2410
2553
دوستای گلم .....من24سالمهو الان یه دختر 5.5 ماهه دارم و شیر خودم رو هم میدم.......دو ماه بعد ار زایمانم متوجه یه توده توی سینم شدم....بعد که دکتر رفتم و سونوگرافی انجام داد گفت یه توده هست که به شیر دهی ربطی نداره و از قبل بوده ولی باید سه ماه بعد دوباره سونو انجام بشه.......بعد از سه ماه دوباره سونو انجام دادم ایندفعه گفتن دوتا توده هست نه قبلی هم سایزش بیشتر شده بود...دکتر زنان گفتن مشکلی نیست اما من می خوام با یکی از همکارام که جراح عمومی هستن مشورت کنن و منو پیش ایشون فرستادن....این دکتر هم گفتن مشکلی نیست و توی این سن این چیزا فراوون دیده می شه و حتی به نمونه برداری هم نیازی نیست از نظر من و خوش خیم هست....بدخیم نمی شه برطرف هم نمی شه.......و مشکلی نداره و 6 ماه بعد دوباره باید چک بشه........ولی من همش نگرانم...دارم دیوونه می شم....شما تا حالا اینجوری نبودین یا کسی رو نمیشناسین که این مشکل رو داشته .....به نظرتون چه کار کنم نگرانیم برطرف بشه؟.....همش خوابای بد می بینم از استرس.....نگران دخترم هستم.....ببخشید زیاد حرف زدم.........
خانمی منم یه دوست دارم که الان بارداره و از قبل بارداری توی سینش مثل تو گفتن توده هستش و چیز مهمی نیست..........و الان عین خیالش نیست و حتما هم مشکلی نیست که دکترا کفتن نگران نباش اگه چندتا دکتر تایید کردن که چیزی نیست نگران نباش توکل به خدا
یاسمین عزیز سلام . گلم نگران نباش این اتفاق برای خیلی ها پیش میاد . من وقتی 19 ساله بودم و مجرد به یک توده نسبتا بزرگ تو سینه ام برخورد کردم . یادمه اون موقع مامان و بابام خیلی نگران بودند . خوش خیم بود ولی دکتر گفت هر توده ای بهتره از تو بدن دربیاد برای همین یک عمل جراحی کردم . البته خیلی عملش ساده بود .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

من اول رفتم پیش دکتر عطری . جراح عمومیه ولی تخصص اصلیش شده سینه . اینقدر شلوغه که شاید برای سال دیگه بهت وقت بده. اون خیلی ماهره. من که اول رفتم پیشش اون من رو معرفی کرد به دکتر نجفی بیمارستان دی . عصرها هم روبروی بیمارستان دی تو ساختمان پزشکان می شینه.
2456
دکتر نجفی عملم کرد و خدا رو شکر تا حالا مشکل خاصی نداشتم . البته این رو هم بگم که قبل از بارداریم یک چک آپ کردم و متاسفانه سینه ام پر شده بود از کیست. ولی دکتر گفت مشکل خاصی نیست و با شیردهی حتما بهتر هم می شه. من هم باردار شدم و زایمان کردم و الان یک ساله که بچه شیر می دم .
عزیزم نمی دونم داری می خونی یا نه . اینها رو گفتم که بدونی خیلی نباید نگران باشی . ولی حتما پیگیرش باش . در مورد بچه هم نگران نباش . مطمئن باش مشکلت حاد نیست . اگر هم یکسره تو فکر اینی که اگه خدای نکرده تو نباشی بچه چی می شه ، باید بهت بگم همه مادرها کم و بیش با این نگرانی مواجه هستن. خود من همیشه این اضطراب تو وجودم هست. پس سعی نکن این دو مساله رو با هم قاطی کنی گلم.
2714
ببین اصلا نگران نباش
منم چند بار اینطوری شدم..حتی جراح میخواس برام درش بیاره .اما دکتر گیاهی رفتم گفت نهه..بهم گیاه سه پستون داد میپختمش..نرم میشد مثل لواشک.با دانه برزک اسیاب شده میزاشتم رو سینم...روزی دو سه بار عوضش میکردم تا چند روز خوب شد..بهم گفت که اینا غدد شیری هستن
منم دختر خونه که بودم اینطوری شدم که مامان وبابام داشتن از غصه دق میکردن دکتر گفت با یه جراحی سر پایی در میاریم..یه مدت دارو داد خوردم ..بعد کلی نظر و نیاز برا دفعه دوم که رفتیم درش بیاره گفت اصلان توده ای وجود نداره اب شده
اسم قاشق را گذاشتی قطار....هواپیما....کشتی تا یک لقمه بیشتر بخورم! یادت هست مادر؟ شدی خلبان، ملوان، لوکوموتیوران ....، میگفتی بخور تا بزرگ بشی، آقا شیره بشی!.... و من عادت کردم که هر چیزی را بدون اینکه دوست داشته باشم قورت بدهم حتی بغض های نترکیده ام را.......... عاشقتم مامان
سلام .من سینه هام توده سازه . 3 بار تا بحال عملکردم. تمام چیزایکه دوستان توضیح دادن درسته ولی. این رو باید بدونی که اگر توده به قسمت خارجی سینه نزدیک باشه یعنی زیر بغل می تونه به لنف فشار بیاره . از طرفی اگر زیاد بزرگ بشه بعد بخوای درش بیاری سینه هات بد فرم میشه ...اونای آب میشه معمولا کیست هست . جای نگرانی نیست اما اگر بهت گفتن در بیار در بیار و نگران نباش
سلام یاسمین جان.عزیزم وقتی دکتر میگه خوش خیمه و نگران نباش یعنی خوش خیمه دیگه.چرا خودتو اذیت میکنی عزیز دلم.من 29 سالمه.از دو سال و نیم پیش بعد از اتمام شیردهی یه توره دارم تو سینم.هر 6 ماه فقط میرم چک میکنم.تو سونو و ماموگرافی گفتن خوشخیمه ولی برای اطمینان هر 6 ماه چک کن.منم میرم سونو میکنم 6 ماه یکبار .همین.نگران نباش عزیز دلم.به خدا توکل کن.وقتی میگن خوش خیمه مطمئن باش نگرانی نداره.همه چیو از خود خدا بخواه و توکل کن بهش.التماس دعا.
سلام . من هم در سن تو که بودم فهمیدم توی سینه ام یک توده دارم. رفتم دکتر و سونو و ... تشخیص دادند که تغییرا فیبروکیستیک هست و توده هم از نوع فیبرو آدنوم هستش که در زنان جوان بسیار شایع هست و خیلی ها دارند و نمی دونند. درمان خاصی هم نداره فقط باید مدام سونو انجام بدی که از حد خاصی (2 سانت) بیشتر نشه. من سالی 1 بار سونو انجام می دم. می گن خودش خود به خود از بین میره. منم مثل تو اولش خیلی خیلی نگران بودم ولی حالا بی خیالش شدم.
الان که باردارم احساس می کنم توده یه خورده بزرگتر شده و دردش هم بیشتر شده. و می خوام برم دکتر یه سونو برام بنویسه. نگران نباش خدا رو شکر کن که می دونی و می تونی کنترلش کنی .
درضمن اگه خدای نکرده بدخیم باشه هیچ دردی نداره و علائمی هم نداره.
دوستای گلم.....من ٢٨ سالمهو مجرد منم فیبرو کیستیک و فیبر ادنوما دارم .....از ناراحتی پریود من بند اومده اینقدر استرس کشیدم و گریه میکنم ک نگو .....رفتم دکتر سونو داد گفتش که ٦ ماه بعد بیا دوباره.....گریه میکنم خانوادمم ناراحتن وافسرده شدم بخدا و کلی نگران فکر میکنم دیگه نمیتونم خوشحالی کنم دیگه انرژی و روحیه ندارم اخه غصه میخورم زیاد......من با یکی ٥ ماهی بودم شک الکی باعث شد وحشی بشه و منو کلی کتک زد فکر کنم مشتهایی ک زده ب سینم اینجوریم کرده خیلی نگرانم چیکار کنم نگرانیم برطرف بشه
2706