2726
عنوان

زخم دهانه رحم و فریز

| مشاهده متن کامل بحث + 352335 بازدید | 350 پست
سلام بر دوستان عزیز من هم مشکلی مشابه دارم من سال 82 زخمی داشتم که فریز کردم و مشکلم برطرف شد. چند سال بعد برای مشکل دیگری به پزشک زنان مراجعه کردم و گفتم قبلا فریز کرده ام ایشون گفتند کار درستی نبوده چون اول باید بدانیم نوع این زخم چیست؟ بعضی از زخمها را نباید فریز کرد در حقیقت با این کار روی زخم سرپوش گذاشته ایم و احتمال عود مجدد وجوددارد. تابستان گذشته من متوجه علائمی از عفونت شدم با مراجعه به دکتر متوجه شدم باز زخمی ایجاد شده دو دوره درمان سه ماهه انجام دادم و در آخرین معاینه دکتر گفت خیلی بهتر شده ای. در تست پاپ اسمیر که 5 ماه پیش انجام داد تغییرات سلولی نشان داده شده. در این 5 ماه نیز مشکل خاصی نداشتم تا هفته گدشته که به طور ناگهانی دچار خارش و سوزش شدید شدم . دکتر پس از معاینه گفت به قارچ مبتلا شده ام و دارای زخم بسیار بزرگی هم هستم و پیشنهاد نمونه برداری از زخم را داد. به نظر شما نمونه برداری کاری درست است؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام و درود بر همه عزیزان. من دریا 30 سالمه 27 ماه عروسی کردم و 3 ماه است که برای بارداری اقدام کردم قبل از این دوران هم طبیعی جلوگیری می کردیم در ضمن پریودم هم نا منظم میباشد. که در این 3 ماه بعد از هر نزدیکی لکه بینی داشتم که بعد از مراجعه به دکترم , ایشان تشخیص دادند که ممکن است که بینی من به دلیل وجود زخم کوچکی در دهانه رحمم باشد که نمونه برداری و بعد فریز را تجویز کرد در ضمن برای منظم کردن پریودم قرص دیدرکسی پرژسترون تجویز کرد بنظر شما دلیل حامله نشدن من تو این 3 ماه و لکه بینی من چیه .لطفا راهنمای ام کنید؟ ممکن است فریز خطری داشته باشد یا عود کند؟
متشکرم ..
سلام من 3 دوره در مان داشتم در دوره چهارم دکتر بهم یه قرص وازینال خارجی داد 3 تا بود و گرون هم خریدم گفت چون تا حالا باردار نشدی و فریز کردن تا حدودی چسبندگی رحم ایجاد می کنه فریز نکنی بهتره بنابراین دکتر گفت چون زخمت خشکه و ترشحات نداری فریز نکن فقط هر 6 ماه اسمیر بده به نظر شما چیکار کنم؟با توجه به اینکه من 5 ساله ازدواج کردم
2728
سلام مهناز خانوم به نظر من این بار هم قرص رو استفاده کن ،اگه خوب شدی چه بهتر .اگر هم نشدی ،به نظر من میتونی 2 تا کار بکنی.

1:اگه به دکترت ایمان داری وکاملا قبولش داری،پیش همون فریز کن.
2:دکترت رو عوض کن .به شرط اینکه از دکتر خودت (فعلی)بهتر باشه.

اگه من جای شما بودم حتما نظر یکی دو تا دکی دیگه رو هم میپرسیدم.

من خودم از 82 درد داشتم رفتم دکتر،موقع معاینه خیلی درد زیاد بود.نرفتم دنبالش.85 چند بار رفتم یه دکتر دیگه ولی چون باز هم خیلی درد میکشیدم برای معاینه،و داروهامو کامل استفاده نمیکردم بخصوص امپول ها رو.فریز هم کردم ولی چون در طی درمان خودم رو تقویت نمیکردم ،زخمم اصلا خوب نشد.دوباره ولش کردم تا همین مرداد 88 .به سفارش خواهر شوشو که دانشجوی پزشکیه،به من گفت که تصمیم کبری بگیرم و هر چی دکی گفت انجام بدم.

من هم همین کار رو کردم .دکی هم بهم هر دارویی داد انجام دادم.خوب شدم ولی فریز نکرد.حتی برای اطمینان پیش 1 ،2 تا دکی دیگه برای معاینه رفتم.همه گفتن سالمم.

اما حالا یه مشکله دیگه دارم اینکه،در مواقع خاص درد وحشتناکی دارم،مثل همون موقع معاینه.که دکی گفت با زایمان طبیعی درست میشه.
ایشالا شما هم کاملا خوب میشی.میدونم چقدر داری اذیت میشی.موفق باشی.
مهناز خانومی چند تا نکته میخوام برات بگم:

از میوه و سبزیجات تازه به وفور بخور،بخاطر انتی اکسیدان هایی که داره.

دکتر من بهم گفته بود یک روز در میان از کله پاچه مخصوصا پاچه بخورم.حتما چربی و اینا رو کنترل کن.

ویتامینC هم حتما استفاده کن .چون تو بهبود زخم خیلی موثره.
پریا خانوم سلام

وقتی زخم ایجاد میشه ،حتما عفونتی بوده که منجر به زخم شده .و الا دکتر میگه شما عفونت دارین .که این با شدتهای مختلف میتونه باشه.

نشونه هاش هم سوزش ،خارش از خفیف تا شدید که شدیدش امون رو از ادم میگیره.

ترشحات:سفید باشه معمولا قارچی و

زرد رنگ معمولا عامل عفونت باکتری میتونه باشه البته بعضی از انگل ها مثل تریکوموناس واژینالیس هم عامل این عفونت هستن.و اگر دقت کرده باشی دکتر ترکیبی از داروهای ضد همه این عوامل رو تجویز میکنه.

دیگه اینکه بسته به میزان عفونت موقع نزدیکی درد وجود داره.گاهی ممکنه طوری باشه که زن اجازه......نده.

سلام من هم زخم دارم حدودا 2 سالی می شه دکتر های زیادی رفتم بیشتر دکتر هایی که گفتن فریز کنم صرفا به خاطر جیب خودشون بود و حتی یکی از همین دکتر ها که مطبش زیاد شلوغ نبود دوستم رو که اصلا زخم نداشت به روز می خواست فریز کنه که به خیر گذشت خانم ها اگه مطمئن نیستید که زخم دارین فریز نکنین چون این کار خودش احتمال عفونت رو بالا می بره .
دکتر من بهم گفت من به ندرت فریز رو رو بیمارانم انجام می دم چون در کسانی که فریز می کنند تا 2 سال به هیچ طریقی (مثل تست پاپ اسمیر) نمی شه به سرطان دهانه رحم پی برد و بیماری پنهان می مونه و در کسانی که بچه ندارن هم این کار رو نمی کنم .خیلی از دکتر های ماهر برای کسانی که نی نی ندارن فریز رو انجام نمی دن به خاطره عوارض بعدیش
پروردگارا به من دانش عطا کن و مرا به صالحان ملحق فرماى و براى من در [میان] آیندگان آوازه نیکو گذار و مرا از وارثان بهشت پر نعمت گردان .
بهتره از پماد ها برای کنترل بیماری استفاده کرد
پروردگارا به من دانش عطا کن و مرا به صالحان ملحق فرماى و براى من در [میان] آیندگان آوازه نیکو گذار و مرا از وارثان بهشت پر نعمت گردان .
یه راه سنتی هم استفاده از عسل و زرده تخم مرغ هست که می شه به نوار بهداشتی و بدنتونبزنین و شب تا صبح بمونین
2706