2410
2553
عنوان

مشاوره با پزشک و جراح متخخص زنان

| مشاهده متن کامل بحث + 184121 بازدید | 3361 پست
سلام خانم دکتر عزیز
خانمی 32 ساله هستم و دارای یک فرزند
تخمدتن پلی کیستیک داستم و سابقه تاخیر در پریود
از وقتی سر فرزندم اقدام به بارداری کردم پریودهای من بهم ریخت یهنی به جای تاخیر 2 بار در ماه پریود میشبدم ! بعد از چند ماه و استفاده از داروهای محرک تخمدان باردار شدم و زایمان کردم
تا 9 ماهگی فرزندم پریود نشدم و بعدش بخاطر جوش شروع به خوردن قرص ضد بارداری کردم ، الان اگر قرص بخورم پریودهام منظمه و به محض قطع قرص ماهی دو تا سه بار پریود میشم .ازمایش خون و هورمون سالم .. سونوگرافی تایید تخمدان پلی کیستیک و فیبرومی به اندازه 2 در 3 که قبل حاملگیم هم بود ..معاینه و تست پاپ اسمیر انجام دادم و سالم بود

نمی دونم مشکل از کجاست .دکتر خودم میگه احتماد ضعف تخمدانهات هست ولی از طرفی خونوم که باید در این موارد کورتاژ تشخیصی بشه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام خانوم دکتر.من 35 سالمه و دخترم 12 سالشه.12 ساله که با آیو دی جلوگیری میکنم

3 تا سوال داشتم الان برای اقدام فرزند دومم دیر نیست با توجه به سنم و اختلاف سنی با دخترم؟

سوال دوم اینکه راهی هست که اقدام کنم فرزند دومم پسر باشه؟

سوال آخر اینکه از زمانیکه آیودی را درمیارم چه مدت زمانی بایداستراحت کنم تا اقدام بعدی؟

در ضمن در مدت این 12 سال هرسال تست پاپ اسمیر دادم و هر 6 ماه یکبار هم معاینات زنانگی را انجام داده ام و خدا را شکر هیچ موقع مشکلی نداشتم.متشکرم
دیگران را ببخش.نه برای اینکه آنها لایق بخششند،برای اینکه تو لایق آرامشی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام خانم دکتر
سوال پرسیدم ولی جواب ندادین باز میپرسم لطفا جواب بدین مرسی
من یه خانم 29 ساله هستم 2 ساله ازدواج کردم و اقدام به بارداری نکردم تا حالا
ولی نگرانم که باردار نشم
پریودهام نامنظمه حتی تا 20 وز ممکنه تاخیر کنه
سونوگرافی داشتم که کیست های ریز در تخمدان نشون میده
تازه هم رفته بودم دکتر معاینه کرد و گفت زیگیل توی رحم دارم و نمونه برداری کرد ... دو روز دیگه جواب رو میگیرم
ولی میخوام بدونم عامل زیگیل چی هست؟؟ چطور درمان میشه
شوهر من زیگیل نداره فقط صورتش و سرش جوشهای بزرگ در میاد وچند بار هم آفت دهان داشته اینا میتونه عامل ایجاد زیگیل باشه ؟؟؟
اگه بخوام بعد چند ماه میتونم حامله شم یا نه؟؟؟
سلام خانوم دکتر
31 ساله هستم.
چند روز پیش عکس رنگی انداختم بار اول گفتن رحمت دیده نمی شه و با دست معاینه کردن و بار دوم موفق شدند وقتی دلیل رو پرسیدم گفتن رحمت تک شاخه جواب عکس هنوز حاضر نشده تا براتون بزارم
آخرین سونو من سایز 69 در 36 در 31 بود.رحمم کوچیکه؟
راه درمانش چیه؟
ممنونم
زندگی تاس خوب آوردن نیست زندگی تاس بد را خوب بازی کردن است.
2720
سلام خانم دکتر من وقتی پریود میشم درد دارم بعضی اوقات دردم خیلی زیاده این دفه هم که شدم خیلی حالم بد شد حالت تهوع سرگیجه و بیحالی درد شکم بتم که حتی معدمم میسوخت 2 شب نخوابیدم ایا مشکل من از کمبود ویتامین خاصی هست؟
سلام خانم دکتر
من 25 سالمه،، 6 ماه پیش زایمان طبیعی داشتم ،،، اولین زایمانم هست... دو هفته پیش آزمایش پاپ اسمیر دادم و جوابش این بود : inflammation severe p2 .... دکتر معالجم این دارو ها رو تجویز کرده : مترونیدازول والیبال و کلیندامایسین و ازیترومایسین و گفت وقتی اینها تموم شد به مدت یک ماه استرومارین استفاده کن و بعد دوباره تست پاپ اسمیر روانجام بده....
خانم دکتر مشکلم خیلی حاده؟ دکتر خیلی منو ترسونده ... نگرانم... میشه قبل استفاده از استرومارین دوباره تست بدم؟ شاید خوب شده باشم... آخه شیرده هستم و این دارو کاملا واسم مضر هست...دکتر بعد معاینه گفت به شدت قارچی شده واژن ...خارش داشتم اما الان که دارم داروها رو به دقت استفاده می کنم رفع شده... در حالا حاضر پریود هستم وقتی تموم بشه مترونیدازول رو شروع میکنم.
وقتی تو در کنارمی تکیه گاهی چون کوه دارم... نفس هایم پیشکش قلب مهربانت همسر عزیزم...
2714
سلام خانم دکتر ممنون بابت وقتی که برای مامیذارید
3/5 ساله که ازدواج کردم وجلوگیری اصلا نداشتم 1سال پیش بعدازپیگیری وعکس رنگی مشخص شدکه سایزفولی در12پری 6و7 میل .وپرولاکتینم بالابودالبته من پرکاری تیروییددارم (پروپیل تیوواراسیل)پس ازمصرف 3ماهه متفورمین وبعدازاون 2ماه هم کلومیفن وhcg
hmgباداشتن فولی 17 و23و24 باردارنشدم
فروردین ماه بدون داروبارداری داشتم که هفته 7 قلب جنین ایستاد وخودبخوددفع شد(سقط 8خرداد92) ازمهرماه اقدام به بارداری کردم که نشدامروزهم 11پری هستم
سونونشون دهنده فولیکول13میلی درتخمدان چپ و9میلی درتخمدان راست/ضخامتاندومتر7/7/رحم نرمال/ومایع ازاددرلگن وجودنداشت
سوالم ازشمااینه که ایااین ماه فولی بالغ دارم ؟ازچه زمانی بایداقدام کنم؟ودرصورت عدم بارداری این ماه بایدازدارو استفاده کنم؟ضمنا ازمایش اسپرم همسرم نرماله
ممنون
2706