موضوع: حكم نزديكي در تاسوا و عاشورا + اظهار نظر

1   2   3   4  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
ستي مامان آيلي پست ها : 3755عضویت:1388/7/12
1389/8/25 - 11:09 صبح

خواستم بدونم حكم نزديكي زن و شوهر در روزهاي تاسوعا و عاشورا چي هست؟
اگر براي بقاي نسل و توليد مثل باشد
يا برطرف كردن نياز جسمي مشگلي دارد؟
پاسخ : خير اشكال ندارد...ولي رعايت ادب در حد عرف خوب است
بچه‌دار شدن تصميم خطيري‌ست. با اين تصميم مي‌گذاريد که قلب‌تان تا ابد جايي در بيرون و دوروبر تن‌تان به سر برد.
آي سا پست ها : 896عضویت:1389/5/3
1389/8/25 - 11:48 صبح
واقعا عجيبه سوالتون.رفع نياز براي انسان و به وجود آوردن يه آدم در هر روز و ساعتي آخه چه اشكالي داره.مثل اينه كه بگن تو اون روز غذا نخورين يا دستشويي نرين.چه ربطي داره؟خدا به آدم عقل و فكر داده.
مريناز (مامان نيكا) پست ها : 2253عضویت:1388/10/21
1389/8/25 - 12:02 عصر
واي بر ما................واي بر ما...............با پيشرفت علم و بالا رفتن سواد و آگاهي كه خدا به بشر هديه داده.......هنوز اندر خم يك كوچه ايم.........متاسفم.....رشته تحصيليه من فيزيكه و نجوم خوندم..........قمر در عقرب چرندياتي بيش نيست كه گذشتگان ما به دليل نا آگاهي از اثرات ماه بر روي آب دريا ها و جذر و مد ميترسيدند و خيالبافي ميكردند. هيچ عقربي در قمري به شما حمله نخواهد كرد................ولي من خوشحالم كسايي كه اين تفكرات رو دارند هميشه ترس و عذاب همراهشون هست كه همين دور شدن از لطف خداست....چرا كه خدا فرموده يك لحظه تفكر بهتز از هفتاد سال عبادته........دوستاي خوبم اعتقاد به ائمه بزرگوار خيلي خوبه و هيچ بحثي نيست...تا آنجا هم كه ممكنه بايد حرمت نگاه داشت....ولي لطفا وارد مباحث چرنديات عقب ماندگي و كوري و اين ها نشيد كه خنده داره!!!.....ريحانه بهشتي هم احتمالا در قرون پيش ميزيسته ولي چون امكان چاپ نبوده الان آثارش كشف شده!!!
asa پست ها : 5684عضویت:1388/6/3
1389/8/25 - 12:08 عصر
عزيزم دزدي نكن-به بچه ات لقمه حروم نده-خانواده شوهرت را مثل خانواده خودت بدون-به فقير ها كمك كن.پشت سر كسي غيبت نكن -به پدر و مادرت نيكي كن -حق كسي را ضايع نكن -و.................اگه واقعا تونستي چنين آدمي باشي بعد تازه برو نماز و روزه و ... بچسب.بهتر فكرت را به اين مسائل مشغول كني نه خرافات
ماماني پست ها : 2805عضویت:1388/7/15
1389/8/25 - 12:24 عصر
خداوند چيزي نيست به جز پژواك رفتار و اعمال ما
nasy پست ها : 4103عضویت:1388/1/7
1389/8/25 - 12:56 عصر
وقتي من ميخواستم باردار بشم يكي از آشناهامون هم شروع كرد به اقدام براي بارداري ولي طبق گفته هاي كتاب ريحانه بهشتي .پسر من الان 7 ماهشه ولي ايشون هنوز باردار نشدن چون يا قمر در عقربه يا مكروهه يا اگه نزديكي كنه بچش خل و چل در مياد .فكر كنم تا بچه من مدرسه هم بره اون هنوز منتظر روز و ساعت مناسب بگرده براي نزديكي
ماماجي پست ها : 983عضویت:1388/7/13
1389/8/25 - 12:57 عصر
بچه ها باورم نميشه توي قرن بيست يه عده آدم تحصيلكرده دارن راجع به اين خرافات باهم بحث هم ميكنن. واقعا متاسفم....
گيلدا پست ها : 784عضویت:1388/7/5
1389/8/25 - 1:04 عصر
واي مريناز خيلي قشنگ نوشتي
بوسسسسسسسسسسسسسسسسسس
1389/8/25 - 1:57 عصر
خواهش ميشه گيلدا جون...................خونم به جوش مياد از اين تفكرات واهي...............دست خودم نيست...........
*katrina* پست ها : 1300عضویت:1389/3/31
1389/8/25 - 2:26 عصر
جهت اطلاع عرض ميكنم تو اون كتاب هيچ چيزي درباره قمردر عقرب و اينجور چيزا نوشته نشده..انصاف نبيست كه آدم بدون اطلاع زحمات كساني كه تحقيق كردن و با استناد به منابع محكم مجموعه اي رو گردآوري كردن براحتي ناديده بگيريم و با بعضي خرافات ديگه قاطي كنيم..
ضمنا nasy جون آشناتون يا مشكل باردارشدن داره يا وسواس فكري يا...وگرنه حتي با رعايت اون كتاب در هفته به دفعات ميشه براي بارداري نزديكي كرد...نميدونم اون بنده خدا چجوري حساب كرده ...
از برداشتن يک گام بلند نترسيد، گاهي از يک فاصله، يک چاله يا يک مانع، با دو گام کوتاه نمي توان عبور کرد...
رسپينا پست ها : 815عضویت:1388/6/22
1389/8/25 - 2:44 عصر
من نمي فهمم چرا اينجا فقط بايد اعتقادات همديگه رو به سخره بگيريم؟
چطوره كه تو تاپيكهاي چله بري واسه حامله شدن اكثرا ميان ميگن ما انجام داديم و يا نهايت اظهار بي اطلاعي مي كنن ولي به اينجا كه رسيد وااسفا سر مي دهيد؟
چون اون يه امر خرافي قديم ايرانه و ايام قمر در عقرب و اول و وسط و آخر ماه دينيه. اصولا ياد گرفتيم در مقابل هرچيزي كه انگ دين بهش ميخوره موضع گيري كنيم.
دوستاي عزيزم اينا يه امر شخصيه.شما كه اعتقاد نداري انجام بده و خدا هم اونقدر رحمان و رحيم هست كه واسه بچه هاتون مشكلي پيش نياره.
كسي هم كه اعتقاد داره خب انجام نميده.
اينا فقط واسه سلامت جسم بچه نيست.واسه سلامت روح جنين هم هست.
پس اينطوري به جون هم نيفتيم.
اين بيشتر از تمدن به دوره كه ما اعتقادات همديگه رو مسخره كنيم.
اميدوارم كسي از حرفاي من نرنجه.
1389/8/25 - 2:46 عصر
اما دوست عزيزم نزديكي تو تاسوعا و عاشورا واسه بچه دار شدن هم مشكلي نداره.

اوني كه بيشتر نهي شده همون ايام قمر در عقرب و اول و وسط و اخر ماهه.

1389/8/25 - 3:16 عصر
الهي قلبونت بشم رسي.........ميخواست تاپيك و واست بفرستم خودت ظاهر شدي............در ضمن مامان طاها جان در كتاب ريحانه بهشتي مطلب درباره قمردر عقرب و اينجور چيزا نوشته شده..............لطفا بطور كامل مطالعه بفرماييد!!
ليلي بانو پست ها : 664عضویت:1389/7/5
1389/8/26 - 1:24 صبح
وايييي ...مخم داره سوت مي كشه ....اخه از قشر تحصيل كرده اين حرفا بعيدهههههه....
ليلي بانو پست ها : 664عضویت:1389/7/5
1389/8/26 - 1:26 صبح
عجببببببب...........................
1389/8/26 - 11:37 صبح
منم قربونت بشم مامان مري عزيزمممممم.
آويسا جون پست ها : 6619عضویت:1389/2/3
1389/8/26 - 11:55 صبح
خداي بزرگ هر چي رو لازم بوده بدونيم تو قرآن گفته اينكه دروغ نگيم و خيانت نكنيم اگه چيزي نگفته لازم نبوده كه بگه با اينهمه جعل حديث و اينكه يه حديثي رو هزارنفر ميرن تو تاريخ ميگردن تا پيدا كنن نميدونم اين دوستان چطور در مورد چنين امري اين همه حديث معتبر!!!!!!!!!!!!!!! پيدا كردن
باور كنيد از حضرت فاطمه نوشته بودن كه نماز مث اسپري!!!!!!!!!! واسه روحه تو خيابون ديدم
مث قوم بني اسرائيل دنبال اراجيف نرين تو عاشورا امام واسه قاسم زن گرفت
مث امام آزاده باشيد همين خرافات بود كه مردمو سرگرم كرده بود كه اسلام از يادشون رفته بود
تو بخوان نغمه ناخوانده من ارغوان ! شاخه ي هم خون جدا مانده من
لاله پست ها : 5171عضویت:1389/6/26
1389/8/27 - 2:23 صبح
دوستان همه گفتني هارو گفتن .. من فقط تو يه چيز موندم دوستان

ستايش عزيز نقل قول كردن :

"
خواستم بدونم حكم نزديكي زن و شوهر در روزهاي تاسوعا و عاشورا چي هست؟
اگر براي بقاي نسل و توليد مثل باشد
يا برطرف كردن نياز جسمي مشگلي دارد؟
پاسخ : خير اشكال ندارد...ولي رعايت ادب در حد عرف خوب است
"

باور كنين دوساعته خندم بند نمياد..تا يادم ميوفته ميخندم... نميدونم اين رعايت ادب موقع نزديكي تازه اونم در حد عرف رو كجاي دلم بذارم راستش :)))))))))))))))))))))))))) يكي ميشه اينو براي من ترجمه كنه؟؟!!!

هه ههه ههههههههههههه
مرجي پست ها : 3494عضویت:1387/9/11
1389/9/4 - 2:57 عصر
حالا اين دو روزو بيخيال بشيد چه عيبي داره ؟!! =)))) احتياط شرط عقله ممكنه يه وقت بچه مونگول بشه خداي نكرده!!! :-O =))))

واي خدا!
مهراوه پست ها : 4158عضویت:1388/2/2
1389/9/5 - 6:58 عصر
اگه مسئله ي شرعي رو بخواي بدوني...اصلا ايرادي نداره و تنها در مورد شب عيد فطر و شب عيد قربان و شب نيمه ي شعبان مكروه هست ( در مسائل شرعي در غير از مسائل اعتقادي مثل توحيد و نبوت و ... بقيه را با نظر مرجع تقليد رفتار مي كنيم و تجزيه و تحليلش بر گردن ما نيست ...حالا اگه بخواي تحقيق كني و دليل پيدا كني البته راه باز هست اما تكليفي به گردن ما نيست ) و درباره ي عاشورا چيزي گفته نشده...آرزوي مي كنم خدا بچه ي صالح و سالمي بهتون بده...از خود امام حسين بخواه كه بچه ات رو حفظ كنه و بد هم به دلت راه نده....به اميد خدا....اين شب هم مثل هر شب ديگه ي مثل هر وقت ديگه ...تا خدا نخواد برگي از شاخه نمي افته.....

در ضمن لاله جان فكر كنم جمله ي جوابي را كه نوشته بودند درست متوجه نشدي منظور "رعايت ادب در حين نزديكي در حد عرف" نبوده بلكه منظور" رعايت ادب در حد عرف بوده" ... با آرزوي موفقيت و شادي
1   2   3   4  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: