2703
2553
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2014810 بازدید | 32928 پست
ممنون ایدین جون . پسر منم یه کمی از پسر شما بزرگتره . 14 شهریور 6 ماهه میشه . من به زور بهش روزی 60 سی سی نیوکیت میدم چون شیشه نمیخوره .
پسر کوچولوی م ، آدرین ، 14 اسفند پا به این دنیا گذاشت و شیرینی زندگیمون رو چندین برابر کرد . مامانی و بابایی عاشقتند .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
2714
سلام به همه مامانای مهربون. میخوام از تجربه ام براتون بگم شاید به دردتون بخوره. پسر من ده ماهشه و حساسیت به پروتئین گاوی و لبنیات داره که همه شرایطشو میدونید. من یک ماه پیش نوک قاشق ماست براش تست کردم که نفسش تا سه روز بالا نمی اومد و وحشت کرده بودم. وقتی خوب شد، از شیر گوسفندی که یه آشنای مطمئن از ده برام فرستاده بود و حسابی جوشونده بودم و ماستش کرده بودم بهش دادم که هیچ کدوم از علائم حساسیت رونشون نداده. مقدار ماستی که بهش دادم رو بتدریج زیاد کردم و الان روزی چهار قاشق میخوره که انگار دنیا رو به من داده اند. شما هم محصول گوسفندی کاملا خالص ( ماست مطمئنتره) امتحان کنید شاید جواب بده و نی نی تون بتونه از لبنیات استفاده کنه
مامانای گلی که بچه هاتون حساسیت دارن، صرفا اینکه دکتری بدون تست بهتون بگه چی بخورین با نخورین دلیل نمیشه عمل کنین. هر ماده غذایی مجاز(با توجه به سن نی نی تون) رو به مقدار خیلی خیلی کم که به نی نی تون آسیب نرسونه تست کنید و اگه مشکلی نداشت ادامه بدین. مثلا لوبیا سبز آلرژی زا نیست ولی پسر من حساسیت شدید داره ولی برعکس تخم مرغ اصلا مشکلی براش بوجود نمی آره.
بهاره ماکارونی مشکل نداره اگه گندم اوکی باشه اونم اوکیه قارچ دیرهضمه گلابی هم شل می کنه در هر حال مواد باید یکی یکی اضافه شه اونم با فاصله وگرنه نمیشه گفت مشکل چیه آیدین بعضا بچه ها با مواد بیشتری مشکل دارن یعنی بیشتر از پروتئین گاوی و تخم مرغ و مغزها در مورد پپتی اگه بهش نساخته نوترامیژن رو تهیه کن از هلال احمر البته باید نسخه داشته باشی نئوکیت هم با نسخه از دکترای معتمد میدن همون هلال احمر داروخونه 29 فروردین باید شناسنامه و نسخه از دکتر معتمدشون داشته باشی برا تشکیل پرونده در مورد کمکی اصلا عجله نکن بعد واکسن 6 ماهکی و وقتی اوضاعش کاملا ثابته شروع کن به تست از فرنی شروع کن با آب هم میشه داد دفع سه بار زیاد نیست مهم اینه بلغم نداشته باشه و بچه ت راحت بخوابه و اذیت نباشه المیرا با مقدار خیلی کم تست کن مثلا 2 سی سی اونجوری واکنشش شدید نمیشه شیرخشک از همه چیزایی که می خوای تست کنی مهم تره لوبیاسبز چون خیلی مهم نیست تعجب کردم زیر 1 سال فک کردم خیلی مهم نباشه مثلا عدس مهمتره البته به تظر منااا کاربردی تره میشه باهاش غذا درست کرد عدسی الان که لوبیاسبزومیخوره و اوکیه بهش بده من فقط منظورم کاربردش بود
آیدین بهترین که اصلا نمیشه گفت اما تعداد مریض الرژیکیش زیاده من خودم یادم نمیاد بعد اون دوران نوزادی که خیلی دکتر الرژی بردمش دکتر برده باشمش هر وقت سرمابخوره میبرمش اصلا حرفی در مورد الرژی نمی زنم چون مطمئنا جواباشون رو قبول ندارم الرژی نیاز به دکتر و درمان نداره باید رژیم بگیری و صبر کنی همین صفحه اول لیست دکترا با شماره تماسشون هست
ایدین جون منظور من اینه وقتی نی نی ت اذیت باشه و رفلاکس داشته باشه احتمالا چیزی می خوری که بهش نمیسازه متاسفانه بچه های ما با مواد بیشتری مشکل دارن یعنی غیر از پروتئین گاوی و تخم مرغ مواد دیگه ای هم هست گه بچه ها رو اذیت می کنه البته اگه الان نی نی ت سرفه و خس خس و بلغم و دلدرد نداره همین روالت رو ادامه بده دختر من 3 سالشه اینجور بچه ها معمولا از یک سال و نیمگی به اونور بهتر میشن یعنی یواش یواش ماست رو میشه تست کرد البته حساسیتشون خفیف باشه زودتر هم خوب میشن منظورت شروع کردن کمکیه؟ برا کمکی میتونی از کتاب تغذیه تکمیلی پروفسور سلطانزاده کمک بگیری تو صفحه اول لینکش هست می تونی دانلود کنی من طبق اون پیش رفتم باید بین تست هر ماده پنج روز فاصله بذاری که اگه مشکلی با اون ماده داشت متوجه شی یعنی یه دفعه سوپ ندی بلکه به ترتیب از اب مرغ مرغ سیب زمینی هویج و ... شروع کنی هر کدوم رو تست کنی
2706