2703
2553

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
یاسی جون سلام

فکرکنم شیرین درست می گه ، یه جورایی ذاتیه

اما دوست شما می تونه ، ملایمتر صحبت کنه ، آخه بعضی خانمها یه خورده زیادی جدی و خشک صحبت می کنن

می تونه لباسهای خانمانه ظریف و خوشگل بپوشه ، می تونه ناخنهای خوشگل و مانیکور شده و یا حتی کاشت شده

زیبا داشته باشه، لباسهای اسپرت و کفش های اسپرت نپوشه ، کفش پاشنه دار و شیک بپوشه

توی صحبت کردنش اصلا از کلمه های بد (منظورم حتی از نوع شوخی) استفاده نکنه

و یه عالمه کار دیگه عزیزم

یاد باد آنکه رخت شمع طرب می افروخت
به نظر من بی خود کرده هر مردی که دنبال ظرافت می گرده . دوستت باید بگه همینه که هست می خوای بمون نمی خوای برو به سلامت . مگه زن ابزاره که مرد از این چیزا خوشش بیاد . مرد اگه خوب باشه باید از نجابت زن خوشش بیاد نه از ظرافت . این دوست شما هر طوری نشون بده باز اون مرد کوته فکر ممکنه یه زن دیگه رو تو ذهنش تصور کنه .
واقعا بعضی مردا زن همه چی تموم میخوان اونوقت خودشون کثیف بو گندو چاق ............اگه موهات صافه میگن موج قشنگتره اگه چاقی میگن لاغر بهتره. خدا رو شکر که من و شوهرم هر دو عین همیم.........در یک حد
ای بابا اینجوریم نیست... مگه شوهرای ما از اول ازدواج تغییر نکردن؟ شوهر من که کلی لباس پوشیدنشو عوض کرده... بیشتر رسمی میگشت... حالا میبینه من اسپورت هم دوست دارم خیلی وقتا به میل من میپوشه.. یه سری از اخلاقاشم عوض کرده... منم کلی عوض شدم... البته هر کدوم تغییراتی کردیم که خودمون هم دوست داشتتیم... اگه آدم فقط به خاطر طرفش تغییر کنه یه جا کم میاره.خب چه اشکالی داره اگه کاری بکنی که هم خودت رضایتمندیت بیشتر بشه هم طرفت بیشتر خوشش بیاد؟
خب البته خیلی مهمه که همسرت چه جوری ازت بخواد... اگه تحقیرت کنه اونوقت آدم انگیزه ای برای بهتر شدن نداره.
ظرافت زنونه یعنی این که آروم باشی... داد و بیداد نکنی... مرتب باشی... خوش لباس باشی... نه خیلی حرکات بچه گانه داشته باشی نه خیلی مثل آدم بزرگا باشی... به موقع شوخی و خنده... به موقع سکوت و آرامش.. اینا میشه ظرافت زنونه... آدم تا یه جاییشو میتونه انجام بده یه بخش هاییش هم ذاتیه..
2714
یعنی واقعا همه این آقایون اینقدر دنبال عیب و ایراد می گردند؟ من فکر می کردم فقط شوهر خودم اینطوریه
شوهر من از من خیلی نمی تونه ایراد بگیره ولی مدام به خونه زندگی گیر میده
چرا دکوراسیون خونه فلانی از مال ما قشنگتره
خونه باید در حد اعلا تمیز و مرتب باشه تا حرف نزنه وگرنه میاد و گیر دادن رو شروع می کنه حالا همه نا مرتبی هم مال خودشه
بهش میگم تغییر و تحول تو خونه خرج داره پول بده تا وسایل جدید بگیریم میگه نه تو که زنی باید بدون پول این کار رو بکنی

یار با ماست چه حاجت که زیادت طلبيم        دولت صحبت آن مونس جان،  ما را بس

من خودم اسفندی هستم و کلا لطافت و ظرافت تو ذاتمه.....همسرم همیشه از این مسئله یاد میکنه و من با اینکه ناخودآگاه این حالت ها رو دارم ولی میبینم که خیلی تاثیر گذاره.....البته از زن هایی که از ناز و ادا فقط گریه کردن و بلدن همه مردها حالشون به هم میخوره....بعضی زن ها همش از موضع ضعف اقدام میکنن و تا بگی بالای چشمت ابرو گریه و قهر که خیلی بی مزه و خسته کننده است.
اتفاقا پیشنهاد بدی نیست یاسی جون........به این قضیه به عنوان یک انتقاد سازنده فکر کن آخه بعضی وقتا ما زنا اینقدر درگیر مشکلات زندگی میشیم که یادمون میره ما زنیم ...مظهر زیبایی مهربونی وقار متانت آراسنگی و خیلی چیزای دیگه که به زبان عامیانه می شه ظرافت.ممکنه به قول دوستمون ذاتی باشه ولی مطمئن باش بیشتر اکتسابیه چون یک هنره مثل آشپزی و خانه داری....عزیزم حتما"منظور همسرت این بوده که بیشتر به خودت سلامتیت و آرامشت توجه کن.تو هم سعی کن نکات برجسته خانمهای دیگه رو یاد بگیری...حتما موفق می شی.....
منم با مامان مهرسا موافقم. قدرت زن ضرافتشه مهربونی و محبتشه شاید دوستت اینقدر تو مشکلات جامعه غرق شده که لطافتش رو یادش رفته و بر اثر مشکلات یه کم خشن یا بی احساس شده.
خواهرم همیشه یه نصیحت به من می کرد می گفت زن گزفتم خیلی مشکله ولی مردا چون به یه همدم لطیف که بهشون مهربونی کنه و همدمشون باشه احتیاج دارن زن میگیرن پس تو هم تو این زمینه ها هیچ وقت واسه شوهرت کم نزار و اگر مردا نیازی نداشتن حتماً خیلی راحت تا اخر عمرشون با مادرشون یا یه هم خونه مرد بدون هیچ مسئولیتی زندگی کنن.

البته منم با توجه به کارمند بودن و مشکلات زندگی بعضی وقتها این مسئله از یادم میره
2706