2737
2739
عنوان

اننسفالی

3659 بازدید | 17 پست
سلام دوستان

من سال 90 1 سقط به دلیل اننسفالی(عدم تشکیل مغز)جنین داشتم/رفته بودم برای تعیین جنسیت تو هفته 16 که فهمیم جنین مشکل داره . خیلی سخت بود 1 سال کارم شده بود گریه و استرس

با همسرم نسبت فامیلی دارم همش میگفتم به خاطر زنتیک و ... است زندگیم داشت از هم میپاشید

با کلی دردسر و مجوز پزشک قانونی سقط کردم نمونه جنین رو دادم برای پاتولوزی که گفتم نرمال و ممکن به خاطر کمبود فولیک اسید باشه

هر چی تو نت سرچ میکردم کسی چیزی نمیدونست

الان دوباره باردارم و 1 دخمل سالم تو دلم دعا میکنم برای همه منتظرا

انشا نی نی همه سالم باشه

این تایپیبکو گذاشتم برای کسایی که دور از جون نی نی عاشون زبانم لال این مشکل براشون پیش اومدن مثل من 1 سال تو سردرگمی نباشن

تنها کاری که کردم فولیک اسید 5 میلی گرم خوردم

بعد بارداری دو تا دوست خوب تو نت پیدا کردم که اونها هم جنینشون این مشکلو داشت به لطف خدا ماه اینده زایمانشون

به امید سلامتی همه مامان ها و نی نی هاشون

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام عزیزم
خواهرم با شوهرش غریبه غریبه ان ولی 5 سال پیش بچه اونا هم اننسفال شد و بدی قضیه این بود که 6 ماهگی متوجه شدن و با دردسر مجوز گرفتن برا سقط
دکتر گفت برا کمبود فولیک اسید بوده تا یکسال مرتب فولیک میخورد الان یه دختر 3 ساله داره سالمه سالم با ضریب هوشی بالا ماشالا
ممنون میشم اگه برا شفای خواهرم دعا کنید
2728
فولیک اسید در سبزیجات و میوه هایی که به صورت ارگانیک رشد میکنن فراوان وجود دارد.در حال حاضر مواد مورد استفاده ما مملو از آلودگی،مواد شیمیایی،مواد مصنوعی،..... است.به همین دلیل مجبور به استفاده از دارو هستیم
سوال هرچه باشد، پاسخ عشق است.
2738
سلام عزیزم.نمیدونم الانم به این تاپیکت سر میزنی یا نه ولی با این حال بازم برات مینویسم. من دوقلو باردار بودم که فهمیدم یه قلم انانسفاله. درگیر مجوز گرفتن واسه ریداکت قل انانسفالم بودم که قلب جنین سالمم وایساد و مجبو ر شدم توی 16 هفتگی هر دوتاشون رو سقط کنم. تازه 5 روز از سقطم میگزره. نمیدونی چقدر داغونم. تازه ما فامیل هم نبودیم و من از 5 ماه قبلش فولیک اسید هم مصرف کرده بودم . فقط تنها احتمالی که میتونم بدم دوز فولیک اسیدم پایین بوده من 1 میخوردم در صورتی که شاید 5 میخوردم بازم میگم شاید این مشکل پیش نمییومد. جنینای من یه دختر یه پسر بودن .یعنی هم جفتشون و هم کیسه ابشون جدا بود. این مشکل واسه قل پسرم اتفاق افتاد اما نمیدونم چرا قلب دخترم وایساد. میگفتن اون 100 درصد سالم بود. نمیدونم شاید من ناشکری کردم. به هر حال خدا هیچ کسو به حال و روز من نندازه
سلام بچه ها توپولو جون با هم همدردیم منم چند روزه فهمیدم بچه اننسفاله من یه سقط 2ماهه هم قبل این بچه داشتم و 7ماه فولیک خوردم نزدیک 4 ماه فولیک 5 الان بچه تو رحمم هست 15 هفتمه ایشاله بچم زجر نکشه زود بره
من با سرچ توی اینترنت ای تاپیکو پیدا کردم. یک هفته پیش بچمو تو 12 هفتگی به دلیل آننسفالی سقط کردم. خیلی دردناک بود. ما هم فامیل نبودیم و دلیل اصلیش کمبود اسید فولیک بود
2706