2726
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2017139 بازدید | 32928 پست
سلام به همگی.بچه ها من یک دخمل سه ماه و نیمه دارم تقریباً یک ماهی هست پی پیش شل شده و درهفته یک بار اونم در حد خیلی کم دو تا رگه خون تو پی پیش هست ولی مدفوعش هنوز شله دکترشم می گه هیچی رو قطع نکن منم همه چی میخورم و به دکترم اعتماد کردم خون تو پی پیش بیشتر نشده حالا به نظرتون به همین روند ادامه بدم امیدی به خوب شدنش هست اگه همه چیزو بخورم؟ممنون از راهنمایی هاتون
مریم گلی من 12 خرداد زمینی شد..

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام مامانا
من یه هفته ای درگیر تولد دخترم بودم و مهمونام. چون من شهرستانم و خانوادم ار تهران اومده بودن.

دیدم ملیناز میگه ممکنه آلرژی به پروتیین گاوی نباشه و به بقیه چیزا باشه؟
خواستم بگم به نظر من آره.

همونجوری که میدونید من با طب سنتی درمان کردم. طب سنتی میگفت لبنیات نه تنها برای دخترم بد نیست حتی لازمه که بخوره. البته شوهرم اجازه نداد تست کنم.
اما طبق نظر طب سنتی حتی گوجه برای دخترم بد نبود و من رب گوجه بهش دادم و اتفاقی نیفتاد.

نزدیک یک سالگی که بردمش دکتر گفت حالا که یک ساله شده و 5 ماهه خون ندیدی شروع کن به خوردن ماست و بعدش پنیر و کم کم کره. طی سه چهار هفته و بعد به خودش هم بده.
البته من شروع نکردم چون الینا سرماخورد و آنتیبیوتیک میخورد. گفتم شاید به اون واکنش بده اشتباه کنم.

باران جون برو به سایت انجمن طب سنتی ایران tim اگه اشتباه نکنم. تو گوگل اسم انجمنو بزنی پیداش میکنی. اونجا از منوی درمان لیست درمانگاههای مجاز رو پیدا میکنی.
زینب جون من کاری نکردم عزیزم تو همیشه بهم لطف داری منم خیلی دلم تنگه برات
پیگیر حال علی بودم خداروشکر بهتره

افسانه جون نمی دونم چی باید بگم خود من حتی بلغم یا دفع شل رو نمی تونم نادیده بگیرم چه برسه به رگه خون
بعدش بچه هایی که رژیم داشتند خیلی زود بهتر شدن یعنی تجربه اینو نشون داده وقتی رژیم دارن بعد یه مدت خوب می شن
2728
مژی جون باید صبرت رو بیشتر کنی. دو ماهگی که تازه اولشه. بچه کلی مریضی و دردسر داره . به خصوص بچه های آلرژیک.
مدفوع بلغمی شبیه سفیده تخم مرغه ، نه اینکه سفید باشه شکلش تو اون مایه هاست. نه اسهاله نه سفته. یه حالت عجیب داره بیشتر به شلی میزنه. واسه دخی من با عرض معذرت وقتهایی که نئوکیت میخوره و شیر من رو هم میخورد شبیه سفیده تخم مرغ سبز بود.

دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
بچه ها من امروز دخترم رو بردم آزمایش خون برای آلرژی بیمارستان مفید. دکترش گفته بود اونجا ببریم. نمیدونم چرا. اما قیمتش 101 هزار تومان شد. گفتن دو هفته دیگه جواب میدن. به نظرتون تا چه حد میتونه دقیق باشه. آخه من مطمئنم که دخترم با شدیدا وقتی که سفیده تخم مرغ و مواد افزودنی میخورم مشکل پیدا میکنه. من حتی به خودش موز میدم اما مشکلی نداره.
دکترش گفت تست پوستی بچه رو اذیت میکنه. فعلا همین خون رو بده. دخیم نه و نیم ماهشه.
دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
اونجوری که تا حالا خوندم فهمیدم که خیلی از مامانا سوال دارن

که چرا بچه ها الرزی دارن و ایا حتما بچه دوم هم الرزی پیدا میکنه یا نه؟

ایا راه پیشگیری هست یا نه؟

وووو....................

اگر موافق باشین هممون بیایم به یه سری سوال مثل پرسشنامه جواب بدیم تا یه جدول درست کنیم و تقریبا موضوع روشن تر بشه

1) ایا پدر یا مادر الرزی دارد؟

2) ایا خواواده پدری یا مادری الرزی دارد؟

3) بچه چندم هست؟

4) ایا سایر بچه ها هم الری دارند؟

5) روش زایمان طبیعی بوده یا سزارین ؟

6) ایا در سهرهای با هوای الوده زندگی میکنی؟

7) ایا مادر در دوران بارداری رزیم خاصی داشته؟

8) یا هر سوال دیگه ای که به ذهنتون میرسه..................

مامان جوجه عزیز ممنونم.

خب من شروع میکنم به سوالا جواب میدم.

اولش باید بگم که آلرژی دختر من گوارشی هست.
بین دو تا 5-6 ماهگی رفلاکس داشت.
از 4 ماهگی اسهال و 5 ماهگی دفع خون خیلی کم هم از نظر مقدار هم تعداد دفعات.
یه بار حدود 40 روزگی صورتش جوشهای بی رنگ ریز زد.
دو سه دفعه هم با گوشت گاو دو سه تا دونه قرمز زده.

1- پدر آسم کودکی داشته. هم اکنون نیز آلرژی بصورت عطسه و ابریزش و حتی گاهی نفس تنگی دارد
مادر آلرژی داشته از کودکی با گرد و خاک و گچ و هوای سرد حالت سرماخوردگی پیدا میکرد
یک دوره در آثر حضور در آزمایشگاه مواد شیمیایی با تهویه نامناسب دچار آسم خفیف شد که با دو سال درمان و ترک محیط خوب شد.

2- زمینه هایی از آلرژی در هر دو خانواده دیده میشود.

3- فرزند اول
4-
5- زایمان طبیعی
در بدو تولد مکونیوم خورده دچار وقفه تنفسی شده و دو ساعت تحت نظر بوده.

6- خیر. شمال زندگی میکنم ولی رفت و آمدم به تهران زیاده.
دو ماه آخر بارداری و بیست روز اول تولد تهران بودم.

7- سه ماهه اول بارداری به علت تهوع و سوزش زیاد معده لبنیات (به جز ماست)و میوه و سبزیجات خام نخوردم.
اواخر بارداری گوشت قرمز زیاد مصرف کردم.
کل دوران بارداری هله هوله و فست فود نخوردم.

8- آیا مادر در دوران بارداری دارو مصرف کرده؟
تا 4-5 ماه قرص اندانسترون (ضد تهوع) مصرف کردم. به همراه رانیتیدین. و شربت آلمینیوم ام جی.
از هفته 19 روزی نصف قرص لووتیروکسین مصرف کردم.
دو یا سه بار هم سرماخوردم و آنتی بیوتیک مصرف کردم.

در اوایل شیر دهی هم به علت عفونت و نیز آبسه سینه چند دوره آنتی بیوتیک مصرف کردم.
من وقتی باردار بودم ادویه جات استفاده می کردم . چیپس و پفک و بستنی و پیتزا و هله هوله می خوردم البته نه خیلی زیاد . گوجه تقریبا هر روز می خوردم . ماهی هفته ای 2 بار و شیر پاستوریزه روزی یه لیتر که ماشا الله توشون پر از نگهدارنده هست .

اما تصمیم گرفتم برای بچه بعدی به هیچ وجه ادویه نخورم هله وهوله و چیزهای آلرژی زا رو هم نخورم . حتی رب و ماستو هم سعی می کنم یا خودم درست کنم یا از این خونگی ها و لبنیاتی ها . شکلات و هر چی که افزودنی داره رو استفاده نمی کنم .
شما می دونین سیستم ایمنی جنین کی تشکیل می شه ؟ مخصوصا توی اون ماه حسابی رعایت می کنم .

به نظر شما می تونه اثر داشته باشه .

هههههههههه یه وقت بدتر نشه ؟
) ایا پدر یا مادر الرزی دارد؟ .... پدر الرژی تنفسی مادر پوستی و تنفسی البته حدود 14 تا 20 سالگی

2) ایا خواواده پدری یا مادری الرزی دارد؟ بله هر دو خانواده دارند

3) بچه چندم هست؟ دوم

4) ایا سایر بچه ها هم الری دارند؟ دختر بزرگم پوستش خشک بود

5) روش زایمان طبیعی بوده یا سزارین ؟ سزارین

6) ایا در سهرهای با هوای الوده زندگی میکنی؟ بله اهواز پر از ریز گرد

7) ایا مادر در دوران بارداری رزیم خاصی داشته؟
رژیم دیابت داشتم ارده زیاد میخوردم الان هم سپهر به کنجد حساسیت داره و شیر خیلی میخوردم که به لبنیات هم حساسیت داره

8- آیا مادر در دوران بارداری دارو مصرف کرده؟ امپول سلکسان روزانه (جلوگیری از سقط )این امپول رقیق کننده خون و از خانواده هپارین است
Lilypie First Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
2706