2737
2739
عنوان

*** چگونه شوهر خود را علاقمند نگه دارید؟ ***

| مشاهده متن کامل بحث + 109472 بازدید | 127 پست
http://www.takbook.com/2964-success-ebook/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86/

دانلود کتاب در مورد همسرداری.... کلی مطلب داره
برای حاجتم یه صلوات میفرستی خیلی ممنونم التماس دعا
من اینا رو دارم همشون عالی اننننننننننننننننننننننند :
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=16
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=250
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=253
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=822
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=223

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=1006
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=239
http://www.liliume.com/modules/oledrion/product.php?product_id=35
این عطرا رو بخرین.
2728
جذابتهای زنان از دیدگاه مردان

زنانی که زود به دست نمی‌آیند، یا حتی نمی‌دانی که آیا هرگز به دست می‌آیند تنها زنانی‌اند که جالب‌اند.

زیرا شناختشان، نزدیک شدن به ایشان، به دست آوردنشان به منزله فتح است!

شاید تنها و تنها شنیدن یک کلمه مهرآمیز از زبان اینان چنان مردان را به وجد آورد که روزها و شاید هفته ها ( و شاید زبانم لال سالها) او را خر کیف کند

شاید همین امتیاز برای زنان به تنهائی کافی باشد تا آنها گوشه ای از اجتماع را تصاحب کنند و به تاخت و تاز بپردازند

مطلبی که در اینجا به ان گریز می زنم این است که ما زنان را با لطافت، ظرافت، مناعت طبع، آرامش و بازیگوشی می‌خواهیم،

این چیزی است که مردان از زنان توقع دارند و زنانی که دارای این حسن باشند برای مردان قابل قبول ترند اما نه در همان آغاز یک رابطه

شاید جالب باشد که بدانید برای اغلب مردان بداخلاقی زنان - تکبر ایشان و یا بی اعتنائی ایشان بیشتر مرد را حریص به ایجاد ارتباط می نماید

زنانی که در مورد خواسته های طرفشان بله، لب دهانشان آویزان است تا هلوپی بیافتد شک نکنند زود تر ملال انگیز خواهند شد تا زنانی که نه گفتن را با خود همراه دارند

مردها عمیقا می‌خواهند که یک نفر به آنها بگوید "نه" تا فوری دیوانه‌اش بشوند !

این "نه" دروازه تخیل را برایمان می‌گشاید و فرصتی فراهم می‌کند تا مرد، زن‌ ِ دشوار را بر فراز قله معیارهایش تجسم کند و حتی دوباره بسازد!

خیال می‌کنید زن‌ها برای ما چه هستند جز توهم؟

ما زن‌ها را با تمایلاتمان خلق می‌کنیم.

اصولا فتح زنان سخت برای مردان لذت بخش تر هست

زنان سهل الوصول هیچ گاه جذابیتهای لازم را برای مردان نداشته اند و نخواهند داشت

شاید بتوانیم اسمش را شیفنگی هم بگذاریم

برای یک مرد حتی تصور اینکه زنی برایش غیر قابل دسترس خواهد بود کافیست تا ساعتها فکرش را مشغول کند

زنان سخت به مراتب جذاب تر از زنان سهل الوصول می باشد

زنانی که به کوچکترین حرکت یک پسر در کوچه و خیابان چراغ سبز نشان داده اند کاملا به این موضوع واقفند که چگونه به بدترین شکل ممکن کنار گذاشته شده اند
2738
3 "نون" که رابطه شما و همسرتان را خراب می کند

در ازدواج های نسبتا پایدار و بدون تنش های ویران کننده، زوجین به حل تنش و اختلاف می پردازند نه افزایش تنش، اما چطور این کار را می کنند؟
بی اعتنایی زوجین نسبت به هم آن هم در ابتدای ازدواج علل بسیاری دارد که تا زمانی که به علت آن پی نبرید توانایی حل و مدیریت مشکل را نخواهید داشت.

از سوی دیگر کشف کم و کیف علل مورد نظر، شیوه درمان رابطه صحیح با همسر را برای متخصص و مهارت های مورد نیاز زوجین را برای تصحیح روابط مشخص می کند. اگر مشکل را در نحوه ارتباط بدانیم، تحلیل موضوع به شرح زیر است : در ازدواج های نسبتا پایدار و بدون تنش های ویران کننده، زوجین به حل تنش و اختلاف می پردازند نه افزایش تنش، اما چطور این کار را می کنند؟
به زبان ساده در این ازدواج ها زوجین اینگونه فکر می کنند: � چرا اینطور شد، علتش چه بود، نقش من چه بود؟ آیا ممکن است اشکال از من باشد؟ �

اما برعکس زوجین تنش زا با پر حرفی و متهم کردن و تخریب یکدیگر و کشاندن موضوعات و اشخاص بی ربط به ماجرا، مشکل را چند برابر می کنند. یکی از نشانه های بارز آشفتگی روابط زوجین که حتی برای دیگران نیز قابل رویت است بی اعتنایی به هم و فاصله گرفتن از یکدیگر است،

همان موضوعی که شما در پرسش خود از آن شاکی بودید، اما علت ایجاد این مشکل در کجاست؟ چرا زوجین نسبت به انتظارهای متقابل یکدیگر بی تفاوت می شوند؟

ن مثل ناآگاهی

ناآگاهی؛ بسته به سطح هوشی، تحصیلی، تربیتی و فرهنگی هر یک از زوجین، بی تردید میزان آگاهی و ادراک شان از نیازهای یکدیگر متفاوت است. بدین معنا که عمدی در کار نیست بلکه سهوا و از روی بی اطلاعی از کنار نیازهای هم عبور می کنند.

شاید نیازها و انتظارهای خود را بارها به همسرتان گفته اید، ولی نتیجه خوبی نگرفته اید، اما دلیل بی انگیزه بودن در انجام دادن کارها و تامین کردن نیازها چیست؟ آیا با مهارت های کلامی به طور شایسته ای توقعات خود را مطرح کرده اید؟

آیا اصلا انتظارهای طرح شده منطقی و عملیاتی است و... پاسخ به این سوالات و همچنین تحلیل و بررسی و واکاوی موضوع می تواند به شما کمک شایانی کند، پس بدانیم که صرف دانستن یا طرح کردن انتظارها همیشه نتیجه خوبی در پی ندارد.

ن مثل ناتوانی در طرح خواسته ها

ناتوانی در طرح درست و کارآمد انتظارها و نیازها؛ اگر شما معتقد باشید که طرف مقابل شما از روی عمد به شما بی توجه است، خشم، محرک رفتار کلامی و هیجانی شما برای ابراز خود خواهد بود که معمولا در این شرایط با خشم هم پاسخ می گیرید،

ولی اگر معتقد باشید که او نمی داند چون بی تجربه است، او نمی داند چون من تا به حال به او نگفته ام، او نمی داند چون علم غیب ندارد و... بی تردید با آرامش و بدون هیجان های مخرب به طرف مقابل انتظارهای خود را منتقل می کنید. بخش زیادی از استنباط ها و تحلیل های من و شما از پدیده های رفتاری یکدیگر، ناقص و اشتباه است که متاسفانه بر پایه آنها رفتار هم می کنیم.

درست فکر کنید تا درست رفتار کنید! چقدر مطمئن هستید درست استنباط کرده اید، معمولا افرادی که خیلی بر صحت دریافت های خود تاکید می کنند و از آنها دفاع می کنند دچار آشفتگی های بیشتری در روابط تان با همسرتان هستند.

این باوری منعطف و منطقی است که ما انسانیم و بی تردید دچار اشتباه و خطای شناختی و فکری خواهیم شد، پس احتیاط کنیم. باور غیرمنطقی مقابل آن را خودتان می توانید حدس بزنید. یکی از خصوصیات بسیار آسیب زا و مخل شکل گیری رابطه گرم در زوجین نپذیرفتن باور یاد شده است: �من اشتباه نکردم او اشتباه کرده، او مقصر است، او رفتارش را درست کند تا من هم رفتارم را درست کنم و...�

دور باطلی که جز جر و بحث و قهر و کدورت نتیجه دیگری ندارد. پس نداشتن آگاهی و ناتوانی در طرح درست خواسته ها که معمولا ریشه در خطاهای شناختی ما دارد یکی از چندین عاملی است که به ناکام ماندن زوجین در برآورده کردن نیازها، خواسته ها و انتظارهای طرف مقابل هم منجر می شود.

ن مثل نبود علاقه

نبود علاقه مندی زوجین نسبت به هم. اگر یکی از زوجین به دیگری علاقه ای نداشته باشد، بی توجهی هم پیامد آن است. دلایل زیادی وجود دارد که موجب بی علاقه گی می شود.

تجانس فرهنگی، شخصیتی، مذهبی، شکلی، اقتصادی و به زبان ساده هم کفو نبودن دختر و پسر، آماده نبودن دختر و پسر برای شروع یک زندگی مشترک، شخصیت های شکل نیافته و ناپخته با کلی توقعات و انتظارهای غیرواقعی و خیالی و دلایل دیگری که مجالی دیگر برای پرداختن به آنها نیاز است، همگی می تواند موجب بی علاقه گی زوجین به هم شود.

درمان این امر نیازمند این است که زوج (هر دو نفر) قلبا و از روی میل باطنی بخواهند در رابطه بمانند و به آن شکلی جدید بدهند، با چنین انگیزه قوی، کار درمانگر و مشاور نتیجه خوبی خواهد داشت، ولی در صورتی که یکی از طرفین رابطه را ترک کرده است و نمی خواهد بماند، کار بسیار دشوار و گاه نشدنی است،

البته اظهارنظر قطعی به بررسی و واکاوی حرفه ای نیاز دارد. امید اینکه زوجین و حتی آنها که در آستانه ازدواج هستند با تامل در آنچه گفته شد، بر کیفیت رابطه کنونی و آینده خود بیفزایند.

شوهرمن ، دوست من است
شوهر شما هم حق حیات دارد (1)

شوهرتان راهمان‌گونه که هست بپذیرید.

این درست است که بسیاری از ما سعی در عوض کردن مردی که با او ازدواج کرده‌ایم داریم، ما سال‌های زیاد و ارزشمند و غیرقابل بازگشت از زندگی شیرین زناشویی خود را به خاطر این کار تلف می‌کنیم تا به او تلقین کنیم که چه باید بکند و چگونه باید باشد. بعد از چند سال اکثر قریب به اتفاق ما مشاهده می‌کنیم که هنوز در جای اول خود هستیم و در این کار هیچ موفق نبوده‌ایم. این روش هیچ‌گاه مفید و موثر نخواهد بود. شوهر بیچاره به درون غار تنهایی خود می‌خزد تا خودش را در برابر این یورش حفظ کند، در حالی که با خودش عهد و پیمان می‌بندد که ارتباطش را با یک چنین زن بی‌رحمی که زمانی عروس، همسر و همه چیز او بود، قطع کند.

یک مرد نیاز دارد همان‌گونه که هست پذیرفته شود، دقیقاً همان‌طوری که هست. این نوع پذیرش کامل و همه جانبه، وی را متقاعد می‌کند که شما به راستی او را دوست دارید، نیاز او به پذیرش کامل، خیلی عجیب نیست، من نیز همین احساس را دارم. آیا شما یا هر کس دیگری این احساس را ندارید؟ آیا شما دوست صمیمی ندارید که به درد دل‌های شما گوش بدهد و شما را آن‌گونه که هستید بپذیرد، مهم نیست که چه حرفی باشد. وقتی با دوستتان درد دل می‌کنید، بعد از مدت زیادی صحبت، در درون احساس سبکی می‌کنید و می‌توانید بدون هیچ واهمه‌ای از احساس نپذیرفتن و یا شنیدن انتقاد و نصیحتی، تمام حرف‌هایتان را با او بزنید. دوستتان هرگز شما را تحقیر نکرده و مسخره نمی‌‌کند. شما صد در صد احساس آزادی می‌کنید، زیرا می‌توانید خودتان باشید بدون اینکه نقش بازی کنید. او فقط به حرف‌های شما گوش می‌دهد. او شما را همان‌گونه که هستید، دوست دارد و برایتان در گوشه‌ای از قلبش جایگاه با ارزشی را در نظر گرفته است. شما او را دوست دارید، چون او هم شما را دوست دارد.

این حداقل کاری است که می‌توانید برای شوهرتان انجام دهید. آیا قادر نیستید وی را به‌عنوان یک دوست بپذیرید، همان‌گونه که این کار را درباره یکی از دوستانتان می‌کنید؟ شوهر شما هم نیاز دارد که با این پذیرش از طرف شما، عقده‌های دلش را خالی کند. اگر پاسخ مثبت است، او برای نزدیک شدن به شما به وقت بیشتری نیاز دارد. موانعی که میان شما دو نفر وجود دارد، با پذیرش قلبی یکدیگر به سرعت برطرف خواهد شد.
اگر می‌خواهید بدانید که در قلب همسرتان چه جایگاهی دارید، ببینید او در قلب شما چه جایگاهی دارد.

بالاترین مرحله ارتباط دو انسان به‌ویژه یک زن و شوهرش ، دوستی و رفاقت است و خوشا به حال زن و شوهری که بهترین دوست زندگی خود را هر روز در خانه‌اش می‌بیند. یک مرد ترجیح می‌‌دهد که نیش مرگبار یک مار را تحمل کند ولی زخم زبان و تکرار سرزنش‌های زنش را نشنود. اگر شما از نظر عاطفی نیاز به نیش زدن دارید، خیلی بهتر است که به یکی از دوستان خود که مورد اعتماد شماست، تلفن کرده و تخلیه بارهای منفی ذهن خود را تقدیم او سازید. نه اینکه سر به سر شوهر خسته خود بگذارید. زخم ‌زبان و خرده‌گیری سبب ایجاد ابرهای تیره در زندگی و تزلزل در بنیان‌های ازدواج بوده و به تغییر رفتار و شخصیت شوهر کمک نمی‌کند.

شوهر شما دقیقاً همان کسی است که روزی دوستش داشتید و او را همان‌گونه که بود برای همسری خود انتخاب کردید. پس اکنون بهتر است او را به همان شکل که هست، بپذیرید و از جنگ قدرت در تغییر شخصیت همسر خود دست بردارید. این اصل، از زمانی که زندگی آغاز شده وجود داشته است. خداوند، ما را همان‌طور که هستیم آفریده و به‌عنوان بندگان خویش پذیرفته، هر چند که شایسته آن پذیرش نباشیم، اما او باز هم ما را دوست دارد. پس ما می‌توانیم با یاری خداوند دیگران را هم در قلب خود بپذیریم و دوست بداریم. به‌ویژه شوهرمان را که شریک اصلی ما در زندگی می‌باشد.

اول، اگر شما عشق به شوهرتان را از دست داده‌اید، چرا از خدا نمی‌خواهید که آن را به شما برگرداند؟

مطلب دوم، اگر صادقانه از او بخواهید قادر خواهید بود که یک زندگی همراه با نور و گرمای محبت در قلب خود ایجاد نمایید. حق انتخاب و تصمیم‌گیری با شماست، شما می‌توانید انتخاب کنید که یا با خشم و آزردگی یا بی‌تفاوتی یک عمر در زیر یک سقف با او زندگی کنید و یا اینکه شوهرتان را بدان گونه که هست، پذیرا شوید و در کنارش با آرامش زندگی کنید.

اگر شما راه حل دوم را انتخاب می‌کنید، چگونه می‌خواهید این کار را شروع کنید؟ به سادگی تصمیم بگیرید که او را همان‌گونه که هست قبول کنید. صادقانه تصمیم بگیرید که سعی در تغییر دادن او نداشته باشید. این بزرگ‌ترین نشانه عشق است.
بردباری و تحمل به معنای پذیرش نیست. تحمل شما فقط شوهرتان را وادار می‌کند که احساس نقص و ناشایستگی بکند و به این یقین برسد که مورد قبول همسرش قرار نگرفته و در نتیجه قادر نخواهد بود که شما را کاملاً دوست بدارد.

شوهر شما در مواقعی که دچار شکست آشکار می‌شود، بیش از هر زمان دیگر به پذیرش و حمایت روحی شما نیاز دارد. اگر افسرده است، او را افسرده‌تر نکنید. هرگز او را با افراد دیگری مقایسه نکنید و به خاطر داشته باشید که اگر احساس کند از او خرده می‌گیرید یا قصد تغییر دادنش را دارید هرگز به شما اعتماد نخواهد کرد
زندگی کوتاه‌تر از آن است که به نقاط ضعف او بپردازید، بلکه باید متوجه نقاط قوت او شد.

همسر شما نیاز دارد که احساس کند از اهمیت برخوردار است، دوستش می‌دارند و وی را می‌پذیرند. اگر شما ویژگی‌های فردی او را نپذیرید، پس چه کسی باید پذیرای آنها شود؟ یک زن کامل، به علاقه‌های خاص شوهرش توجه می‌کند، خواه این علاقه‌ها به غذای خاص جسمی یا به عواطف روحی یا روابط جنسی باشد. یک زن کامل، خانه را تبدیل به پناهگاه شوهرش می‌کند، مکانی که می‌تواند آن را اداره کند. او به شوهرش امکان می‌‌دهد که از �پذیرشی� بی‌قید و شرط و گران‌قدر برخوردار شود

.توصیه‌های ایمنی:

.توصیه‌های ایمنی:

هرگز به تملق و دروغ و مکر متوسل نشوید

یک زن نیرنگ‌باز نمی‌تواند با به‌کارگیری دسیسه، عشق را در وجود شوهرش بیدار کند. به‌محض اینکه شما تصمیم گرفتید شوهرتان را همان‌گونه که هست بپذیرید، دیگر نباید درباره نقشتان به‌عنوان مشاور اصلی او، نگران باشید. او نیازی به اندرز شما ندارد، بلکه او محتاج پذبرش و اعتماد شماست. با صداقت احساس خواهید کرد که فشار بار سنگینی از روی شانه شما برداشته می‌شود، اگر از فشاری که از روی شانه او نیز برداشته می‌شود، سخنی به میان نیاوریم. او شاید شروع به افشای افکار و اندیشه‌هایش برای شما نماید و شاید حتی دقیقاً به‌‌همان طریقی عمل کند که شما می‌خواستید!

پذیرش شوهرتان نخستین گام در راه زنده کردن اوست و گامی است کارساز. این آزادی باعث می‌شود که به‌صورت یک مرد کامل در آید. او توانایی بالقوه یک مرد کامل شدن را داراست، ولی تا وقتی که شما به او اجازه نداده‌اید که او خودش باشد، قادر به رسیدن به آن مرحله نیست. او را بپذیرید، همان‌گونه که امروز هست. نقاط ضعف و قدرت او را بپذیرید.
�... شما شریک زندگی او هستید هم در روزهای خوش و شاد وهم در ناخوشی‌ها و غم‌ها، در داشتن‌ها و نداشتن‌ها، در دوران سخت بیماری و در زمان سلامت و توانایی ... این پیمان شرکت را از همین امروز در قلب خود امضاء کنید.�

شوهرتان را تحسین کنید.

روان پزشکان بیان کرده‌اند که نیازهای اولیه یک مرد، علاوه بر یک عشق جنسی گرم و داغ، پذیرش و تحسین او از سوی همسرش می‌باشد. ما زن‌ها باید این تفاوت مهم بین دو جنس زن و مرد را کاملاً به‌خاطر بسپاریم.

شوهر شما، نظیر بسیاری از مردان، از لحاظ عاطفی شاید به یک جام خالی بماند و شاید عاری از عواطف به نظر برسد که قادر نیست احساسات واقعیش را نسبت به شما ابراز کند. به خاطر بسپارید او در فرهنگی رشد کرده که به او یاد داده‌اند (مرد هیچ‌وقت نباید گریه کند). بنابراین او یاد گرفته که احساساتش را برای خودش نگاه دارد، در حقیقت آن را در خود خفه کند.

عکس2

آیا تاکنون احساس کرده‌اید که وقتی به شوهرتان می‌گویید که چقدر دوستش دارید او به اندازه کافی احساساتی نمی‌شود؟ اما به او بگویید �من تو را تحسین می‌کنم� ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. اگر می‌خواهید او افکار و احساساتش را بیان کند، او را آزاد بگذارید، این کار را باید با پرکردن جام خالی وجود او با �تحسین شخصیت و کارهایش، آغاز کنید، زیرا جام وجود او باید ابتدا لبریز از احساس باشد تا قادر به انتقال احساس و افکارش شود و گرنه تا هنگامی که این نیاز روحیش برآورده نشده است، قادر نیست چیزی را به شما عرضه کند و هنگامی که جام وجودش لبریز شد، حدس بزنید که فوران احساساتش متوجه چه کسی خواهد شد؟ آری همان کسی که این جام را پر کرده است یعنی شما! باید به او احترام بگذارید. واژه احترام بنابر تعریف فرهنگ لغت، به معنای: �حفظ حرمت، تکریم شخصیت، ارج نهادن، ستایش و

تمجید� است، نه تملق و چاپلوسی و تحقیر خود در برابر دیگری.

به عنوان یک زن، شما آرزو دارید که مورد عشق و علاقه همسرتان باشید، درست می‌گویم؟ اما، شوهر شما به‌عنوانی یک مرد، آرزو دارد که شما وی را تحسین کنید. زیرا این نخستین نیاز اوست. زنان، نقاط قوتی دارند که این نقاط قوت آنها نسبت به مردان بیشتر است. یکی از این نقاط قوت، همان حس رأفت، مهربانی و بخشندگی است، اصولاً طبیعت زن طوری است که بخشنده است. البته بعضی از زنان از این موضوع ناراحت هستند زیرا فکر می‌کنند که این امر موجب سوء استفاده مردان می‌شود.
�محبت و احترام از مقوله نور و حرارت است و ابتدا کانون شروع آن را که یک قلب لطیف و پاک است روشن و گرم می‌کند و سپس پرتو آن بر وجـود دریافت کننده یعنی همـان کسـی که شما دوستش دارید می‌تابد. هیچ‌کس برای چیزی که به‌دست آورده است پاداشی دریافت نمی‌کند، بلکه، افتخار و پاداش نصیب کسانی می‌شود که کرداری بخشنده و ایثارگر دارند.�

شما دقیقاً همان شخصی هستید که شوهرتان نیاز دارد احساس کند در نظر شما، فردی باارزش و قابل احترام است و در قلب شما جایگاه ویژه‌ای دارد. با شما ازدواج کرد زیرا فکر می‌کرد که شما مناسب‌ترین فرد برای زندگی با او در این دنیا هستید. ممکن است در دنیا بهترین پاداش‌ها را دریافت کرده باشد، ولی بیش از آن او به حمایت و تحسین شما نیاز دارد. یک مرد برای احساس یک زندگی ارزشمند، نیاز به تحسین دارد، و گرنه انگیزه‌های لازم برای تلاش و رشد خود را در صحنه‌های مختلف حیات اجتماعی خویش از دست می‌دهد.
در کنار هر مرد موفق و توانمندی یک زن شاداب و قوی قرار دارد که او را با تمام وجود دوست دارد و صادقانه او را تحسین می‌نماید.
� روش هایی برای ابراز علاقه به همسر

در این بخش شما را با نحوه ابراز علاقه چند نفر آشنا می کنیم تا ببینید چگونه می توانید علاقه و عشقتان را بدون گفتن یک کلمه به طرف مقابلتان ابراز کنید.

بله گفتن دوستت دارم برای شما و همچنین برای نامزدتان بسیار اهمیت دارد.

اما شما نباید به گفتن دوستت دارم بسنده کنید. درحقیقت، ابراز علاقه غیر کلامی روش بهتری برای جذب کردن مردان است…

مردها تمایل دارند که دوستت دارم را در کارهایشان ثابت کنند بنابراین برای ابراز احساساتشان کمتر از این جمله استفاده می کنند.

ways to express love to his wife روش هایی برای ابراز علاقه به همسر

رمانتیک باشید

* من روی آینه برای همسرم می نویسم دوستت دارم تا هر وقت سراغ آینه رفت آن را ببیند.

* گاهی اوقات من یک پیام عاشقانه برای همسرم روی میز صبحانه اش می نویسم.

مخصوصا روز مرد ، روز تولد یا روز ولنتاین با برش های نان روی میز صبحانه علاقه ام را به او نشان میدهم.

او با دیدن این پیام عاشقانه لبخندی بر لبانش می نشیند.

* هرچندوقت یکبار روی یک کارت برایش می نویسم، که چقدر دوستش دارم و از او تشکر می کنم که قبل از اینکه بخوابد آن را بخواند.

* همسر من، گاهی اوقات به ماموریت کاری می رود و وقتی که برمی گردد به او هدیه کوچکی می دهم. هدیه را روی میز آشپزخانه می گذارم و منتظر می مانم تا متوجه اش شود.

هدیه ای که برایش تهیه می کنم می تواند عطر مورد علاقه اش، گل طبیعی، یا حتی یک تکه وسیله زینتی که خودم درستش کردم باشد.

* من گاهی اوقات نوشته های عاشقانه، را در کشوی لباسهای همسرم می گذارم.

او هرگز نمی تواند پیش بینی کند که دفعه بعد چه چیزی خواهد دید.

او بعد از دیدن نوشته های من آن را بر می دارد و می داند که کار من است.

زندگی را راحت بگیرید

* شوهر من هر شب خمیردندان را روی مسواکم می ریزد و روی سینک می گذارد. او بهترین شوهر دنیا است.

* من لیست کانال های تلویزیون را به ترتیب علائق شوهرم تنظیم می کنم، مثلا اول کانالی که بیشتر فیلم پخش می کند و سپس کانال ورزشی،

چون می دانم که او به این دو شبکه علاقه دارد، البته این موضوع را به او نمی گویم. زمانی که کنترل تلویزیون را دستش گرفت کاملا سورپریز می شود.

* قبل از اینکه شوهرم سرکار برود، میز صبحانه را آماده می کند، برای یک مرد، این واقعا قدم بزرگی است.

* شوهر من هر روز صبح زود بیدار می شود. با وجود اینکه کارش ساعت ۹ شروع می شود و می تواند دیرتر از من بیدار شود اما اینگونه نیست.

وقتی که من آماده شدم، همسرم سه فرزندمان را به سمت ماشینش می برد تا آنها را برساند، برای من این کار بهترین روش است که نشان می دهد او همه ما را عاشقانه دوست دارد.

قدردانی تان را نشان دهید

* وقتی که من و همسرم با دوستانمان بیرون می رویم، من واقعا به خودمان افتخار می کنم، حتی اگر او در مورد چیزهای کوچکی از من صحبت کند.

* هر روز صبح قبل از اینکه من از خواب بیدار شوم همسرم دو عدد حوله تمیز برایم آماده می کند تا وقتی که حمام رفتم حوله ام آماده باشد. یک حوله بزرگ برای بدنم و یک حوله کوچکتر برای موهایم.

* با در آغوش گرفتن همسرتان از او تشکر و قدردانی کنید

* اولین اعتراضی که بیشتر از بقیه از مردان می شنویم این است که آنها می گویند ما برای کاری که انجام می دهیم قدردانی نمی شویم. برای مثال دفعه بعد که شوهرتان برای بردن زباله ها به بیرون از خانه رفت برای ۳۰ ثانیه هم که شده او را در آغوش بگیرید و از او قدردانی کنید، مردان فوق العاده تحت تاثیر این روش قرار میگیرند.

* زمستان ها موقع صبح، من ماشین شوهرم را استارت می زنم تا زمانی که می خواهد سرکار برود ماشینش گرم شده باشد.

نشانه های عشق و صمیمیت را از خودتان به جا بگذارید

* صفحه موبایل همسرتان را عوض کنید تا هروقت به گوشی اش نگاه کرد جمله دوستت دارم را بخواند.

* من و همسرم ایمیل های کوتاهی برای همدیگر می فرستیم تا به همدیگر نشان دهیم که در هر لحظه چه حسی نسبت به یکدیگر داریم.

* یکبار او برای من نوشت: آهنگ یک خواننده مرا یاد تو می اندازد، حالا هرموقع که من آن را گوش می کنم متوجه می شوم چقدر شوهرم مرا دوست دارد.

* شوهر من ساعت ۵:۳۰ صبح بیدار می شود، اما شب قبل لباسهایش را از داخل کمد و کشویش بیرون می آورد تا صدای باز و بسته شدن آنها مرا بیدار و اذیت نکند. به نظر شما این عشق نیست؟!

یک پیام رمزدار بفرستید

* روی دیوار هال تا دیوار اتاق خواب نوشته ای دنباله دار برای همسرتان بنویسید.

* هر روز صبح که شوهرم سر کار می رود سه بار برایم بوق می زند. با این کار او هم به من نشان می دهد که دوستم دارم.

-
فوت و فن های شوهرداری

آرامش و صفای خانواده علاوه بر این که در پرورش صحیح فرزندان فوق العاده مؤثر است، محیطی گرم و صمیمی برای ابراز عشق همسران نسبت به یکدیگر پدید می آورد، و ایشان را کمک می کند که به صورتی شایسته و درست به وظایف خویش عمل نمایند. از جمله عوامل مؤثر در ایجاد صفا و صمیمیت، سازگاری زن با شوهر و صبر و شکیبایی او در همسرداری و خانه داری است که از نظر اخروی و معنوی نیز پاداش فراوانی را به دنبال دارد ، هم چنانکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند: خوشا به سعادت آن زنی که همسرش از وی راضی باشد که این رضایت مقام او را بالا می برد.

البته عکس این مطلب هم صدق می کند و مردان نیز باید رفتاری مناسب داشته باشند اما در این مقاله بحث ما شوهر داری است و در مقاله ای جداگانه به روش های زن داری مناسب هم اشاره می کنیم.

۱- به همسرتان توجه کنید و علاقه خود را به او با زبان ابراز دارید.

اغلب مردان دوست دارند که از مردانگی آنها تعریف و تمجید شود. آن ها تشنه تعریف و تمجید شما هستند. وقتی مردی تمجید شود مایل است به سرعت به آن پاسخ دهد. به او بگویید که چه همسر توانا و خوبی است . به شوهرتان بگویید که دوستش دارید و او را مناسب ترین مردی می دانید که توانسته اید با او ازدواج کنید.

2- با شوهر خویش خوش رو و خوش زبان باشید.

از نکات بسیار مهم در جلب محبت شوهر، رعایت اخلاق حسنه است. همیشه با گرمی و مهربانی و به آهستگی با شوهر خود صحبت کنید. هیچ گاه صدای تان را در مقابل او بلند نکنید مبادا کلمات توهین آمیز درباره او به کار برید، هرگز او را به دلیل معایب یا نواقصش مورد استهزا قرار ندهید.

۳- به او نیکی کنید.

سعی کنید نیازهای او را قبل از آن که بر زبان آورد ، بر آورده کنید. قبل از آن که به شما بگوید.وقتی خسته از سر کار می آید برای او نوشیدنی ببرید. انجام این امور به ظاهر ساده، در جلب محبت شوهر بسیار مؤثر است.

۴- او را در رسیدگی و کمک به مادر و خانواده اش تشویق کنید.

از کمک های شوهرتان به مادر و خانواده اش، اظهار رضایت و خوشحالی کنید. خودتان به او پیشنهاد کنید که به دیدن خانواده اش برود. در مناسبت ها برای خرید هدیه با او همکاری کنید. همچنین خودتان هدایایی برای مادر و خانواده اش بخرید و به او بگویید که به آن ها تقدیم کند. با انجام چنین اعمالی، شوهرتان را خوشحال می کنید و او سعی می کند در مقابل این همه گذشت و مهربانی، چند برابر برایتان فداکاری کند.

5- خود را برای شوهرتان بیارایید و به تمایلات همسرتان با رغبت پاسخ دهید.

خود را در مقابل همسرتان، زیبا جلوه دهید ، با سر و وضع مرتب و آراسته در مقابل او ظاهر شوید و زیباترین لباس ها و زیورآلات خود را در حضور او بپوشید. این ها نشانه علاقه شما به شوهر است و محبت او را نسبت به شما افزایش می دهد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:

�از وظایف زن در قبال شوهر آن است که خود را برای او با خوش بوترین عطرها ، خوش بو سازد. بهترین لباس ها را در حضور او بپوشد و به بهترین صورت، آرایش نماید.�

مطلب دیگر آن که برای مردان، نشان دادن عشق از طریق ارتباط زناشویی، بسیار راحت تر از بیان کلامی است. برای آن که شوهرتان به لحاظ احساسی و عاطفی خود را وقف شما کند ، لازم است نیازهای او را بر آورده سازید. او نیاز دارد بداند که به او تمایل دارید. اگر شوهرتان در روابط عاطفی و زناشویی ، احساس رضایت کند قطعا به نیازهای عاطفی شما پاسخ می گوید.

۶- توجه به او بیشتر از فرزندان باشد.

زمانی که فرزندان به دنیا می آیند ، پس از گذشت چند ماه چون تمام توجه شما صرف مراقبت از فرزندتان می گردد و به شوهرتان به طور ناخودآگاه توجه کمتری می کنید. ممکن است شوهرتان احساس تنهایی کند در چنین مواردی حواس تان باشد که پدر بچه ها را فراموش نکنید و توجه شما بیشتر به شوهرتان باشد. این کار علاوه بر آموزش رعایت احترام پدر به فرزندان، حاکی از احترام شما به شوهرتان نیز هست.

۷- پذیرش سرپرستی مرد بر خانواده

می دانیم که مرد مسئولیت سرپرستی خانواده و مدیریت کلان آن را بر عهده دارد و این مسئولیت به دلیل ویژگی های خاص جسمانی و عقلانی، بر عهده او گذاشته شده است. از سوی دیگر، مرد در صورتی قادر به انجام این وظیفه خواهد بود که همسر و فرزندان، تصمیمات اتخاذ شده از سوی او درباره خانواده را بپذیرند. تصمیماتی از قبیل شهر یا محل سکونت، ادامه تحصیل، اشتغال و …. بدون پذیرش از سوی زن، قابل اجرا نخواهد بود. گردن نهادن به این تصمیم ها از سوی زن، نشانه پذیرش حق سرپرستی مرد بر خانواده و رعایت حرمت اوست. ناگفته پیداست که مرد در اتخاذ تصمیم هایش درباره خانواده، باید با همسر خود مشورت کند و با مد نظر قرار دادن دیدگاه ها بهترین و معقولانه ترین تصمیم را که به نفع همه اعضای خانواده باشد اتخاذ نماید
2706