2737
2734
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2017560 بازدید | 32928 پست
عزیزم حتماً باید ببریش دکتر. در ضمن 30% بچه هایی که به شیر گاو حساسیت دارن به شیر سویا هم حساسیت دارن بنابراین سرخود نمیتونی بهش شیر خشک بدی. من به بچم فقط شیر خودم رو میدم فرنیش رو هم با شیر خودم درست میکنم ولی خودم لبنیات گاو و هر چیزی که توش لبنیات بکار رفته باشه مثل کیک و بیسکویت رو از غذام حذف کردم. شما هم حتماً برو دکتر باهاش مشورت کن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
سلام
پسر من حدود 2 هفته است که بعضی ساعات شبانه روز علایمی مثل رفلاکس داره بطوریکه شیرش برمیگرده توی گلوش بردمش دکتر گفت شاید حساسیت به پروتئین گاوی داره اسهالم نیست و توی مدفوعشم خون ندیدم فقط گاهی اوقات مدفوعش بلغم مانند میشه
حدود 3 ماهشه
شما بچه هاتون همچین علایمی داشتن یا نه؟
بچه ها من پریروز بعد از دو ماه شیرینی خامه ای خوردم خوشبختانه اتفاقی تا حالا نیفتاده البته اونموقع هم خودم میخوردم طوری نمیشد از زمانی که کره ریختم تو غذاش اینجوری شد خدا کنه خوب شده باشه
بهار جان من دخترمو دکتر بردم کفت این کهیرها مال سرلاک که به شیر حساسه دیکه نده,,,,اون نخ سیاه هاى داخل بوشکش هم کفت مال موزه,,,,حالا سرلاک بون شیر هم داریم? بادوم جى اونم حساسیت زاست?
2738
سلام بچه ها
پرهام من هم تقریبا 5 ماهش بود که من به فاصله یک هفته 2 بار تو مدفوعش خون دیدم
روی صورت و دست و پاش هم دونه های قرمز میزد
بردم پیش دکترش ( دکتر بیدارمغز بیمارستان لاله )
گفت حساسیت به پروتئین شیر گاوه
البته آزمایش نوشت براش کامل
ولی همون اولش نظرش روحساسیت به پروتئین شیر گاو بود
بعد به من گفت که هیچی از لبنیات نخورم : پنیر و شیر و کره و کشک و شیرینی و ماست و ...
بالاخره که دیگه خون تو مدفوعش دیده نشد
بعد از 9 ماهگی کم کم به اصرار خودم که گفتم دارم برا یه قاشق ماست می میرم گفت کم کم می تونی شروع به خوردن لبنیات کنی
ولی باید مواظب نی نی باشی
اگه دوباره علائمش شروع شد باید قطع کنی
که شکر خدا دیگه مساله ای نداشت
راستی هیچ داروئی هم نداد
من حریره رو بدون شیر بهش میدادم

به هر قیمتی پادشاه باش حتی اگر قلمروات به اندازه عرض شانه هایت باشد.

بهشت جان دکتر به من هم گفته بود بادوم ندم ولی من چند روزه براش شروع کردم. من دخترم رو پیش فوق تخصص گوارش که بردم یه کتاب به من داد که چاپ وزارت بهداشته و نویسندگانش متخصصین اطفال معروف مثل دکتر مرندی هستن. تو این کتاب چند صفحه راجع به بچه هایی که حساسیت غذایی دارن نوشته و گفته که هر غذایی که میخواین برای این بچه ها شروع کنید باید به این روش تست کنید که حساسیت نده اول یک مقدار از اون ماده غذایی رو روی لپ بچه بمالید بعد از 20 دقیقه چک کنید ببینید قرمز شده یا نه اگر نه مقداری از غذا رو گوشه لب بچه بمالید باز بعد از بیست دقیقه اگر طوری نشد نصف قاشق مرباخوری از اون غذا رو به بچه بدید و بچه رو تحت نظر بگیرید به مدت چهارساعت هر علامتی شامل قرمزی و تورم پوست، سرفه، آبریزش بینی، اسهال و استفراغ، خون در مدفوع، گریه و بی قراری و حتی بهم خوردن خواب بچه میتونه نشونه حساسیت باشه اگر علامتی نداشت بعد از چهار ساعت دو قاشق مرباخوری به بچه بدید بعد دوباره چهار ساعت کنترل کنید باز اگر علامتی نداشت سه قاشق مرباخوری.روز دوم نباید ماده غذایی مورد نظر را به بچه داد.روز سوم مثل روز اول فقط دو ، چهار و شش قاشق مرباخوری میشه.روز چهارم نباید بخوره اگر بعد از این مدت علامتی نداشت می تونیم غذا رو بهش بدیم.من حریره بادوم رو با همین روش تست کردم و خدا رو شکر مشکلی نداشت. امیدوارم که برای بقیه غذاها هم مشکلی نداشته باشه.حالا بهشت جان تو هم با احتیاط براش غذاهای جدید رو شروع کن که خدایی نکرده مشکلی براش پیش نیاد
بهار جون خیلی ممنون مشکل من اینجاست که دکتر خیلی خوب بیش ما نیست دکتر ها اینجا همش میکن همه جى بدید,,, حالا شوهرم میکه تو حساسی بجه مشکل نداره اصلا با دکتر رفتن مشکل داره میکه دکترها الکى بجه رو مریض میکنن،،،،،حالا من واقعا نمیدونم جه کار کنم جى بدم جى ندم? امروز سوب ماهیجه دادم الان سرشو میخارونه,,,, خودم لبنیات بخورم یا نه ? تا حالا که میخوردم جیزی نبود ولی الان میترسم ,, جه کار کنم?
سلام مامانها
کوروش من دوروزه رفته تو 9 ماه
اون هم به پروتئین گاوی حساسیت داره. علاعمش اینا بودن خیلی بی قراری میکرد و بعد کل بدنش پر میشد از دونه و بعضی جاهاش تبدیل میشد اگزما و خشکی و استفراغ شدید.

حالا من خود پروتئین گاو و مشتقاتش رو نمیتونم مصرف کنم تا دوسالگی کوروش.
خدایا بابت داشته ها و نداشته هایم شکر...
2706