نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > آمادگي و اقدام براي بارداري > چه زمانهايي رو شنيديد كه باردار نشيد؟؟!!

موضوع: چه زمانهايي رو شنيديد كه باردار نشيد؟؟!! + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
سهيلا پست ها : 70عضویت:1389/7/29
1389/9/13 - 2:08 صبح
با سلام خدمت خانوماي گل ني ني سايتي مخصوصا اون خانم گلايي كه تصميم بارداري دارن.
من چند وقت پيش از همسرم شنيدم كه اون هم از قول يكي از دوستانش كه روحاني بود نقل كرد كه يه شب هاي خاصي مكروهه نطفه ي بچه بسته بشه مثل اول ماه و نيمه ي ماه و شب عيد فطر و قربان.بعدا از مامانم هم شيندم كه ميگفت شبهاي شنبه و چهار شنبه هم همينطوره.
ميخواستم بدونم كسي هست كه اين موضوع رو قبول داشته باشه يا بتونه از نظر علمي دليل بياره.يا كسي هست كه با دليل ردش بكنه؟
اگه غير از اين موارد كارهاي مكروه يا مستحب ديگه اي هم براي طريقه باردار شدن ميدونيد لطفا بگين!!!
مامي حافظ پست ها : 101عضویت:1388/8/23
1389/9/13 - 2:13 صبح
عزيزم كتاب ريحانه بهشتي رو قبل از بارداري حتما مطالعه كن تو اون كتاب همه اين موارد رو توضيح داده موفق باشي
1389/9/13 - 2:18 صبح
مامي حافظ عزيز اگه ميتوني موارد مهمي رو كه يادته برامون بگو.از معرفي كتابت هم ممنونم
1389/9/13 - 2:42 صبح
در ساعات اوليه شب-هنگام كسوف خسوف وبادهاي تندوزلزله(البته اگه موقع زلزله كسي پيدا بشه ..هههه)-اشعه گا ما كه در نور خورشيد وجود دارد-دوساعت قبل از طلوع افتاب ودو ساعت بعد از غروب-روزهاي اول ووسط ماه واخر ماه-نزديكي در پشت بام وزير درخت ميوه دار-رو يا پشت به قبله بودن -بين اذان واقامه-شب نيمه شعبان-شب عيد قربان وعيد فطر-و............
1389/9/13 - 2:43 صبح
روز اول ماه به غير از روز اول رمضان كه نزذيكي مستحب است
لاله پست ها : 5171عضویت:1389/6/26
1389/9/13 - 3:24 صبح
فرض يكي پريودش منظم هست و دقيقا هر ماه همون نيمه ماه فرصت داره كه براي بارداري اقدام كنه!!!! خوب تكليف اين بنده خدا چيه؟؟؟ چطوره اصلا بارداري رو ببوسه بذاره كنار؟

دوستان من خواهش ميكنم يه كم و از بعدهاي ديگه به قضيه نگاه كنين :( اينهمه بچه تو سرتاسر دنيا دارن دنيا ميان اصلا دنيا به كنار همين ايران خودمون! تقريبا هر روز ما مامانايي داريم كه زائمان ميكنن
اگه قرار بود براي نطفه اي كه به وضوح تقرييا توي تمام روزاي سال داره بسته ميشه اتفاقي بيوفته اون وقت بايد مثلا ميديدن كه بلههههههه هرچي بزهكار هست همه متولد يكماه و يك روز و يكسال خاصي هستن!!!!
من نميخوام در اين زمينه بحث كنم
فقط خواهشم ازتون اينه كه قضيه رو از ديدهاي ديگه هم نگاه كنين لطفا.
1389/9/13 - 3:27 صبح
والا شخصا كم نديدم خانوما و آقايوني كه به شدت همه اين موارد رو هم رعايت كردن ولي بچه اي كه بزرگ شده متاسفانه........ :(

حالا اينا به كنار خوده روزه دقيق تخمك گذاري هم كم نبوده كه اشتباه شده باشه.. شما امروز اقدام ميكنين نطفه دوروز بعد كه دقيقا هم مثلا روز چهارشنبه است بسته ميشه!!!! مگه هر روز همه تو سونوگرافي هستن كه دقيقه دقيق روز و ساعت آزاد شدن تخمك رو ببينن و بدونن؟!!!

سهيلا جان چون نظر خواسته بودي منهم عقيده خودم رو گفتم با دلايلي كه به صورت خلاصه به ذهنم رسيد. اميدوارم كه موفق باشي عزيزم
1389/9/13 - 4:43 صبح
اتفاقا لاله جون من هم اولين چيزي كه به ذهنم رسيد همين بود.اينكه اونايي كه عادت ماهانه مرتبي دارن بايد چيكار كنن؟!!!
و همينو ميخوام بدونم كه چقدر صحت داره.در مورد اين تاريخ ها هم من شنيدم بچه خدايي نكرده يه نقص پيدا ميكنه يا خيلي شيطون ميشه
والا چي بگم.......... منم شنيدم!
zahra goli پست ها : 4960عضویت:1387/8/23
1389/9/13 - 6:23 صبح
آخه اگه كسي هم پريوداش خيلي منظم باشه مثلا تو اين مثال شما دوره تخمك گذاريش ميخوره به شب نيمه ماه خب يه شب رو از دست مي ده. تخمك گذاري كه يه روزه نيست
1389/9/13 - 7:29 صبح
سهيلا جون راستش من جاي شما بودم صرف شنيده ها يه چيزي رو گوش نميكردم! خدا به انسان عقل داده كه هرچي ميشنوه در موردش فكر كنه و اگه واقعا با عقل و منطق جور بود قبول كنه و الا ردش كنه.

زهرا گلي تخمكي كه قابليت لقاح داره 12 ساعت بيشتر تو رحم باقي نميمونه و بعد دفع ميشه!!! تازه گفتم اگه بتوني اون 12 ساعت رو خيلي دقيق پيدا كني واقعا هنر كردي .
حالا زد و شب نيمه ماه افتاد به سه شنبه و 12 ساعت بعدشم كه ميشد چهارشنبه . خوب پس اين ماه بيخيال بريم ماه بعد !!!! تازه شما دارين در مورد يه فرد سالم صحبت ميكنين كه 24 ساعت زير نظر پزشك و سونوگرافي و اينا هستن و دارن با دقيقه و ساعت كار ميكنن كه كي و چه لحظه اي تخمك آزاد ميشه كه اغلب هم دكتر مثلا ميگه حدودا فلان روز !! يعني باز دقيقه دقيق نميتونه بگه...
خيليا دارن دارو مصرف ميكنن و حتي مجبورا سرساعت خاصي اقدام داشته باشن و ميبيني ماهها در انتظارن چه بسا سالها . بعد سره اين مسئله اگه بخوان شانس خودشون رو از دست بدن اون وقت.... :( ترو خدا يه ذره فكر كنين.

فكر ميكنم گفتني هارو گفتم. هركس كه كمي انديشه كنه خيلي چيزا دستگيرش ميشه... گفتم اگه اينا خيلي درست بود اون موقع بايد يه آمار در مورد افراد بد و بذهكار جامعه ياحتي بچه هايي كه دچار نقص هستن و تو مركزهاي توانبخشي نگهداري ميشن ،داشتيم كه همه دقيقا درتاريخهاي مشخصي نطفه اشون بسته شده باشه!!!!!!!!!!!!
مامي شكيب پست ها : 868عضویت:1389/3/2
1389/9/13 - 8:22 صبح
اين حرفا چيه ؟؟؟ خجالت داره به خدا ... شما بااين حرفاتون دين گريزي مي كنيد ... لااقل تو سايت از اين صحبتا نكنيد .....
ساره پست ها : 217عضویت:1389/7/5
1389/9/13 - 8:43 صبح
اين نكته هايي كه از امامان و معصومان به دست ما رسيده است حقيقت دارد.
در اول و ميان و آخر ماه نبايد نزديكي داشت.
و اعيادي كه بچه ها در بالا ذكر شده بود.
شب چهارشنبه هم چون شبي است كه جهنم در شب چهارشنبه به وجود آمده است. و خوب نيست.
و اگر كتاب ريحانه بهشتي را بخري و در سايت سرچ كني پيدا خواهي كرد.
موفق باشيد.
محيا پست ها : 2094عضویت:1388/6/23
1389/9/13 - 10:02 صبح
عزيزم منظور ماه قمريه نه ماه خودمون ما معمولا تاريخ پريوديمون بر اساس ماه شمسيه نه قمري.بعدشم بر فرض كه اينطوري باشه يه شب قبل يا يه شب بعد انجام بگيره كه مشكلي پيش نمياد.در ثاني گفته شده مكروهه نه حرام.
خانوم کوچولو پست ها : 5213عضویت:1389/1/18
1389/9/13 - 10:50 صبح
مكروه به اين معنا است كه اگه انجام نشه بهتره و در مورد مستحب اگه انجام بشه بهتره. يعني شما بين دو مورد مي تونين حالت بهتر رو انتخاب بكنيد و دليل بر اين نيست كه اگر مورد ضعيف تر رو انتخاب كرديد ، بايد مشكلي بوجود بياد يا ضرر خاصي كرده باشيد. در ضمن بسياري كراهت را مي توان در بسياري از موارد با انجام عمل خاص ديگري از بين برد. مثلا وضو گرفتن، صدقه دادن و... كه هر كدام مربوط به يك مكروهي مي باشد.........وقتي ما كلام ائمه را به عنوان حق و صدق قبول مي كنيم، حتما لازم نيست كه در همه موارد دليل آنها را به طور كامل بدانيم. مثلا براي اول و آخر ماه قمري به دليل نحوه قرار گرفتن ماه نسبت به زمين و اثرات وضعي كه بر جسم و خلق و خوي تمام موجودات من الجمله انسان ايجاد مي كند، فرزنددار شدن مكروه شمرده شده است...................به هر حال شما بر خدا توكل كنيد و با اميد كامل از او بخواهيد ،بهترين زمان را براي انعقاد نطفه ي فرزندتان به شما نشان دهد و مطمئن مطمئن باشيد كه همه چيز طوري پيش مي آيد كه باور نمي كنيد ..........موفق باشيد.
اللّهُمَّ صَلِّ عَلي فاطِمَةَ وَ اَبيها وَ بَعْلِها وَ بنيها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فيها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُكَ.
nAnA پست ها : 596عضویت:1389/5/2
1389/9/13 - 2:38 عصر
man kamelan mokhalefe in gone tarze fekrha hastam .shoma hora khanom mitoni ye kam vosate dideto vasitar koni va faghat be jamaate iran va arab negah nakoni to donia 7 miliard ensan zendegi mikone
1389/9/13 - 3:01 عصر
مرسي خانوماي گل.ببينين من فقط دارم نظر شماهارو ميپرسم و نه ميگم كدوم خوبه كدوم بده.فقط ميخوام كسي كه قبول داره يا ردش ميكنه اگه ميشه با دليل علمي بگه.و يه نكته ديگه
جديدا علم داره به حقايق طب سنتي پي ميبره.شايد بعدها كشف بشه كه بچه هايي كه نطفه شون غير از اين شبهاست مثلا يا باهوش ترند يا آرومتر.
نمي دونم شايد، شايد هم نه!!!
گل ياس 62 پست ها : 4506عضویت:1389/7/19
1389/9/14 - 11:29 عصر
عزيزم برو تو گوگل سرچ كن آداب انعقاد نطفه همه چيز رو ميتوني بخوني
آنوشای نازم 19/11/91 با اومدنش زندگیمون و شیرین تر کرد
دیانا پست ها : 1312عضویت:1393/3/23
1393/4/7 - 11:58 صبح
دوستان یه سوال دارم اینکه هزاران نوزاد هرروز بدنیا میاد چه ربطی داره به اینکه ما مسائل علمی رو رعایت نکنیم؟آیا این معنیش وسعت دیده؟یعنی ائمه ی ما دیدشون وسیع نبوده که اینارو گفتن ولی ما دیدمون وسیعه؟
من نمیفهمم چرا وقتی صحبت از رژیم سلامت باشه هیچکس از زندگی گریزون نمیشه وهمه اونو قبول دارن
1393/4/7 - 12:02 عصر
اما وقتی کسی میخواد نکته های ظریفی رو که اگر امامان ما نبودن حالا حالاها کسی کشف نمیکرد
رعایت یا گوشزد کنه یه هو ملت دین گریز میشن؟؟؟
نمیبینید چقد سقط و بارداری پوچ و نارسایی تو حاملگیا داره زیاد میشه؟
1393/4/7 - 12:13 عصر
رعایت این مسائل حتی برای اونایی که پریود منظم دارن مشکلی نداره و شما با رعایتش اونقد محدود نمیشین که دوره به دوره حامله نشین!تنها موارد مهم اینه که اول و وسط و آخر ماه قمری غیر از شب اول ماه رمضان که مستحبه نباشه واگر شب چهارشنبه هم نباشه بهتره بین اذان صبح تا طلوع آفتابم نباشه فقط همین,اگر اینا مهم نباشه پس چرا انسان هر ماه جسم و خلقش بصورت پریودیک متفاوت میشه وچرا شبها دردهای بدن وبیماریها بیشتر آزارمون میده وشدید میشه اینا همش تاثیر شرایط جو بر بدن رو نشون میده
ممکنه با رعایت اینام یه مشکلاتی واسه کسی بوجود بیاد اما دلیل نمیشه که ما هردنبیل اقدام کنیم
حداقل اونموقع خیالت از بابت رعایت وظیفه خودت راحته میگی خودم بی دقتی نکردم
ایشالا همه نوزادای خوب و خوشگل بدنیا بیارن
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: