راهي براي نجات از عفونت واژن - صفحه 2
نی نی سایت > تبادل نظر > فروشگاههای نی نی سایت > انباری! > راهي براي نجات از عفونت واژن

موضوع: راهي براي نجات از عفونت واژن + اظهار نظر

1   2   3   4   5   6  
پريس( مامان پرشان ) پست ها : 35عضویت:1389/10/4
1389/10/4 - 4:14 عصر
سلام؛ كسي هست ازش كمي كمك بگيرم
پريس( مامان پرشان ) پست ها : 35عضویت:1389/10/4
1389/10/4 - 4:15 عصر
بچه ها من آخرين پريم يك آذر بوده هنوز هم پري نشدم ممكنه من هم به جمع شما پيوسته باشم.
ليلي پست ها : 86عضویت:1389/9/1
1389/10/4 - 4:16 عصر
دوست عزيز من هستم
*(فندق)* پست ها : 67852عضویت:1389/1/22
1389/10/4 - 6:49 عصر
عزيزم عفونت شما به احتمال زياد و98 درصد باكترياي ست..نه قارچي....براي همين خوب شدنش خيلي زمان ميبره...
*دامن کشان با ناز زین جا می رود...*
*(فندق)* پست ها : 67852عضویت:1389/1/22
1389/10/4 - 6:56 عصر
عفونت باكتريال واژن Bacterial Vaginosisعفونت باكتريال واژن كه گاهي موجب ترشح غير طبيعي مي شود را عفونت باكتريال واژن گويند .سن : خانمهايي كه فعاليت جنسي دارند را در هر سني مبتلا مي سازد .

نحو? زندگي : تماس جنسي بدون استفاده از وسايل حفاظتي با افراد مختلف از عوامل خطرند .

ژنتيك : عامل قابل توجهي به شمار نمي آيد .عفونت باكتريال واژن در اثر رشد زياد بعضي از باكتريهايي است كه بطور طبيعي در واژن زندگي ميكنند به خصوص گاردنرلا واژيناليس ( Gadnerella vaginalis ) و مايكوپلاسما هومينيس ( Mycoplasma hominis ) . در نتيج? اين امر ، تعادل طبيعي ارگانيسم هاي واژن تغيير مي يابد . علت اين امر ناشناخته است ، اما اين حالت بيشتر در خانمهايي كه از لحاظ جنسي فعال مي باشند شايع است و اغلب با عفونتهاي مسري جنسي همراه مي باشد . اما هميشه اينطور نيست . عفونتهاي واژن مي توانند در اثر رشد شديد قارچ كانديدا و تك سلولي تريكوموناس واژيناليس باشند . عفونتهاي باكتري واژن اغلب علائمي ايجاد نمي نمايند . در هر حال بعضي خانمها ممكن است ترشح واژني سفيد متمايل به خاكستري با بوي شبيه كپك يا ماهي و خارش واژن و ولو داشته باشند . به ندرت اين بيماري منجر به بيماري التهابي لگن مي شود . در بيماري التهابي لگن بعضي از اعضاء توليد مثل دچار التهاب مي گردند .اقدامات درمانيپزشك ممكن است قادر به تشخيص اين بيماري با توجه با علائم آن باشد . سوآبي از هر نوع ترشح ممكن است برداشته شود و مورد آزمايش قرار بگيرد و در اين صورت بيماري تائيد مي گردد. عفونت واژن معمولاً با آنتي بيوتيك درمان مي شود و از آنتي بيوتيك هاي خوراكي يا از شيافهاي داخل واژن مي توان استفاده نمود . همسر فرد مبتلا بايد از نظر عفونت بررسي و در صورت نياز درمان شود . عفونت واژن معمولاً پس از شروع دو روز درمان كاملاً از بين مي رود ، اما ممكن است عود مجدد داشته باشد .
*دامن کشان با ناز زین جا می رود...*
*(فندق)* پست ها : 67852عضویت:1389/1/22
1389/10/4 - 6:57 عصر
عفونت هاي شايع واژن

در بانوان غدد داخل واژن و دهانه رحم به طور مداوم مقدار كمي مايع ترشح مي كنند. اين مكانيسم كمك به سلامت و پاك شدن مجراي تناسلي مي كند. اين ترشحات اكثراً بيرنگ و يا حداكثر شيري كم رنگ و بدون بو هستند، وليكن بسته به سيكل ماهيانه در خانم ها رنگ و غلظت آن تغيير پذير است. به طوريكه در زمان تخمك گذاري، حاملگي،شير دادن و نزديكي جنسي مقدار اين ترشحات بيشتر مي شود . بنابراين با توجه به نكات ذكر شده بايد توجه داشت كه افزايش ترشحات واژن در زنان در بسياري موارد طبيعي است، به ويژه اينكه ترشحات باعث مرطوب شدن مجراي تناسلي زنان مي شود،كه اين خود كمك بسيار در پيشگيري از بيماري گوناگون در اين ناحيه مي كند.چه زماني اين افزايش ترشح طبيعي نيست؟
اگر افزايش ترشح باعث تغيير رنگ، بو ، التهاب ناحيه تناسلي، خارش، سوزش بشود غير طبيعي خواهد بود به ويژه اينكه اگر بيمار در زمان عادت ماهيانه نباشد وليكن ترشح خوني داشته باشد، حتماً بايد به پزشك مراجعه كند.

چه چيز باعث اين تغييرات مي شود؟
هر عاملي كه تغيير در محيط طبيعي واژن بدهد، و به عبارتي PH آن را تغيير بدهد، سبب افزايش ترشح غير طبيعي از واژن مي شود مانند: استفاده از بعضي صابونها، آنتي بيوتيكها، بيماري قند، حاملگي، عفونتها، و يا حتي پاك كردن مجراي تناسلي توسط اسپري هاي مخصوص ناحيه تناسلي و يا Vaginal duchمي توانند اين مشگل را سبب شوند.

چگونه Vaginal Duching سبب عفونت مي شود.؟
بسياري از بانوان فكر مي كنند اين روش بسيار خوبي براي پاكيزه نگهداشتن واژن است. اگر چنانچه احساس بو در ناحيه تناسلي مي كنيد اين بو اكثراً از قسمت خارجي دستگاه تناسلي است و شما مي توانيد با آب و صابون قسمت خارجي دستگاه تناسلي را تميز نگاه داريد و همان حمام روزانه براي اين پاكيزگي كافي است.
در حاليكه با گرفتن دوش واژينال و استفاده از مواد شيميائي محيط طبيعي واژن را به هم مي ريزيد كه اين خود سبب عفونت مي شود. از طرفي ديگر توسط Vaginal Duching (شستشوي واژن) باكتريهاي موجود در واژن را به قسمت دهانه رحم خود و خود رحم روانه مي كنيد كه اين خود سبب عفونت در اين نواحي خواهد شد.

چه عوامل ديگري سبب افزايش ترشح واژن مي شوند؟
افزايش ترشح واژن به گونه غير طبيعي به دلايل گوناگون خواهد بود كه به طور كلي به نام Vaginitis ناميده مي شوند.
?- عفونتهاي قارچي واژن
درواژن زنان قارچ به مقدار كم به طور طبيعي زندگي مي كند، محيط اسيدي واژن مانع از رشد اين قارچها مي شود. حال اگر به دليلي از اسيدي بودن محيط واژن كاسته شود قارچها رشد بيشتر خواهند كرد و سبب عفونت قارچي در واژن مي شوند. حاملگي، بعضي از آنتي بيوتيكها، مصرف قرصهاي جلوگيري از حاملگي، بيماري قند، استفاده از كورتون ، زمان سيكل ماهيانه، روابط جنسي، نيز از عواملي هستند كه باعث تغيير محيط طبيعي واژن و افزايش رشد قارچها و در نتيجه باعث عفونت در واژن مي شوند.

علائم عفونت قارچي چيست؟
بايد بگويم كه اين بيماري بسيار شايع است. بيمار احساس نارحتي در ناحيه تناسلي دارد كه به صورت سوزش، خارش در دهانه واژن و در قسمت خارجي ناحيه تناسلي احساس مي شود. ترشحات واژن به رنگ سفيد و بسيار غليظ در مي آيد كه مي توان آن را به شكل تكه هاي ريز پنير مانند ديد. بيمار احساس سوزش در زمان نزديكي دارد. و همينطور احساس تورم در قسمت خارجي دستگاه تناسلي مي كند.
وليكن به ياد داشته باشيد كه اگر مكرراً و يا به گونه شديد بيماري مبتلا شويد كه گاهي هم به درمان جواب نمي دهد و بلافاصله پس از درمان بيماري باز مي گردد بايد از نظر ساير بيماريهاي سيستميك به ويژه بيماري قند بررسي شويد.

چگونه درمان مي شويد؟
درمان اين بيماري بسيار ساده و معمولا با استفاده از كرمهاي موضعي ضد قارچ مخصوص دستگاه تناسلي بانوان و يا گاهي هم اگر قادر به استفاده از كرم واژينال نباشيد، با خوردن دارو درمان پذير مي باشد. گاهي توسط داروهائي كه احتياج به نسخه پزشك ندارد اين بيماري به راحتي درمان پذير است. وليكن باز هم تكرار مي كنم، چنانچه حامله هستيد و يا به طور مكرر درگير اين بيماري مي شويد، بايد حتماً به پزشك خود مراجعه كنيد كه علت اصلي را جويا شويد.

چگونه از ابتلا مكرر به اين بيماري پيشگيري كنيم؟
به نكات زير توجه داشته باشيد.
•حتماً از شورت هاي كتاني استفاده كنيد.
• تا آنجا كه ممكن است از پوشيدن شورت هاي پلاستيكي و يا بسيار تنگ و چسبان خودداري كنيد.
از كاغذهاي توالت حاوي مواد معطر و رنگي، Tampn، Pad هاي معطر و Bubble Bath و يا به طور كلي نشستن در وان حمام پرهيز كنيد.
• اگر باز هم گرفتار عفونت مكرر قارچي واژن شديد به پزشك خود حتماً مراجعه كنيد به دو دليل نخست اينكه ممكن است علت بيماريهاي سيستميك بدن باشد و دو م گاهي لازم است كه پزشك شما را براي مدت چند ماهي روي درمان بگذارد كه از تكرار عفونت جلوگيري شود.

آيا همسر و يا دوست پسر شما بايد درمان بشود؟
در اين عفونت يا ر شما احتياج به درمان ندارد و اين بيماري اكثراً او را گرفتار نخواهد كرد مگر اينكه همسر شما مشكل ديگري ازنظر بيماري سيستميك داشته باشد.

عفونت هاي ميكروبي واژن
اين عفونت Bac terial Vaginitis خوانده مي شود.
محيط واژن حاوي نوعي باكتري است كه به نام باكتري خوب واژن معروف است و همينطور حاوي باكتري ديگري است كه به نام Anacrbes ناميده مي شوند. گاهي بدون دليل ويژه اين نوع باكتري بيش از انداره رشد كرده و سبب بيماري مي شوند.

چه علائمي دارند؟
گاهي بيمار اصلاً علائمي ندارد، گاهي اين بيماري سبب افزايش ترشح واژن مي شود كه اكثراً آبكي است. يا گاهي رنگ زرد كمرنگ يا پررنگ تر دارد. گاهي بودار مي شود كه به اصطلاح Fishy Smell خوانده مي شود كه بيماران اين بو را اكثراً پس از نزديكي با همسر احساس مي كنند، و گاهي بيمار احساس سوزش و خارش دارد.

چگونه تشخيص داده مي شود؟
به پزشك مراجعه كنيد. ترشح شما را در مطب آزمايش مي كند و بلافاصله تشخيص داده خواهد شد.

آيا اين نوع عفونت ازطريق نزديكي منتقل مي شود؟
اگر چه اين بيماري در بانواني كه فعاليت جنسي دارند بيشتر ديده مي شود وليكن ارتباطي به نزديكي ندارد و يار مقابل هم احتياج به درمان ندارد. مگر اينكه بيمار مكرراً گرفتار اين بيماري بشود.

چگونه درمان مي شود؟
با تمام سادگي اين بيماري احتياج به درمان دارد چراكه اگر درمان نشود عفونت به سمت دهانه رحم، رحم و لوله ها مي رود و سبب مشكلات بسيار و بدتري خواهد شد. به ويژه اگر اينكه زن حامله باشد. اين بيماري را مي شود به طور موضعي و يا خوراكي درمان كرد ولي درمان اين بيماري حتماً احتياج به مراجعه به دكتر و نسخه پزشك دارد .

عفونت شايع ديگر واژنTrichumniasis است
عامل اين بيماري يك نوع انگل به نام تريكومونا است كه اكثراِ در اثر نزديكي با فرد مبتلا ، بيمار درگير آن خواهد شد. گاهي بيمار مدتها اين بيماري را دارد بدون اينكه علائمي داشته باشد.
چه علائمي دارد؟ افزايش ترشح واژن، تغيير رنگ آن به صورت آبكي، يا زرد رنگ و يا گاهي سبز كمرنگ، بوي بد، خارش و سوزش، درد و سوزش در هنگام دفع ادرار از علائم آن است. اكثراً احتياج به درمان خوراكي دارد. در اين نوع گرفتاري همسر بيمار هم بهتر است كه درمان بشود.
در اينجا بايد ياد آور شوم كه عفونتهاي ديگر ناحيه تناسلي در ارتباط با رابطه جنسي ونزديكي بيمار به آنها مبتلا مي شود ازقبيل كلاميد يا، سوزاك، هم مي تواند سبب افزايش ترشح واژن بشود، وليكن اينها عفونت هائي هستند كه ابتدا دهانه رحم را گرفتار مي كنند و گاهي تنها علامت آنها افزايش ترشح واژن است كه در اين نوع عفونتها زن و مرد هر دو بايد درمان بشوند. وليكن به خاطر داشته باشيد كه در اين مقاله فقط سخن بر سر عفونت هاي شايع ناحيه واژن است نه ساير قسمتهاي تناسلي

نكاتي كه براي پيشگيري از عفونت واژن بايد رعايت شود.
*- هرگز از Vaginal duche استفاده نكنيد
*- از مواد عطري- اسپري عطري، Tampnsو همينطور از Pad هاي معطر در زمان خونريزي ماهيانه پرهيز كنيد.
*- هميشه شورت هاي كتاني كه زياد هم تنگ و چسبان نباشند، بپوشيد.
*- هميشه ناحيه تناسلي و مقعد را از جلو به عقب پاك كنيد اين روش تا آنجا كه ممكن است از انتقال عفونت از ناحيه ركتوم به واژن جلوگيري خواهد شد.
*- گاهي اين خارش و سوزش در ناحيه تناسلي ممكن است به دليل آلرژي به مواد پاك كننده باشد در اين صورت بهتر است كه پودر لباسشوئي و كاغذ يا مايع نرم كننده پارچه را در موقع شستشو عوض كنيد.
*- گاهي كاندوم يــــا ديافراگم و يا Sperm Killing Gel كه براي پيشگيري از حاملگي مصرف مي شود ممكن است سبب حساسيت و خارش و سوزش در ناحيه واژن بشود، در اينصورت بهتر است روش ديگري را جايگزين كنيد.
*- پس از دوش روزانه ناحيه خارجي تناسلي را با حوله خوب خشك كنيد.
*دامن کشان با ناز زین جا می رود...*
*(فندق)* پست ها : 67852عضویت:1389/1/22
1389/10/4 - 6:59 عصر
به عفونت دستگاه تناسلي زنانه خارجي (عفونت واژن يا مهبل) كه براثر عواملي مانند كلاميديا، تريكومونا يا باكتريها ايجاد مي‌شود واژينيت گفته مي‌شود. برخي عوامل مانند بهداشت پايين، ديابت، وجود IUD در رحم و... زمينه ساز واژينيتهاي مكرر در خانمها هستند. هر چند عفونت واژن به تنهايي چندان عارضه‌اي ندارد ولي در صورت عدم درمان مي‌تواند به ساير دستگاهها مانند رحم و مثانه گسترش يابد.
[ويرايش] علائم بيماري

مهمترين شكايت بيمار خارش ناحيه تناسلي و افزايش ترشحات مهبل مي‌باشد. گاه سوزش ادرار، ديسپاروني و... نيز داريم. در معاينه ترشحات غير طبيعي و اريتم موضعي (قرمزي) ممكن است ديده شود.
[ويرايش] درمان

براي درمان واژينيت بسته به عامل ايجاد كننده از داروهايي مانند كرمهاي موضعي مانند كلوتريمازول، داروهاي خوراكي مانند كپسول فلوكونازول يا محلولهاي شستشو كننده موضعي مانند بتادين يا سركه استفاده ميكنيم.
*دامن کشان با ناز زین جا می رود...*
*(فندق)* پست ها : 67852عضویت:1389/1/22
1389/10/4 - 7:00 عصر
اميدوارم اين مقالات به دردت بخوره
*دامن کشان با ناز زین جا می رود...*
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/4 - 9:51 عصر
ليلي جون منم مشكل تو رو دارم ، اين تاپيكي كه من زدم رو بخون ، شايد به دردت بخوره

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=62318
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/4 - 9:54 عصر
اينم بخون http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=9953&PageNumber=1
بانوي ارديبهشت پست ها : 615عضویت:1388/5/4
1389/10/4 - 11:27 عصر
براي خشك كردن بعد از دستشويي اگه از سشوار استفاده بشه خيلي خوبه يه ژل شستشو هم هست به نام ژل سروينا كه اونم عاليه
Rosa* پست ها : 4343عضویت:1389/7/3
1389/10/5 - 1:34 صبح
ليلي جان منم خيلي ساله دچار اين ماجرا هستم. وقتي از دستشوئي مياي بيرون خودتو با سشوار خشك كن. يه پماد واژينال هست اسمشو يادم رفته. پماد بتادين واژينال هست اونم مصرف كن. از همه اينا بهتر اينه: كپسول فنوكونازول بگير 3 روز هر 1روز در ميون بخور . تو اين هفته هم نزديكي نكن. خوب مي شه. اگر اين درمان تو زمان پري باشه كه مطمئني باردار نيستي كه چه بهتر
كلاْ افرادي كه ازدواج ميكنند دو دسته اند . آنهايي كه از جانشان سير شدند و آنهايي كه قصد جان ديگري را دارند
زيبا پست ها : 8470عضویت:1388/10/13
1389/10/5 - 8:46 صبح
منم پارسال چندين ماه درگير بودم اينقدر مترونيدازول خورده بودم كه زبونم سياه شده بود و دهنم ببخشيد بوي خيلي بدي ميداد....
اول كه نميدونستم از اين قرصه...فكر كن چه عوارضايي داره يكيشو خودم ديدم معلوم نيس سر بدن چي مياره....
كلي دكتر و...
خدا رو شكر به لطف خدا با طب گياهي آشنا شدم.....همه دستورات فيزيكي مثل شستن و خشك كردن و لباس زير اتو كردن و...كه بچه ها گفتن رو انجام دادم +تزريق واژينال عسل 100 در 100 طبيعي به مدت 10 شب فكر كنم و دوباره هم يكم فاصله انداختم و چند شبي انجام دادم خلاصه اونقدر انجام دادم كه حس كردم خوب خوب شدم خدا رو شكر...البته همون 14 شب اينا شد.
باور كن زندگيمو مختل كرده بود.خدا رو شكر ميكنم...يادم ميفته وايييييييييي...
عسل خيلي عاليه.
اگه جوشونده پونه و آويشنم همزمان بخوري و رژيم غذايي چيزاي طبيعي بخوري منظورم چيزايي مثل قند و شكر مخصوصا شيريني نخوري و چيزاي كارخونه اي سيستم ايمني بدنت به لطف خدا ميره بالا و زودتر خوب ميشي انشاءالله
*(فندق)* پست ها : 67852عضویت:1389/1/22
1389/10/5 - 10:40 صبح
سمه مترونيدازول ...خدا نكنه تو دهن باز شه ديدن چه مزه اي گندي داره
*دامن کشان با ناز زین جا می رود...*
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/5 - 11:38 صبح
زيبايي جون عسل صد در صد طبيعي رو از كجا بخريم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مينا پست ها : 654عضویت:1386/1/28
1389/10/5 - 11:38 صبح
منم چند ساله شديداً درگيرم. از قبل از بارداريم تا حالا كه پسرم 4 سالشه. هزار بار دكتر رفتم و هزار جور آنتي بيوتيك مصرف كردم. حتي شوهر بيچارم هم يه مدت مصرف مي كرد. اينقدر بخاطر اين مسئله حواسم به بهداشتم هست كه يه وقتهايي حالت وسواسي پيدا مي كنم اما هيچ تاثيري نداره و هميشه خارش دارم. لباس زيرم رو اگه بيشتر از ده ساعت بپوشم بو مي گيره. اين خارش يه وقتايي زندگيم رو مختل مي كنه. واقعاً موندم چه كنم. ممكنه در مورد استفاده واژينال عسل طبيعي بيشتر توضيح بديد. نمي دونم دقيقاً چطوري بايد استفادش كرد. با چه وسيله اي . طرز تهيش چطوريه. اگه مي شه كامل توضيح بديد. شايد از اين مرض چند ساله رها بشم. در مورد عنبر نسارا هم همينطور.
هزار بار ممنون.
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/5 - 11:58 صبح
مينا جون ، اين تاپيك من در مورده تزريق عسل هست ، شايد كمكت كنه

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=62318
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/5 - 12:03 عصر
مينا جون قبل از حاملگي خارشو عفونت داشتي ؟ چه جوري باردار شدي ؟ مشكلي تو دوران بارداري برات پيش نيومد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من با وجود اينكه يه كم بهتر شدم ، اما جرات حامله شدنو ندارم .
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/5 - 12:12 عصر
تاپيكهايي كه در مورد واژينال عسل نوشته شده :


http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=54254&postID=2587404#2587404

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=28141&postID=1663796#1663796

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=20855&postID=1405811#1405811
كپلي پست ها : 308عضویت:1389/7/8
1389/10/5 - 12:14 عصر
و اما اين http://www.ravazadeh.com/fa/farhangeestelehat/747-vajhinaleasal.html
1   2   3   4   5   6  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: