2733
2734
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2019260 بازدید | 32929 پست
میدونم روز به روز داره الرزی بیشتر میشه و دکترام که .............

پس ما باید به هم کمک کنیم

هر کمکی که از دستمون بر بیاد

حتی اگه اروم کردن همدیگه باشه

چون ما بیشتر از هر چیزی به صبر و امید احتیاج داریم

من فکر میکنم این جداول میتونه یه کمک خوب باشه واسه هممون
من دوتا بچه دارم..پسرم 10 سالشه و حسنا نزدیک 4 سالشه
جفتشون سزارین بودم و جفتشونو تا دوسالگی شیر دادم..البت پسرم تا یکسالگی کمکی هومانا هم میخورد..روزی 60 سی سی
سر پسرم اگاه نبودم..هر چی گفتن گفتم چشم..پسرمم رفلاکس داشت خشکی پوست و دونه هم داشت. و اغلب اسهال بود .ولی تا یکسالگی رفع شد..هیچوقت نرفتم تو رژیم و حالیمم نشد از چیه این واکنشهاش..
وزنش خوب بود و الانم اضافه وزن داره...ولیییییی از زمانیکه مدرسه میره تا اخر سال تحصیلی سرماخوردناشو سرفه هاش ادامه داره..

دخترم اما خیلی بیتاب بود علاوه بر رفلاکس و خشکی پوست واسهال و بلغمش..شب تا صبح گریه میکرد و این بیتابیش منو وادار کرد که دکترهای زیادی ببرم و خودمم تو نت و نینی سایت اونقدر گشتم تا همدرد یافتم..شرح حالم هست تو صفحه ی اول
به یه نتیجه ی مهم رسیدم اینکه این حساسیت شدید من با وجودی که باعث شد اگاهیم بالا بره ولی باعث شده که استرس بگیرم و این اصلا برا دخترم خوب نبوده..شاید اگه مثل زمان پسرم بیخیال بودم خیلی زودتر خوب میشد..ولیکن اون جیغاش و گریه هاش نمیذاشت که بیخیال باشم
وزنش تا زمانی که شیر خودمو میخورد عالی بود..بعدش گرمی وزن میگیره و اغلب اصلا وزن نمیگیره از بس بدغذاست

هم من هم باباش از انواع الرزی فصلی و گوارشی برخوردار میباشیممم.

دیگه چی مونده بگین تا بگم؟
فَإنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا، إنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا
به یقین با هر سختی، آسانی هست. آری مسلّماً با هر سختی، آسانی هست.سوره‌ی شرح، آیه‌ی 5 و 6
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

نینی ناز تولد الینا جون رو با تاخیر تبریک میگم..انشالله روز بروز بهتر وبهترتر میشه
فَإنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا، إنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا
به یقین با هر سختی، آسانی هست. آری مسلّماً با هر سختی، آسانی هست.سوره‌ی شرح، آیه‌ی 5 و 6
1) ایا پدر یا مادر الرزی دارد؟ من نه اما پدرش الان داره اما بچگیاش مامانش میگه اصلا و ابدا اذیت نشده سر بچه هاش..

2) ایا خواواده پدری یا مادری الرزی دارد؟ برادر شوهرام کهیر میزنن گاهی خانواده خودم بهار گاهی عطسه میکنن

3) بچه چندم هست؟ اول

4) ایا سایر بچه ها هم الری دارند؟

5) روش زایمان طبیعی بوده یا سزارین ؟ طبیعی

6) ایا در سهرهای با هوای الوده زندگی میکنی؟ بله

7) ایا مادر در دوران بارداری رزیم خاصی داشته؟ تغذیم خیلی خوب بود اصلا هله و هوله و ادویه و سوسیس و....نخوردم
دارو هم نخوردم جز ضدتهوع و ,B6

8) یا هر سوال دیگه ای که به ذهنتون میرسه..................
آیا میدانید😍 سرعت پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر دنیا است۲-آیا مى‏دانید ایران تولیدکننده قایق پرنده رادارگریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر است؟۳-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان است؟۴-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان است؟۵-آیا مى‏دانید ایران احداث‏ کننده بلندترین سد بتنى در جهان است۶-آیا مى‏دانید ایران سومین کشور تولیدکننده داروى بیمارى‏ ام اس در جهان است؟۷-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران دومینکشور تولیدکننده هواپیماهاى استراتژیک خورشیدى در جهان است۸-آیا مى‏دانید ایران تنها تولیدکننده پرینتر سه بعدى میکروسکوپى در خاورمیانه است‏۹-آیا مى‏دانید ایران در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى قرار دارد۱۰-آیا مى‏دانید جمهورى اسلامى ایران تنها تولیدکننده ایمپلنت چشمى در جهان است۱۱-آیا مى‏دانید ایران نخستین تولیدکننده پودر استخوان در جهان است.
2742
زری جون ممنونم.

دلم خیلی برات تنگ شده بود. ایشالا همیشه سالم و خوش باشی.

اسرین جون منم بلد نیستم. ولی به نظرم شاید اگه شما جدول رو روی کاغذ طراحی کنی و عکسشو بذاری یکی که کار با کامپیوتر رو بلده بیشتر رقبت کنه کمک کنه.
1) ایا پدر یا مادر الرزی دارد؟ مادر آلرژی فصلی دارد. به صورت عطسه های مکرر. با خوردن برخی مواد غذایی مثل فلفل شدید میشود. اما پدر مشکلی ندارد

2) ایا خواواده پدری یا مادری الرزی دارد؟ خانواده مادری از جمله مادربزرگ و خاله ها آلرژی دارند. خانواده پدری فقط مادربزرگ پدری آلرژی شدید داشته که برایش ایجاد پلیپ هم کرده و کارش به عمل رسیده.

3) بچه چندم هست؟ بچه اول

4) ایا سایر بچه ها هم الری دارند؟ ...

5) روش زایمان طبیعی بوده یا سزارین ؟ سزارین

6) ایا در سهرهای با هوای الوده زندگی میکنی؟ بله، تهران و مادر هم در دوران بارداری شاغل بوده و در معرض هوای آلوده

7) ایا مادر در دوران بارداری رزیم خاصی داشته؟ خیر . در دوران بارداری به شدت لبنیات از جمله شیر و ماست مصرف میکردم. تخم مرغ تقریبا یک روز در میان مصرف میکردم. ادویه جات هم به جز فلفل مصرف میکردم. البته فلفل سیاه رو به میزان کم مصرف میکردم. تا ماه آخر هم سوسیس و کالباس نخوردم اما ماه آخر یکی دوبار پیتزا خوردم.

گوجه زیاد میخوردم چون خیلی دوست دارم.

هیچ داروی خاصی هم مصرف نمیکردم. به غیر از ضد تهوع .

دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
ممنون از دوستای خوبم که سوالمو جواب دادین.

طناز جان خیلی خودتو درگیر تست آلرژی نکن. هفته پیش که آرنیکا رو بردم پیش فرهمند در همین مورد ازش پرسیدم گفت بی فایده است چون مثلا میگه بچه به همه چی حساسیت داره در صورتی که اگه همونو بدی بخوره هیچیش نشه.
2740
بچه ها من رژیم لبنیات داشتم اوضاع اروم تا الان که دخترم ٦ ماهش شده . دیروز لعاب برنج دادم روز اول خوب بود . روز دوم بهش ندادم تا شبش خوب بود اما شب یه کم خیلی کم رگه های خونی بود . صبح روز سوم خوب بود دوباره ظهر یه کم رگه خونی دیدم . همزمان اهن شروع کردم و Ad رو به مولتی ویتامین تبدیل کردم . حالا موندم این دختر کن به برنج حساسیت داره یا نه نمودارش این ماه خوب نبود برام خیلی مهمه بتونم یه کمکی براش شروع کنم احساسم اینه که شیرم کم شده!
اسما جام آهن چی میدی؟
شاید به اسانس آهن حساسیت داره.

دختر من با اینکه آلرژیش شدید نبود با آهن های اسانس دار خون دفع میکرد.
من فربولین میدم مال شرکت شهر دارو. بدون اسانسه.

چرا مولتی ویتامین میدی؟ دکترش گفته؟ معمولا بهتره که آهن رو جدا بدی و آ د جداگانه.
آد الحاوی هم بدون اسانسه.

ضمنا برا واکسنش استامینوفن ندادی؟
اونم بدون اسانس بده. تولیددارو بدون اسانسه. شنیدم شرکت بهسا هم یه دونه با جعبه سفید و آبی داره که بدون اسانسه.

راستی خود واکسن هم در بچه هایی که آلرژِی به پروتیین گاوی دارن واکنش ایجاد میکنه.
به نظر من یه هفته صبر کن و همه چیزای جدید رو قطع کن خوب که مطمین شدی دیگه علامتی نیست دونه دونه شروع کن.

من عجله کردم و باعث شد دخترم نه غذا کمکی بخوره نه آهن تا 8 ماهگی.
به نظرم یکی دو هفته دیرتر بهتر از دو سه ماهه.
اسما هر چی خواستی بدی به نی نی ت باید فاصله بدی اگه عجله کنی بدتر عقب می افته تست مواد
بعضیا با آهن مشکل دارن بعضیا با اسانس آهن و مولتی و بعضیا با برنج البته به نظرم با برنج خون دفع نکرده اما خوب این یه حدسه ایشالا که از برنج نیست در هر حال بعد واکسن چند روز صبر کن بعدش آروم آروم مواد رو یکی یکی تست کن
2706