موضوع: بالا بودن پرولاكتين + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
فرزانه پست ها : 1494عضویت:1389/8/19
1389/8/19 - 7:14 عصر
سلام دوستان
من 25 سالمه. هنوز ازدواج نكردم. يه مشكلي داشتم مي‌خواستم اگر ممكنه راهنماييم كنيد.
حدودا 3ماه پيش بود كه با نا منظم بودن پريود و ترشح از سينه به دكتر مراجعه كردم بعد از اينكه آزمايش دادم مشخص شد ميزان پرولاكتين خونم 2427 هست كه با تجويز دكتر روزي 1 عدد قرص بروموكريپتين مصرف مي‌كنم.در ضمن كم كاري تيروئيد هم دارم كه زير نظر پزشك روزي 1 عدد قرص لووتيروكسين مصرف مي‌كنم.(مشكله تيروئيد را از 5-6 سال پيش تا الان دارم) .
هنوز خوب نشدم .ديروز كه مجددا رفتم پيش دكترم دوباره آزمايش داد و سي تي اسكن از سر نوشت. گفت ممكنه غده هيپوفيز درست عمل نكنه يا تحت فشاره تومور فعاليتش زياد شده باشه . هنوز نتيجه سي تي و آزمايش را نگرفتم. خواستم ببينم اگه غده هيپوفيز درست عمل نكنه يا تومور باشه درمانش چيه؟
چند ماهي هم هست كه ديدم تار شده. داروي اعصاب هم مصرف مي‌كنم كه پزشكم گفتن تاريه ديد احتمالا از اونه. حالا خيلي نگران شدم ، كسي اين مشكلا داشته؟
ببخشيد كه وارده جمع شما مامانا شدم ديگه نميدونستم سوالما كجا بپرسم.
ايشالا كه همتون زندگي خوبي كنار همسر و ني ني هاي نازتون داشته باشين.
از همگي تشكر
1389/8/19 - 7:18 عصر
البته لازمه بگم پريودم منظم شده ولي هنوز از سينه هام ترشح دارم.
ممنون
MaMan NeDa پست ها : 7950عضویت:1389/3/1
1389/8/19 - 7:28 عصر
منم پرولاكتينم بالا بود با قرص اومد پايين
سکوت بهترين تحقير است.
مامان نيكا پست ها : 1077عضویت:1388/10/14
1389/8/19 - 7:31 عصر
از اشناهاي نزديكم همين علاءم رو داشت فقط ترشح نداشت تاري ديد هم داشت اون همه چي داد اخرشم معلوم نشد از چيه انشالا كه تومور مومور نباشه
{heni}آنلاین پست ها : 16753عضویت:1389/8/15
1389/8/19 - 9:41 عصر
سلام فرزانه جون.منم پرولاكتينم بالا بود پيش هر دكي ميرفتم بهم بروموكريپتين ميداد ميخوردم اما پايين نميومد وهمينطور ترشح از سينه داشتم البته سر درد هم ميگرفتم.آخرش يه دكي بهم داستينكس داد خوردم بعد بهم گفت يهو ول كني 2باره ميره بالا بهم برمو داد.ادامه دادم حالا ديگه خوب شدم.حتما برو پيش يه دكي زنان خوب اميدوارم چيزي نباشه.
در كشوري زندگي مي كنم كه زبان آن پارسي است ولي به آن فارسي مي گويند چرا كه زبان عربي پ ندارد :((
fereshteh پست ها : 13عضویت:1389/8/19
1389/8/19 - 9:53 عصر
salaaaaaaaaaaam injam kasi nis?baba javabe mano chera kasi nemide
گل ياس 62 پست ها : 4157عضویت:1389/7/19
1389/8/20 - 1:31 صبح
خانمي منم قبل از ازدواج پرولاكنينم بالا بود با خوردن قرص داستينكس خوب خوب شدم نترس
آنوشای نازم 19/11/91 با اومدنش زندگیمون و شیرین تر کرد
مامان ني ني پست ها : 2971عضویت:1388/2/16
1389/8/23 - 12:23 عصر
عزيزم از نشانه هاي پرولاكتين بالا امدن شير از سينه و تاري ديدهه
اصلا نگران كننده نيست
بالا بودن يا از غدد شيردهي است و يا از وجود يك ميكروادنوم پشت غده هيپوفيز كه با ام ار اي و... معلوم ميشه
درمان همه اش با خوردن دوزهاي مختلف بروموكريپيتين و يا داستينكس كه عوارضش كمتره و خارجي اونه حل ميشه

موارد خيلي خيلي نادر كه ماكرو ادنوم ميشه و بزرگ ميشه را جراحي ميكنند كه بعيد ميدونم به شما ربطي داشته باشههه

1389/8/27 - 11:11 عصر
سلام دوستاي گلم
ممنون از اينكه به سوالم جواب دادين و كمكم كردين
فعلا نتيجه دومين آزمايشم خوب بوده يعني پرولاكتين تو محدوده طبيعي بود اما نتيجه سي تي اسكن از سرم مشكوك بود كه به متخصص جراح مغز معرفي شدم.
جراح مغز هم واسم MRI نوشت كه نتيجه اش هفته بعد مياد.
خودم زياد نگران نيستم اما بيچاره مادرم خيلي مضطربه.
محتاج دعاتون هستم.
ممنون از لطف همتون
تامارا پست ها : 42عضویت:1389/8/15
1389/8/28 - 4:06 عصر
سلام جونم براتون بگه ...من خواستم باردار شم....دكي برام آزمايش نوشت...پرولاكتينم از حد بالاي نرمال كه 497 بود شده بود 509 يعنب12تا بالابود....دكتر بهم گفت ميتونه برات مشكل بارداري ايجاد كنه....منه كله خراب خيلي دهن بينم.....فوري برداشت بهم هم قرص داستينكس نوشت ايراني بودند هم كلوميفن كه مثلا تخمك گذاريم فعال شه....بعدا فهميدم تخمك گذاري من كاملا طبيعييه و اصلا نيازي به كلوميفن نبود.....چون من نه شير از سينه هام ترشح ميشد نه پرويديهام عقب جلو ميشد..سر وقت....بلاخره ما يه بسته ي 10 تايي از كلوميفن هارو خورديم و ماه چهارم باردار شديم..اينم زد بازداري خارج از رحمي شد...بعد لاپراسكوپي و برداشتن جنين الان يه كيست گنده زدم از نوع خوني توي تخمدان چپم....خلاصه دكترمو عوض كردم..دكتر جديدم گفته اين كيست كار كلوميفنهاست كه تو يه دوره استفاده كردي....الان كيسته تو عرض 15 روز از 2 سانت شده 8 سانت...منتظر سونو گرافي آخرم اگر رشدش متوقف نشد بازم بايد برم با لاپراسكوپي دوباره ورش دارند....خيلي ناراحت و نگرانم..چون احساس ميكنم دكتر اوليم چشم بسته معالجم كرده......
سلام جونم براتون بگه ...من خواستم باردار شم....دكي برام آزمايش نوشت...پرولاكتينم از حد بالاي نرمال كه 497 بود شده بود 509 يعنب12تا بالابود....دكتر بهم گفت ميتونه برات مشكل بارداري ايجاد كنه....منه كله خراب خيلي دهن بينم.....فوري برداشت بهم هم قرص داستينكس نوشت ايراني بودند هم كلوميفن كه مثلا تخمك گذاريم فعال شه....بعدا فهميدم تخمك گذاري من كاملا طبيعييه و اصلا نيازي به كلوميفن نبود.....چون من نه شير از سينه هام ترشح ميشد نه پرويديهام عقب جلو ميشد..سر وقت....بلاخره ما يه بسته ي 10 تايي از كلوميفن هارو خورديم و ماه چهارم باردار شديم..اينم زد بازداري خارج از رحمي شد...بعد لاپراسكوپي و برداشتن جنين الان يه كيست گنده زدم از نوع خوني توي تخمدان چپم....خلاصه دكترمو عوض كردم..دكتر جديدم گفته اين كيست كار كلوميفنهاست كه تو يه دوره استفاده كردي....الان كيسته تو عرض 15 روز از 2 سانت شده 8 سانت...منتظر سونو گرافي آخرم اگر رشدش متوقف نشد بازم بايد برم با لاپراسكوپي دوباره ورش دارند....خيلي ناراحت و نگرانم..چون احساس ميكنم دكتر اوليم چشم بسته معالجم كرده......
مامي جون پست ها : 40عضویت:1389/8/3
1389/9/1 - 9:16 عصر
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=5879
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: