نی نی سایت > تبادل نظر > سبک زندگی > ورزش و تناسب اندام > رژیم گروهی خانم هایی با قد ماکزیمم 160 و وزن ماکزیمم 65 کیلو

موضوع: رژیم گروهی خانم هایی با قد ماکزیمم 160 و وزن ماکزیمم 65 کیلو + اظهار نظر

صفحه 51 از 213 اول قبلی  46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56  بعدی آخر
کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
مامي رونيا پست ها : 1006عضویت:1391/9/8
1392/9/20 - 7:29 عصر
عزیزم منم بوده وقتهایی که از خودم راث نبوم ولی هیچ وقت نا امید نشدم
خوب نمی شه که همیشه ادم هیچی نخوره حالا که خوردی نوش جونت اعصاب خودو خورد نکن پاشو یکم ورزش کن
دلم نه عشق ميخواهد نه دروغهاي قشنگ ، نه ادعاهاي بزرگ نه بزرگهاي پر ادعا ، دلم يک فنجان قهوه داغ ميخواهد و يک دوست که بشود با او حرف زد و بعد پشيمان نشد !!!
آبرنگ پست ها : 1288عضویت:1391/3/24
1392/9/20 - 9:05 عصر
سلاممممم..دلم براتون تنگ شده بود..دیدم چند دقه وقت دارم...گفتم سلامی عرض کنم...من این هفته تقلب ندارم احتمالا...بدنم به یه ریتم خاص عادت نکنه ..امروز 58.5 بودم...
همه هفته همون 400 تا رو خوردم

آفتاب یه چای عالی: اسطخودوس....محشرههههه ..ارام بخش..خوش بو....خواب اور!

همه جا دقیقا یک سانت کم شده ...رونهام دو سانت
تاثیر بادکش این جوریه...

نزدیک پری میشم این هفته ...خوردن نمک ..رو کمتر می کنم ..کمتر وزن کاذب میده ..

باز هم ممنون به خاطر معرفی کیوی...نجاتم دادین
آبرنگ پست ها : 1288عضویت:1391/3/24
1392/9/20 - 9:14 عصر
آیا طناب زدن در تناسب اندام و لاغری موثر است؟

زیباتن

اگر از رفتن به سالن ورزشی، دویدن، یا تجهیزات ورزش خانگی خسته شده ‌اید، ممکن است بخواهید طناب زدن را امتحان کنید. طناب زدن ورزش کم هزینه ای است که می توان آن را در یک فضای کوچک اجرا کرد.

در طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس از راه فعالیت هوازی تقویت می شوند و آمادگی لازم را برای انجام فعالیت های روزانه به دست می آورد. کسی که فعالیت خود را بر طناب زدن استوار کند، عضلات بزرگ و مهم بدن را درگیر می کند و این خود عملی اساسی در جهت تقویت عضلات بدن است.

هنگام طناب زدن، ضربان قلب افزایش می یابد به گونه ای که می توان ضربان را به 160 تا 180 ضربه در دقیقه رساند. میزان اکسیژن مصرفی نیز 60 تا 80 درصد، حداکثر اکسیژن مصرفی و یا بیشتر مشاهده شده است.

بپرید و انرژی بسوزانید

طناب زدن، یک راه بسیار عالی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن است. طبق برآورد موسسات ملی سلامت آمریکا، هر ساعت طناب زدن، حدود 570 کیلوکالری انرژی می سوزاند.
این ورزش مفرح از تنوع بسیاری در تکنیک ‌های ورزشی برخوردار بوده و حتی دارای فدراسیون جهانی است. جالب است بدانید که هر دقیقه طناب ‌بازی در یک فرد به‌ طور متوسط باعث مصرف حدود 10 تا 12 کیلوکالری انرژی می ‌شود.

این انرژی معادل انرژی مصرفی در ورزش دو با سرعت حدود 10 کیلومتر در ساعت است که سرعت بالایی به حساب می‌ آید.

البته لازم به ذکر است که بهترین راه لاغری محدود کردن مواد غذایی دریافتی بوده و ورزش تنها به‌ عنوان مکمل در کنار رژیم غذایی توصیه می ‌شود.

این ورزش باعث افزایش ظرفیت قلبی تنفسی شده و به دلیل فشاری که بر استخوان‌ های اندام تحتانی وارد می ‌کند، خاصیت ضد پوکی استخوان دارد و موجب تقویت عضلات و تاندون‌ ها می‌ شود.

بسیاری از افرادی که دچار مشکلات طبی ناشی از بی ‌تحرکی هستند، می ‌توانند ناراحتی خود را به کمک طناب زدن درمان یا از بروز آن پیشگیری کنند. طناب زدن برای افراد سالم ضرری نداشته اما توصیه می‌ شود کسانی که مشکل ارتوپدی اندام تحتانی دارند، خانم‌ های باردار و دارندگان پروتزهای پزشکی مختلف که امکان جابه‌ جایی‌ شان وجود دارد، بدون مشورت پزشک معالج‌ شان طناب‌ بازی نکنند.

درضمن، تصور این که طناب زدن باعث شل شدن اندام‌ هایی مانند سینه می ‌شود درست نیست اما پوشیدن تاپ ‌های چسبان می‌ تواند تاثیرات احتمالی تروماهای وارده را در خانم‌ ها کمتر کند.

هر کس متناسب با توانایی هوازی ‌اش می ‌تواند برای خود برنامه‌ ای را در نظر بگیرد اما در غیر ورزشکاران 5 دقیقه پیاده‌ روی و 1 دقیقه طناب زدن به دنبال آن مناسب است و فرد می ‌تواند این مجموعه (5 دقیقه پیاده ‌روی و 1 دقیقه طناب زدن) را به هر تعداد که می ‌تواند تکرار کند. اصولا این ورزش را می ‌توان یک روز در میان انجام داد و رعایت تعادل در شدت، مدت و دفعه‌ های ورزش متناسب با وضع آمادگی جسمانی فرد ضروری است.

طناب مناسب

اولین کاری که باید بکنید، انتخاب یک طناب پرش است که برای شما راحت باشد. طناب ممکن است، جنس های مختلفی مانند پلاستیک، نایلون یا الیاف پشمی داشته باشد که طناب های پلاستیکی سریع تر هستند و ورزشکاران حرفه ای مانند بوکسورها از آن ها استفاده می کنند ولی برای شما جنس طناب تفاوت زیادی در عملکردتان ایجاد نمی کند. پس مطابق سلیقه تان طناب خود را انتخاب کنید ولی یک مورد را حتما در خرید باید رعایت کنید و آن طول طناب است.

طول طناب

برای این که بفهمید طول طناب مناسب شما چه قدر است، یک پای خود را وسط طناب بگذارید، سپس دسته های طناب را بالا بیاورید، اگر طول طناب برای شما مناسب باشد، باید تا وسط قفسه سینه تان بالا بیاید و در صورت بلندتر بودن یا کوتاه تر بودن، هنگام طناب زدن با مشکل مواجه خواهید شد.

و اما به جز خود طناب باید به نکات دیگری نیز توجه کنید؛ باید یک جفت کفش ورزشی مناسب داشته باشید به طوری که کفی مناسبی به خصوص در قسمت پنجه های پا داشته باشند. کفش های بسکتبال و تنیس برای طناب زدن خوبند ولی کفش های دویدن ممکن است به پاهای شما فشار بیاورند. معمولا کفش ‌های cross-training که دارای کفی انعطاف ‌پذیر هستند برای این منظور مناسب‌ هستند.

بر روی سنگ و موزاییک طناب نزنید، چون که به پاها و مفاصل شما فشار زیادی وارد می کنند. یک تشک ورزشی، زمین چوبی، و حتی یک فرش، سطوح مناسبی برای طناب زدن هستند.

روش های طناب زدن

شاید طناب زدن برای بعضی از شما مضحک باشد و شما را یاد ورزش های دوران کودکی تان بیندازد که به جز روش پایه ای جفت پا روشی که مانند دویدن است، روش های دیگری نیز برای طناب زدن وجود دارد. برای سوزاندن انرژی بیشتر می توانید به جای این که به طور عمودی بالا و پائین بپرید، هنگامی که می پرید، پاهای خود را جفت کنید و به یک طرف خم کنید(مانند حالت اسکی کردن در پیچ ها) و در پرش بعد پاهای خود را به طرف دیگر خم کنید.

-در یک روش دیگر می توانید هنگامی که می پرید سعی کنید بیشتر بپرید و پاهای خود را در هوا تا جای ممکن از یکدیگر باز کنید. همچنین می توانید طناب را نچرخانید بلکه آن را در دستان تان نگه دارید و سپس روی آن به جلو و عقب بپرید.

-در روش سخت تر دیگر می توانید آن قدر بالا بپرید که با یک روش، دو بار طناب را بچرخانید. هنگامی که ضربان قلب تان خیلی بالا رفت و خسته شدید، دو دسته طناب را در یک دست بگیرید و بدون این که بپرید، طناب را در طرفین خود بچرخانید و یا می توانید برای رفع خستگی سرعت طناب زدن خود را خیلی آهسته کنید.
همچنین یادگیری تکنیک فرود آمدن روی نوک انگشتان پا می ‌تواند صدمات احتمالی ناشی از این ورزش را به حداقل ممکن برساند.

با استفاده از وسایل ساده و ارزان قیمت برای ورزش در خانه، شاداب و با روحیه خواهید شد و برنامه ورزشی خود را برای تناسب اندام متنوع خواهید کرد.

هنگام طناب زدن این نکات را حتما رعایت کنید:

رعایت این نکات کمک می ‌کند به صورتی سرگرم‌ کننده و ایمن با طناب‌ زدن ورزش کنید:
* دسته ‌های انتهای طناب را با آرامی اما محکم در دست بگیرید.
* آرنج‌ های ‌تان را نزدیک بدن‌ تان نگه دارید و شانه ‌های‌ تان را شل کنید.
* اندکی زانو‌های‌ تان را خم کنید‌ و از مچ‌ های‌ تان برای تاب دادن طناب در قوسی ملایم در بالای سرتان استفاده کنید.

* سر و پشت ‌تان را هنگام پریدن مستقیم نگه دارید. پشت‌ تان را به جلو خم نکنید.
* طناب را با حرکت مچ های خود بچرخانید و نه با حرکت بازوهای تان.
* سر و گردن خود را مستقیم و رو به جلو نگه دارید و سعی کنید چشمهای تان به یک نقطه در مقابل تان متمرکز شود.

* با بینی نفس بکشید نه با دهان.
* بیش از اندازه بالا نپرید،‌ چرا که ممکن است بر روی زانوها و قوزک ‌های پاهای ‌تان فشار بیاید.
* به خاطر داشته باشید که طناب زدن می تواند به سرعت ضربان قلب تان را بالا ببرد، قبل از وارد کردن طناب زدن به برنامه ورزشی خود، با پزشک تان مشورت کنید.

برنامه تحریکی

شاید در ابتدا طناب زدن مداوم به مدت 10 دقیقه برای شما هم سخت و هم خسته کننده باشد. برای تنوع می توانید در فواصل طناب زدن، حرکات شنا و یا بارفیکس را انجام دهید.
برای نمونه یک برنامه در این جا آورده می شود:
- 3دقیقه طناب بزنید.
-یک دقیقه استراحت کنید و سپس هرچند تا که می توانید بارفیکس بزنید.
-3 دقیقه دیگر طناب بزنید.
-یک دقیقه دیگر استراحت کنید و سپس هر چند تا که می توانید حرکت شنا انجام دهید.
-و در آخر 3 دقیقه دیگر طناب بزنید.

یانگوم جونی پست ها : 295عضویت:1392/4/30
1392/9/20 - 9:34 عصر
واااااای .... آفتاب جون این چیه اینجا نوشتی؟؟؟؟ وااای واااای بدبخت شدم. من که اوضام داغونه. دیگه باید برم خودمو پرت کنم پایین
تازه میخاستم بگم ترازو پایین که نمیره هیچ گاهی هم بالا میزنه حتی با وجود اینکه خوراک من خیلی کمتر شده. آخه چرااااااا؟؟؟؟؟؟؟
آفتاب تابان پست ها : 1513عضویت:1392/7/11
1392/9/21 - 3:04 صبح
کلا امروز نی نی سایت درش روی من بستهدبود الان ساعت 12.5 شب دارم مینویسم ببینید من چقدر در راه لاغری جان بر کفم
1392/9/21 - 3:08 صبح
یانگوم جون اون نسبت هایی رو که نوشتم زیاد جدی نگیر بالاش نوشته بودم بابت چی حسابشون کردم مطمین نیستم معتبر باشه
ترازو و من هم با هم اساسی مشکل داریم امروز میگفت 55.7 گفتم نه بابا خجالت نکشی ها میخوای 60 کیلو نشون بده
فکر کنم هر دو مون بهتر باشه دو سه روز خیلی کم کالری بگیریم من میخوام فردا زیر 800 تا بخورم بلکه ترازو خجالت بکشه
1392/9/21 - 3:13 صبح
من امروز کامل یک ساعت دویدم 480 کالری شد ضربان قلب ماکزیمم 155و 5.8 کیلومتر .الهام جون کجایی که من رکورد زدم الانم له له ام عین مارمالاد.خدایی فردا ترازو بگه 55 از پنجره پرتش میکنم
1392/9/21 - 3:21 صبح
آبرنگ جون خوشحالم که اومدی با خبرای خوب .این دکترت بادکش از راه دور نمی کنه ;-)
منم یه ویدیو از یه مربی بدنسازی معروف دیدم که میگفت بهترین نوع ورزش اینه 5 دقیقه ورزش های هوازی مث دو یا طناب ....بعد 5 دقیقه ورزش های شکم و عضله سازی و دوباره از اول به مدت حد اقل نیم ساعت.ولی من نمیدونم چرا همش ورزش های پرشی و طناب و ....میکنم نگرانم سینه هام افتاده بشه یا از فرم بیفته نمیدونم درسته یا نه
1392/9/21 - 3:31 صبح
فرینا جون یک کم زیاده روی یعنی چقدر ؟ تا دو هزار کالری واست جبرانی میزاریم بالاترش اعدام صحرایی میکنیمت :-P
از شو خی گذشته حالا که خوردی نوش جونت .دو روز رژیم زیر 800 تا بگییر سه تا یه ساعت هم ورزش یا پیاده روی اضافه بر برنامه همیشگیت بزار هر چی خوردی میسوزه خیالت راحت ولی اگه الان نسوزونیش مطمین باش یه گوشه کناری کالریش میمونه بهت چشمک میزنه بدتر از همه عذاب وجدانشه :-):-):-):-)
1392/9/21 - 3:38 صبح
آبرنگ جون اسطوخدوس خوشبوست ؟ خسته شدم اینقدر چای گرفتم نتونستم بخورم بردم شرکت دادم به همکارام .الان همشون کلکسیون دارن .
اینجا برای خوای خوب چای بابونه میخورن که خریدم کلا بوی علفصحرا رو میداد اگه بز بودم حتما خوشم میومد :-D
یه چای سر شب هم دارن که سیب و دارچینه اون بد نیست ولی باید برم دنبال این اسطوخدوس
البته گل گاو زبون اگرفتم تنبلیم میاد دمش کنم
1392/9/21 - 3:41 صبح
خدایی کیف میکنین چه سرگروهی دارین ؟ وزنش استپ ممکنه بکنه ولی فکش نه
من چرا با موبایل میام نمی تونم اسمایلی ها رو انتخاب کنم واقعا کی جوابگوست ؟ هان؟
الهام پست ها : 988عضویت:1389/5/3
1392/9/21 - 9:35 صبح
سلام صبح بخیر
من این چند روز ی مشکلی داشتم نتونستم بیام اینجا ورزش هم فقط اول هفتخ داشتم حالا تا شنبه ببینم چیکار کردم
1392/9/21 - 4:34 عصر
من امروز میخوام ماکزیمم 800 کالری بخورم .تاالانش 400 تا خوردم .برای شب هویچ پلو درست میکنم .از مایع گوشتیش برای خودم کنار میزارم با سالاد که برنج نخورم .ببینم میشه شنبه شرمنده نشم .عجب کاری کردم تاپیک زدم از خجالت این جا هم شده باید وزن کم کنم
1392/9/21 - 4:37 عصر
مامی رونیا من دیروز حس میکردم شکمم خیلی گنده شده بعدش رفتم متر رو آوردم اندازه بگیرم با سایزم مقایسه کنم ببینم واقعا شکمم توی این هفته گنده شده .بعدش با کمال تعجب دیدم دور شکمم توی قسمت ناف 86 هست .دو سه بار گرفتم نمیدونم دفعه قبلی چطوری اندازه گرفته بودم 90 بود مطمئنم توی این دو هفته لاغر تر نشده چون همون شلوارها رو می پوشم خلاصه این که تو با قدت کلی حال کردی من با دور شکمم .
1392/9/21 - 4:39 عصر
الهام و یانگوم و مریم دور بازو و دور مچتون رو شنبه بگید
1392/9/21 - 6:00 عصر
دوستان بهتون گفته بودم که نسبت دور کمر به دور باسن (Waist to Hip Ratio)با احتمال دیابت و بیماری های قلبی رابطه مستقیم داره .(اگه این جا می نویسم منظورم این نیست که نگرانتون کنم یا قراره ما فردا دیابت بگیریم .همه ما الان در محدوده وزن نرمال هستیم من میخوام اطلاعاتمون رو بالا ببریم شاید این طوری اطرافیان چاقمون رو هم تشویق کنیم که سالم تر باشند.)
من توی سایت های انگلیسی زبان سرچ کردم اون محاسبه و نسبت کاملا درسته .خانم هایی که نسبت دور کمر به دور باسنشون بیشتر از 0.8 باشه چاقی سیبی شکل دارند .این جا میتونید محاسبه کنید هر چند که من براتون محاسبه کردم
http://nutritionfirstfitness.com/tools.php?tool=waisttohip
حتما قبلا هم خوندید که دو نوع چاقی داریم سیبی شکل و گلابی شکل .اینو. ارسال کنم براتون بیشتر توضیح میدم .
1392/9/21 - 6:05 عصر
شاید شما اصطلاحی به نام چاقی سیبی شکل یا گلابی شکل را شنیده باشید. مسئله ای که علاوه بر تعریف متداول چاقی به ویژه از نظر تاثیر بر سلامتی فرد مهم می باشد، نحوه تجمع چربی اضافی در بدن می باشد.

انواع مختلف تجمع چربی

شاید شما از افزایش چربی در بازوها، سینه، شکم و یا در ناحیه ران خود شاکی باشید، ولی آنچه که در انواع مختلف تجمع چربی دارای اهمیت بیشتر می باشد، افزایش چربی به ویژه در ناحیه شکم و پهلوها است که رابطه مستقیم با میزان خطر ابتلای به بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و افزایش چربی های خون خواهد داشت. لذا اندازه گیری میزان چربی در این ناحیه دارای اهمیت خواهد بود.

وسایل اندازگیری و شاخص های مختلفی در این زمینه وجود دارد، ولی ساده ترین و کاربردی ترین آن اندازه گیری دور کمر با یک متر ساده می باشد. اگر شما به افزایش وزن خود توجه داشته باشید، شاید در مرحله اولیه این مساله را با تنگ شدن شلوار خود حس کرده باشید! اتفاقا افراد بسیاری هستند که با تنگ شدن دامن و یا شلوار خود به فکر کاهش وزن می افتند.

تجمع بافت چربی در ناحیه مرکزی یا شکم و پهلو همان چیزی است که اصطلاحا به چاقی سیبی شکل یاد می شود که دارای اهمیت بیشتری نسبت به چاقی گلابی شکل می باشد.

تفاوت چاقی در خانم ها و آقایان

میزان چربی طبیعی در بدن آقایان و خانم ها متفاوت است. به طور طبیعی ۱۵ تا ۲۰ درصد وزن آقایان چربی می باشد، در حالی که در خانم ها این میزان ۲۵ تا ۲۷ درصد می باشد. این ارقام در آقایان چاق بیش از ۳۰ و در خانم های چاق بیش از ۳۵ درصد می باشد.

خانمها با آقایان در اندازه طبیعی تجمع چربی در ناحیه شکم متفاوتند! مطالعات بر روی افراد دچار چاقی شکمی نشان داده است که دور کمر بیش از ۹۴ سانتیمتر در آقایان و بیش از ۸۰ سانتیمتر در خانم ها شروع نقطه خطر بوده و نیاز به کنترل را می طلبد، در حالی که دور کمر بیش از ۱۰۲ سانتیمتردر آقایان و بیش از ۸۸ سانتیمتر در خانم ها نشان دهنده افزایش قطعی خطر بیماری های قلبی عروقی و دیابت خواهد بود که لزوم مداخله جدی تر را می طلبد.

http://drmanshadi.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%da%86%d8%a7%d9%82%db%8c/
1392/9/21 - 6:10 عصر
اونطور که من خوندم چاقی گلابی شکل یعنی تجمع چربی در مناطقی که خاص تچمع چربی هست یعنی ران و باسن .اما چاقی سیبی یعنی تجمع چربی در بین اندام ها و ارگان های شکمی یعنی در ناحیه شکم و بین کبد و معده وپایین قلب و....بنابراین چاقی سبیی شکل در بروز بیماری هایی مث فشار خون و بیماری قلبی و کبد چرب و....اثر مستقیم و بیشتری داره .
تغذیه ناسالم و بی تحرکی و خوردن فست فود و غذاهای از قبل آماده شده رابطه مستقیم با چاقی شکمی داره و خوش بختانه هر چه میزان چاقی شکمی کاهش پیدا کنه ریسک ابتلا به بیماری های وابسته هم کاهش پیدا میکنه
1392/9/21 - 6:13 عصر
این جدولی هست که نشون میده با توجه به سن و محاسبه WHRریسک ابتلا به بیماری های وابسته چقدر میتونه بالا باشه
آپلود عکس
1392/9/21 - 6:28 عصر
خوشبختانه هیچ کدوم ما خطر ابتلا بالا یا خیلی بالایی نداریم .من میزان WHR رو که محاسبه کردم میزارم صفحه اول خودتون با سن و جدول بالا مقایسه کنید .
دوستانی که توی محدود ریسک متوسط هستند چند تا توصیه براشون دارم :
اولا کاهش وزن و رژیم کم کالری به تنهایی برای شما لازمه ولی کافی نیست چون شما باید روی حذف چربی های شکمی فوکوس کنید حتی اگه رژیم کم کالری بگیرید ولی اون کالری کم رو از غذاهای چرب و آماده یا کیک ها و...بدست بیارید کمک چندانی به بهبود نسبت whr نکردید .شما باید حتما یه قانونی برای خوردن غذای رژیمی داشته باشید مثلا برای مصرف چربی ها و شیرینی و نشاسته در روز حد تعیین کنید یا هفته ای سه روز رو به روز بدون روغن اختصاص بدید میزان مصرف شیرینی و نشاسته اتون رو خیلی محدود کنید مث کسانی که رژیم چربی خون و فشار خون دارند .
به طور کلی منظورم اینه که نوع تغذیه اتون رو به سمت تغذیه سالم ببرید .مثلا خانم ایکس روزی 1200 کالری میخوره شامل بیشتر میوه و سبزیجات و یه تیکه نون سبوس دار و کمی لبنیات کم چرب و ماهی بدون روغن فری .خانم ایگرگ همون 1200 کالری رو میخوره شامل 6 قاشق بزنج و یه کم قورمه سبزی و دو تا بیسکوییت و یه میوه .هر دو به یه اندازه انرژی گرفتن اما خانم ایکس روی حذف چربی های شکمی بیشتر فوکوس کرده.
نکته دیگه ورزش کردنه .اگه روزی 1200 تا بخورید و 200 تا با ورزش بسوزونید ارجحیت داره به این که روزی 1000 تا بخورید .حتما حتما باید ورزش رو توی برنامه اتون بگذارید و تا جایی که میتونید حد اقل هفته ای دوبار ورزشی انتخاب کنید که ضربان قلب شما رو کاملا بالا ببره

صفحه 51 از 213 اول قبلی  46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56  بعدی آخر
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: