2737
2734
عنوان

چراغ سبز! (پاسخ به سوالات مذهبی)

37948 بازدید | 1655 پست
سلام دوستان!
من لیسانس الهیات دارم و به مدت 10 سال مشغول به تحصیل در حوزه هستم و قصد ادامه تحصیل دارم.این تاپیک رو راه انداختم تا بتونم به شما کمک کنم و به سوالات شما در زمینه مذهب (در حد توان و اطلاعات)جواب بدم.
چند نکته:
1. به سوالات مربوط به مفاتیح جواب نمی دم. در نی نی سایت کلوپ هایی در این زمینه فعالیت می کنند،به اونها مراجعه کنید.
2. برای جواب های خصوصی می تونید ایمیل بفرستید یا پیغام بگذارید.
3.جواب ها رو از طریق پست دریافت می کنید (به استثناء جواب های خصوصی)در صورت در خواست،نام کاربر برده نمی شود.
4.برای جواب ممکنه شما رو به کتاب یا سایت مورد نظر ارجاع بدم.
5.بعضی از جواب ها نیاز به مطالعه دارند. پس ممکنه پاسخ گویی طول بکشه.
6.پست های موهن و توهین آمیز واسپم ها حذف می شه.
7.اگر از مرجع خاصی تقلید می کنید هنگام سوال ذکر کنید تا دقیق تر جواب بدم.
دوستان! لطفا از جواب دادن به دوستان دیگر خوداری بفرمایید.
همه شما دوستان من هستید.
از گذاشتن تبلیغات خودداری بفرمایید.
وَلَا تَقُولُوا لِمَا تَصِفُ أَلْسِنَتُکُمُ الْکَذِبَ هَٰذَا حَلَالٌ وَهَٰذَا حَرَامٌ لِتَفْتَرُوا عَلَى اللَّهِ الْکَذِبَ ۚ إِنَّ الَّذِینَ یَفْتَرُونَ عَلَى اللَّهِ الْکَذِبَ لَا یُفْلِحُونَ.وبا هر دروغى که به زبانتان مى‌آید نگویید: این حلال است وآن حرام، تا بر خدا دروغ بسته باشید. زیرا کسانى که بر خداوند دروغ مى‌بندند رستگار نمى‌شوند.(نحل/116)
سوالات رساله ای خود را از این جا بپرسید:
لینک سایت مراجع عظام:
1.سایت رسمی آیت الله سیستانی:http://www.sistani.org/persian/ * تلفن:
دفتر تهران:02133440925-02155622923
دفتر قم:02537741415
2. سایت رسمی آیت الله خامنه ای: http://www.khamenei.ir *تلفن:
دفتر تهران:02164412000
دفتر قم:02537746666
3.سایت رسمی آیت الله مکارم شیرازی:http://makarem.ir/ *تلفن:
دفتر تهران:02173040
دفتر قم:02537743110
4.سایت رسمی آیت الله صافی گلپایگانی:http://www.saafi.net/fa *تلفن:
دفتر تهران:4الی02177653100
دفتر قم:02537730441
5.سایت رسمی آیت الله وحید خراسانی:http://www.wahidkhorasani.com/ *تلفن:
دفتر تهران:02133510150-02133511000
دفتر قم:02537740611-02537475
6.سایت رسمی آیت الله نوری همدانی:http://www.noorihamedani.com/fa *تلفن:
دفتر تهران:02122591886-02133137194-02133513380
دفتر قم:02537741850
7.سایت رسمی آیت الله سبحانی:http://tohid.ir/fa/persian *تلفن:
دفتر تهران:9الی02122892225-2الی02122888881
8.سایت رسمی آیت الله بهجت:http://www.bahjat.org/ 9.سایت رسمی آیت الله جوادی آملی:http://javadi.esra.ir/Pages/Index.aspx
وَلَا تَقُولُوا لِمَا تَصِفُ أَلْسِنَتُکُمُ الْکَذِبَ هَٰذَا حَلَالٌ وَهَٰذَا حَرَامٌ لِتَفْتَرُوا عَلَى اللَّهِ الْکَذِبَ ۚ إِنَّ الَّذِینَ یَفْتَرُونَ عَلَى اللَّهِ الْکَذِبَ لَا یُفْلِحُونَ.وبا هر دروغى که به زبانتان مى‌آید نگویید: این حلال است وآن حرام، تا بر خدا دروغ بسته باشید. زیرا کسانى که بر خداوند دروغ مى‌بندند رستگار نمى‌شوند.(نحل/116)
فهرست مطالب .نماز: .نکاتی درباره نماز مسافر...........................................18 .موارد وجوب نماز ایات...............................................23 .نحوه .خواندن نماز آیات.............................................23 .نمازهای نافله و احکام آن........................................40 .آیا زن در وطن و اقامت تابع شوهر است؟.....................18 .روزه: .انواع روزه...............................................................19 .علت اختلاف دیدگاه مراجع در رؤیت هلال ماه..............30 .اوّل ماه از پنج راه ثابت می‌شود................................30 .شیردهی در ماه رمضان..........................................25 .بارداری در ماه رمضان.............................................27 .مقاله علمی درباره روزه داری در دوران بارداری و شیردهی27 .احکام زکات فطره(فطریه ماه رمضان).........................33 .احکام کفاره روزه...................................................33 .احکام نزدیکی با همسر در ماه رمضان...65 .احکام حیض و نفاس و استحاضه در ماه رمضان.64 .احکام ویژه بانوان .حیض و احکام آن...................................................30 .استحاضه،انواع واحکام آن......................................31 .نفاس (خون زایمان)و احکام آن................................31 .تفاوت‏ هاى حیض، نفاس و استحاضه‏ ..........................32 .خون بکارت و احکام آن...........................................32 .جنابت بانوان و احکام آن.........................................32 .نکاتی جالب در زمان های نزدیکی.............................24و25 .احکام سقط جنین.................................................11 .احتلام یا خروج ناخواسته منی شبانه (جنب شدن در شب) .63و 73 .دیدن فیلم مبتذل- به عنوان آخرین راه علاج- برای زوجینی که با گذشت زمان و مراجعه به پزشکان متعدد موفق به عمل زناشویی نشده اند، چه حکمی دارد؟......................67 .وضو و غسل و تیمم: .چگونگی انجام غسل و انواع غسل..........................48 .وضو و احکام آن...................................51 .تیمم و احکام آن..................................56 .وضو و غسل و تیمم جبیره و کیفیت آن....63 .وضو و غسل و تیمم با ناخن مصنوعی.....64 .چرا برای جنابت غسل می کنیم..............................32 .قسم،عهد،نذر: .احکام قسم خوردن................................................12 .شرایط نذر،عهد و قسم..........................................12 .درباره اجازه شوهر در درست بودن نذر........................22 .آیا ایام پریود مانع نذر است.......................................79 .خمس: .آیه و فلسفه خمس...............................................14 .احکام بعضی موارد خمس.......................................15 .نحوه پرداخت اینترنتی خمس (دفتر آیت الله سیستانی)... 34 .احکام خمس به طورکامل..............77 .احکام تقلید: .چرا باید مرجع تقلید داشته باشیم؟(احکام و شرایط تقلید)...46 .آیا آیت الله صانعی صلاحیت مرجعیت را دارد؟.............50 .شبهات و شایعات مذهبی و اعتقادی .آیا در اسلام به زن ظلم شده است؟!(تفاوت زنان با مردان در بعضی از .احکام مثل ارث،دیه،حجاب و...).........................36 .احکام اذن ولی در ازدواج دختر..................................23 .آیا مرد و زن می توانند بدون اجازه یکدیگر خانواده خود کمک مالی کنند..24 .برداشتن خرجی بدون اذن شوهر..............................25 .جبر و اختیار، مسئله ای برای همه انسان ها..............69 .حکم مراجع درباره عید الزهرا(نهم ربیع االاول) ...........72 .باید و نبایدهای ایام فاطمیه از نظر علما و مراجع عظام.73 .خدا چه می کند؟...................................................73 .هدف از خلقت جهان و انسان چیست؟......................74 .انسان در قرآن.......................................................74 .آیا برای زندگی انسان دین ضروری است ؟ .................76 .شایعه و شایعه پراکنی ..........................................80 .تهاجم فرهنگی و علل آن ........................................81 .بررسی علل جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی.............81 .احکام نجاسات .نحوه تطهیر خوشخواب یا فرش از ادرار یا مدفوع............63 .آیاگربه و موی گربه نجس است؟ ..............................66 .آیا موش نجس است ؟ ...........................................66 .آیا الکل نجس است؟..............................................66 .حکم الکل صنعتی..................................................67 .حکم الکل طبی.......................................................68 .حکم شکر الکل در مواد خوراکی..........................................68 .حکم دوغ کفیر...................................................68 .حکم ماء الشعیر ...............................................68 .حکم نوشیدنی کومبوجا .....................................68 .حکم نوشیدنی راکی .........................................68 .حکم الکل طبیعی در مواد غذایی..........................69 .احکام موسیقی در اسلام.......................................73 .استفتاء درباره دعانویسی، فالگیری و جن‌گیری.............17 .تربیت صحیح جنسی کودک.....................................12 .سایتی برای حساب کردن سن به ماه قمری................13 .شرایط شرعی محرمیت از راه شیر خوردن ................38 .خوردن چه اعضایی از حیوانات حلال گوشت حرام است؟.39 .حکم و حکمت اذان و اقامه در گوش نوزاد.............42و43 .احکام سود سودهای بانکی.............................43 .احکام عقد ازدواج...........................82

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام چند تا من یه سوال دارم خیلی وقته دنبال جوابشم
ممنون میشم کمکم کنی

1- من به عدالت خدا شک کردم از وقتی که یه عالمه بچه خیابونی میبینم همش ذهنم درگیر اینده اینهاست همیشه میگم اینها به هیج جا نمی رسن واقعا این بچه ها چه گناهی کردن

2- من دینم رو خودم انتخاب نکردم چرا باید به اجبار مسلمون باشم چرا اگه نخوام مسلمون بشم خونم حلاله؟؟؟

اینها واقعا سوالات منه نه می خوام کسی رو منحرف کنم نه دوست دارم در برابرم جبهه بگیرید و نصیحتم کنید
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور                                          زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا عرش
2731
سلام پارمیس عزیز!
1.پدیده زشت بچه های خیابانی یه پدیده انسانی اجتماعیه که در اثر بی عدالتی و سود پرستی و خودخواهی خود انسان ها به وجود اومده یعنی همون کارهایی که خداوند از اون ها نهی کرده.پس خدا عادله و امر به عدل می کنه ولی آدم ها رعایت نمی کنن.خداوند در اسلام قوانین مالی مثل خمس و زکات و...رو وضع کرده تا پول به گردش در بیاد واز این فجایع جلو گیری بشه خب وقتی این قوانین رعایت نشن این مسایل هم به وجود میاد.
2.هیچ کس مجبور به پذیرش هیچ عقیده ای نیست ولی وقتی این عقیده تبدیل به قانون اجتماعی شد و اکثریت اون رو پذیرفتن حداقل در جامعه باید اون رو رعایت کرد تا موجب هرج و مرج نشه.آزادی عقیده در هر جایی از دنیا تا جایی پذیرفتس که باعت اخلال در نظم اون جامعه نشه.ارتداد هم احکام و شرایط خودش رو داره و اون جوری که تبلیغ می کنن نیست.بهتره برای روشن تر شدن مطلب به رساله ها و سایت های مذهبی رجوع کنید.
عزیزی پرسیده بود با کسی که هیچ چیزی رو قبول نداره چه باید کرد؟
جواب:کسی رو نمی شه مجبور به عقیده ای کرد. اگر می تونید قانعش کنید که خیلی خوبه.ولی اگه نتونستید باهاش مدارا کنید و صبر به خصوص اگر نسبت فامیلی داشته باشه.
سلام من در سایت سیستانی سوال پرسیدم یه کد رهگیری بهم داد حالا میخوام جواب رو با کدی که گرفتم پیدا کنم ولی اصلا نمیتونم ؟ اصلا منوی رهگیری کجاست ؟
یوسف مى دانست تمام درها بسته است امابه خاطر خدا و تنها به امید او به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش باز شد … “اگر تمام درهای دنیا هم به رویم بسته باشد بسوی درهای بسته میروم چون خدای من خدای یوسف است
عمه مریم عزیز سلام!من تا به حال از سایت ایشون سوال نکردم و روش اونجا رو نمی دونم.
2738
هدیه عزیز سلام!بله عزیزم عمده کار من همین مطلبه.
خواهش می کنم فری عزیز!
مامان دوقلوها برات دعوت فرستادم پاسخ ندادی.
2706