2726
عنوان

درمان لکنت

255142 بازدید | 3342 پست
ادامه تایپیک قبلی
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=453358&PageNumber=89
چون برای تازه واردها طولانی و وقتگیربود تصمیم گرفتم در این تایپیک مطالب را ادامه بدهیم
من هرروز بیشتر عاشقت میشم ....پسرم
پسرم یونا متولد خرداد87
دیر زبون باز کرد و از اوایل مهر 91بهتر شده بود اما
چون نوک زیونی حرف میزد و بعضی از کلماتش واضح نبود بردم گفتار درمانی شهرمون
و ایشون گفتند باید درمان رو شروع کنیم (سین شینی بود)
و یکسری از تمرینات رو باهاش انجام میدادن

پسرم اصلا دوست نداشت و ایشون هم اصلا روانشناسی کودک بلد نبودند و چند بار پسرمو تهدید به امپول کردند
من حدود 5جلسه پسرمو بردم،البته با شک و تردید و با فاصله چون خیلیها میگفتند در مورد پسرها عادیه و درست میشه
پدرش مخالف بود و بنظرم هم داشت بدتر میشد و من ادامه ندادم

اما کم کم دیدم کلمات رو تکرار میکنه
مثلا میگفت مامان مامان اب بده ،وما با تعجب بهش میگفتیم چرا الکی تکرار میکنی؟و اون میخندید و من فکر میکردم داره بازی در میاره و دعواش میکردم
ولی از عید 92 کم کم مساله اش جدی شد و دیگه نگران شدم و بردمش پیش همون آقا و گفتند لکنته و کلا صحبتهاشون ناامید کننده بود
این داستان ادامه پیدا کرد و من بدنبال یه راهی میگشتم ،ولی بعد از مدت کوتاهی با دیدن مار یهو لکنتش شدید شد و دیگه کم نشد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

از طریق همین تایپیک با اقای رفیعی اشنا شدم و رفتیم کلینیکشون و تشخیص ایشون هم لکنت شدید بود و گفتند باید درمان رو ادامه بدهیم ولی چون باید هر هفته دو جلسه میرفتیم برامون مقدور نبود و پیشنهاد کردند در شهر خودمون ادامه بدهیم و از طریق ایمیل روند درمان رو بهشون اطلاع بدهم
بعد از دو جلسه گفتند ادامه ندهم با نوع درمان موافق نبودند و یونا همینطور بدتر میشد

و ما در یکی از شهرستاهای نزدیکمون گفتاردرمانگری رو پیدا کردیم که ظاهرا کارشون خوب بود اما از ایشون هم بعد از چند نتیجه ای نگرفتیم و در نهایت بعد از 5 6 جلسه گفتند دیگه نیاریدش لکنتش شدیده و به درمان پاسخ نمیده

و من دارو درمانی رو شروع کردم و به سختی شریت پیراستام خارجی رو پیدا کردم و بهش دادم بعد از ده روز دیگه نمیتونست صحبت کنه حتی اب رو هم نمیتونست بگه و این برام فاجعه بود و به شدت افسرده و نگران بودم

و در نهایت از طریق بچهای همین سایت فرادرمانی رو شروع کردم
تا بحال 4جلسه ویزیت شدیم و 50درصد بهتر شده و من راضیم
منتظرم تا بهبود قطعی پیدا کنه تا بتونم با قاطعیت بگم لکنت پسرم درمان شد
2728
من از گفتاردرمانی و دارو درمانی هیچ نتیجه ای که نگرفتم هیچ بدتر هم شدند
برای همین به هیچکس توصیه نمیکنم
اما این روش رو هم تازه شروع کردم و نمیتونم باقاطعیت بگم روش درستیه با اینکه تا اینجاش عالی بوده

این روش درمان طولانی مدته و برای من پر هزینه است ولی چون به درمانهای دیگه پاسخ نداد ادامه میدهم

اما narmin که از همین تایپیک با دکتر رفیعی اشنا شدند ودرمان رو شروع کردند و جلسات رو ادامه دادند نتیجه خوبی از گفتاردرمانی گرفتند و در مرحله تثبیت درمان هستند
مادر سلینا روش هومیوپاتی و شروع کردند و ایشون هم تقریبا راضی بودند اما این روش هم نیاز به صبر و حوصله داره چون طول میکشه تا نتیجه بگیریم
asali جون شما ظاهرا مدت طولانی تری درگیر این قضیه هستید چون فکر نکنم در سن 7 8سالگی کسی مبتلا شه
چه درمانهایی رو تجربه کردید؟
البته در مورد پیشیاره و خوشابی هم قبلا در تایپیکمون صحبت شد اما من موفق نشدم ازشون وقت بگیرم چون ایران نبودند یا اینکه وقت به مراجعه کننده جدید نمیدادند
اما کاربر مریم جون از هر دوشون راضی بودند ولی در نهایت پسرشون بطور اتفاقی خوب شد
اگه بیشتر درمورد خصوصیات پسرتون بنویسید شاید بتونیم بیشتر راهنماییتون کنیم
سلام نیلی عزیز و ممنون از ایجاد این تاپیک جدید. پسر من 2 سال و 2 ماهشه و الان 2 هفته هست که لکنت گرفته و من خیلیییییی نگران و مضطربم. یه دفعه شروع شد از چیزی فکر نمیکنم ترسیده باشه. البته متاسفانه سابقه لکنت در خانواده وجود داره. یه روز اصلا مشکلی نداره و یه روز خیلی مشکل داره با وجودیکه تقریبا تازه زبون باز کرده نمیدونم طبیعیه یا نه. میدونم که تو سنی نیست که بخواد گفتار درمانی بشه. میخواستم از اول آبان بزارمش مهد که فعلا دست نگه داشتم تا با یه روانشناس خوب صحبت کنم ببینم کار درستیه یا نه البته مهدش هم با اصول من سازگار نبود. کارهایی که تاپیک قبلی بود رو انجام میدم اینکه حرفشو کامل نکنم و ..................... ولی خیلی نگرانشم
ممنون میشم از فرادرمانی بیشتر بگید
ما تهران هستیم

سلام
واقعا دلم نمیخواهد این تایپیک عضو جدید داشته باشه از بس ....
لطفا در اولین فرصت از دکتر رفیعی وقت بگیرید ،گاهی لکنت در همان دو هفته اول درمان میشه
خواهشا زمان رو از دست نده چون در مورد لکنت خیلی مهمه .....خیلی زود تبدیل به یک الگوی گفتاری میشه
من فعلا فقط به ایشون اعتماد دارم
دکتر سید مجید رفیعی
متخصص گفتار درمانی و علوم اعصاب

عضو هیات علمی دانشگاه

تلفن: 44129891 -تهران آریا شهر خیابان آیت اله کاشانی
سلام
نام فرزند سلینا
متولد: بهمن. 89
شروع به حرف زدن: 9 ماهگی
زمان شروع لکنت: ابان 91

درمانهای انجام شده
دارودرمانی:
مصرف هالوپریدول،پیراستام، ویتامین b1 100
نتیجه مصرف دارو: غیر موثر

گفتاردرمانی
مراجعه به چندین گفتاردرمانی،مشاوره و روانشناس
رعایت نکات پیشنهادی از طرف انها
اقدام به رفع ترس سلینا از صداهای بلند و کودکان هم سن به روش مواجهه
انجام تمرینات گفتاردرمانی و تمرینات تمرکز
بازی درمانی در منزل و حذف حساسیتها

فرادرمانی
تازه شروع کردم

داروهای گیاهی
زبان گنجشک،عاقرقرها،تخم خرفه
نتیجه مصرف دارو: خوب
اما به دلیل مراجعه به هومیوپات مجبور به قطع داروها شدم.

درمانهای خوراکی،مزاجی
کم کردن خوراکهای با طبع سرد،تخم بلدرچین،انار،زعفران

هومیوپاتی
دو دارو استفاده کردم و منتظر نتیجه هستم.

کلی نذر و نیاز و خوندن سوره یس با بچه های این تاپیک که خیلی موثر بود.

شروع به ختم قران

و
و
و

التماس دعا از تمامی کسانی که به این تاپیک سر می زنن
سلام دوستان ان شالا روزی بیاد که همه بیایم و از بهبودی کامل بچه هامون صحبت کنیم. روز عید غدیر چون پسرم سیده به نیابت از همه بچه های این تاپیک مشکل گشا گرفتم و پخش کردم . خدا رو شکر وضعیت حرف زدن پسر من خیلی بهتر شده دیگه گفتار درمانی نبردمش ولی همه تمرینایی که توی این تاپیک گفته شده رو روزانه باهاش کار میکنم خیلی خوشش اومده مثل یه بازی شده براش ، چون بهش گفتم من اندازه تو بودم این بازی ها رو انجام میدادم بیشتر همکاری میکنه. خودم هم مثل قبل استرس ندارم و فکر میکنم ارامش من بی تاثیر نبوده، اما چیزی که هست اینه که پسر من اصلا بچه ترسویی نبود اما الان دستشویی هم تنها نمیره تو اتاقش تنها نمیمونه. باید روی از بین بردن ترسش بیشتر کار کنم، و یه چیز دیگه اینکه تو این دو هفته دعواش نکردم اصلا و متوجه شدم وقتی میترسه یا اضطراب داره گیر کردن تو کلماتش بیشتر میشه.
یارب نظر تو برنگردد.
یا رب نظر تو برنگردد

ممنون نیلی جون اما بد ج.ر به اونجا عادت کرده بودم

پسر منم ارش در استانه 3 سالگیه از اردبیهشت امسال لکنتش شروع شده
من و ارش تنها با دوستم رفتیم 10 روز شمال و بیشتر بیرون و کردش بودیم به نظر خودم دوری از پدر و ریتم همیشگیه خونه و مسافرتهای قبلیش و خستگی باعث این مساله شد البته اونجا سرماخورد و تب و انتی بیوتیک قوی هم خورد و اینکه یه کوچولو ارث هم تو دورو برمون داریم

من فکر میکنم یه مجموعه مسائل باعث لکنت میشه : ترس ارث و حساس بودن و محتاط و ترسو بودن بچه و بچه هایی که از نظر روحی حساسن و زودتر انرزیهای منفیه محیط و میگیرن...مادرای سخت گیر و یه جورایی کمال طلب وشاید وسواسی اما وسواس به شیوه های مختلفی بروز میکنه

من تا حالا پیش مشاور رفتم که بهم گفت جای نگرانی نیست ومیگذره و کلا گفت باید هوای بچه رو بیشتر داشت و بازی با ماسه خاک و گل و خمیر و بیشتر کنین اب بازی و اینجور چیزا و.......همونایی که دوستان گفته بودن

هر تغییری تو زندگی اوضاعش و بد میکنه مثلا یه مدت خوب شده بود عروسیه خواهرم شد و چند وقتی من گرفتار وبدم و 2 شب با پدرش و خونه مادر شوشو خوابید روز عروسی خواهرم و تو لباس عروس دید و.....بعد اون دوباره لکنتش بد شد

هی میره و میاد خوب و بد داره

فکر میکنم غذاهای گرم ...یعنی گرمیجات براشون خیلی خوبه ..میگو و فسنجون و...

یه مدته فرا درمانی و تحت نظر یکی از اشناها شروع کردم یک جلسه دیدمشون فقط اما گفتن ارتباط برام گرفتن...اگه بهش اعتقاد باشه اثر داره روی خودم که خیلی اثر کرد ارومتر شدم اگزمای دستم بهتر شد البته همون موقع داروهامو جدی مصرف کردم اتفاقات خوبی برام افتاد و یه کم به خودم پرداختم اما ارش چون همون موقع رفت مهد کدک اولش بود لکنتش بدتر شد اما الانه که 1 ماه میگذره و به مهد عادت کرده بهتره
در هر صورت امید اصلی خداست
عاقرقرها رو بهش دادم اما همون 2 باری که با زور بهش دادم چون بسیار تلخه و ارش اصلا اصلا نمیخورد با اینکه با کلی عسل هم قاطی کرده بودمش تاثیری نداشتت و خیلی هم کم اشتهاش کرده بود دیگه ندادم

کلاه قرمزی کجایی خوبین؟

مریمی خوبی؟
مامانا خیلی از همکاریتون ممنون
سمی جون اینم ادامه همون تایپیکه ولی اینبار اطلاعات بیشتری داریم وراههای بیشترب رو امتحان کردیم
2706