2726
عنوان

آزمایش های غربالگری دوران بارداری

200646 بازدید | 273 پست
آزمایش های غربالگری دوران بارداری شامل آزمایش های سه ماهه اول یعنی دابل مارکر و سونوگرافی NT و آزمایش های سه ماهه دوم یا کواد مارکر است که برای شناسایی افراد پر خطر از نظر ابتلا به بعضی از اختلالات کروموزمی استفاده می شود. امروزه متخصصین تمامی کشورهای پیشرفته انجام این غربالگری ها را در دوران بارداری ضروری میدانند. آزمایشگاه نیلوفر با بیش از 10 سال تجربه در این زمینه و تشخیص موارد زیادی از ناهنجاری های کروموزمی مفتخر است که تلاش زیادی در جهت سلامت فرزندان آینده ایران داشته است.
میشه بفرمایید اولین ازمایش غربالگری هفته چندم بارداری هست؟
از خون متوجه میشید یا بند ناف؟
اللهم صل علی محمد وال محمد.
خدایا شکر.فرشته کوچولوی من . ممنون که امدی تو دلم.قول میدم مامان خوبی باشم.توکه انقدر خدا دوست داره واسه دوستام هم دعا کن نی نی بیاد تو دلشون
سلام اقای ازمایشگاه نیلوفر(حداقل یه اسم براخودتون میذاشتین).
من اخرین پ ر ی و د ی 25اردیبهشت بوده.پس فردامیخوام برم دکتر.اخه چندروزپیش لکه دیدم ومیترسم.ازمایش غربالگری هم الان میتونم برم؟(ببخشین گفتم شاید شمااطلاع داشته باشین).
الهم صلی علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
اولین آزمایش غربالگری از هفته 11 بارداری به بعد انجام می شود (0+11) و تا روز ششم از هفته یازدهم بارداری قابل انجام است (6+13). دقت کنید محاسبه سن بارداری از اولین روز آخرین قاعدگی انجام می گردد نه از زمان لقاح یا تشکیل نطفه.
خانم غزل سلام
فقط با توجه به ریسک های گزارش شده به نظر نمی رسد احتیاجی به آمنیوسنتز باشد ولی فاکتورهای دیگری هم می تواند در تصمیم گیری نقش داشته باشد مثلا سن مادر و میزان نگرانی او از سلامت جنین.
2706