2703
2553
عنوان

کاهش وزن تدریجی‌

103167 بازدید | 5383 پست
سلام دوستان،

میدونم تاپیک تو زمینه لاغری زیاده، اما من بعد از نزدیک ۳۰ سال درگیری با چاقی و ۲۰ سال رژیم گرفتن و وزن کم کردن و دوباره وزن اضافه کردن به این نتیجه رسیدم که شاید روش‌های کاهش وزنم همیشه اشتباه بوده. الان به این نتیجه رسیدم که اگر کم کم بتونم روش زندگیم رو تغییر بدم و خیلی‌ تدریجی‌ و کم کم وزن کنم، نتیجه پایدارتری بگیرم و کمتر اذیت بشم. بیایید تو این راه به هم کمک کنیم.
استرالیا بدون هزینه وکیل www.ozmigrant.com
ما قراره اینجا به روش کالری شماری و هر چقدر ورزش که برامون امکان داره، خیلی‌ تدریجی‌ وزنمون رو بیاریم پایین.
فرمولش رو که احتمالا شنیدید اما باز هم میگم.

برای یک آدم عادی با فعالیت عادی برای اینکه وزن ثابت بمونه به ازای هر کیلو از وزن بدنش ۳۰ کالری لازمه. یعنی‌ اگر کسی‌ ۸۰ کیلو باشه، اگر روزانه ۲۴۰۰ کالری بگیره وزنش ثابت میمونه، اگر بیشتر از این کالری بگیره چاق میشه و اگر کمتر بگیره شروع به لاغر شدن میکنه.

برای از دست دادن یک کیلو از وزن بدن باید ۷۷۰۰ کالری از دست بره (یا با نخوردن یا با ورزش کردن). یعنی‌ اگر خانم ۸۰ کیلویی‌ بخواد هفته‌ای نیم کیلو از طریق رژیم وزن کم کنه باید تو هفته ۳۸۵۰ کالری و یعنی‌ در روز ۵۵۰ کالری کمتر بگیره. این رو اگر از ۲۴۰۰ کالری کم کنید میشه حدودا رژیم ۱۸۰۰ کالری. من توصیه‌ام رژیم و کاهش وزن تدریجیه. که هم از نظر روحی‌، هم از نظر جسمی‌ اذیت نشیم
تا چهارشنبه هفته بعد یعنی‌ ۶ شهریور هر کسی‌ به جمعمون پیوست تو جدول کاهش وزن‌مون میاد، تاپیک هم تا زمانی‌ که دوستی‌ که بیشترین کاهش وزن رو می‌خواد داشته باشه به وزن دلخواهش برسه ادامه پیدا می‌کنه. دوستانی که بعد از اون تاریخ میاند هم قدمشون رو چشم و به شرطی که انتهای کاهش وزن‌شون کمتر از انتهای جدول ما باشه به جدول اضافه می‌شند.

همه وزن فعلی‌، وزن دلخواه و کاهش وزن ایده‌آل خودشون رو میگند و برنامه ریزی می‌کنیم.

هر کسی‌ بر مبنای کاهش وزن تو هفته مورد نظر خودش تعداد هفته‌ها رو تعیین کنه. من می‌خوام هفته‌ای نیم کیلو کم کنم پس به ۱۹ هفته احتیاج دارم، به جز این هفته که هی‌ دوستان جدید قراره به جدول اضافه بشند از هفته بعد هر چهارشنبه جدول رو به‌روز می‌کنیم. به این صورت که وزن فعلی‌ و تعداد هفته مورد نیاز تغییر میکنه. به امید خدا همه به نتیجه دلخواهمون میرسیم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

هفته صفر

نام ******************وزن اولیه *******وزن فعلى ****** وزن دلخواه ******** تعداد هفته مورد نیاز

یکتا ****************** 67.5 ************ 67.5 *********58 ***************19
درنا (مامان مانی کوچولو) ***72/5 ************ 72/5 ******** 60 *************** 25
آبنوس*****************54/7*************54/7*********50****************10
هلما ******************59***************59**********50****************19
نینا********************60**************60*********55****************8
ارغوان*****************64/5*************64/5*******58****************12
پانیذ******************* 57************** 57 *********55***************12
سلورا (مامان سپهر وترانه)**81***************61********* 58*************** 4
غزل ****************** 61***************61*********56*************** 10
2720
یک راه خوب اینه که خوراکی ناسالم نخریم، اگر عادت به سر یخچال رفتن داریم (که ظاهراً هممون داریم) فقط بتونیم توش میوه و شیر و ماست و نون و آجیل پیدا کنیم. شکلات و پفک و چیپس نخریم از امروز
سلام منم مدام درحال چاق و لاغر شدنم ، در عرض 2 سال بعد از بارداریم و زایمانم از 89 به 63 رسیدم ولی دوباره بعد از اینکه رژِیم رو کنار گذاشتم شدم 73 کیلو ، واقعا داغونم ، نه اعتماد بنفس دارم ، نه دوست دارم مهمونی برم ، حتی چاقی روی رابطه با همسرم هم تاثیر منفی گذاشته .
من 30 سالمه ، قدم 154 و وزنم 73 کیلو.
البته با کلی شرمندگی و خجالت
من میخوام پس میتونم
2714
مامان آرتین- من یه مدت بعد از زایمانم که خیلی چاق و افسرده شده بودم طبق یه دستور رژیم عمل کردم ( نصفه نیمه ولی همون هم موثر بود). هیچ وعده ای نباید حذف شه و میان وعده هم داشتم ولی خوب با حجم و کالری کم.
2706