/٩/١٥...............٢١شهریور................معلوم نیست...........دکتر روانفر
32-صباجون.....27........11 مرداد....................93.3.9................دختر...............افسانه غریب زاده
33-صبا...........32..... 7 مهر....................................................پسر...................دکتر فلاحی
34-مهربونی.... 33 .....18 دی .....................23 مهرماه 93 ........................................دکتر عمویی
35-آسمان...... 27 ..... 8 آبان 92 .................... 15 مرداد 93 ...............؟..................دکترم فقیهی
36-ندا جون-..........29........-6مهر -.......................7تیر ...................احتمالا پسر -..........دکتر الهیاری
رونیکا:
دکتر فریده عسکری:
متخصص زنان و نازایی.آدرس:خیابان زند سر بیست متری سینما سعدی .ساختمان شیراز -طبقه دوم.تلفن:2334199-2334387.با حوصله و خوش اخلاق و با تجربه هستن. داخل مطب فقط صدای قلب نی نی رو چک میکنن . و بدن رو هم چک میکنه برا ورم و...هر سری هم وزن و فشارخون چک میشه
فقط معطلی داره
بیمارستانای خصوصی:اردیبهشت و شهر #دولتی:ایران زایمان انجام میدن

یلدا:

مریم فخار:

من کیلینک تولد آرام میرم. خانم مریم فخار که کارشناس مامایی هستن. خودشون گفتن اگر دوست دارى تحت نظر کتر دیگه ایی هم میتونى باشی ولى اگر هم مشکلى پیش بیاد خدایی نکرده ما خودمون به دو سه تا دکتر خوب معرفی میکنیم. من چون خدا رو شکر همه چى طبیعى بود جایی دیگه نرفتم. ادرسشونکوچه ٢٨ قصرالدشت هـست. تک تک ویزیت میکنن. تو هر ویزیت فشار خون و وزن و معاینه شکمى و اندازه گیرى ضربان قلب انجام میدن. للبته اونجا فقط زایمان طبیعى و زایمان در آب هست مگر اینکه کسی به دلتیلى نتونه. کلاسهاى باردارى هم برگزار میکنن تو همون ساختمون.بیمارستانشون هم فرهمند فر هست.تلفنى نوبت نمیدن . گاهى سر وقت نوبت کیشه گاهى هم چون ممکنه زایمان داشته باشن دیرتر میان و معطل میشی.کلاسهای بارداری هم ١٨ جلسه ١٨٠ تومن . جلسه ایی ده تومن. البته اکر بخواهى میتونى بعضیاش رو نرى بعضیهاش اجباریه میگه حتما برو ( ورزش و ماساژ و کلاسهایی که با همسر باید باشی)

مامی رایبد:

دکتر فخرالسادات جامعی :

آدرس : شیراز،بیست متری سینما سعدی،نبش اردیبهشت،مجتمع پزشکی پرند،طبقه دوم - تلفن : ٢٣١٨٦٤٥
خوش اخلاق و خوش برخوردن و انواع زایمان طبیعی ( زایمان در آب،زایمان بیدرد،زایمان فیزیولوژیک ) و سزارین انجام میدن .
توی هر ویزیت دو نفرو چک آپ میکنن شامل وزن ، فشارخون ، معاینه شکمی و چک ضربان قلب جنین
بیمارستانهایی که هستند : اردیبهشت،ام آر آی،دنا،پارس
بنده بالشخصه از تعدادی از پزشکان و ماماها در موردشون پرسیدم اولین چیزی که در موردشون گفتن این بود که با وجدانه و در قبال مریضش احساس مسؤولیت داره ، یهو ولت نمیکنه بره مسافرت مگر اینکه تکلیفتو معلوم کرده باشه ...
اگه دنبال یکی هستین که ریز به ریز بهتون بگه چی بخور ، نخور ، چیکار کن ، نکن ، کلا جزئیات میخواین بشنوین ، خانوم جامعی اینجوری نیست ، با همه چیز خیلی ریلکس برخورد میکنه ، من خوشم اومد چون بیخودی استرس بهت نمیده ، ضمنا کلی از توصیه های خاله زنکی رو هم رد میکنه ، با همه این تفاصیل اگه ازش سوالی بپرسی کاملا علمی برات توضیح میده ، ضمنا الکی چپ و راست سونو نمیکنه

پریا:

دکتر روانفر:

مهربون و صبور و با سواد.تک تک مریض میبینه و علمی کار میکنه.نه الکی خونسرده نه ادمو می ترسونه
ادرس:ملاصدرا سر کوچه ٤- ساختمان پزشکی ملاصدرا-طبقه اول-تلفن:٦٤٧٣٥٩٣-شنبه دوشنبه چهارشنبه صبح و یکشنبه سه شنبه عصر هست- تو مطب هم سونو داره هم ضربان قلب جنین و فشار و وزن و معاینه شکمی
در مورد هر سؤالی ریز ریز و با حوصله جواب میده حتی اگر آخر وقت باشه و خسته باشه-به خانم های حامله موبایلشو میده تا اگه اورژانسی شدن هر موقع تماس بگیرن

lalune

دکتر شهلا شهریور:

مطبش از سمت رحمت آباد دقیقا روبروی خیابون خلدبرینه.بعد از بیمارستان فرهمند فر.ساختمان پاسارگاد.طبقه اول.اخلاقش خوبه.آروم و خونسرد.چن نفر با هم می رن داخل.تنها حسنش واسه من اینه که زیاد توی مطبش معطل نمی شم.غیر یه بار که زایمان اورژانسی داشت.سزارین و اپیدورال انجام میده.طبیعی خودش نمیاد
که این مشکل منه باهاش)اما اصلا چی بخور چی نخور نداره.البته مولتی ویتامین و اینا می نویسه.
شماره مطبش:
:6289353 هست.فقط شنبه ها و سه شنبه ها از صبح تا عصر هست.برای نوبت هم باید همون موقع زنگ زد.
شماره موبایلشو هم می ده که اگه مشکلی داشتی براش اس ام اس کنی البته با اسم و شماره پرونده.زودم جواب میده.من خودم امتحان کردم.من می خواستم صدای قلب نی نی رو ضبط کنم قشنگ گذاشت انجام بدم.

سحر:

دکتر معصومه اسلامیان :

متخصص زنان و زایمان-آدرس:فلکه دانشجو-اول ساحلی غربی-ساختمان 2000-طبقه 2-تلفن:2270929
دکتر با مسئولیت و بر روی کارش وسواس داره -خیلی با حوصله و صبور و مهربونه-یه سوال رو چند بار ازش بپرسی با حوصله و آرامش بهت جواب می ده ،از نظر کاری هم با وجدانه به نظر من همه خصوصیات که یه دکتر مخصوصا برای خانم های باردار که حساس هستند رو داره دیگر اینکه دانشگاه علوم پزشکی تدریس می کنن و کلا دکتر به روزی هستن چون استاد های دانشگاه به واسطه کارشون باید بروز باشند .توی شبکه فارس هم روزهای دوشنبه یا سه شنبه بین 11:30 تا 12 برنامه دارند.ا ز نظر نوبت دهی برای مریض های عادی ساعت 4 همون روز می ری حظوری نوبت می گیری ولی برای خانم های باردار اولین بار به همین صورت است ولی برای دفعه های دوم به بعد تلفنی ساعت 4 زنگ می زنی می گه مثلا 7 بیا ولی اونجا هم که رفتی از 30 تا 1 ساعت ممکن معطل بشی ولی بیشتر نمی شه همین طور که ماه بارداریت بیشتر شه این زمان کمتر می شه . بستگی به شلوغی اون روز داره صدای قلب،معاینه شکم،فشار و وزن رو هر سری چک می کند.من تعریفش رو از یکی از آشناهامون تو بیمارستان اردیبهشت شنیدم .بیمارستان هایی که کار می کنه : پارس و اردیبهشت

مریم:

دکتر مریم کاشف :

دکتر زنان ونازایی هست
خیلی با سواده.مهربونه.عیبش اینه مطبش شلوغه
ادرسشم تو خیابون باغشاه هست.شمارش هم 2358005
تلفنی هم نوبت میده.شماره موبایل خودشو هم به مریضاش میده.میشه زنگید و صحبت کرد.
تو بیمارسان ام ار ای و میر حسین زایمان میکنه
هم طبیعی انجام میده و هم سزارین
الکی استرس نمیده
میزاره شوهر هم بیاد داخل واسه سونو و نی نی شو ببینه.
واسه بارداری عااااااااالیه

صبا جون:

خانم دکتر افسانه غریب زاده

آدرس مطبش: خ قصرالدشت. بعد از بیمارستان فرهمندفر. ساختمان پاسارگاد. طبقه 4.. تلفن: 6275650
خیلی خیلی خوش اخلاق و خونگرم و شوخ هست... خیلی تحویلت میگیره و کاملا برای کارت وقت میذاره.. اهل کلاس گذاشتن و طاقچه بالا گذاشتن هم نیست...با اسم کوچیک صدات میکنه...
مطبش نه خیلی شلوغ و نه خلوت... یعنی خیلی معطل نمیشی و کلافه کننده نیست... نوبت دهیش هم خوبه... روز قبلش نوبت میده همون روز هم اگه اورژانسی باشی بهت وقت میده....
برای سونو اجازه میده همسرت بیاد داخل اتاق...
الکی درمورد چیزای بی مورد حساس نمیکنه آدمو... خیالت رو راحت میکنه... مگر اینکه مشکل واقعی وجود داشته باشه...
خودش هم ازدواج کرده و بچه داره... یعنی تجربه بارداری و زایمان رو داره.. که این برای من خیلی مهم بود...
زایمان هم طبیعی و هم سزارین انجام میده... بیمارستان های فرهمندفر، ام آر آی، مادر و کودک، بعثت و چندتای دیگه هم هست..
همکار پزشک خانواده هست و با نامه ارجاع ویزیتش 3 هزار تومن میشه...
من خصوصیاتش رو میپسندم و روحیه و اخلاقش بهم آرامش میده...

تجربه مامانا از زایمانشون:

سعیده 92 :

سلام مامانا این روزا حسابى درکیر نى نى جدیدم که اسمش رو ماهان کذاشتیم رونیکا ومریم ونکار جون وباقى بجه ها خیلی از شما ممنونم وامید وارم همکى بسلامت زایمان کنید
واما خاطره زایمان من جهارشنبه ٢٠اذر واسه معاینه لکن رفتم بیش دکترم خانم شهناز بور برفه اى که دقیقا ٣٨هفته ام تموم شده بود خانوم دکتر بعد از معاینه کفت که دهانه رحمت کاملا نرم شده ودو سانت بازه خیلى خوشحال شدم وامیدوار که به زودى زایمان خواهم کرداون هم بصورت طبیعى که همیشه این نوع زایمان رو دوست داشتم
بعداز معاینه با بسرم وهمسرى وخواهرم که این روزا واسه ى کمک به من بیشم اومده بود واسه شام رفتیم رستوران باتریس همونجا بود که یه دردایی احساس میکردم که کم وبیش اذیتم میکردن ولى خیلى اهمیت ندادم واومدیم خونه وکرفتم خوابیدم جون شب قبل کباب خورده بودم حسابى ورم داشتم ازخواب بیدار شدم وبعد از دوش کرفتن طبق عادت همیشکى رفتم بیاده روى ولى احساس کردم نمیتونم خیلى راه برم سریع برکشتم خونه ورمم کمتر شده لود وهمجنان دردهایى میومد وول میکرد
خلاصه جون شب میخواستم مهمونى خونه جدید جاری هام ومادرشوهرم که یه ساختمان سه طبقه بود برم موهام رورنک کردم وصورتم رو اصلاح وناخن هامو لاک زدم وشب همکى رفیم مهمونى اونجا واسه سر زدن به هر طبقه از بله استفاده کردم وسعى کردم با اسانسور بالا باییننکنم یه حس عجیبى بهم میکفت بزودى خبرایی میشه شب که برکشتم خونه جون دفع نداشتم احساس سنکینى داشتم یه قلوب روغن کرجک خوردم تا شکمم کار کنه وکمى قر دادم بعد رفتم خوابیدمنصف شب بایه دردایى بیدار شدم وهى میخوابیدم تاساعت نه صبح که احساس کردم دردا کاملا منظم شده خواهرم روبیدارکردم وکفتم احساس میکنم زایمانم نزدیکه خواهرم باشد وخونه رو تمیز کرد منم کمابیش با دردا سرو کله میزدم رفتم شوهرى رو بیدار کردم ویه دوش اب کرم کرفتم که کمک کرد دردام کمتر بشه بسرى وشوهرى صبحانه خوردن دردا امونم رو بریده بودن وشوهرى واسم تایم میکرفت دردا از بنج دقیقه یکبار به دو دقیقه تبدیل شده بود بین دردها که ارامش کوتاه مدتى بود ارایش کردم وموهامو اتو میکردم دیدم دیکه تحمل ندارم ترسیدم دیر تر برم نى نى تو خونه بدنیا بیاد سریعاماده شدم وخیالم ازترافیک راحت بود جون صبح جمعه میسر خونه تا ام ار اى خیلى شلوغ نبودصداى جیغم تو ماشین در امدهبود ولى بخاطر بسرى سعى میکردم ارومتر باشم که نترسهشوهرى رو وادار کردم توتا جراغ قرمز رو رد کنه یه جورایى احساس میکردم اشتباه کردمدیر از خونه زدم بیرون خلاصه به در زایشکاه که رسیدم دردم قطع شد تا نامه زایمان رو به ماماى کشیک دادم دردام شروع شد ماما کفت بخواب معاینه ات کنم وقتى داشت معاینه میکرد کفت یک سانت٢٣٤٥٦ هفت سانت باز شده جرا اینقد دیر اومدى؟من از طرفى باوجود درد خیلى خوشحال شدم که بزودى نى نى متولد میشه واز طرفى ناراحت شدم که به احتمال زیاد ابیدورال نمیش جون بالاى ٦سانت ابیدورال انجام نمیدن کفتم درد دارم لطفا متخصص بیهوشى رو صداکنید ماما کفت الان متخصص بیهوشى نیست تازه اکه باشه جون دهانه رحمت هفت سانت بازه بیحس نمیشى کفت رو بهلوى جبذبخواب ورفت تا با دکترم تماس بکیره ومن غرق درد بودم وبین دردام فقط از خدا میخواستم که نىنى سالم متولد بشه وزود این ساعت هاى بر درد تموم بشه
من ساعت یازده وربع تو زایشکاه بودم وهمش به این فکر میکردم که بااین بیشرفت حتما تا ساعت دو زایمان میکنم واز خدامیخواستم سریع دردها تموم بشه ماما بعد نیم ساعت امد ودوباره من رو معاینه کرد ووقتى دید هشت سانت شده خیلى هول کرد وکفت به همکارش تو رو خدا سریع خانم بور برفه اى رو بکیر من غرق درد بودم که ما ما امد وکفت میخوام کیسه ابت رو باره کنم ویک وسیله رو داخل کرد وباعث باره شدن کیسه اب شد دردا جندین برابر شد وبعد از باره شدن کیسه اب سر بجه تو لکن فیکس شد وماما جون دکتر نیامده بود حسابى ترسیده بود ومدام به من میکفت زور نزن واکه احساس دفع داشتى بکو ساعت دوازده وربع بود که شدید احساس دفع داشتم من رو به یک اتاق دیکه برد واسرار داشت تا دکترم نیامده زور نزنم
اما من نمیتونستم التماسش میکردم خودت زایمانم رو انجام بده من مشکلى ندرم تا این که دترم رسید ومن احساس خوبى در حین درد داشتم که کودکم بزودی متولد میشه
مرحله سختى بود باجند انقباض زور زدن هاى من وبرشبرنیه بسر کلم ساعت دوازده نیم ظهر٢٢اذر متولد شد وهمه دردهاى من به یکباره تمام شد خانم دکتر شروع به بخیه کرد کمى درد داشت ولى قابل تحمل بود اینم از زایمان من
راجع به بخیه ودیکر مسائل بعد میام توضیح میدمحالا نى نىم شیر میخواد باید برم دوباره میام

خانوما ان شاءالله همکى به سلامت زایمان کنید مخصوا شما یلدا جون که فکر کنم نفر بعدى توهستى بهت بیشنهاد میکنم بین دردهات نفس بکیر وارامش داشته باش واینو بدون که بعد هر درد یه ارامش هست که بزودى به اون ارامش خواهى رسید
بسرم جون وزنش ٣٦٠٠بود تومرحله دوم خیلى اذیت شدم ولى بسر اولم ٢٩٠٠متولد شد وکمتر بخیه خوردم وراحتتر بودم اما واسه ماهان مقدار بخیه هام بیشتر بود وخیلى اولش اذیت شدم الان تقریبا بهترم مرتب خودم رو با بتادین میشورم وباسشوار خشک میکنم ویک روش بهتر که خیلى بهم کمک کرده که دردم کمتر بشه به بیشنهاد زن داداشم کمى عسل روى نواربهداشتى میکشم واستفاده میکنم خیلى تاثیر خوبى داشته واروم میکنه دردش رو
البته بسرم موقع تولد زردى داشت ومجبور شدم دوشب بیمارستان بستریش کنم واسه همین جون مجبور بودم خودم بیشش باشم زیاد به بخیه هام فشار اومد ولى از وقتى امدم خونه عسل کذاشتم خیلى راضیم
من قبل زایمان ترس از درد داشتم ولى الان دیدم که زایمان دوم جون دهانه رحم نرمه زودتر باز میشه وبا این که دردش زیاده ولى زودترتموم میشه
هزینه ابیدورال بستکى به دکترت متفاوته ولى تو ام ار اى حول وحوش ١٨٠٠تا٢٠٠٠هست یه برستار مرد بود که حین دردا از من سوالهاى میبرسید توزایمان طبیعى تا فول بشى ماما اون اخریا که میخواى زایمان کنى یعنى یه هشت سانت باز شدى دکتر میاد بالا سرت اکه به هر دلیلى دکتر دیر کرد زایمان رو ماماى کشیک انجام میده که بنظر من فرقى نمیکنه مهم سلامتى کودک هست

یونیک:

بلاخزه دیروز 23 دی ساعت 4:45 دقیقه صبح نینیم ا.مد تو بغلم.

ساعت 12 بشتری شدم. گفته بودم که از شب قبلش درد داشتم ولی چون مامامعاینم کرده بود فکر میکردم درد کاذب هست که واقعی بود. ولی تا ساعت 8 شب 22 دی قابل تحمل بود ساعت 12 واقعا سخت شده بود که تازه 3 سانت بیشتر باز نشده بودم ولی خدارو شکر پیشرفتم خوب بود. دوستا گلم خدارو شکر میکنم که طبیعی زایمان کردم ولی واقعا سخت بود خیلی سخت. خدارو شکر 2یا 3 تا زور زدم که صهبا سر خورد اومد. راستی اگه توپ یوگا و وان اب نبود شاید جا میزدم. دردای من تا اخرش نه از قله رحم بود نه شبیه درد پریودیو تا اخرش هم منظم نشد.
دردام جسارتا گودی کمر به پایین مخصوصا مقعد و کشاله ران و زیر دل بود.

الان خیلی خوبم از بعد از زایمان کلا دیگه خوب بودم نه دردی نه هیچ چیز دیگه.

صهبا با وزن 3570 و قد 52 و دور سر 35/5 بدنیا اوند بچم کپی بچگی های خودم شده. کلی مو داره.

دکترم مریم شاکر بود. که خداییش فکر نمیکردم نصف شب بیاد ولی اومد.

بیمارستان فرهمند فر بودم.

نه عزیزان من از بیدرد استفاده نکردم.

با اجازتون من 5 تا بخیه خوردم که خدارو شکر یه کوووچولو درد میکنه.

پناه بر خدا من 3 /4 کیلو بیشتر کم نکردم.

راستی یادم رفته بود که بگم از بیمارستان و کادرش بیییییییییییییییییییییی نهایت راضی بودم. من یه ماما استخدام کردم ولی 2تا ماما تمام وقت بالا سرم بودن. اون روز فقط من زایش کردم و تو کل بخش فقط خودم بودم. یه اتاق 2 تخته با 2 تا صندلی تخت شو کامل در اختیارم بود . و هر وقت هرکس مرد و زن میخواست بیاد دیدنیم میزاشتن. خدا رو شکر واقعا بیمارستن و کادر خوبی بود.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

تجربه مامانا از خرید:

یونیک:

چند تا مطلب در مورد سرویس کالسکه که به درد خودم خورد میخوام براتون بگم.

1- اگه کریر مگیرید دقت کنید که سبک باشه و خیلی گود نباشه، که اگه خیلی گود باشه همون اوایل نمیتونید ازش استفاده کنید.

2 -سعی کنید کالسکه با دسته دو طرفه بگیرید که هروقت خواستید نینی به سمت خودتون باشه تا از حالش با خبر باشید که تا کوچیکن خیلی نیاز هسنت. کالسکه اگه چرخای بیزرگ داشته باشه خیلی خوبه چون هم تکوناش کمتر هست و عمر طولانی تری داره. اگه دسته عصایی باشه تو هر ماشینی راحت تر جا میگیره.
-3 -کریر هم بهتره که سبک باشه تا نینی بتونه رو فرش به راحتی تکونش بده.

4- صندلی غذا هم اگه عزمتون رو جزم کنید حتما به دردتون میخوره ، این یکی تجربه خواهرمه که واقعا به دردش خورد. اگه گرفتید بهتره روکشش پلاستیکی باشه مثل سفره تا راحت تمیز بشه.

دیگه اینکه فهمیدم دارید دارید درمرد مارک هوک با هم صحبت میکنید . جاری من داره خیلی راضی هست ولی کالسکش که جدیدن مثل ساک حمل شده میگه به دردش نمیخوره .

راستی ساک حمل هم خیلی چیز جالبی نیست من که اصلا به دردم نخورد با اینکه نینی تو زمستون بدنیا اومد.

چیزای بهداشتی کودک مارک ماستلا عالی بود هرچند یه مقدار گرونه ولی واسه اوایل که نینی حساسه بد نیست ادم بگیره تو ایرانی ها هم من تعریف ایروکس شنیدم.

پوشک من واسه اوایلش پمپرز گرفتم خییییلی عالی بود الان هم اوی بیبی استفاده میکنم که از اونم راضی هستم بعدض قرار بریم سراق کامفی.
2728

تایپیک و لینک های مفید:

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=669142&PageNumber=14

دانلود pdf کلاس بارداری دکتر روستا:

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=a3872df8239a89d843a3300e29e7d530

انجمن پرستاری یک طرح گذاشته برای آموزش پیامکی رایگان مادران باردار کشور هر روز یه اس ام اس میاد که می گه چه روزی سونوگرافی بریم چی بخوریم چه کار هایی نکنیم و ... عدد 1 رو برای شروع به 02166572400 بفرستید .
سایتش اینه : http://www.eparastar.ir/pregnancy
هیچ شارژی هم کم نمی کنه اصلا پولی نیست

جاهایی که بچه ها اکثرا خرید کردن:

به نسبت قیمتاشون بالاست:
دبنهامز:ستارخان نرسیده به فلکه سنگی(لباسای مارک با قیمت خیلی بالا)(البته کاراش خاص و شیکه)
بازارچه کودک:عفیف آباد بعد از مجتمع حافظ(لباس مارک تاپ لاین و بهاوران)
هانی بی بی: ولیعصر قصرالدشت(لباس مارک آدمک و نیلی)
بی بی سنتر:معالی آباد رو به رو الوند (
شهر نی نی:خاکشناسی بعد از شاطر عباس (آدمک و آشور)
دنیای کودک:باغشاه .چهارراه هدایت
نی نی بامزه:زرهی روبه رو کلاهدوز
(خانماااا بار اول خرید نکنید اینا که گذاشتم تفاوت قیمت دارن برید و مقایسه کنید)
قیمتا خوبه به نسبت:

بین سینماسعدی تا سه راه برق چندتا سیسمونی فروشی کنار هم هست به نسبت خوبه و مناسبه کاراشون

پاساژ شعله:خیابان داریوش

وسایلی که باید بیمارستان همراهمون باشه:

مریم

شیر دهی
-رابط سینه
-کرم شقاق سینه
-قطره شیر افزا

در صورتی که شیر نداشتین روز اول
-شیر خشک اپتامیل 1
-فلاسک اب جوش
-شیشه شیر

برای افزایش شیر اینا خوبه دم کنین بخورین
-تخم گشنیز
-تخم شوید
-زیره
-رازیانه

بیمه و بیمارستان
-دفترچه بیمه تامین اجتماعی
-معرفی نامه بیمه تکمیلی
-نامه پذیرش بیمارستان
-کارت بانکی که توش پوله
-شناسنامه خودتون و همسرتون
-من دفترچه بیمه شوهرمم گذاشتم ;d
-شیاف دیکنوفناک 50 یک بسته محض احتیاط

بهداشتی مادر
-نوار بهداشتی بزرگ
-شورت یکبار مصرف
-پد سینه
-شورت
-لوازم خوشگلستون مادر

ساک نی نی
-زیر انداز یک بار مصرف
-زیر انداز خود ساک
-نایلون برای جمع اوری پوشک های پی پی نی نی
-پد الکلی واسه ناف نی نی
-ناف بند نی نی
-کلاه
-دستکش
-جوراب
-لباس خوشگل جهت اوردن نی نی به خونه
-پتو
-پا خشک کن
-دستمال مرطوب
-بلوزجلو دکمه دار و شلوار
-سرهمی و بادی زیر دکمه که اینا ست هست با کلاه و دستکش نی نی

قنداق فرنگی هم میبرم بیمارستان واسه اوردن نی نی به خونه

الان دیگه اخر 19 باید باشم.نمیدونم میبینم خیلی از بچه های تهران سونو آنومالی رو سه بعدی انجام دادن.گفتم حالا که میرم آنومالی اونم انجام بدم دیگه نخوام برم سونو.یعنی همون آنومالی رو سه بعدی انجام بده نه دو بعدی.
اینم سلامت جنینه.
منم بی حسی دوست دارم.
دکتر ابطحی با حوصله است؟چندتا چندتا ویزیت میکنه؟معطلی هم داره؟
2706