پخش سريال پر سروصداي نور - صفحه 1 - نگاهي به داستان: مهند زني را كه دوست دارد در تصادف
نی نی سایت > تبادل نظر > متفرقه > عمومي > پخش سريال پر سروصداي نور

موضوع: پخش سريال پر سروصداي نور + اظهار نظر

sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:06 عصر
سريال معروف و ديدني نور با دوبله فارسي از شبكه فارسي mbc هر شب از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22 پخش ميشه.
اين سريال چند سال پيش از شبكه هاي عربي پخش شده بود.
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:08 عصر
نگاهي به داستان:
مهند زني را كه دوست دارد در تصادفي وحشتناك از دست مي‌دهد و اينك دلزده از زندگي است. نور دختري كه در كودكي دوستش داشته است براي ازدواج به او پيشنهاد مي‌شود، اما مهند در شب عروسي مي‌گريزد و شكيبايي و اندوه و انتظار براي نور بجا مي‌گذارد...
نور
سريال نور (Gm?) ساخت تركيه، محصول سال ???? و در ژانر ملو درام ساخته شده است. كارگرداني اين سريال را "كمال اوزون" بر پايه نوشته اي از "كيليم كانبولات" و "سيما ارگينكون" بر عهده گرفته است.

بازيگراني همچون سونگول اودان، كيوانتش تاتليتوگ، اكرم بورا، گنگور بايرك، عمري كارايل، سويدان سويداس، لاسين سيلاس، سردار اورچين، هلال يوسين، ايشه والير، سيونش جلسين و كامل گولر نقش ايفا مي كنند.

اجراهاي سريال در شهر استانبول تركيه روي مي دهد. قهرمان سريال كه نقش آن را " كيوانتش تاتليتوگ" ايفا مي كند، پس از مرگ همسر و عشقش كه "هلال يوسين" نقش او را بازي مي‌كند، وارد گردونه اي از غم و اندوه شد. "اكرم بورا" كه نقش پدر بزرگ "كيوانتش تاتليتوگ" را بازي مي كند، برادر زاده خود را كه دختري زيباي روستايي است و نقش او را "سنگول ادان" ايفا مي كند به همسري نوه اش در مي‌آرود. او از كودكي عاشق نوه عموي خود بود. اما " كيوانتش تاتليتوگ" در شب عروسي با به ياد آوردن عشق اولش اقدام به فرار مي كند. اين اقدام همسر او را افسرده و غمگين مي كند. اما به مرور " كيوانتش تاتليتوگ" در دل عاشق "سنگول ادان" جاي مي‌گيرد اما اين عشق را مخفي مي‌كند. بدين ترتيب اين زوج ماجراهاي پر فراز و نشيبي از عشق بين خود و از مشكلاتي كه در پيش مي آيد را پشت سر مي‌گذرانند.
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:09 عصر
اينم خبرهايي از اين سريال :


ديدن سريال هاي تركيه حرام است

به گزارش شيعه آنلاين، در فتواي صادر شده توسط علماي وهابي عربستاني، پخش سريال‌هاي تركي از سوي شبكه هاي ماهواره اي "مبارزه با خدا و پيامبر اسلام(ص)" معرفي شده است...
در همين راستا از سوي ديگر شيخ "عبدالله بن سليمان بن منيع" از اعضاي هيئت بزرگان علماي عربستان گفت: هدف اين گونه سريال‌ها منحرف كردن بشر و منهدم كردن انسانيت است زيرا بيننده را به روي آوردن به هوا و هوس مي‌خواند و انسان را به آزادي كامل و مطلق و خارج از هرگونه قيد و بند دعوت مي‌كند و بي شك بدين ترتيب شهوت و هوا و هوس بر انسان غلبه خواهد كرد و حلال و حرام در هم مخلوط مي شود...
نكته قابل توجه اينست كه اين فتوا در حالي صادر شد كه طي يكي دو سال اخير بسياري از شهروندان عربستان سعودي به مشاهده سريال هاي ساخت تركيه روي آورده اند و به شدت از آن استقبال مي كنند.
ناگفته نماند برخي از اين سريال‌ها داستان‌هاي عاشقانه اي را دنبال مي‌كند كه به دليل تأثير آن بر زندگي و خانواده هاي عربستاني، طي چند ماه اخير مشكلات فراواني را در ميان بسياري از زن و شوهرهاي اين كشور به وجود آورده است.
براي نمونه دو سريال "نور" و "سالهاي گمراهي" كه به زبان عربي از سوي شبكه MBC پخش شد، به شدت مورد انتقاد محافل فرهنگي و غيرفرهنگي عربستان قرار گرفت زيرا موجب طلاق‌هاي زيادي در عربستان و ديگر كشورهاي عربي حوزه خليج فارس شد...
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:09 عصر
سريالهاي آموزنده و خانوادگي بر روي صفحه شبكه ام بي سي‌!دو سريال تركي دوبله شده به زبان عربي " نور" و "سالهاي گمشده" كه از شبكه ام بي سي وابسته به عربستان سعودي پخش مي شود موجب شده تا خانواده هاي زيادي در كشور هاي عربي از هم پاشيده شود. يكي از اين سريالها داستان دو جوان با نامهاي "نور" و "مهند" است كه ظاهرا يك سريال اجتماعي است ولي در حقيقت داراي آموزه هاي غير اخلاقي و گفتگوها و روابط عاطفي نزديك بين دو جنس است كه محور اصلي سريال مي باشد.
اين سريالها آنچنان تاثيري بر روز زنان عرب برجا گذاشته كه موجب غيرت و حسادت همسرانشان و بوجود آمدن اختلافات خانوادگي و در نهايت طلاق عده اي گرديده است . بر حسب اخبار رسيده از خبرگزاريهاي مختلف ، از دلايل اين طلاقها كه گزارش شده درخواستهاي غير معقول زنان از همسرانشان براي برخورد عاطفي با آنها همانند قهرمانان مرد اين سريالها است...
يك روزنامه محلي اردني نيز گزارش نموده كه كه مردي همسر خود را پس از مشاهده تصوير " مهند" قهرمان سريال " نور" بر روي موبايل همسرش طلاق داد زيرا اين كار را اهانت به خود و احساسات خود تلقي نموده است.
اما در سوريه نيز گزارش شده كه ? مورد طلاق در شهر حلب سوريه به خاطر " مهند" اتفاق افتاده ، و يكي از اين موارد در حين تماشاي سريال و درگيري بين زن و مرد اتفاق افتاده كه منجر به طلاق آن دو گشته.
مورد ديگر داستان زني بوده كه در حين مشاهده سريال ، از روي شوخي به همسر خود گفته من آرزو مي كنم اگر يك روز از عمرم باقي باشد بتوانم با مهند ازدواج كنم! و با شنيدن اين جمله مرد بلافاصله همسر خود را طلاق مي دهد و او را از خانه بيرون مي كند!
موردي ديگر مردي بوده كه با ورود به اتاق خواب تصوير "مهند" را به جاي تصوير خود مي بيند و به دنبال آن همسر خود را طلاق مي دهد. و دو مورد ديگر نيز طلاق در حين تماشاي سريال بوده!
حتي زوجهاي يمني نيز از اين سريال در امان نبوده و آمارهاي اخير حاكي از حداقل دو مورد طلاق در بين زوجهاي جوان يمني مي باشد.
لازم به ذكر است كه هنرپيشه نقش اول زن اين سريال يعني " نور" هم اكنون در دادگاههاي تركيه در حال طلاق از همسر خود مي باشد. همسر "نور " در پي پخش اين سريال از صفحه هاي تلويزيون نتوانست خشم خود را از ابراز روابط عاطفي همسرش با بازيگر مرد فيلم تحمل و از دادگاه تقاضاي طلاق كرد. وي معتقد است روابط اين دو بيش از آنچه در سريال مشاهده مي شود بوده است...
محتواي فيلمهاي سينمايي شبكه ام بي سي در غالب موارد تخريب كننده و بي محتوا و ترويج دهنده خشونت و عادات زشت غربي و بر خلاف عرف و عادات جامعه عربي و مسلمان بوده و مشكلات زيادي را براي خانواده ها به وجود آورده بطوريكه موجب اعتراضات و انتقادات زيادي در بين فرهيختگان عرب گشته است...
لازم به ذكر است كه هر ساله و در ماه رمضان پخش اين سريالها سير صعودي جنون آميز به خود گرفته بطوريكه بيش از يكصد سريال و فيلم و برنامه مستهجن در اوج ماه مبارك رمضان كه ماه دعا و نماز وبهار قرآن است از اين شبكه ها پخش مي شود تا مردم را با مشغول كردن به اين برنامه ها حتي از نماز جماعت و ساير عبادات بازدارند!
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:10 عصر
رقابت تلويزيوني ايران و تركيه


...حدود دو سال پيش سريالي تركي در شبكه ماهواره‌اي MBC پخش شد كه نقش اصلي آن را كيفانش تاتليتوج، بازيگر سرشناس ترك برعهده داشت كه با نام مهند نقش ايفا مي‌كرد. اما اخيرا حامد كميلي بازيگر جوان ايراني نيز كه در سريال ماه رمضاني اغماء نقش ايفا كرده، بقدري در ميان اعراب محبوب شده كه به او نيز لقب مهند را داده‌اند. اين سريال در كشورهاي عربي الوهم نام گرفته و هر روز هفته از شنبه تا چهارشنبه از طريق شبكه MBC پخش مي‌شود. بازيگراني همچون: امين تارخ، شيرين بينا، لعيا زنگنه نيز در اين سريال نقش ايفا كرده و سيروس مقدم كارگرداني آن را برعهده داشت.
به نوشته صفحه عربي تابناك، در همين حال پايگاه اينترنتي شبكه ماهواره‌اي MBC اخيرا يك نظرسنجي برگزار كرده و در آن نظر اعراب نسبت به مهند ايراني و مهند تركي را جويا شده است. نتايج بدست آمده در اين نظرسنجي كه همچنان ادامه دارد، نشان مي‌دهد كه فاصله ميان اين دو بازيگر بسيار اندك است بطوريكه گاهي وزنه به سمت حامد كميلي سنگين شده و گاهي نيز كيفانش تاتليتوج جلو مي‌زند...
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:10 عصر
در دنياي عرب "غوغاي سريالهاي تركي" ادامه دارديكي از اين سريالهاي موفق تلويزيوني، سريال Gm? (نور) است كه از كانال MBC4 پخش ميشد. اين سريال پس از موفقيت در تركيه توانست ركورد بيننده را در كشورهاي عربي نيز بشكند. اين سريال كه محتوايي خانوادگي دارد، با داستانهاي جالب و آموزنده ي خود همراه با صحنه هاي رومانتيك بسيار زيبايش در دل خانواده‌هاي عرب جاي خاصي براي خودش باز كرده است. طوريكه اخبار شگفت انگيزي در روزنامه هاي مختلف دنيا پيرامون اين سريال منتشر مي‌شود. خبر طلاق زنهاي عرب از شوهرشان بدليل عشق به بازيگر نقش اول مرد سريال، و قرباني كردن حيوانات و فروش حيوانات خانگي و هجوم توريست هاي عرب به تركيه.
بازيگر مرد سريال K?van Tatl?tu? در ايفاي نقش خود بسيار ماهرانه عمل كرده است، بطوريكه اين امر و در كنار آن زيبايي مثال زدني اين بازيگر باعث شده تا علاقه ي شديد دختران و زنان عرب را بخود جلب كند، تا جائيكه نانسي عجرم - خواننده معروف لبناني- نيز از علاقه اش به نوع بازي و زيبايي ظاهري كيوانچ سخن به ميان آورد و كار به جايي رسيد كه بالاخره رولا سعد، خواننده ي معروف و زيباي عرب پيشنهادي ??? هزار دلاري به اين مدل و بازيگر ترك براي ايفاي نقش در كليپ جديد خود بنام (ناويهالو) داد. به اين ترتيب كيوانچ ركورد بيشترين دستمزد را در بين ساير مدلهايي كه در كليپهاي عربي بازي ميكنند،بخود اختصاص داد. اين كليپ هم اكنون از كانالهاي موزيك عربي پخش مي‌شود.
اما قضيه از اين ها هم فراتر رفت. طوريكه بگفته ي روزنامه? انگليسي Financial Times، سريال Gm? "حسرت عشق در زنان عرب" را زنده كرد. اين روزنامه از موفقيت سريال و نقش آن در افزايش توريستهاي عربي بخصوص عربستان صعودي در تركيه سخن گفت.

و اما روزنامه ي ايراني "تهران تايمز" نيز در اينباره ساكت ننشست. اما اين روزنامه ي ايراني كه به زبان انگليسي منتشر مي‌شود، پخش سريالهاي تركي از كانالهاي عربي را داراي هدفي سياسي عنوان كرد و افزود: ترك ها با استفاده از زيبايي طبيعت كشور تركيه و بازيگران خوش چهره ي خود، سعي در تبليغ فرهنگ خود و كم رنگ نمودن نقش ايران در خاورميانه دارند.
(البته شايان ذكر است كه پيش از اين، سريالهاي تركي در كشورهايي چون يونان و ايتاليا طرفداران زيادي پيدا كرده بود. اميدواريم دولت ايران هم بجاي حسادت ورزي به فكر كارهاي مفيد فرهنگي در جهت معرفي كشور خود باشد.)
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/9 - 10:11 عصر
هشدار جدي مراجع ديني دانشگاه الزهر مصر!


مراجع ديني دانشگاه الازهر مصر هشدار دادند كه سريال تركي Gm? آمار طلاق در كشور را افزايش داده است. گويا زنان عرب با ديدن صحنه هاي رومانتيك فيلم، مرد ايده آل خود را به نقش اول سريال يعني K?van Tatl?tu? نزديك ديده اند و از رفتار خشك شوهران خود انتقاد كرده اند كه اين موضوع خشم مردان عرب را برانگيخته است. در سايتهاي مختلف عربي اين بازيگر زيباي ترك با براد پيت تحت عنوان "كداميك زيباترند؟" مقايسه مي شود.
اضافه ميكنم كه كانال MBC در نظر دارد مجموعه هاي تلويزيوني با بازي بازيگران خوش چهره ي ترك بسازد.

رئيس آموزش و پرورش كويت از بازيگران سريال Gm? به "سربازان شيطان" تعبير كرد!
از آنجائيكه اين سريال توجه خانواده هاي كويتي را نيز بخود جلب نموده، دانش آموزان كويتي از همراه داشتن كيف و قلم و كتابچه هايي كه عكس بازيگران اين سريال را داشته باشند، منع شدند!
مايي پست ها : 2140عضویت:1388/10/12
1389/8/9 - 11:13 عصر
عزيزم كيوانج تو اين فيلم اسمش ممت هست يعني همون محمد با لهجه تركي !من تو خود تركها ديدمش
rosalinda پست ها : 797عضویت:1388/5/25
1389/8/9 - 11:38 عصر
مايي عزيز تو سريال ترك محمد صداش ميزدن ولي عربها اسمشو گذاشتن مهند
rosalinda پست ها : 797عضویت:1388/5/25
1389/8/9 - 11:38 عصر
به نظر من دوبله اش به ايراني خيلي ضعيفه
sara پست ها : 2518عضویت:1389/8/5
1389/8/10 - 12:44 عصر
اتفاقا به نظر من دوبله اين سريال بسيار حرفه اي انجام شده، عالي نيست ولي خيلي خوبه.
الهام پست ها : 29عضویت:1389/10/3
1390/3/6 - 5:58 عصر
انواع مدل هاي لباس زير مارك دار تركيه / نخي / فانتزي / شيك / زنانه / دخترانه www.azartak.net
ناديا پست ها : 4436عضویت:1388/3/28
1390/3/6 - 8:41 عصر
دوستان بعد از نور سريال عاصي داره اون خيلي قشنگ تر از نور هستش
       مبارک باشه :)
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: