2703
2553

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
مامان هستی نکنه تو میخوای بچتو 10 ماهه به دنیا بیاری؟.................هفته 17..........مگه نمیدونید هر ماه 30 روزه.....خودتون راحت حساب کنید دیگه.......روش محاسبه اینطوریه...........عدد ماه مورد نظر را در 30 ضرب کنید.....(مثلا برای 5 ماهگی باید 4 را ضرب در 30 کنید که اول 5 ماهگی به دست آید......جواب میشه 120)..........بعد عدد مورد نظر را بر 7 که روزهای هفته هست تقسیم کنید .....( 120 تقسیم بر 7 میشه 17 که میشه پایان 4 ماهگی و اول 5 ماهگی)
مریناز اشتباهت تو اینه که اینطوری حساب می کنی . تو به اینکه هر ماه 4 هفته داره نباید توجه کنی. باید به هفته حساب کنی . بارداری سه تا سه ماهه که شامل سه ماه اول : از هفته اول تا 12 میشه. سه ماه دوم : از هفته 13 تا 28و سه ماه سوم از هفته 29 تا چهل. منم اول همین اشتباه شما رو می کردم هی میشستم حساب می کردم با تاریخ زایمانم جور در نمی یومد. زنگ زدم از دکترم پرسیدم وقتی هفته 15 بودم گفت الان سه ماه و نیمته. وقتی هفته بیست رسیدم گفت الان اول پنج ماهگیته. یک ماه اول از پریودت محاسبه نمیشه . این جواب درسته. اشتباه نکنین مامانیا :)
‎چقدر دوست داشتنی هستند، آدمهایی که، شبیه حرفهایشان هستند
2714
سلام بچهها .مامان هستی درست میگه.اگه سن واقعی بچه را میخواهید بدونید باید 7 روز پری و 7 روز بعد از اون که احتمال حاملگی نیست را کم کنید. من هم از دکتر پرسیدم.این سن واقعی جنینه.ولی از لحاظ پزشکی و سونو اون روزها حساب میشه.و 5 ماهگی را از هفته 17 حساب میکنند.
ولی ما که حساب میکنیم با تاریخ زایمانمون جور در میاد و دکترم هم همینطور حساب میکنه...........احتمالا دکترت ریاضیاتش ضعیفه..........حالا هر کسی ه ر جور دوست داره حساب میکنه دیگه.......ولی تو که داری سه ماه سه ماه حساب میکنی کاملا اشتباهه.......چون بارداری 40 هفته است که دو هفته اولش که قبل از تشکیل نطفه هست بهش میگن هفته های پوچ.......
عزیزم من تنهایی سه ماه سه ماه حساب نمی کنم اگه بری کتاب نه ماه انتظار زیبا رو بخونی کاملا متوجه میشی http://www.adinebook.com/gp/product/9646617425
قسیم بندی دوران بارداری دوران بارداری طبیعی معمولا در حدود 280 روز است که روز اول آخرین قاعدگی حساب می‌شود. دوران 9 ماهه بارداری به سه قسمت تقسیم می‌شود که آنها را سه ماهه اول و دوم و سوم می‌نامند. این تقسیم بندی از این نظر اهمیت دارد که در هر قسمت از این سه دوره حاملگی امکان دارد مادر یا جنین در معرض مخاطرات و بیماریها قرار گیرند و سرانجام هر دوره متفاوت است بنابراین هم پزشک و هم مادر باردار باید از زمان شروع بارداری اطلاع داشته باشند که بتوانند تا آنجایی که امکان دارد از مخاطرات جلوگیری کنند. اینم آدرسش http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C&SSOReturnPage=Check&Rand=0
من دیگه جوابتو نمی دهم جون هم بی ادبی هم یه دنده. اینطوری رفتار کنی بچتم مثل خودت میشه ها . به هر حال از ما گفتن بود. دیگه هم به خودم زحمت نمیدم راهنماییت کنم. بای
من این کتاب و خوندم مامان هستی...............اون سه ماه سه ماه جدا کرده چون ویزگی های جنین و مادر سه ماه سه ماه دسته بندی میشه نه هفته به هفته......و کلا بارداری سه بخش مجزا داره برای رشد و تکامل جنین........چه ربطی داره به شمردن و حساب کردن سن بارداری؟...............اصلا شما چه اصراری داری که بگی بارداری 10 ماه طول میکشه؟...........مهم اینه که بارداری 40 هفته طول میکشه و این 40 هفته برابر با 9 ماه و دوهفته هست...............حالا هر جور دوست داری حساب کن!
خودت هم بی ادبی هم یه دنده......................آدم خوبه یکم منطقی باشه.........پنجاه نفر اومدن دارن بهت میگن 17 هفته............تو با لجبازی میخوای حرفتو به کرسی بشونی.....................مقصر من هستم که میخوام روشن بشی.................تو فرض کن 5 ماهگی میشه هفته 40.....خوبه؟............نی نیتو تا هفته 60 تو شکمت نگه دار.................موفق باشی.
2706