2733
2734
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2017787 بازدید | 32928 پست
مامانی جون نه عزیزم
نهایتش این بود که شب هی بیدار شه و چون بلد نیست خودش بخوابه باید هی شیرش میدادم

البته اگه تو خواب زیاد اینور اونور بشه هم من نمیفهمم. اتاقش جداست.
تا گریه نکنه یا صدام نکنه نمیفهمم.

طناز جون عزیزم تست لبنیات یه پروسه طولانیه.
صبوری میخواد. اول خودت لبنیات رو دونه دونه و کم کم اضافه میکنی ولی خود شیر رو نباید بخوری. به خودش که ماست رو دادی و کم کم مقدارش زیاد شد کره هم میتونی تو غذاش بریزی. بعد میتونی خودت شیر رو از مقدار خیلی کم شروع کنی. اگه با شیر خوردن تو مشکلی نداشت اونوقت میتونی پنیر کم نمک بهش بدی. و ......

اینا رو زری جون خوب بلده

اما غذای خانواده برا بچه های ما یعنی غذایی که مادرهای تحت رژیم میخورن.
یعنی بدون ادویه.
رب گوجه هم باید تست بشه.
یا ادویه و رب رو حذف کن. یا تست لبنیات رو متوقف کن اول اونا رو دونه دونه تست کن بعد دوباره لبنیات رو شروع کن.

این یه اصل کلیه که هر چیزی میخوای بهش بدی باید تست بشه. هیچوقت دو تا ماده رو نمیشه همزمان تست کرد.

صبور باش.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

المیرا جون به نظر من نیازی نیست.
دکترا کار خاصی نمیکنن.
حتی بیشترشون وقت نمیذارن بگن چی بخور چی نخور.

برای تهیه فرنی باید آرد برنج رو در آب سرد حل کنی بعد بذاری رو حرارت. و مرتب هم بزنی. یه کم که جوشید و غلیظ شد اگه دوست داشتی شکر میریزی. و یه قل که زد برش میداری.

بهتره اول بدون شکر امتحان کنی. اگه بخوره بهتره. ضمنا بعضی از بچه ها اصلا شیرینی دوست ندارن.
اول باید غلظتش کم باشه. یعنی به اندازه شیر مادر رقیق باشه و کم کم هر روز یه ذره غلیظ تر میکنی.

حالا اگه شیر خشک رژیمی میخوره میتونی شیر رو درست کنی و فرنی که آماده شد بریزی تو شیر . شیر خشک یا شیر مادر نباید حرارت ببینه. مواد مفیدش از بین میره.
شیر مادر هم فرنی رو خیلی شل میکنه و به سرعت باد فرنی مثل آب میشه.

اگه خیلی اصرار داشته باشی که شیر مادر قاطیش کنی باید آخرین لحظه که همه چی آماده خوردنشه قاطی کنی. تازه اگه بچه ات خوش خوراک باشه و تند تند بخوره شاید موفق بشی.
اکثرا از خیرش گذشتن.

لینک تغذیه تکمیلی دکتر سلطان زاده رو هم از صفحه اول بخون. همه دستورات رو داره.
2728
مممنون نینی ناز جون

در مورد قطره اهن و مولتی ویتامین هم میگید لطفا چه کار کنم
به توصیه دوستان اینجا تا حالا فقط قطره آد الحاوی میدادم که خوب بود
حالا میترسم اهن و مولتی رو

یه کم عذاب وجدان داشتم واسه دوباره دکتر نبردن الکی
ولی واقعا اون سری دکتر هیچ کاری نکرد فقط قد و وزن کرد که خودم دقیق تر گرفته بودم

من و شوهرم تو این مدت کلی عذاب کشیدیم و بیشتر من
مثل خواهر برادر شدیم کلی باهاش مشکل دارم
امیدوارم هر چه زودتر همه بچه ها از این الرژی لعنتی خلاص شن ایشالله
Lilypie First Birthday tickers
سلام. امروز کیانا یک ساله شد. صبح بردمش واسه واکسن یکسالگی. بعد از ظهر تمام بدنش ریخت بیرون و اگزما زد. مخصوصا پشتش که یک تیکه دونه های قرمز بود. بچم از ظهر بی قراره و مدام بهانه میگیره و گریه میکنه. به دکتر اطفالش گفتم گفت روزی دو بار هیدروکسی زین بده و هر بار 2.5 سی سی. امید وارم بتونه شب راحت بخوابه و فردا بهتر شه.
2738
سلام بچه ها. من بعد از مدتها رژیم پایهُ دارم کم کم مواد رو اضافه میکنم. دکتر موحدی گفت ماهی رو هم تست کن ( خودم میخوام بخورم. دخترم هنووز ۷ ماهشه). . کسی ماهی رو تست کرده؟ میدونید بین ماهی ها مخصوصا >قزل آلا. شیر. سفید....< کدوم کم آلرژی تر هست؟
سلام . من بعد از مدتها رژیم پایهُ دارم کم کم مواد رو اضافه میکنم. دکتر موحدی گفت ماهی رو هم تست کن ( خودم میخوام بخورم. دخترم هنووز ۷ ماهشه). . کسی ماهی رو تست کرده؟ میدونید بین ماهی ها مخصوصا >قزل آلا. شیر. سفید....< کدوم کم آلرژی تر هست؟
سحر جون دقیقا نمی دونم اما خودم از ماهی می ترسیدم بدجور
یکی از بچه های کلوپ فک کنم هفته پیش خورده بود بچه ش به هم ریخته بود اوضاعش
تست گرفته موحدی؟
اگه تست دادی و موحدی اطمینان داده به ماهی حساس نیست سعی کن مقدار کم بخوری روزای اول بعد زیادش می کنی
ایشالا که می سازه
من به دخترم قزل الا دادم و فک کنم سفید
المیرا جون قوی باش
منم خیلی دچار مشکل شدم. این رژیم به اندازه کافی اعصاب و انرژی آدمو میگیره وقتی همسرت اینو درک نکنه مصیبت میشه.
اما ما دیگه مادر شدیم. اید تحملمون بیشتر بشه.

مولتی نده عزیزم. همون آد الحاوی خوبه.
آهن هم بچه ها میگفتن فروسانول. خارجیه و به اغلب ساخته ولی من که رفتم بگیرم دیدم اسانس داره ترسیدم.
من آهن فربولین میدم مال شرکت شهر دارو بدون اسانسه. روزی 15 قطره

ملیحه جون تولد کیانا جونمون مبارک. ایشالا زود زود خوب میشه.

صحرا جون ماهی سفید خیلی خطریه. شیر رو نمیدونم. قزل از همه ماهی ها امن تره.
من یه بار ده ماهگی دخترم آزاد پرورشی خوردم چیزی نشد ولی بازم ترسیدم بخورم. جدیدا قزل رو شروع کردم. الان 16 ماهشه.
من سه هفته پیش کمی ماهی خوردم دخترم حسابی بلغم شد و اسهال... نمیدونم تو هفت ماهگی چطوره ولی دختر من اول 4 ماهگی بود که خوردم!!
خدایا ...! گاهی تو را بزرگ می‌بینم و گاهی کوچک،این تو نیستی که بزرگ می‌شوی و کوچک! این منم که گاهی نزدیک می‌شوم و گاه دور...
سارا جون آزمایش خون اصلاً دقیق نیست زمانی که من برای دخترم آزمایش خون دادم از 20 تا ماده غیر از پر و دو نوع قارچ میکروسکوپی به هیچی حساسیت نداشت در صورتیکه در واقعیت به خیلی از اون مواد از جمله لبنیات، موز، پرتقال، سویا و .. حساسیت داشت در حد تیم ملی
الان با وجود اینکه چهار سالشه هنوز نمیتونه پرتقال و سویا و ..... بخوره
بنابراین روی آزمایش خون حسابی باز نکن

از نظر من بهترین و دقیق ترین تست تشخیصی مادره فقط مادره که میفهمه بچه اش واقعاً به چه چیزهایی حساسیت داره
2706