2733
2734
عنوان

بدخلقی دختر یک و نیم ساله من

26861 بازدید | 20 پست
سلام دوستان عزیز
دختر یک و نیم ساله من جدیدا خیلی بدخلق شده. مدام جیغ میزنه یک لحظه هم نمیتونم آرومش کنم. آیا بچه های شما هم اینطورین؟
سوال دیگری هم دارم. آیا بچه های شما توی این سن جدا از شما می خوابیدند؟ دختر من کنار من میخوابه و هنوز از تخت خودش استفاده نمیکنه. باورتون نمیشه از وقتی به دنیا آمده شوهر بیچاره جای خودش را اهدا کرده به ایشان. ولی باز هم با کلی بدبختی میخوابونمش. تا صبح صد بار حضور من را کنترل میکنه. هر موقع هم از خواب بیدار میشه بلد نیست دوباره بخوابه و حتما باید بهش شیر بدم تا بخوابه. جالبه گاهی اوقات اونقدر خواب آلوده که فقط میگه مامان مم (یعنی شیر میخوام) و تا من بخواهم اقدامی کنم خوابش برده.
دیگه دارم از دست این بدقلقی هاش خل میشم. صدای جیغ زدنش را که دیگه اصلا نمیتونم تحمل کنم. حالا خوبه که خودم را کنترل میکنم. بعضی وقتها تا جایی پیش میره که میخوام با مشت بکوبم توی سرش. لطفا اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره راهنمایی کنه.
اگه از الان می خوای بزنی توی سرش , وای به حال دو روز دیگه که هزار مشکل و مسئله دیگه هم پیدامی کنه(از شیر گرفتنش, از پوشک گرفتنش, لجبازی کردن و حرف گوش نکردنش,.........) تو رو خدا یه ذره خونسرد باش,هم به نفع خودته , هم به نفع اون کوچولوی معصوم.
پسر من داره 4 ساله می شه. یه نه ماهه که اتاقش جدا شده. البته اگه زودتر این کار رو بکنی بهتره. ولی هنوز هم تا صبح دو سه بار بیدار میشه, صدام می کنه و آب میخواد.
در مورد جیغ زدنش, طفلک می خواد زبون باز کنه. از جیغ زدنش لذت ببر. فکر کن یه جور موسیقیه. چه اشکال داره. این فکر ما در مورد اتفاقات هست که اونها رو خوشایند یا زجر آور میکنه نه خود اون اتفاقات. اگه تحمل کنی و خونسرد باشی مطمئن باش که خیلی زود تموم می شه, و وقتی زبون باز کرد بخاطر شیرین زبونیهاش روزی هزار بار از خنده روده بر میشی. بهت قول میدم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
مامان مریم عزیزم داره دندون در میاره ولی هشت تا دندون قبلیش بدون هیچ دردسری درآمد. حتی یه ذره هم بیقراری نکرد. مینای مهربان عزیزم می دونم که باید به خودم مسلط باشم. ولی باور کن خیلی وقتها کار دشواری است. شوهرم هم کم کم داره از کوره در میره . با اینکه ذاتا آدم خونسرد و آرامی است. گاهی اوقات دخترم به قدری جیغ میزنه که پیش خودم فکر میکنم الان به تارهای صوتی اش لطمه وارد میشه. در مورد خوابیدنش هم مدتهاست که یکی از تختهاش را آوردیم توی اتاق خودمون تا جای باباش نخوابه . ولی حریفش نیستم که توی تخت خودش بخوابه.
2738
سلام .پسر منم متولد خرداد88 است .قبلا پسر بی نهایت شیطان ولی حرف گوش کن بود .الان یک هفته است دقیقا همین طور که شما می گی شده .گریه های بیخود وجیغ و اصلا به حرفم گوش نمی ده خیلی حساس و لجباز شده تازه فردا باید واکسن هم بزنه.الکی با اینکه سیره میگه مم مدام اویزونه .نمی دونم چرا یکباره این طوری شد.منم عصبانی میشم ولی زدن اصلا حتما مشکلی دارند.من که فکر کنم دندوناشم هست چون مدام دستش تو دهنشه و لثه هاشا می خارونه.تازه می خواستم از شیر بگیرمش ولی با این وضعیت فکر کنم باید یه مدت صبر کنم شاید بهتر شد.
دوست خوبم لطفا خونسرد و صبور باش این راز یک تربیت ای هست که یک عمر تو رو در آسایش قرار میده

بچه ها در یک سری سنین سن تغییرات روحی و فیزیکیشون هست که این مساله باعث بدخلقی شون میشه یکی از این سن ها یک و نیم سالگی هست در حالیکه دو سالگی زمان ثبات اون هاست
از طرفی در این سن بچه ها می خواهند خود مستقل خودشونو به اثبات می رسونند در نتیجه در کل لجباز میشن و دنبال جلب توجهن یکی از راه های جلب توجه در این سن جیغ زدن بعضی بچه ها دیگرانو گاز می گیرند یا خودشون یا دیگرانو می زنند بهتره تو اینجور مواقع انگار چیزی نمی بینی یا نمی شنوی بعد خودت یه موضوع جدید بگو مثلا بهمینطور که جیغ می زنه تو کار خودتو بکن اصلا نگاش نکن بعد بگو ا... مامان میای بریم کتاب فلانتو با هم نگاه کنیم... یا یک جور دیگه سرو گرم کن چون دختر شما یه مدت عادت به اینکار کرده نسبت به کسی که اوایلش هست باید تحمل و صبوری بیشتری کنی

یادت باشه اصلا در گیر بازی لجبازی با بچه نشی این خیلی اشتباه بزرگیه که همیشه به صورت یک خلق و خو براش در میاد

توصیه می کنم سی دی های تربیت کودک دکتر هولاکویی رو بگیری و گوش بدی سن یک تا سه سالشو همینطور کتاب کلیدهای رفتار با کودک یکساله

ببخشید خیلی روده درازی کردم موفق باشی
واییییییییییییی ترنم جان
دختر من هم 13 ماهشه و دقیقا این طوری شده که شما میگی من هم از دست جیغ و لجبازی هایش دارم خل میشوم و نمی دانم چه کنم
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد
سلام بچه ها
مریم هستم مامان باران، باران من هم یک سال و 9 ماهشه دقیقاً یک ماهی میشه که همش جیغ می زنه می خواد حرف حرفه خودش باشه گریه می کنه و نمی زاره پوشکش کنم نمی زاره لباس تنش کنم خیلی عصبی شدم دارم دیوونه می شم تو رو خدا اگه کسی تجربه ای داره کمکم کنه دیگه نمی دونم باید چه جوری باهاش رفتار کنم
به نظر می رسد کودک شما جیغ زدن و یا گریه کردن را وسیله دسترسی به خواسته هایش قرار داده ...که اگر شما به منظور ساکت کردن او به این روند ادامه دهید او را حاکم خود کرده اید و هیچگاه نمی توانید بر خلاف خواسته اش عمل کنید . او عملا به این نتیجه رسیده است که با گریه و داد و فریاد به خواسته هایش می رسد . ( شما به خواسته های منطقی اش عمل کنید) اما آنهایی را که می دانید منطقی نیست و آموزش آن به کودکتان ضروری است حتی اگر بر خلاف میلش باشد به هیچ عنوان انجام ندهید . بگذارید جیغ بزند و گریه کند . اما شما از سر موضع خود کوتاه نیایید . در این موقع همسرتان سعی کند که راه حل سومی بیابد و او را به راه حل سوم سرگرم کند تا او دیگر جیغ نزند . این کار در اول سخت است . چون او لج کرده ... با جیغ بیشتر خواسته اش را می خواهد . اما اگر شما به جیغ زدنش توجه نکنید او یاد می گید که با گریه از شما چیزی را نخواهد . کلا باید به او یاد دهید که جیغ و گریه راه رسیدن به خواسته اش نیست ( چه منطقی و چه غیر منطقی ) در عوض مواقعی که خواسته اش را بدون گریه بیان می کند و شما آن را منطقی تشخیص دادید او را تشویق کنید و به او بفهمانید چون بدون گریه خواسته ات را گفتی و من صلاح دانسته ام آن را برآورده می کنم . ( البته بیان خواسته را کم کم باید فرا بگیرد و سن او هنوز کم است ) اما گریه هم راه رسیدن به خواسته اش نیست .
2706