موضوع: علائم وعوارض تشنج در خواب + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
مامان گل پسر پست ها : 2922عضویت:1389/4/5
1389/9/28 - 11:57 صبح
سلام...كسي ميدونه تشنج در خواب دقيقا چطوريه؟يعني مي لرزه بچه؟و كلا اگه اتفاق بيفته برا بچه 2 سال به بالا عوارضش چيه؟ممنون
آغاز هر كار مهمترين قسمت آن است . افلاطون
آيسان پست ها : 7650عضویت:1388/12/7
1389/9/28 - 10:00 عصر
سلام مامان گل پسر. پسرت مقعدش خوب شد؟ چي كار كردي؟ دختر من يبوست داره يكم مقعدش متورم شده الان دو روزه هنوز دكتر نبردم
بسي پادشاهي کنم در گدايي چو باشم گداي گدايان زهــــــرا
1389/9/28 - 11:08 عصر
بله ...خوب شد دي پي كاجان...پماد آنتي هموروئيد+شياف گليسيرين+شربت لاكتولوز و غذاهاي ملين مشكلش رو خيلي بهتر كرده....البته هنوزدرمانشو دارم ادامه ميدم كه كامل كامل خوب بشه....
مامي پسرها پست ها : 6501عضویت:1387/12/5
1389/9/29 - 1:32 صبح
سلام مامان گل پسر عليرضاي من الان دو سال و سه ماهشه و از حدود شش ماه پيش گاهي اوقات تند تند پلك مي زد و كلا سه يا چهار ثانيه طول مي كشيد و ماهي يكي دو بار اين كار رو مي كرد به دكترش گفتم معرفي كرد دكتر اشرفي متخصص مغز و اعصاب نوار مغز گرفتن و تشنج نشون داد نه يك بار بلكه بارها و بارها و ما داشتيم از تعجب شاخ در مي آورديم و دكتر گفت كه توي خواب تشنج مي كرده و تنها علامتش هم اين بود كه از زمان نوزادي وقتي خوابه خواب بود يه دفعه اي از خواب مي پريد و جيغ مي زد بزرگتر كه شد اين حالت بهتر شده بود اما دفعاتش بيشتر شده بود وقتي دكتر گفت كه اون حالت تشنج بوده خيلي برام سخت بود كه قبول كنم و ظاهرا اون پلك زدن ضعف بعد از تشنج بوده دكتر يه شربت به علي داد بعد از يك ماه دوباره نوار گرفت و گفت خوب شده اما بايد براي درمان كامل حداقل دو سال دارو رو مصرف كنه و هر سه ماه يكبار نوار بگيره عليرضا رو پيش دكتر غفراني متخصص مغزو اعصاب كودكان هم بردم و با هزار بد بختي تونستم ازش وقت بگيرم مي شه گفت در ايران بهترينه اون هم همين نظر رو داشت اگه به حالت خاصي مشكوكي حتما به يه متخصص مغز و اعصاب اطفال مراجعه كن اميدوارم چيزي نباشه
خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
1389/9/29 - 11:16 صبح
خيلي ممنون مامان عليرضا...اميدوارم پسرت كاملا خوب بشه...
1389/9/30 - 12:23 عصر
قبلا كه خيلي ها مي گفتن بچه هاشون تشنج دارن....حالا همه غيب شدن؟
نازنين زهرا پست ها : 6712عضویت:1387/12/24
1389/9/30 - 5:52 عصر
خانومي پسر من هم تشنج كرد ولي زير يكسالگي كه خيلي تشنج خطرناكي هم بود و الان هم روي تمام حركات ذهني و جسميش تاثير گذاشته؟ تشنج پسر من موقعي بود كه ميخواست بخوابه يا بلافاصله بعد از بيدار شدن از خواب بود در واقع اسپاسم شيرخوارگي بود كه شديد ترين و بدترين نوع تشنجه الان هم كه كاردرماني و گفتار درماني ميبرمش
پسر من الان هم توي خواب گاهي دست و پاش ميپره ولي دكترش ميگه اين تشنج نيست نميدونم شايد به نسبت تشنج اصلي خودش اين رو حساب نميكنه در اصل ميگه توي خواب رو حساب نكن نميدونم چرا
من كرج هستم و پيش دكتر رونق ميبرم كه خيلي هم ازش راضيم
1389/9/30 - 10:19 عصر
ممنون حديث جان....ميخوام بدونم اگه تو سرماخوردگي ... تو خواب لرزيدن... لرزه يا تشنج....يعني تشنج پرش اعضاي بدنه يا اينكه لرزيدن خفيف كل بدن هم ميشه تشنج؟....
مامي پسرها پست ها : 6501عضویت:1387/12/5
1389/10/1 - 1:13 صبح
مامان گل پسر بچه ها با هم فرق مي كنن اميدوار بودم وقتي مي آم بچه رو دكتر برده باشي ببين عزيزم هيچ وقت نمي توني با تجربه ي ديگران چيزي رو تشخيص بدي
از زماني كه پلك زدن هاي عليرضا شروع شد تا زماني كه بردمش دكتر 6 ماه طول كشيد چون نمي تونستم شوهرم رو متقاعد كنم كه دكتر مغز و اعصاب اطفال فقط براي بچه هاي مونگل و عقب افتاده نيست و اگه مي خوام ببرمش براي اينه كه خيالمون راحت بشه در تمام مدتي كه مي رفتيم دكتر و اسكن مغز و نوار مغز رو انجام مي داديم غر غر بود كه نثار من مي كرد اما وقتي دكتر بيماري رو تشخيص داد و گفت هر چه زودتر مراجعه مي كردين درمان راحت تر بود شوهرم از خجالت نمي تونست تو چشمام نگاه كنه
بهت توصيه مي كنم به يه متخصص مراجعه كن نهايتش اينه كه خيالت راحت مي شه
در مورد سوالت هم بايد بگم بله لرزش در خواب مي تونه تشنج باشه به خصوص پرش دست و پا و پلك زدن هاي بيداري اينا علامت هاي عليرضا بود و همين طور يه دفعه از خواب پريدن و جيغ كشيدن
اميدوارم سلامت باشه
خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
1389/10/1 - 11:15 صبح
مرسي مامان عليرضا....مسلماً من پسرم رو درست فرداي بعد از شبي كه تو خواب لرزيد متخصص بردم و قراره 2 هفته ديگه كه سرماخوردگي كامل از بدنش بيرون رفت نوار مغز بگيره.....فعلا هم گفته 3 روز شربت ديازپام بخوره....شما چه دارويي بايد تا 2 سال بدي؟....حالا تا اونروز يه مقدار نگرانم و از اين بابت سوال مي پرسم...ضمنا شماره دكتر غفراني رو برام بگذاري ممنون ميشم....
نازنين زهرا پست ها : 6712عضویت:1387/12/24
1389/10/1 - 5:33 عصر
خانومي دكتر غفراني خيلي سخت وقت ميده
به نظر من هم در مورد هر بچه اي متفاوته من هم اولش كه اميرحسين دست و پاش ميپريد مادر شوهر و بزرگتراي فاميل ميگفتن قرآن بذار دعا بذار كه بچه نترسه كلي با اين حرفها زمان رو از دست دادم يه چيزايي تشنج هست كه آدم اصلا باورش نميشه وقتي برديش دكتر حتما خبرش رو بهمون بده انشاالله كه چيز خاصي نيست
1389/10/1 - 7:59 عصر
مرسي حديث جان...دكتر تنكابني بهتره يا غفراني؟ميدونيد شما؟
diana پست ها : 3503عضویت:1388/3/18
1389/10/3 - 5:16 عصر
مامان عليرضا علايمش فقط از خواب پريدن و جيغ زدن بود.؟؟ دختر من تقريبا ماهي يك بار از خواب ميپره يك ساعت وحشتناك گريه ميكنه ميخوابه. چند وقتي هم هست ديدم تند تند پلك ميزنه. ولي رشد حركتيش جلوتر از همسناش بود.الانم 17ماهشه كامل حرف ميزنه. يعني ميشه يه بچه‌اي تشنج كنه ولي تو رشد گفتاري و حركتي تاخير نداشته باشه؟بچه شما فقط تند تند پلك ميزد كه شك كرديد/؟؟؟
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: