2410
2553
عنوان

اسید فولیک مضره ؟؟؟

76138 بازدید | 39 پست
دوستان سلام ، من توی یکی از تاپیکای اقدام برای بارداری خوندم که مصرف مکمل ها و قرص های اسید فولیک برای باروری مردان مضره ، شما در این مورد اطلاع دارید ؟
سلام دوستان
من در مورد اسید فولیک سرچ کردم و متاسفانه خیلی حالم گرفته شد
چون من خودم کم خونی دارم و باید همیشه مصرف کنم ولی نوشته بودند که اخیرا تو آمریکا و کانادا در مورد اسید فولیک تحقیق کردند و دیدند که هوش بچه های ایرانی از 100 به 85 رسیده و متاسفانه اسید فولیک در کم هوش شدن بچه ها تاثیر بد گذاشته

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

صرف قرص آهن و اسیدفولیک پس از ده سال نتیجه داد!!

کاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال

در طول 10 سال اخیر!

آینده : موسسه (American Association of Pediatrics) در یک تحقیق کاملا محرمانه از کاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال در طول 10 سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار آینده، بخش هوش سنجی انجمن پزشکان کودک آمریکا در تحقیقات محرمانه بسیار وسیعی از دلایل هوش بسیار بالای کودکان و نسل های مختلف در ایران به نتایج عجیبی رسید که آنها را مجبور کرد آن را تنها در سطح مراکز تحقیقات دانشگاهی منتشر کنند!

یکی از پزشکان ایرانی که مایل به فاش شدن نامش نبود به خبرنگار آینده گفت: "این قدر نتیجه این تحقیق برای این مرکز تحقیقاتی عجیب بوده و سرعت کاهش روند هوش کودکان زیر 8 سال ایرانی شدید بوده که به عنوان نخستین مقاله تخصصی در این زمینه آن هم به صورت محرمانه منتشر شده است".
پزشک ایرانی که این مقاله محرمانه را مطالعه کرده، در ادامه افزود: "براساس این تحقیق زاد و ولد در ایران در یک دوره 10 ساله مورد بررسی دقیق قرار گرفته و پس از آن مشاهده شده که میزان هوشمندی کودکان زیر 8 سال در این سالها به سرعت رو به کاهش است، به حدی که از ابتدای تحقیق هوش بچه ها با سرعتی نگران کننده از 100 شروع و در پایان به 85 رسیده است".

وی همچنین گفت: "از سوی دیگر تحقیق بر روی روند مهاجرت نخبگان به خصوص افراد نابغه ایرانی نشان می دهد این افراد پس از ازدواج در کشورهای کانادا و ایالات متحده فرزندانی بسیار باهوش را به ساکنان این کشورها اضافه می کنند".

تذکر:
فرزند 19 ماه بنده و مادرش در طول بارداری و پس از آن به هیچ عنوان وارد این جنایت شوم نشده و از مصرف قرص آهن و اسید فولیک خودداری کردند. نتیجه اینکه فرزندم یک از باهوش ترین و زبل ترین کودکی است که تا کنون دیده ام. بطوریکه حرکات و فعالیت های او زبانزد خاص و عام می باشد.
و به نظر بنده :
با مصرف قرص آهن و اسید فولیک از میزان هوش کودکان کاسته و فقط به رشد قد و وزن آنها کمک می کند . در اصل انسان را به سمت یک حیوان قوی سوق می دهد. که در طول سالهای آموزشی از تحرک کافی برخوردار نیست و همچنین به کاهش هوشیاری و ذهنی او می انجامد.
بهترین جایگزین آهن می تواند خوردن شیره انگور و شیره کشمش باشد. که در صورت استفاده مادر باعث ازدیاد شیر مادر و غنی شدن شیر مادر می شود. و هم چنین به نوزاد می توان داد زیرا شبیه ترین قند را به شیر مادر دارد. ضمنا در صورتی که آهن به تنهائی مصرف شود رسوب آهن در کبد بوجود آمده و برای مصرف آهن باید مس بعنوان مکمل مصرف شود یعنی ظروف غذا مسی باشد و کفگیر آهنی در غذا مورد استفاده قرار گیرد.
و جایگزین اسید فولیک می تواند برنج قهوه ای ( سبوس دار ) و یا سبوس برنج و یا کره بادام زمینی باشد.

جالب است بدانید مصرف قرص آهن و اسید فولیک فقط و فقط 17 درصد از کم وزنی کودکان جلوگیری می کند.

مصرف قرص اسید فولیک موجب سرطان می شود.استفاده از فولیک اسید به صورت مکمل توصیه نمی شود و تامین اسید فولیک بدن از طریق برنامه های غذایی برای سلامت افراد، مطلوب تر است.

دکتر "پیام آزاده" در گفت و گو: استفاده زیاد از فولیک اسید به صورت مکمل ها ، به همان اندازه کمبود فولیک اسید مضر است.

وی با بیان اینکه مصرف فولیک اسید به عنوان یک آنتی اکسیدان در پیشگیری از ابتلا به سرطان نقش دارد، گفت: ارتباط بین مصرف فولیک اسید و ابتلا یا عدم ابتلا به سرطان نیازمند انجام تحقیقات بیشتری در دوره زمانی طولانی مدت در جوامع مختلف است.

این متخصص سرطان یادآور شد: تحقیقات نشان داده است فولیک اسیدی که از طریق برنامه غذایی وارد بدن می شود برای سلامتی کافی است و نیازی به مصرف مکملهای اسید فولیک نیست.

وی گفت: اسید فولیک در ساختن سلول‌های جدید سالم بدن کمک می کند و مصرف کافی این ویتامین برای زنان باردار به منظور پیشگیری از بروز نقایص جدی مادرزادی در جنین ، ضروری است.

در یک تحقیق جدید که در نروژ انجام شده، محققان اعلام کردند: بیماران قلبی که مکمل‌های اسید فولیک و ویتامین ب ‎ ??مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان قرار دارند.
دبیر انجمن سرطان ایران در خصوص نتایج این تحقیق اظهار داشت: اثرات ضد سرطانی اسید فولیک بیشتر قابل قبول است.

وی اضافه کرد: استناد به نتایج چنین تحقیقاتی نیازمند ، انجام دادن این تحقیق در خصوص ارتباط بین مصرف مکمل های فولیک اسید و ابتلا به سرطان ، در جوامع مختلف و در دوره های زمانی طولانی مدت است.

شیر، پرتقال، توت فرنگی، بنشن مانند عدس، سویا، فرآورده های غلات و سبزیجات با برگ های سبز تیره مانند کلم بروکلی، نخود فرنگی و مارچوبه منابع غذایی اسیدفولیک است.
2720
مامان سوفیا این حرفها چیه عزیز من ؟ این حرف اصلا و ابدا درست نیست ، شما به صرف یک مقاله که نمی تونی یک مکمل رو زیر سوال ببری ضمنا توی همین مقاله هم می بینی که اثرات منفی اش رو نفی کردند..... علت کاهش هوش کودکان ایرانی هم دقیقا به دلیل الگوی غلط غذایی و هله هوله خوری بیش از حد اونهاست .... شما یه نگاه بکن به بچه های مدرسه ای ... تا میان بیرون از مدرسه فوری یه آبمیوه و کیک دستشونه .... این همه کارخونه های پفک سازی به نظرت محصولاتشون رو کجا آب می کنن؟؟؟ توی شکم بچه ها ... عزیز دلم اینها هستن که هوش بچه ها رو کم می کنن و نه اسید فولیک ... اسید فولیک ماده ای هست که در زمان تقسیم سلول برای ساخت سلول جدید بی نهایت لازمه .... و هرجایی که تقسیم سلولی زیادی لازمه ، اسید فولیک هم مصرفش بالا می ره ....مثلا در سلولهای جنسی .... ضمنا شما چرا به حرفهای ثابت نشده اعتماد می کنی اما به این موضوعی که اسیدفولیک مانع اختلالات سیستم عصبی جنین می شه و کمک به تکامل سیستم مغز و اعصابش می کنه ( در حالی که در چندین هزار مقاله ثابت شده و میتونی سرچ کنی ) اعتماد نمی کنی ... ول کنید تورو خدا این شایعات بی معنی رو
2714
دوست من یکسال قبل از بارداریش با تجویز پزشک اسید فولیک مصرف میکرد ، الان یه دختر داره که واقعا نابغه است نه اینکه دیگران بگن باهوشه واقعا ضریب هوشیش بالاست

در ضمن بچه ها با یک رنج از ضریب هوشی متولد میشن که در هر بچه های متفاوته ، عواملی مثل تغذیه بعد از تولد و رفتار با کودک و همچنین آموزش خیلی تاثیر داره تا بچه در رنج بالای هوش متولد شده قرار بگیره

علت افت ضریب هوشی تغذیه و تربیت نامناسب رواج یافته در دهها های اخیر در ایرانه نه اسید فولیک
سلام مامان سوفیاجون ، مطلبت جالب بود اما یک کم پیچیده. تو این متن نظردو تا پزشک مختلف که در تضاد هم بودن رو آوردی، که اولی مخالف مصرف قرص اسید فولیک در دوران بارداری و نفر دوم موافق این امره. ما که نفهمیدیم بخوریم یا نخوریم؟ منابع این نظرات کجاست؟ آیا منابع دیگه ای می شناسی؟ ممنون می شم اگه در اختیارم قرار بدی.
Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
2706