موضوع: بستن لوله در زنان + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
سحر(مامي بروبچز) پست ها : 674عضویت:1386/8/15
1389/8/14 - 9:07 عصر
من فرزند دومم را باردارم ميخواستم ببينم بستن لوله هام مشكلي در آينده ايجاد نميكنه؟؟؟

كسي بوده بسته باشه و عوارضي نداشته و مشكلي از جمله كيست تخمدان و رحم براش پيش نيامده
در آن سراي كه زن نيست انس و شفقت نيست /در آن وجود كه دل مرد مرده است روان
سوگند پست ها : 931عضویت:1387/10/2
1389/8/14 - 11:43 عصر
به نظر من كه خيلي كار اشتباهي است.چرا آدم با اين همه روشهاي جلوگيري بايد بياد خودشو ناقص كنه!
من كسي رو ميشناختم كه 2تا بچه داشت در سن 30 سالگي لوله هاشو بست و سر يك مساله با شوهرش اختلاف پيدا كرد وجدا شد والان واقعا نمي تونه بچه دار بشه.
1389/8/15 - 9:22 صبح
حاضرم سنگ هم از آسمون باريد ديگه بچه دار نشم

هر اتفاقي هم دور از جون بيفته به خاطر بچه هام ميمونم

اگر روزي زني از همسرش كه سالها با بچه هاش زندگي كرده جدا بشه آيا باز هم حاضره ازدواج كنه و يا ميتونه به مرد ديگه اي اعتماد بكنه

من كه ديگه اسمش را هم نميارم

فقط ميخواستم ببينم عوارض جانبي نداره؟مثل كيست و ...
*مامان محمدامين* پست ها : 2664عضویت:1388/7/22
1389/8/15 - 9:54 صبح
سحر خانم الان برات يه ايميل ميدم
وبلاگ فروش بنياد نيکوکاري http://tehrantaranom.blogfa.com ادرس کلوپ بنياد نيکوکاري http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528
مهنوش پست ها : 44عضویت:1389/8/15
1389/8/15 - 10:26 صبح
فكر نميكنم عوارضي داشته باشه
1389/8/15 - 1:06 عصر
http://www.iranhealers.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5408

نميدونم باز هم چيكار كنم اي بابا
مرجان پست ها : 1017عضویت:1387/11/11
1389/8/15 - 2:56 عصر
سحر جان به نظر من حتما اين كار را بكن
من هم همين كار را مي خواستم بكنم ولي چون سزارين اورژانسي شدم و دكتر خودم بالاي سرم نبود و وضعيت خودم و بچه هم وخيم بود دكتر لوله هايم را نبست، ولي باز هم الان پشيمانم كه چرا اون موقع نبستم و خيال خودم را راحت نكردم.
قابل توجه دوستاني كه مي گويند از ساير روشها استفاده كنيد
قرص ضد بارداري را مگه چند سال مي شه مداوم استفاده كرد؟ من خودم به دليل اينكه قبلا دچار آمبولي شدم ديگه نمي توانم از قرص استفاده كنم
روشهاي ديگر مانند آيودي هم بايد شرايطش را داشته باشي
من كه بخاطر زخم دهانه رحم و عفونت اصلا نمي توانم از آيودي استفاده كنم
كاندوم كه اصلا اطمينان ندارد
كپسولهاي كاشتني و آمپولهاي تزريقي هم همگي موقتي هستند و بايد شرايط خاص داشته باشي
حالا به غير از بستن لوله راه ديگري هم هست؟؟؟؟؟؟؟
البته يك راه ديگر هم هست اينكه آقايون زحمت بكشند و خودشان مشكل را حل كنند.
1389/8/15 - 3:00 عصر
سحر جان الان كه شكم را باز مي كنند بهترين موقع براي اين كار هست
بعدا هم بايد مخارج سنگين جراحي را بپردازي
هم جاي بخيه ها مانند من چسبندگي مي ده و خيلي كار سخت ميشه
هم بايد مجددا درد و رنج جراحي را تحمل كني

من مادرم سال 61 لوله هايش را بست و فقط تا يك سال مقدار خونريزي هاي پريودش كمي بيشتر از حد معمول بود و بعد از يك سال هم خوب شد
خيلي از اقوام و دوستان اين كار را انجام داده اند و مشكلي پيش نيامده
البته اين جراحي به وسيله لاپاروسكوپي هم انجام مي شود ولي دقتش پايين مي آيد
اگر لوله هاي رحمي با نخ هاي مخصوص بسته بشود و چيده نشود قابل باز شدن هست و مي توان در آينده در صورت نياز لوله ها را باز كرد ولي اگر چيده شود ديگر امكان بارداري اصلا وجود ندارد.
ليا پست ها : 7829عضویت:1388/8/23
1389/8/15 - 4:33 عصر
عزيزم چون سنت 30 ساله و 2 تا هم فرزند داري در صورت رضايت همسرت ميتوني ببندي. بستن لوله در خانم ها اگه به روش lrving باشه يعني پزشك زنان لوله رو برش بده و يه سر لوله رو به صفاق و يك سر ديگه اونو به رحم وصل كنه احتمال شكستش صفره.امروزه دكترهاي زنان بهترين روش بستن لوله رو انتخاب ميكنن.عوارض بستن لوله شامل عفونت لوله رحم.(عوارض بيهوشي. امبولي ريه كه ايندو ايتم در اكثر عملها ديده ميشه و مختص بستن لوله نيست). بستن لوله در صورتي باعث كيست تخمدان ميشه كه حين عمل به اشتباه شريان رحمي _تخمداني قطع بشه.به نظر من بهترين روش وازكتوميه كه نه عوارض بيهوشي رو داره نه درد بعد از عمل و بستري بودن در بيمارستان و نه هزينش بالاست
نشاطي که در نتيجه غم ديگران حاصل شود گناه است.....زرتشت.
ماري پست ها : 5099عضویت:1387/11/18
1389/8/15 - 4:39 عصر
سحر خانم من سال 78 كه سومين فرزندم رو دنيا آوردم هنگام سزارين لوله هاي رحمم رو بستم از اون زمان تا الان الحمدالله نه تنها كه عوارضي نداشت بلكه تا اون زمان كه حتي پريود نامنظم داشتم با بستن لوله هاي رحمم پريودم هم منظم شد وقتي بهدكتر گفتم گفت خيلي هم خوبه كه مرتب و ماه به ماه پريود ميشي من قبلا هر سه ماه يا 70 روز يكبار پريود ميشدم الان نزديك به 12 ساله كه لوله هاي رحممو بستم فقط اينو بگم مدت خونريزي من در زايمان سوم چون لوله رحممو بستم به جاي 10 روز شايد 20روز شد كه البته سه يا چهار روزش لكه بيني بود .در كل من كه خيلي راضي بودم اين كار رو براي من دكتر ترانه مغازه در بيمارستان چمران تهران انجام داد .خدا حفظش كنه
zahra goli پست ها : 4960عضویت:1387/8/23
1389/8/15 - 4:48 عصر
به همسرت بگو اون بره وازكتومي كنه.
1389/8/15 - 5:03 عصر
براي مردا برگشت پذير هستش؟
آخه مردها هم معلوم نيست كه تا شش ماه الي يكسال جلوگيري ميخواد و خيليها باردار شدند بعضي مردها لوله شون خودبه خود باز ميشه
اونوقت چه خاكي تو سرم بريزم

شوهرم حرفي نداره ولي ميگه يا تو ببند يا من ببندم در ضمن از عملش كمي ميترسه
1389/8/15 - 5:19 عصر
نه خانومي وازكتومي برگشت پذير نيست.اره معمولا بايد 20 تا انزال رو بگذرونه يا دو تا ازمايش اسپرموگرام منفي به فاصله يكماه داشته باشه تا بشه گفت عقيمي حاصل شده
1389/8/15 - 5:31 عصر
من از بيمارستان جواهري پرسيدم گفت برگشت پذيره و سرپايي و عمل راحتيه
1389/8/15 - 5:40 عصر
اصلا برگشت پذير نيست من خودم ماما مركز بهداشتم اگه دنبال يه عمل برگشت پذير هستي وازكتومي رو انتخاب نكن .از پزشكهاي زنان بپرس تا بهت بگن برگشت پذير نيست
1389/8/15 - 7:51 عصر
منم شندم برگشت پذير نيست
1389/8/15 - 7:51 عصر
تازه عمل اون كه خيلي خيلي از عمل تو راحت تره
zahra zari پست ها : 435عضویت:1388/3/4
1389/8/15 - 9:25 عصر
سلام به نظر من عوارض لوله بستن از عوارض بچه داري بيشتر نيست مسئوليت يك بچه از از زمان ايجاد حيات براي اون تا زماني كه خود ادم از دنيا مي ره باهاش هست حالا اگه نخواسته باشه ظلم در حق هم بچه هم مادر است اگه سنت حول حوش 35 سال هست ودوتا بچه برات كافيه يك لحظه هم شك نكن زير 30 سال نه به خاطر عوارض بلكه به خاطر احتمال مسايل خانوادگي مثل خداي ناكرده طلاق وازدواج مجدد و......اين روش توصيه نمي شه سالم باشي
یارب نظر تو برنگردد
1389/8/15 - 11:18 عصر
ليا خانم من هم همسرم براي وازكتومي پيش يك متخصص رفت دكتر گفت وازكتومي دو نوع است يك نوع آن برگشت پذير است
سحر جان باز هم تاكيد مي كنم اگر تصميم به بچه دار شدن نداري و البته به سلامت فرزند دوم هم مطمئن هستي حتما لوله هايت را ببند و خيال خودت را راحت كن.
1389/8/16 - 9:47 صبح
نه بچه ها من سي سالمه

همه بهم ميگن تو كه ميخواي سزارين بشي لوله هات را هم ببند

اما بستن لوله در خانمها به خصوص خانمهاي چاقي مثل من ممكنه باعث چسبندگي بشه و در ضمن من تخمدانهام خيلي فعاله و حاملگي خارج از رحم پيش بياد

درسته كه مال مردها خيلي راحته و شوهرم هم حرفي نداره ولي اگر ديدم انجام نداد و يا تاخير كرد من حتما اين كار را ميكنم
در هر حال اگر دور از جون موضوعي هم پيش بياد اين دو تا بچه مال منه و كسي نميتونه اونها را از من بگيره
ولي من روزي كه سزارين ميكنم بايد همون روز لوله هام را ببندم ولي اون موقع من از سلامت كامل فرزندم مطلع نيستم
و ميگن يكي دو ماهي را بايد صبر كنيم و از سلامت كامل بچه مطمئن بشيم
آخه خيلي از بچه ها بعد از زايمان اگر دور از جون مشكل آنزيم و خون و اينها داشته باشند معلوم ميكنه
چون براي ما خانمها هم برگشت پذير نيست
يه كم ريسكه
و شايد بگذاريم بعد از اينكه از سلامت كاملش به اميد خدا مطمئن شديم شوهرم ببنده

1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: