2410
2553
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2014832 بازدید | 32928 پست
ناتالی ، اگه کم خوابیش بخاطر آلرژی باشه قاعدتا شب هم نباید بخوابه ، بعضی بچه ها تمامیت خواهن و مادر رو تمام وقت واسه خودشون میخوان!
من خیلی عذاب وجدان پیدا میکنم ولی چاره ای هم ندارم ، وقتی دخترم بداخلاقی میکنه و فقط توجه میخواد برای اینکه به کارهام برسم واسش سی دی بیبی انیشتین میذارم ، مجذوب تلویزیون میشه و جم نمیخوره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ناتالی جون منم مثل دردانه معتقدم به خاطر الرژی نیست، پسر منم همین طور بود، حداکثر خوابش چهل دقیقه بود، شب خوب میخوابید، ولی از ماه سه و چهار کم کم به سینه عادت کرد و بیدار میشد و شیر میخواست، البته بحث رفلاکس هم بود، من بعد از دو سه ماه اذیت شدن به پستونک عادتش دادم واقعا خوب بود، کم کم وقتی بیدار میشد میذاشتم تو دهنش و خوابش یه ذره یه ذره طولانی تر شد. البته راحت نمیگرفت من یه سی چهل بار دادم و نگرفت تا شد!!!
ناتالی جون اگه شبا خوب می خوابه زیاد جای نگرانی نیست البته من خودم کم کم دارم به حرف اون دکتر بداخلاق(نجفی)می رسم که می گفت بچه اگه به بیش از سه چیز حساسیت داشته باشه فقط نئوکیت...گفتم آخه با رژیم داره خوب می شه ...گفت نه ممکنه یک ماه با رژیم خوب بشه اما یهو بد بشه حالش چون مثلا یک مدت به هویج واکنش نداده حالا می ده...می گفت حساسیت به یه ماده همیشه خودش رو نشون نمی ده
خلاصه ممکنه با وجود رژیم هم بچه های ما یک کم اذیت شن همچنان
2720
ناتالی ، دختر من الان هشت ماهه است ،
من هم همین مشکل رو دارم که فقط زیر سینه میخوابه و تا میخوام روی تخت خودش بذارمش بیدار میشه، فکر میکردم بزرگتر بشه بتونم این عادتو از سرش بندازم ولی نشد که نشد. :(
خیلی خوبه که دخترت فعال و باهوشه(ماشالا)، من جایی خوندم که سرو کله زدن بابچه های پرانرژی برای والدین سخته ولی فکرشو بکنین این انرژی در آینده چقدر به درد خود بچه میخوره. (دیدن نیمه پرلیوان! )
ناتالی جان
دیروز تا خواستم برات بنویسم نتم قطع شد
دوستان که گفتن از آلرژی نیست خیالت راحت
اگه این حالت نخوابیدن در روز جدیده..شاید به تغییر آب وهوا وگرما مربوطه..گرمش نمیشه؟
بهش آب خوردن میدی؟
همه ی اینا بچه رو بی تاب میکنه..مخصوصا گرما..طفلکی که زبون نداره بگه
فَإنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا، إنَّ مَعَ العُسرِ یُسرًا
به یقین با هر سختی، آسانی هست. آری مسلّماً با هر سختی، آسانی هست.سوره‌ی شرح، آیه‌ی 5 و 6
سلام مامانهای گل
پسر من الان 7 ماهشه وقتی به دنیا اومد چون من شیرم نمیومد بهش شیرخشک نان تو بیمارستان دادن که حساسیت زد و تمام بدنش دون دون قرمز شد. بعدش شیر خودم اومد و خورد . به غیر از این به چیزی حساسیت نداره . دکترش میگه چیزی که شیرخشک داشته باشه بهش نده. ولی متاسفانه سطح علمی دکترهای اینجا کمه هر چی ازشون سوال میپرسم مثل مجسمه نگاهم میکنه میگه از مادرت بپرس اون بهتر میدونه.
من تا حالا به نیما سرلاک مخصوص بدون شیر خشک دادم ، بیسکوئیت ارگانیک. حریره بادام ، سیب زمینی. چند بار هم بهش ماست تازه که بدون شیرخشک درست شده دادم عکس العملی نشان نداده. ولی چند وقت پیش باباش بهش بستنی داد تا یک هفته دور لبش قرمز بود.
حالا سوالم اینه که چون شیر خشک از گاو تهیه شده معنی اش اینه گوشت گاو و ... رو هم نمیتونه بخوره؟ و اینکه این حساسیت تا کی ادامه داره؟
هیچ نیرویی، قوی تر از میل به آزادی نیست.
bella،با چیزی که تعریف میکنی شاید پسرت اصلا حساسیتی نداشته باشه و دونه های قرمز نوزادیش ربطی به حساسیت نداشته باشه.
شیر خشک از شیر گاوتهیه میشه و معمولاپروتئینهای گاوی شیرهستن که حساسیت زاهستن. به احتمال خیلی زیاد شما در زمانی که شیرمیدادی رژیم خاصی رو رعایت نکرده بودی ومواد بالقوه حساسیت زااز جمله پروتئینهای گاوی مثلا موجود در گوشت گاو واردبدنش میشده ولی بچه خوشبختانه مشکلی نداشته و الان هم به خودش ماست دادی و باز هم مشکلی نبوده.
قرمز شدن دور لب بچه بعد از خوردن بستنی اونهم تا یکهفته هرچند میتونه نشانه آلرژی باشه ولی به نظر من یه کم بعیده حداقل اینکه ممکنه حساسیت به رنگ و مواد افزودنی بستنی باشه تا خود شیر(بخصوص اگه بستنی زعفرانی یا میوه ای بوده باشه)
2714
من که فکر میکنم میتونی به گل پسرت گوشت گاو هم بدی، البته مثل هر ماده جدید دیگه ای که به بچه میدی باید با احتیاط و از مقدار کم شروع کنی تا منوجه واکنش احتمالی بشی. ضمنا بستنی واسه بچه 7 ماهه حتی اگه آلرژی هم نداشته باشه یه خورده زوده!به روش شروع تغذیه تکمیلی که پشت کارت رشد بچه هست مراجعه کن.
دوستان من چند روزه مشغول از شیر گرفتن پسرم هستم تعداد وعده هایی که شیر خشک می خوره به چهار بار رسیده و دیگه چیزی به اتمام پروژه نمونده اما عجیب اینجاست که مدفوعش هر روز تیره تر از روز قبله امشب دیگه تقریبا سیاه بود به سختی هم دفع داره و مدام شکمش نفخ داره من همچنان تو رژیم هستم تازه چند روزه چند تا چیز که اضافه کرده بودم رو هم حذف کردم ....شیری که می خوره نئوکیته که یک کم شکر هم بهش اضافه می کنم البته همیشه به همه شیر خشکاش اضافه می کردم ...به نظر شما از حساسیته که مدفوعش این رنگی شده؟
نه مامان خوب، من فکر نمیکنم تغییر رنگ مدفوع بخاطر حساسیت باشه، احتمالا مربوط به شیرخشکه و تغییر قوام مدفوع ناشی از اون ( کلابا شیرخشک مدفوع بچه سفت تره) البته من تجربه شخصی با شیرخشک ندارم و مامانهای دیگه حتما بهتر میتونن نظر بدن
2706