2703
2553
عنوان

کاهش وزن تدریجی‌

| مشاهده متن کامل بحث + 103167 بازدید | 5383 پست
متخصصان تغذیه و سلامت کانادا شیوه‌ای سالم و بدون درد و ناراحتی را برای کاهش وزن ارایه دادند.

راهکارهایی که این محققان ارایه کردند به قرار زیر است:

لقمه‌های کوچک بردارید، اما مدت بیشتری غذا را بجوید.

هرگز روز را بدون صبحانه آغاز نکنید. هنگام غذا خوردن فقط غذا بخورید و همزمان کار دیگری انجام ندهید، چون تمرکز مغزتان از غذا خوردن منحرف می‌شود و زیاد از حد می‌خورید.

غذا را زیاد نپزید چون ارزش غذایی و ریزمغذی‌هایش را از دست می‌دهد و اگر بدن تان به اندازه کافی ریزمغذی‌ها را دریافت نکند، احساس سیری نخواهید کرد در نتیجه حجم زیادی غذای کم ویتامین وارد بدنتان می‌کنید.

این محققان تاکید کردند: 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی اصلی میوه بخورید. خوردن میوه با معده خالی سیستم گوارشی شما را سم‌زدایی می‌کند که در نتیجه به بدن شما انرژی زیادی برای کم کردن وزن می‌رسد.

حجم وعده غذایی را کم کنید، اما تعداد آنها را افزایش دهید. این اقدام در جلوگیری از پرخوری در وعده‌هایی غذایی اصلی موثر است.

از ساعت 8 شب به بعد چیزی نخورید. اگر این کار برایتان سخت است تا قبل از خواب چای گیاهی بنوشید یا بلافاصله بعد از شام ساعت 8، مسواک بزنید تا فکر خوردن از ذهنتان خارج شود.
وسط غذا خوردن آب ننوشید چون وجود مایعات در معده بین غذا خوردن، روند جذب مواد غذایی را کند می‌کند و در نتیجه ریزمغذی‌ها خوب جذب بدن نمی‌شود
به لطف خدای مهربون من روز به روز به شادی موفقیت و خوشبختی نزدیکتر میشم
یک حبه قند= 6عدد توت = 6عدد مویز= 2 عدد پولکی = 12 عدد کشمش=10 کالری
2 حبه قند=1 عدد خرما=20 کالری
3 حبه قند=1 شکلات کوچک = 30 کالری

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
انواع سوپ‌های حاضری از سوپ جو و قارچ گرفته تا سوپ سبزیجات و گوجه‌فرنگی، همه و همه سرشار از نمک و سدیم هستند. نکته قابل تامل در مورد این محصولات، افزودن نمک هنگام طبخ نهایی به آنهاست که باعث می‌شود حجم سدیم دریافتی بدن در یک وعده غذایی، بسیار بالاتر از حد انتظار رود.

به همین دلیل باید به این ۳ توصیه درباره سوپ‌های حاضری توجه کنید تا میزان سدیم دریافتی بدنتان پس از مصرف آنها بالا نرود؛ اول، برچسب محصول را پیش از خرید بخوانید و انواعی که کمترین میزان نمک و سدیم را دارند، انتخاب کنید. دوم اینکه خودتان در منزل، کمی سبزی‌های تازه مانند قارچ، جعفری، گشنیز، گوجه‌فرنگی یا هویج به این سوپ‌ها اضافه کنید. سوم، به هیچ‌وجه داخل آنها نمک نریزید و برای بالا رفتن ارزش تغذیه‌ای‌شان در صورت تمایل به جای آب، آن‌ها را با شیر بجوشانید و آماده خوردن کنید.
2714
اثر شگفت انگیز ماست در لاغری
محققان توصیه می‌کنند، برای کاهش وزن باید ماست در رژیم غذایی گنجانده شود.

بسیاری از افرادی که برای لاغر شدن رژیم غذایی دارند، فرآورده‌های لبنی را از فهرست مواد غذایی حذف می‌کنند. این در حالی است که محققان دریافتند ماست در واقع توانایی بدن را برای سوزاندن چربی‌های زائد تقویت کرده و حفظ عضلات در وضعیت مناسب را تسهیل می‌کند.

افرادی که در رژیم لاغری خود ماست کم چربی را می‌گنجانند، بیشتر از افرادی که صرفا دریافت کالری خود را کم می‌کنند، کاهش وزن دارند. همچنین افرادی که ماست می‌خورند، در مقایسه با افراد دیگر 22 درصد وزن بیشتر، 61 درصد چربی بدن بیشتر و 81 درصد بیشتر چربی شکم بیشتری را در طی 12 هفته کم می‌کنند.

ماست کم چرب در سوزاندن چربی های اضافی به بدن کمک کند و حفظ عضلات در وضعیت مناسب را تسهیل می‌کند
دارچین و متابولیسم بدن
دارچین یکی از پرکاربرد‌ترین ادویه‌های موجود است که در غذاهای گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دارچین ادویه محبوب سرآشپزهاست که علاوه بر خوش طعم کردن غذاها، به بدن در کاهش دادن وزن کمک شایان توجهی می‌کند.

تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف دارچین، سوخت‌وساز (متابولیسم) بدن را بهبود بخشیده و افزایش می‌دهد. یافته‌های حاصل شده از این تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف روزانه یک‌‌چهارم قاشق چایخوری از این ادویه، سوخت و ساز (متابولیسم) بدن را تا ۲۰ بار فراتر از توانایی طبیعی بدن افزایش می‌دهد و به بدن اجازه می‌دهد تا چربی و کالری‌های ذخیره شده را با سرعت بیشتر و کارآمدی بهتری بسوزاند.

در حقیقت، هنگامی که سوخت و ساز (متابولیسم) بدن افزایش می‌یابد، بدن این توانایی را پیدا می‌کند که برای انرژی خود از چربی ذخیره شده در سلول‌ها استفاده کند. اگر بدن افراد دارای رژیم، از سوخت و ساز (متابولیسم) پایینی برخوردار باشد، بدن آنها نمی‌تواند چربی ذخیره شده را بسوزاند، در نتیجه وزن آنها افزایش یافته یا به عبارتی وزنی از دست نمی‌دهند.

براساس مطالعات، هنگامی که دارچین را با غذا مصرف کنیم نه‌به‌صورت جداگانه، به بدن کمک می‌کند تا قند ذخیره شده را بهتر و کارآمدتر بسوزاند و در نتیجه این کار، سطوح قند خون کاهش می‌یابد. با کاهش یافتن سطوح قند خون، بدن می‌تواند سطوح انرژی، میل به غذا و سیگنال‌های گرسنگی خود را تنظیم کند.

علاوه بر این، تمایل بدن برای ذخیره چربی را نیز کاهش می‌دهد. با فوایدی که به خاطر افزایش سوخت‌وساز (متابولیسم) و تعادل قند خون نصیب بدن می‌شود، دارچین در نهایت به سلول‌های چربی درون بدن کمک می‌کند تا نسبت به سطح انسولین خون پاسخ‌ داده و دارای عکس‌العملی سریع باشد. و نتیجه این پاسخ‌دهی فوایدی است که از سوزاندن چربی و کاهش وزن به دست می‌آید.
الهام زمانی- کارشناس تغذیه
سلام سلام

خوبین خوشین ؟

هلما جان ممنون از مطالب مفیدت .

امروز رو هم خوب شروع کردم انشالله تا آخر شب همه چی خوب پیش بره

نیم ساعت زومبا کار کردم
رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء (آل عمران/38)
سلااااااااااااااااام دوست جونای خودم

همگی خوبید انشاالله؟

هلما جونم انشاالله به سلامتی بری و بیای و بهت خوش بگذره....توی مسافرت رژیم نگیر ولی به اندازه ای بخور که همین

وزنت ثابت بمونه و بالاتر نره....
اینکه تو درست میگی، معنیش این نیست که من اشتباه می‌کنم، فقط زندگی رو اونجوری که من دیدم ندیدی!!!
من ناهار باقالی پلو با مرغ دارم من عاشق این غذامخوب ظلمه که باید کم بخورمولی خوب چاره ای ندارم و مجبورم عوضش لاغر میشم

به نظرتون 7 قاشق باقالی پلو با 100 گرم مرغ با یک لیوان دوغ با ته دیگ 10 در 10 چقدر میشه کالریش ؟

عایا من درست حساب میکنم؟

7 قاشق باقالی پلو=280 +100 گرم مرغ=200 +ته دیگ=50+دوغ=60
590 تا میشه کلا با صبحونه و میان وعده ظهر=990 میشه. خیلی زیاده که
اینکه تو درست میگی، معنیش این نیست که من اشتباه می‌کنم، فقط زندگی رو اونجوری که من دیدم ندیدی!!!
سلام دوستان منم می خوام به جمع شما بیام و رژیم کالری بگیرم میشه منو راهنمایی کنید می خوام رژیم 1200 کالری بگیرم قدم 169 وزنم 79.5 منم می خوام بشم 60-64 مثل قبل از زایمانم لطفا بگید شماها چیکارکردید

سلورا جان براتون ایمیل زدم میشه بگید شما چطوری اینقدر خوب وزن کم کردین منم می خوام لاغر بشم دارم دیونه می شم واقعا افسردگی گرفتم اصلا دوست ندارم برم مهمونی یا برم بیرون خیلی داغونم
2706