2737
2739
بیاییم لیست وسایل به درد نخور اشپز خونه هامونو بزاریم که بقیه اشتباه نکنن برن بخرن من هواپز بخار پز تخم مرغ پز نباید میخریدم چون هوا پزم بعد از 4باراستفادهذ سیم پیچیش سوخت تخم مرغ پز بخارپز هم استفاده نمیکنم اما پلوپزم مارک ولکره به شدت ازش راضیم اگه نباشه لنگم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوستان من یه مایکروفر دارم نو تاحالا توی برقم نزدم نو نو هستش سامسونگ مدل EG280 سفید قیمت 500 تومان گذاشتم هرکسی که میخواد با شماره 09124771419 تماس بگیره قرار بزاره بیاد ببینه من فقط در جعبش و باز کردم و توش و دیدم راستش من پارسال عروسیم بود همه چیز خریده بودم یکی از دوستانمون زحمت کشید هدیه اورد برامون حالا من با چندین مایکروفر و آون می خوام چی کار. فکر کنم تو بازار بیشتر از این قیمت باشه خلاصه در خدمتیم
2731
2738

سلام خانم های گل. من میخوام برای پخت کیک و مرغ و پیتزا و.... وسیله پخت بگیرم به نظرتون آون توستر خوبه یا مایکروفر؟ همسر کیک دوست داره و پسرم غذاهای مختلف لطفا کمکم کنید

دوستان میدونم این تاپیک قدیمیه ولی جا داره یچیزی بگم ک شاید بدرد آیندگان بخوره

عمو من سرطان خون داره و تو بخش سرطان بیمارستان امام خیمنی بستریه

ی هم اتاقی داره ک حالش از همه بدتره دکترا میگن درصد گلبول های سفید خونش و پلاکتهاش بشدت پایینه

بعد از کلی ازمایش و تحقیق و فلان تازه فهمیدن بخاطر این بوده ک این بنده خدا سرکارش سالها با ماکروفر غذاشو گرم کرده و خورده

حتی ی بار اونجا بودیم با ماکروفر بیمارستان غذا گرم کرد و خور دحالش خیلی بد شد در حد مرگ بعد اون ماجرا فهمیدن مشکل چی بوده

من چون ب چشم خودم دیدم خیلی ترسیدم با اینکه ماکروفر داشتم و کلی هم ازش استفاده میکنم ولی فروختمش و بجاش اون توستر خریدم

سلامتی از همه چی مهمتره توروخدا مراقب خودتون باشین

...

دوستان و هموطنان عزیز ، بنده تخصص دانشگاهی و حرفه ای مرتبط دارم و مطلبی که عرض میکنم مستند به تحقیقات علمی است . 

مایکروویو بر اثر جذب امواج رادیویی توسط آب و چربی کار میکند . و به طور یکنواخت عملیات پخت را انجام میدهد چون امواج به تمام قسمتهای مواد غذایی به یک اندازه نفوذ میکند . این امواج همانطور که بر آب و چربی مواد غذایی تاثیر دارند بر بدن ما هم اگر در معرض تشعشع قرار گیرند تاثیر گذار است . این دستگاهها باید ایزوله باشند . هنگام ساخت دستگاهها تا حدودی ایزوله هستند هر چند اگر سیم آنتن تلویزیون را از کنار دستگاه مایکروویو عبور دهید شاهد ایجاد پارازیت و اختلال خواهید بود و این یعنی ایزوله کامل و صددرصد نیست . مایکروویو بر ظروف فلزی بسیار تاثیر گذار و بر ظروف شیشه ای و پلاستیکی بی تاثیر است . 

در کل استفاده از مایکروویو به سلامت ضرر میزند . اطراف ما پر از امواج مایکروویو است مانند امواج موبایل و وای فای اما امواج مایکروویو بسیار تاثیرگذارتر و خطرناکترند چون بسیارذقدرتمندتر هستند . اگر مایکروویو استفاده میکنید . پس از روشن کردن دستگاه از محیط خارج و پشت دیوارهای بتنی و سیمانی قرار بگیرید و تا اتمام عملیات پخت نزدیک دستگاه نشوید . 

اما آون و فر هیچ خطری ندارد . 

از نظر کیفیت پخت باید عرض کنم . هر چه زمان پخت طولانی تر باشد کیفیت بالاتر است . آرام و طولانی بهترین روش پخت است که مواد غذایی را از دگرگونی مصون میدارد . بهتر است در پخت غذا عجله نکنید . یک آبگوشت که چند ساعت پخت آن طول کشیده از یک استیک زود پز که گاها سطح روی آن اکسیده شده بسیار سالمتر است .

موفق باشید 

2706