2726
عنوان

کاهش وزن تدریجی‌

| مشاهده متن کامل بحث + 103186 بازدید | 5383 پست
بهترین کار نه گفتن به مواد شیرین و چرب من شیرینی و چیپس و پفک و .. نمیخورم
برا وعده های که شام دعوتیم سعی میکنم خونه کم بخورم و تو مهمونی میوه رو حذف میکنم برا خودم کم میکشم وبشقابمو با سالاد پر میکنم و در اخر سعی میکنم دیر از سر سفره بلند شمکه به تعارفات نخورم و گاهی هم از غذای خودم به بچه م میدم که کمی کمتر بخورم و با خوردذن سبزی و سالاد سرگرم میشم
نو عروسی هم که با پسرم شام میخورم
دلم یه خلوت تنها با خدا میخواد......

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من به این نتیجه رسیدم که نباید هیچ وعده غذایی رو حذف کرد ویا کمترازاونچه که مجازی خورد چون ولع پیدامیکنی...من اگه پنج شنبه ازصبح اینقدربه خودم گرسنگی نمیدادم شب اشتهام کم بود و درست غذامیخوردم....پنج شنبه صبحانه فقط یه دونه سیب خورده بودم وناهارهم دوقاشق ماکارونی ویه برش طالبی....تاشب که کشتم خودمو
آفرین آرام جان روش خیلی خوبی انتخاب کردی مطمئن باش به زودی نتیجه میگیری
نونا جونم دوس داری همین رو کپی کن الان میگردم بهت میگم
به لطف خدای مهربون من روز به روز به شادی موفقیت و خوشبختی نزدیکتر میشم
2728
نونا جون برو توی این لینک عکساش بعد نیست
http://sheklak.persianblog.ir/post/37
http://yagot10000.blogfa.com/post/19/شکلک-های-رقص
http://yagot10000.blogfa.com/post/22/%D8%B4%DA%A9%D9%84%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9
چگونه بدون ورزش کالری زیادی بسوزانیم؟

برای کاهش وزن می‌توانید در کنار ورزش کردن از این روشها نیز استفاده کنید. در اینجا 6 روش برای مصرف کالری بیشتر آورده شده است.

همه شما از فواید بی شمار ورزش مطلع هستید و می‌دانید که به هیچ بهانه‌ای نباید از ورزش کردن سر باز زد. اما به هر حال روشهایی هم وجود دارند که بدون ورزش نیز بتوانید کالری بیشتری بسوزانید. برای کاهش وزن می‌توانید در کنار ورزش کردن از این روشها نیز استفاده کنید. در اینجا 6 روش برای مصرف کالری بیشتر آورده شده است.

1- گرسنه بخوابید:
اگر دیر وقت شام می‌خورید، و یا اینکه زود شام می‌خورید، اما قبل از خواب دوباره میان وعده مصرف می‌کنید، بهتر است به جای این کارها گرسنه به رختخواب بروید و قبل از خواب معده را خالی نگه دارید. زیرا وقتی که خواب هستید بدن شما کالری مصرف می‌کند در حالی که شما غذای اضافی‌ای نخورده‌اید. بنابراین هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید کالری بیشتری سوزانده‌اید.

2- آب خنک بنوشید:
نوشیدن آب علاوه بر فوایدی که دارد می‌تواند جلوی اشتها را گرفته و به کاهش وزن کمک کند. اما برای سوزاندن کالری بیشتر آب خنک بنوشید چون برای تعدیل دمای بدن پس از مصرف مایعات خنک کالری بیشتری مصرف می‌شود. نوشیدن 8 لیوان آب خنک در روز، 70 کالری بیشتر می‌سوزاند.

3- بی قرار باشید!:
تکان دادن بدن، پاها، حرکت دادن دستها، انگشتان و هر حرکت عضلانی حتی جویدن آدامس هم مقداری کالری مصرف می‌کنند. پس بی حرکت ننشینید.

4- بخندید!:
تا می‌توانید بخندید. خندیدن هم کالری مصرف می‌کند و هم برای سلامت شما اثرات مفیدی دارد. حتی اگر به جای فیلمهای معمولی، فیلم کمدی تماشا کنید 20 درصد کالری بیشتری مصرف می‌کنید. پس به دنبال فیلمهای خنده‌دار باشید و مجلات و کتابهای طنز بخوانید.

5- غذاهای ادویه دار بخورید:
محققان می‌گویند ادویه‌هایی مانند فلفل قرمز، زیره سبز، و کاری چند دقیقه پس از خوردن موجب افزایش متابولیسم بدن می‌شوند. در مقایسه با غذاهایی که ملایم هستند، غذاهای ادویه دار و تند کالری بیشتری می‌سوزانند.

6- پروتئین مصرف کنید:
پروتئین غذای خود را اضافه کنید. مخصوصا لبنیات را به رژیم غذایی خود بیفزایید. این کار باعث می‌شود که بدن نیاز به استفاده از سلولهای عضلانی و تجزیه آنها نداشته باشد و شما بافت عضلانی بیشتری داشته باشید. هرچه بافت عضلانی شما بیشتر باشد کالری بیشتری خواهید سوزاند.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
من میخوام پس میتونم
...قهقهه زدن و خندیدن باعث می‌شود که هوای بیشتری تنفس کنید و به این ترتیب اکسیژن بیشتری وارد ریه‌های شما می‌شود. در نتیجه...

پژوهشگران توصیه می‌کنند که اگر ژیمناستیک و رژیم گرفتن را فراموش کنید و درعوض کانال تلویزیون را روی فیلم کمدی مورد علاقه تنظیم کنید، می‌توانید از شر چند کیلو اضافه وزن خلاص شوید.

پژوهشگران ادعا کرده‌اند که یک ساعت خندیدن می‌تواند 100 تا 120 کالری انرژی را در بدن انسان بسوزاند. مقدار انرژی که هر فرد مصرف می‌کند به هنگام خندیدن و شوخی کردن تا 20 درصد افزایش پیدا می کند.

به گفته پژوهشگران؛ مقدار انرژی که به هنگام خنده مصرف می‌شود معادل میزان انرژی مصرفی به هنگام 40 دقیقه جارو برقی کشیدن، 15 تا 20 دقیقه پیاده‌روی یا 18 تا 27 دقیقه وزنه برداری است.

به این ترتیب شوخی کردن و خنده زیاد می‌تواند کمک کنند که هر فرد در ماه 1 تا 21 کیلو وزن از دست بدهد.

روزنامه دیلی استار به نقل از دکتر هلن پیلچر پژوهشگر و سرپرست این تحقیق که با همکاری شبکه کمدی �گلد� صورت گرفته در این باره می‌گوید: قهقهه زدن و خندیدن باعث می‌شود که هوای بیشتری تنفس کنید و به این ترتیب اکسیژن بیشتری وارد ریه‌های شما می‌شود. در نتیجه قفسه سینه مرتب بالا و پایین می‌رود و ماهیچه‌های شکمی فعال می‌شوند؛ به طوری که این فعالیت مثل یک تمرین بدنی مناسب است.

من میخوام پس میتونم
بچه ها شکل جدید جدول رو که دیدم آرزو کردم ایکاش زودتر بشه اسم من بیاد بالا ، انگیزه بیشتری گرفتم که زودتر رتبه خودم رو تو جدول افزایش بدم .

یعنی کاهش وزن سریعتر ، تعداد هفته کمتر
من میخوام پس میتونم
راه های دیگری که به شما در کاهش میزان مصرف غذا کمک می کند، عبارتند از:

1- به جای خوردن غذا در یک ظرف بزرگ، از یک ظرف کوچکتر استفاده کنید.
2- در کنار غذا از نوشیدنیها استفاده نکنید حداقل تا نیم ساعت بعد از
3-فقط در زمان وعده های غذایی، غذا مصرف کنید. در صورتی که بین وعده های غذا احساس گرسنگی کردید، از نوشیدنی های بدون کالری مثل چای یا قهوه بدون شکر مصرف کنید.
4- اگر هنوز احساس گرسنگی می کنید می توانید از غذاهای بدون کالری مثل خیار و سبزیجات استفاده کنید.
5-در هنگام پخت غذا از دیگران بخواهید تا به جای شما مزه غذا را امتحان کنند.
6- سعی کنید آرامتر غذا بخورید و آخرین کسی باشید که میز غذا را ترک می کند.
7-همیشه دریخچال مقداری غذاهای کم کالری داشته باشید تا در صورت احساس گرسنگی از آنها مصرف کنید.
8- اگر هر روز ناهارتان را از رستوران تهیه می کنید، از این به بعد سعی کنید غذایتان را در خانه تهیه و همراه خود بیاورید.از این طریق می توانید در تهیه غذا به جای مواد پر کالری موجود در غذاهای رستوران از مواد کم کالری استفاده کنید.
گر مجبور شدید در رستوران غذا بخورید نکات زیر را تحت نظر بگیرید
* با یک دوست غذای خود را تقسیم کنید.
* بشقاب کوچک انتخاب کنید.
* نیمی از غذای خود را همراه خود به خانه ببرید.
* ابتدا بشقاب سبزیجات یا سالاد را بخورید.
نقل قول از یکی از دوستام
((
خوب همه جور غذای پر حجم و کم کالری هست
مثل انواع سبزی جات
همین سبزی خوردن
مشت مشت بخور فیبرشم بالاست برای یبوست عالی
ماست
شیر کم چرب
سالاد
خیارررررررررر
گوجه