2726
هوش هیجانی پیش بینی کننده موفقیت افراد در زندگی و نحوه برخورد مناسب با استرس هاست. کسانی که هوش هیجانی بالا دارند، ظرفیت بالایی برای شناخت احساسات و هیجان های خود و دیگران دارند و از این هیجان ها به بهترین نحو برای برقراری ارتباط با خود و دیگران استفاده می کنند.
واسه دختر کوچولوی من دعا کنید مامان های گل یه مشکل کوچولو داره خواهش می کنم دعا کنید زودتر خوب بشه . اللهم صلی علی محمد و آل محمد
چگونه هوش هیجانی را در فرزندانمان بالا ببریم . ؟
مثال زیر به این مورد کمک می کند
وقتی من دختر کوچکی بودم در میامی زندگی می کردم و با پدر مرحومم ابراهام گلس همیشه یک بازی ترتیب می دادیم. کم کم که این بازی ر ا خوب شناختم کلید موفقیت حرفه ای خودرا یافتم.اومرا به سینما می برد و درابتدای فیلم همیشه یک تبلیغ یا کارتون نشان می دادند. بعد ازدیدن فیلم و قتی ما با همدیگر درخیابان �رویال کس�می رفتیم تا همبرگر و نو شیدنی خنک بخوریم ،پدر یک سوال می پرسید به عنوان مثال اسم سگ ان کارتون چه بود،واگر من می توانستم پاسخ اورا بدهم برایم هدیه ای می خرید.
بنابراین هروقت درکنار پدرم یاد می گرفتم که نسبت به دنیای اطراف خود دقیق تر باشم وهرکسی را که می دیدم و هر جایی که می رفتم را خوب مورد بررسی قرار دهم. دراین شرایط دیگر جایی برای حواس پرتی نبود چون همیشه یک هدیه نهانی درراه بود.
پدر همیشه از من می خواست که جزئیات را به خاطر بیاورم ،از جمله رنگ لباس ان خانم چه بود؟چرا ان فرد ناراحت بود؟ان خانم یا اقا چه چیزی را به شما یاد اوری می کرد؟او همیشه من را وادار می کرد که نسبت به محیط اطرافم هوشیار باشم و کو چکترین جزئیات را ببینم .هروقت ما با یکدیگر بیرون می رفتیم او همیشه جزئیاتی مانند رنگ منقار پرندگان کوچک ،تغییر در جهت باد قبل از یک توفان حاره ای ،بوی چمن تا زه زده و مزه یک انبه ی رسیده ابدار را خاطر نشان می کرد . بتا بر این از سنین کودکی من درجریان تمام انچه بالاخره حرفه ام شد قرار گرفتم.من چنانازاین مطالعه شگفت زده بودم که درطول تحصیلات دانشگاهی تا انجا که قادر بودم اموختم.پدرمن را اماده کرد تا یک دانشجوی نمونه باشم وبالاخره بتوانم دو مدرک دکتری یکی درزمینه ی مشاوره ی روان شناسی ودیگر دراختلالات ارتباطی بگیرم.

�دکتر لیلین گلسن�
واسه دختر کوچولوی من دعا کنید مامان های گل یه مشکل کوچولو داره خواهش می کنم دعا کنید زودتر خوب بشه . اللهم صلی علی محمد و آل محمد
بسیار کسانی که ضریب هوشی بالای عقلانی دارند، بسیار حواس جمع هستند و ریز بین ولی هرگر روی آرامش را در زندگی به خاطر کمبود هوش هیجانی نمی بینند.
هوش هیجانی همانطور که از اسمش پیداست روی عاطفه، احساسات و هیجانات تمرکز می کند هم شناسایی آن در خود و دیگران و هم کنترل آن در خود و دیگران

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
توانایی فهم نشانه‌های اجتماعی

"ما چیزها را آن‌طور که هستند نمی‌بینیم، آن طوری می‌بینیم که ما هستیم."

- آنایس نین

کسانی که EQ بالایی دارند، در توانایی درک و تفسیر احساسات، رفتارها و بروزات زبانی دیگران دقیق‌تر هستند. آن‌ها همچنین می‌دانند چطور به طور موثر قصد و هدف خود را روشن کنند. چند نکته برای افزایش دقت و درستی خوانش و فهم نشانه‌های اجتماعی:

الف. وقتی یک بروز از کسی که به طور کامل نمی‌فهمیم می‌بینیم، باید قبل از نتیجه‌گیری قطعی، حداقل دو فرض در تفسیر رفتار او در نظر بگیریم. مثلا ممکن است من بخواهم تصور کنم دوستم جواب تلفن‌های من را نمی‌دهد چون می‌خواهد مرا نادیده بگیرد، یا اینکه می‌توانم احتمال اینکه سرش خیلی شلوغ است را هم در نظر بگیرم. وقتی ما از شخصی کردن رفتارهای دیگران پرهیز کنیم، می‌توانیم رفتارها و بروزات آن‌ها را عینی‌تر و معقول‌تر تفسیر کنیم. آدم‌ها کاری که می‌کنند را بیشتر به خاطر خودشان می‌کنند تا به خاطر ما. گسترده کردن دیدگاهمان نسبت به موقعیت‌ها، می‌تواند احتمال سوتفاهم را کاهش دهد.