2737
2739
عنوان

برای گرفتن حاجت....♥♡♥

| مشاهده متن کامل بحث + 633232 بازدید | 1714 پست
برای افزایش رزق و روزی :این عمل عجیب و ساده را بعضی معتقدند شکی در استجابت آن نیست و ورزی فراوان در همانروزهای هفته خواهد رسید و آن این است :
که در شب چهارشنبه سه لقمه غذا را با پیاز بخورد و بر هر لقمه قبل از خوردن بگوید :اللهُمَّ الْعَنَ الاَْعْداءَ وَ الْعَنْ مَرْحَبَ الْخَیْبَریِّ
توضیح : مَرْحَبْ پهلوان یهودیان قلعه خیبر بود که بدست مبارک حضرت علی علیه السلام به درک واصل شد و قلعه خیبر فتح شد.
منبع : تحفة الرضویة صفحه ۵۲ و ۵۳
الحمدالله کما هو اهله♡

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

جهت رفع اندوه و سختی :حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند : هر گاه مشکلی تو را ناراحت می کند در سجده آخر نماز این دعا رابخوان:
یَا جَبْرَئِیلُ یَا مُحَمَّدُ، یَا جَبْرَئِیلُ یَا مُحَمَّدُ /این کلمه تکرار شود / اکْفِیَانِی‏ مَا أَنَا فِیهِ‏؛ فَإِنَّکُمَا کَافِیَانِ، وَ احْفَظَانِی بِإِذْنِ اللَّهِ؛ فَإِنَّکُمَا حَافِظَانِ
منبع :اصول کافی ج ۴ کتاب الدعا ح ۳۳۷۳
الحمدالله کما هو اهله♡
ختم سوره ی حمد جهت دفع بلا :جهت دفع بلا و دشمن و نیل به مقاصد از روز شنبه به این ترتیب شروع کنید
شنبه 70 بار
یکشنبه 60 بار
دوشنبه 50 بار
سه شنبه 40 بار
چهارشنبه 30 بار
پنج شنبه 20 بار
و روز جمعه 10 بار
سوره حمد را بخواند.
انشاء الله به مقصد می رسد.
خواندن آن بعد از نماز ها بهتر است
منبع : ختوم و اذکار ج 1 ص 119
الحمدالله کما هو اهله♡
2731
دعا برای شفای مریض :هر گاه خواستی دعایی برای مریض بخوانی این دعا را بخوان:

اللَّهُمَّ إِنَّکَ‏ قُلْتَ‏ فِی‏ کِتَابِکَ‏ الْمُنْزَلِ‏ عَلَى‏ نَبِیِّکَ‏ الْمُرْسَلِ‏ وَ ما أَصابَکُمْ مِنْ مُصِیبَةٍ فَبِما کَسَبَتْ أَیْدِیکُمْوَ یَعْفُوا

عَنْ کَثِیرٍ اللَّهُمَّ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اجْعَلْ هَذَا الْمَرَضَ مِنَ الْکَثِیرِ الَّذِی تَعْفُوَ عَنْهُوَ تُبْرِئُ مِنْهُ

اسْکُنْ أَیُّهَا الْوَجَعُ وَ ارْتَحِلِ السَّاعَةَ عَنْ هَذَا الْعَبْدِ الضَّعِیفِ سَکَّنْتُکَ وَ رَحَّلْتُکَ بِالَّذِیسَکَنَ لَهُ مَا فِی اللَّیْلِ وَ

النَّهَارِ وَ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیماگر با یک مرتبه خواندن این دعا خوب نشد آن را تکرار کند تا خوب شود به

رحمانیت الرحم الراحمین این دعا یقینا مجرب است
منبع : المجتبی ص 19
الحمدالله کما هو اهله♡
جهت خیر و برکت خانه:
هر کس با ایمان این آیات را در کاسه ای بنویسد پس آن را پر آب کند و روز جمعه پیش از طلوع آفتاب آن آب را درباغچه منزل خود بریزد خیر و برکت در آن منزل پیدا شود و ابواب رزق بر او گشاده گردد اگر کسی در مزرعه و بستان بپاشد محصول و میوه بسیار حاصل گردد
اگر کسی سه جمعه پشت سر هم این آب را بپاشد محصول از آفت محفوظ ماند و برکت بسیار در آن محصول او راحاصل شود
انشاء الله تعالی
آیات 112 الی 114 سوره مائده

إِذْ قَالَ الْحَوَارِیُّونَ یَا عِیسَى ابْنَ مَرْیَمَ هَلْ یَسْتَطِیعُ رَبُّکَ أَن یُنَزِّلَ عَلَیْنَا مَآئِدَةً مِّنَ السَّمَاءِ قَالَ اتَّقُواْ اللّهَ إِن

کُنتُم مُّؤْمِنِینَ قَالُواْ نُرِیدُ أَن نَّأْکُلَ مِنْهَا وَتَطْمَئِنَّ قُلُوبُنَا وَنَعْلَمَ أَن قَدْ صَدَقْتَنَا وَنَکُونَ عَلَیْهَا مِنَ الشَّاهِدِینَ قَالَ

عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا أَنزِلْ عَلَیْنَا مَآئِدَةً مِّنَ السَّمَاءِ تَکُونُ لَنَا عِیدًا لِّأَوَّلِنَا وَآخِرِنَا وَآیَةً مِّنکَ وَارْزُقْنَاوَ أَنتَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ
منبع : خواص آیات قرآن کریم ص 51و 52
الحمدالله کما هو اهله♡
سلام منصوره خانم
امیدوارم خوب باشید
عزیزم این آیات را با چی تو کاسه بنویسیم؟
ضمنا من تو خونمون باغچه ندارم میتونم تو گلدونه بامبو بریزم؟ یا گلدونه بالکنمون؟
پسر گلم 6 اسفند پا به دنیا گذاشت و زندگی ما رو شیرین کرد
سلام عزیزم

با آب زعفران معمولا مینویسن ،یه روش دیگه توی کاغذ بنویسید و بعد نوشته های کاغد رو محو کنید داخل آب ،، اگه با جوهر خود نویس هم نوشتید عیبی نداره چون برای خوردن نیست ، بعد توی گلدون هم میتونید بریزید جوری که آب روی زمین ریخته نشه
الحمدالله کما هو اهله♡
2740
روزی از غیب می رسد :

در کتب معتبره وارد شد ه هر کس این دعا را هر روز پیش از سخن گفتن ۱۰۰ مرتبه یا به روایتی ۳ مرتبه

بخواند از غیب به قدر نیازش به او روزی خواهد رسید به شرط آنکه به کسی اظهار نکند :

بِسْمِ‏ اللَّهِ‏ الرَّحْمنِ‏ الرَّحِیم‏

یا کثَیرَ الجُودِ وَ یا ذَا المَعرُوفِ یَا قَدِیمَ‏ الْإِحْسَان‏ اَحسِنِ الدُّنیا بِاِحسانِکَ القَدیمِ بِرَحْمَتِکَ‏ یَا أَرْحَمَ‏ الرَّاحِمِین

منبع : هزار و یک ختم ص ۱۹۵
الحمدالله کما هو اهله♡

ای محمد، هر کسی از امت تو یک حاجت سری داشته باشد، در نیمه شب به تنهایی رو به من آورده در حالی که پاک است و وضو هم دارد بگوید:
یَا اللَّهُ مَا أَجِدُ أَحَداً إِلَّا وَ أَنْتَ رَجَاؤُهُ وَ مِنْ أَرْجَى خَلْقِکَ لَکَ أَنَا یَا اللَّهُ وَ لَیْسَ شَیْ‏ءٌ مِنْ خَلْقِکَ إِلَّا وَ هُوَ وَاثِقٌ وَ مِنْ أَوْثَقِ خَلْقِکَ بِکَ أَنَا یَا اللَّهُ وَ لَیْسَ أَحَدٌ مِنْ خَلْقِکَ إِلَّا وَ هُوَ لَکَ فِی حَاجَتِهِ مُعْتَمَدٌ وَ فِی طَلِبَتِهِ سَائِلٌ وَ مِنْ أَلْحَفِهِمْ سُؤَالًا لَکَ أَنَا وَ مِنْ أَشَدِّهِمْ اعْتِمَاداً لَکَ أَنَا لِأَنِّی أَمْسَیْتُ شَدِیداً ثِقَتِی فِی طَلِبَتِی إِلَیْکَ وَ هِیَ کَذَا وَ کَذَا وَ سَمِّهَا فَإِنَّکَ إِنْ قَضَیْتَهَا قُضِیَتْ وَ إِنْ لَمْ تَقْضِهَا لَمْ تُقْضَ أَبَداً وَ قَدْ لَزِمَنِی مِنَ الْأَمْرِ مَا لَا بُدَّ لِی مِنْهَا فَلِذَلِکَ طَلَبْتُ إِلَیْکَ یَا مُنْفِذَ أَحْکَامِهِ بِإِمْضَائِهَا صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ امْضِ قَضَاءَ حَاجَتِی هَذِهِ بِإِثْبَاتِکَهَا فِی غُیُوبِ الْإِجَابَةِ حَتَّى تَقْلِبَنِی بِهَا مُنْجِحاً حَیْثُ کَانَتْ تَغْلِبُ لِی فِیهَا أَهْوَاءُ جَمِیعِ عِبَادِکَ وَ امْنُنْ عَلَیَّ بِإِمْضَائِهَا وَ تَیْسِیرِهَا وَ نَجَاحِهَا فَیَسِّرْهَا لِی فَإِنِّی مُضْطَرٌّ إِلَى قَضَائِهَا وَ قَدْ عَلِمْتَ ذَلِکَ فَاکْشِفْ مَا بِی مِنَ الضُّرِّ بِحَقِّکَ الَّذِی تَقْضِی بِهِ مَا تُرِیدُ

ای خداوند یگانه ای که هیچ نیست مگر این که تو امید او هستی و مخلوقاتت تنها بر تو امید دارند، من هم همین طور و ای خداوندی که همه موجودات مخلوق تو هستند و در حاجتهای خویش به تو اعتماد دارند و در طلب آن حاجتها فقط از تو مسئلت می کنند و در درخواست خویش از تو ، اصرار و سماجت هم می نمایند که یکی از آنها من هستم و کسی که اعتماد شدید به تو دارد منم. پس با انجام این درخواستهایم این اعتماد شدید مرا نسبت به خودت حفظ کن(درخواستهایش را بر زبان بیاورد).
وقتی که بنده ام اینها را بگوید، من همواره حاجت او را تا موقع مرگش روا می کنم(یعنی تا زمان مرگش او را در تحت حمایت خویش قرار می دهم) و خودش هم باید خود را ملزم به انجام این در خواستها بداند.ای خداوند رحیم، اگر تو این در خواستهای مرا اجابت کردی که بر اورده شده و اگر اجابت نکردی، پس هیچ وقت اجابت نخواهی کرد و من ناچار به تو ملتجی می شوم به همین جهت است که اینها را از تو می خواهم. ای کسی که دستورش نافذ است پس قضای حاجت مرا امضا کن تا به این وسیله در غیب تو حاجتهای من همیشه بر آورده شده باشد تا هنگامی که هوسهای نفسانی خودم و دیگر مردم (یعنی تلقین سوء آنها) مرا احاطه کرد، من بتوانم در مقابل همه آنها پیروز شوم و با امضا کردن چنین سرنوشت بر من منت بنه و سرنوشت و تقدیر مرا از هر گونه غل و غش صاف نما و انجام همه آن اعمال و اطاعتها را که برایم مقتدر ساخته ای آسان کن. چون من به قضای این حاجاتم نیاز مبرم دارم و تو هم این موضوع را می دانی. پس تو را به آن حقت سوگند می دهم که هر چه را اراده کنی بوسیله آن انجام می دهی، از من همه این پریشانی و غل و غش را دور کن.

منبع: مهج الدعوات
الحمدالله کما هو اهله♡
ختم مجرب
برآورده شدن حاجت مشروع
۱) یکی از بزرگان و عارفان می گوید:
سوره یاسین را بسیار می خواندم و هر حاجتی که داشتم به تلاوت این سوره به این شکل مداومت می نمودم.
در سوره یس هفت مبین وجود دارد؛ به هر مبین که رسیدی این دعا را ۳مرتبه بخوان:
بسم الله الرحمن الرحیم، سبحان المنفّس عن کل مدیون، سبحان المفرج عن کل محزون، سبحان الناصر عن کل مظلوم، سبحان المخلص عن کل مسجون، سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون، سبحان انما امره اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون، سبحان الذی بیده ملکوت کل شی و الیه ترجعون.
۲) از حضرت سلمان فارسی رحمة الله روایت شده اگر کسی ده روز بعد از نماز صبح قبل از سخن گفتن با کسی، سوره یس را بخواند و این دعا را قبل از تلاوت سوره مزبور ده مرتبه بخواند بعد سوره را بخواند هر حاجتی را که بخواهد انجام شود. انشاءالله زیرا که اسم اعظم خداوندی در این دعا است:
بسم الله الرحمن الرحیم، یا قدیم یا دائم یا حی و یا قیوم یا فرد و یا وتر یا واحد یا احد یا صمد یا من لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفواً احد و صلی الله علی محمد و اله اجمعین برحمتک یا ارحم الراحمین.
۳) کسی که می خواهد مشکلش حل شود شب جمعه، چهار رکعت نماز بخواند و به این ترتیب که می آید:
در رکعت اول: بعد از سوره حمدسوره یس را بخواند و سپس به رکوع رود و هنگامی که سر از رکوع بر می دارد صد مرتبه این ذکر را بگوید:
واذا سلک عبادی عنی فانی قریب اجیب دعوة الداع اذا دعان فلیستجیبوا لی ولیومنوا بی لعلهم یرشدون بقره، ۱۸۶).
در رکعت دوم: حمد را دو مرتبه، سوره یس را یک مرتبه بخواند و بعد از آن قنوت را بجای آورد و به رکوع رفته و پس از سر برداشتن از رکوع همان ذکر (بقره، آیه ۱۸۶) را صد مرتبه تکرار کند و به سجده رود و پس از دو سجده تشهد را بخواند اما بدون سلام برخیزد مثل کاری که در نماز ظهر انجام می دهد.
در رکعت سوم: حمدرا سه مرتبه و یس را یک بار و رکوع را بجای آورد و پس از سربرداشتن از رکوع این ذکر را صد مرتبه بگوید: فسیکفیکهم الله و هو السمیع العلیم بقره، آیه ۱۳۷).
در رکعت چهارم: حمد را چهار مرتبه بخواند و یس را یکبار بخواند و بعد از رکوع بگو: یا ربِّ إدْفَعْ عَنّی الضُّرَّ وَ انْتَ اَرْحَمُ الراحِمینْ
پس از دو سجده و تشهد و سلام به سجده برود و پیشانی را برزمین بگذارد و صد مرتبه این ذکر را بگوید: استغفرالله و بعد از آن گونه راست را بر زمین بگذارد و صد مرتبه بگوید: اللهم صل علی محمد و آل محمد وبعد گونه چپ را بر زمین بگذارد و بگوید: انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون یس، ۸۲) و پس از آن حاجت را بخواهد که انشاءالله برآورده خواهد شد.۱۳
۴) برای برآورده شدن جمیع حاجات و سایر مهمات مجرب است به هر نیت که باشد سه نوبت سوره یس بخواند و هر نوبت که می خواند احتیاط می کند هرگاه به لفظ مبین می رسد یک انگشت خود را گره می کند بعد از آنکه سوره را تمام کرد سه نوبت این دعا را بخواند:
سبحان المفرج عن کل مهموم سبحان المنفس عن کل مدیون سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون انّما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون فسبحان الذی بیده ملکوت کل شی ء و الیه ترجعون یا مفرج الهم فرج یا مفرج الهم فرج یا مفرج.
چگونگی ختم سوره یس
از جمله روش‌های ختم سوره یس عبارت است از این که سوره را پس از صدبار ذکر صلوات بخوانید و در سه قسمت سوره، حاجات را به خاطر آورید: یکی بعد از امام مبین دیگری بعد از فی فلک یسبحون سوم بعد ازسلامٌ قولاً من ربٍّ رحیم که رسیدید آن را سی و چهار یا چهارده یا هفت مرتبه بخوانید و پس از اتمام سوره، این دعا را بخوانید: سبحان المفرج عن کل محزون، سبحان المخلّص عن کل مشحون، سبحان المنفّس عن کل مدیون، سبحان العاصم عن کل مکنون، سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون، سبحان من اذا اراد شیئا أن یقول له کن فیکون، سبحان الذی بیده ملکوت کل شئ و الیه ترجعون بعد بگویید: اللهم افتح لی ابواب رحمتک و ابواب خزائنک بحق سورة یس و تفضلک و کرمک یا ارحم‌الراحمین سپس صد بار بگویید: یامفرج الهم و حاجاتتان را بخواهید.(سایت پرسمان قرآنی – کتاب اسرار دعا)
روش دیگری که از بزرگان در خواندن این سوره توصیه شده این است که قبل و بعد از خواندن سوره یس ۱۴ صلوات فرستاده شود و کل این تلاوت به حضرت زهرا (سلام الله علیها) هدیه شود و حاجت خود را از این بانو بخواهیم .
روشی دیگر این است که قبل از شروع به خواندن سوره ، ۷ مرتبه بیان شود ” یس ” و بعد از بیان این ذکر شروع به خواندن یس شود و موقعی که به آیه ” سلام قولا من رب الرحیم ” رسیدید این آیه را ۳ مرتبه با تمرکز بخوانید .(توصیه بر مدامت این روش هنگام صبح بعد از نماز صبح انشاا…مثمر ثمر خواهد بود .)
الحمدالله کما هو اهله♡
نماز حاجت و آن به کیفیاتى وارد شده: یکى از آنها که گفته‏اند [و] مکرر به تجربه رسیده آن است که از حضرت صادق علیه السلام روایت شده که فرمود: وقتى که امرى به تو نازل شود متوسل شو به حضرت رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله و سلم و دو رکعت نماز به جا آور و هدیه کن بر آن بزرگوار. راوى گوید: عرض کردم چه کنم؟ فرمود: غسل مى‏کنى و دو رکعت نماز به جا مى‏آورى، ابتدا مى‏کنى به آن چه در نماز فریضه ابتدا مى‏کنى و مثل تشهّد فریضه به جا مى‏آورى و بعد از آن که سلام مى‏گویى بگو:

اللَّهُمَّ أَنْتَ السَّلامُ وَ مِنْکَ السَّلامُ وَ إِلَیْکَ یَرْجِعُ وَ یَعُودُ السَّلامُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى

مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ بَلِّغْ رُوْحَ مُحَمَّدٍ مِنِّی السَّلامَ وَ بَلِّغْ أَرْواحَ الأَئِمَةِ الصَّالِحینَ

سَلامِی وَ ارْدُدْ عَلَیَّ مِنْهُمْ السَّلامَ وَ السَّلامُ عَلَیْهِمْ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکاتُهُ اللَّهُمَّ

إِنَّ هاتَیْنِ الرَّکْعَتَیْنِ هَدِیَّةٌ مِنِّی إِلى‏ رَسُولِ اللَّهِ فَأَثْبِتْنِی عَلَیْهِما ما أَمَّلْتُ وَ رَجَوْتُ

فِیکَ وَ فِی رَسُولِکَ یا وَلِیَّ الْمُؤْمِنینَ

بعد از آن برو به سجده و چهل مرتبه بگو:

یا حَىُّ یا قَیُّومُ یا حَیَّاً لا یَمُوتُ یا حَىُّ لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ یا ذَا الْجَلالِ وَ الإِکْرامِ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمینَ

بعد از آن طرف راستِ رو را به زمین گذار و چهل مرتبه همین دعا را بگو بعد از آن طرفِ چپ صورت را به زمین گذار و همان دعا را چهل مرتبه بگو بعد از آن، بلند کن سر خود را و دستها را بلند کن و چهل مرتبه بگو بعد از آن، دست خود را به گردن بینداز و انگشت سبابه‏ى خود را بگیر و آن را چهل مرتبه بگو بعد از آن، ریش خود را به دست چپ بگیر و گریه کن یا خود را به گریه بدار و بگو:

یا مُحَمَّدُ یا رَسُولَ اللَّهِ أَشْکُو إِلَى‏ اللَّهِ وَ إِلَیْکَ حاجَتی‏ وَ إِلى‏ أَهْلِ بَیْتِکَ الرَّاشِدینَ

حاجَتی‏ وَ بِکُمْ أَتَوَجَّهُ إِلَى اللَّهِ فِی حاجَتی‏

بعد از آن برو به سجده و آن قدر یا اللَّهُ یا اللَّهُ بگو تا نفس تو تمام شود و بگو صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذا وَ کَذا وبجای کذا وکذا حاجت خود را ذکر کن حضرت صادق علیه السلام فرمود: من ضامنم بر خداى عز و جل آن که از جاى خود حرکت نکند تا حاجت او روا شود.

الحمدالله کما هو اهله♡
از شیخ بهاءالدین عاملی رسیده که در شب جمعه این دعا را بر چهل و یک دانه گندم بخواند و بر بام خانه ریزد تا مرغها بخورند اگر حاجتش روا نشود بر من بد گویند.

بِسْمِ الله الرّحْمنِ الرّحیم

لا اِلهَ اِلاَّ الله ُبِعَوْنِکَ وَ قُدْرَتِکَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ بِحَقِکَ وَ حُرْمَتِکَ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ فَرَجاً فَرَجَنی مِنْ اَمْری فَرَجاً وَ مَخْرَجاً رَبَنّا یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

به هر دانه گندم یک بار بخواند
الحمدالله کما هو اهله♡
ای محمد، هر کس از امت تو گرفتار بلا گردد، درباره آن به من متوسل شود و بگوید:
یَا مُصِحَّ أَبْدَانِ مَلَائِکَتِهِ وَ یَا مُفَرِّغَ تِلْکَ الْأَبْدَانِ لِطَاعَتِهِ وَ یَا خَالِقَ الْآدَمِیِّینَ صَحِیحاً وَ مُبْتَلًى وَ یَا مُعَرِّضَ أَهْلِ السُّقْمِ وَ أَهْلِ الصِّحَّةِ لِلْأَجْرِ وَ الْبَلِیَّةِ وَ یَا مُدَاوِیَ الْمَرْضَى وَ شَافِیَهُمْ وَ یَا مُصِحَّ أَهْلِ السُّقْمِ بِإِلْبَاسِهِمْ عَافِیَتَهُ بِطِبِّهِ وَ یَا مُفَرِّجُ [مُفَرِّجاً] عَنْ أَهْلِ الْبَلَاءِ بَلَایَاهُمْ بِجَلِیلِ رَحْمَتِهِ قَدْ نَزَلَ بِی مِنَ الْأَمْرِ مَا رَفَضَنِی فِیهِ أَقَارِبِی وَ أَهْلِی وَ الصَّدِیقُ وَ الْبَعِیدُ وَ مَا شَمِتَ بِی فِیهِ أَعْدَائِی حَتَّى صِرْتُ مَذْکُوراً بِبَلَائِی فِی أَفْوَاهِ الْمَخْلُوقِینَ وَ أَعْیَتْنِی أَقَاوِیلُ أَهْلِ الْأَرْضِ لِقِلَّةِ عِلْمِهِمْ بِدَوَاءِ دَائِی وَ طِبُّ دَوَائِی فِی عِلْمِکَ عِنْدَکَ مُثْبَتٌ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ انْفَعْنِی بِطِبِّکَ فَلَا طَبِیبَ أَرْجَى عِنْدِی مِنْکَ وَ لَا حَمِیمَ أَشَدُّ تَعَطُّفاً مِنْکَ عَلَیَّ قَدْ غَیَّرَتْ بَلِیَّتُکَ نِعَمَکَ عَلَیَّ فَحَوِّلْ ذَلِکَ عَنِّی إِلَى الْفَرَجِ وَ الرَّخَاءِ فَإِنَّکَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ لَمْ أَرْجُهُ مِنْ غَیْرِکَ فَانْفَعْنِی بِطِبِّکَ وَ دَاوِنِی بِدَوَائِکَ یَا رَحِیمُ
ای سالم کننده بدنهای ملائکه خود، و ای کسی که این بدنها را برای اطاعت خویش آفریده ای، ای آفریننده مردم سالم و بیمار و ای کسی که به عده ای سلامتی می دهی تا آنها را آزمایش کنی و به عده دیگر بیماری می دهی تا در مقابل صبر به آنان پاداش بدهی و ای شفا دهنده بیماران با طبابت خود و ای کسی که بلا را از اهل بلا دور می کنی تا رحمت خود را بر آنها نشان دهی، به من گرفتاری نازل شده که بوسیله آن خانواده و خویشانم مرا از خود رانده اند و دوستان دور و نزدیک من از من دوری گزیده اند و دشمنانم بوسیله آن گرفتاری مرا سرزنش و شماتت می کنند به طوری که در میان مردم مشهور شده ام و سخنان مردم مرا رنج می دهد و هر کس برایم سخنی می گوید و راهی را نشان می دهد، در حالی که طلب و داروی در نزد تو است و تو می دانی که من چه باید بکنم. پس تو با طبابت خود مرا نجات بده چون طبیبی امید وارم کننده تر از تو برایم نیست و هیچ خویشاوندی نسبت به من از تو مهربانتر نمی باشد. این بلا های تو آن نعمتهایی را که به من داده بودی را تغییر داده ، پس این را از من به فرج و آرامش رفع نما و به آرامش تبدیل کن. چون اگر تو این کار را نکنی من از غیر تو چنین امیدی را ندارم. پس با طبابت خودت به من نفع برسان ودرد مرا با داروی خودت درمان کن، ای رحیم.
اگر بنده ام این سخنان را بگوید، من قطعا آن بلا و زیان را از او دور می کنم و به وی عافیت می بخشم.

الحمدالله کما هو اهله♡
ای محمد،هر کس از مکر و عذر دشمنانش بترسد و یا از دزدان و اهمه کند، در همان مکانی که از آنها می ترسد بگوید:
یَا آخِذاً بِنَوَاصِی خَلْقِهِ وَ السَّافِعَ بِهَا إِلَى قَدْرِهِ وَ الْمُنْفِذَ فِیهَا حُکْمَهُ وَ خَالِقَهَا وَ جَاعِلَ قَضَائِهِ لَهَا غَالِباً وَ کُلُّهُمْ ضَعِیفٌ عِنْدَ غَلَبَتِهِ وَثِقْتُ بِکَ یَا سَیِّدِی عِنْدَ قُوَّتِهِمْ إِنِّی مَکْیُودٌ لِضَعْفِی وَ لِقُوَّتِکَ عَلَى مَنْ کَادَنِی تَعَرَّضْتُ لَکَ فَسَلِّمْنِی مِنْهُمْ اللَّهُمَّ فَإِنْ حُلْتَ بَیْنَهُمْ وَ بَیْنِی فَذَلِکَ أَرْجُوهُ مِنْکَ وَ إِنْ أَسْلَمْتَنِی إِلَیْهِمْ غَیَّرُوا مَا بِی مِنْ نِعَمِکَ یَا خَیْرَ الْمُنْعِمِینَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ لَا تَجْعَلْ تَغْیِیرَ نِعْمَتِکَ عَلَى یَدِ أَحَدٍ سِوَاکَ وَ لَا تُغَیِّرْهَا أَنْتَ بِی فَقَدْ تَرَى الَّذِی یُرَادُ بِی فَحُلْ بَیْنِی وَ بَیْنَ شَرِّهِمْ بِحَقِّ مَا بِهِ تَسْتَجِیبُ الدُّعَاءَ یَا اللَّهُ یَا رَبَّ الْعَالَمِینَ فَإِنَّهُ إِذَا قَالَ ذَلِکَ نَصَرْتُهُ عَلَى أَعْدَائِهِ وَ حَفِظْتُهُ یَا مُحَمَّدُ وَ مَنْ خَافَ شَیْئاً مِمَّا فِی الْأَرْضِ مِنْ سَبُعٍ أَوْ هَامَّةٍ فَلْیَقُلْ فِی الْمَکَانِ الَّذِی یُخَافُ ذَلِکَ فِیهِ یَا ذَارِئَ مَا فِی الْأَرْضِ کُلِّهَا بِعِلْمِهِ بِعِلْمِکَ یَکُونُ مَا یَکُونُ مِمَّا ذَرَأْتَ لَکَ السُّلْطَانُ عَلَى مَا ذَرَأْتَ وَ لَکَ السُّلْطَانُ الْقَاهِرُ عَلَى کُلِّ شَیْ‏ءٍ مِنْ دُونِکَ یَا عَزِیزُ یَا مَنِیعُ إِنِّی أَعُوذُ بِقُدْرَتِکَ عَلَى کُلِّ شَیْ‏ءٍ مِنْ کُلِّ شَیْ‏ءٍ یَضُرُّ مِنْ سَبُعٍ أَوْ هَامَّةٍ أَوْ عَارِضٍ مِنْ سَائِرِ الدَّوَابِّ یَا خَالِقَهَا بِفِطْرَتِهِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ ادْرَأْهَا عَنِّی وَ احْجُزْهَا وَ لَا تُسَلِّطْهَا عَلَیَّ وَ عَافِنِی مِنْ شَرِّهَا وَ بَأْسِهَا یَا اللَّهُ ذَا الْعِلْمِ الْعَظِیمِ احْفَظْنِی بِحِفْظِکَ مِنْ مَخَاوِفِی یَا رَحِیمُ
ای خداوندی که پیشانی همه مخلوقات در ید قدرت تو است؟ و به هر کس مطابق تقدیر می دهی ای کسی که حکمش درباره همه نافذ می باشد و خالق آنها هستی. من بواسطه ناتوانی ام مورد کید و مکر دشمنان واقع می شوم ولی تو قادر به مقابله با آنان می باشی. من از تو امید دارم که میان من و آنها حایل شوی و مرا از خطر آنان حفظ کنی.
چون اگر مرا به آنها تسلیم کنی، آنها همه آن نعمتها یی را که تو به من اید غیر از تو ندارم. تو آنچه را که بر من می گذرد می بینی. پس میان من و شر آن دشمنان ودزدان حایل شو. به حق آن علمت که بوسیله آن جواب همه دعا کنندگان را می دهی.
وقتی آن شخص این مطالب را در برابر من بگوید، من او را بر دشمنانش پیروز می کنم و او را در حفظ و حراست خود نگه می دارم.

الحمدالله کما هو اهله♡
2706