2737
2734
عنوان

هزار راه نرفته

| مشاهده متن کامل بحث + 429694 بازدید | 12698 پست
سلام یاسمن خانم من عرض کردم در نوشته های قبلی که این مرد تو رو دوست داره و اصلا نمی خواد ازدست بده تو رو ،وبا توجه به تلفنهای مکررش ،موقعیت تو رو پیش مادرت و خونواده خودت هم ضعیفتر میکنه ،ومیدونی مردم دهن بینن و اصولا از کلمه طلاق خوششون نمی یاد حتی خونواده تو ته قلبشون اینه که بری سر خونه زندگیت ،اونم اینو میدونه و یه سره زنگ هم میزنه واین فکرو تقویت میکنه که ای بابا این مرده چقدر یاسمنو دوست داره و همش تماس میگیره ومیگه بیا پیشم ،بابا این دختره قدر این مردو نمی دونه مثل این مردا کمن و .... درواقع یه جنگ روانی و عصبی راه انداخته و با توجه به بهم ریختن اعصاب و افکار تو یه جورایی داره مدیریت میکنه و میبره بحرانو به نفع خودش به جلو پس حالا تو باید چکار کنی ؟ اولا به مادرت بگو زیاد باهاش گرم نگیره و یه خط درمیون جوابشو بده و یه جورایی مودبانه بهش بگه که ،زندگی خصوصی دخترم به خودش مربوطه و بهرحال ما خیلی وارد قضیه نمی شیم و اینکه تو چه کردی که باعث قهر همسرت شدی و چه ضمانتهایی میدی که تکرار نشه همین الانم با تلفنهای مکرر خودت روی اعصاب ماهم راه میری وخیلی هم مودبانه بگه خودتم نقطه ضعف نشون نده باهاش محکم حرف بزن وبگو فعلا میخوام به کارشناسی ارشد فکر کنم وآماده شم و لطفا هر مثلا سه روز یه بار تماس بگیر تا تمرکز من روی درسام خراب نشه نگو من با تلفنهای تو بهم ریختم چون نقطه ضعفتو میفهمه ولش کن بابا یه تلفنه دیگه من خودم الان خیلی وقتا تلفنهای همسر سابقمو جواب نمی دم الزامی نمی بینم چون اکثرا اعصاب خرد کنه و میخواد آرامش منو بهم بزنه یه چیزی هم یادت باشه یادت مییاد بهت گفتم کار تو خیلی سخت و پیچیده است برای جدایی و حاشیه هات زیاد میشه آیا تحمل مدتهای طولانی درگیری حقوقی ودادگاهی و جنگهای حاشیه ای رو داری ؟ یاسمن عزیز بخدا این هنوز شروعش هم نیست این یارو بهتر از تو پیدا نمی کنه با این اوصافی که تو گفتی از زندگیت ،پس همه توان مثبت و منفیشو میذاره برای حفظ تو حتی با له کردنت (باور کن این مرد بچه است بچه ای بزرگسال )تو رو میخواد و مثل بچه ها مرتب تکرار میکنه تا اعصابتو خرد کنه عین بچه لجوجا (با تلفن زدناش) مقاوم باش محکم باش روحیه داشته باش وگریتم در تنهایی بکن نذار اون بشنوه وبفهمه نذار بفهمه نقطه ضعف پیداکرده
درسته علی جان خدا کنه زودتر خونه پیدا کنم راستش گاهی فقط نفرین و اه یا حتی یه ناسزای کوچیک کمی تسکینم میده هر چند تو این مورد هم ایشون دست پیش گرفته با پررویی تمام زنگ زده به پدرم که شما اگه پدر بودی گوش دخترتو میپیچوندی برگرده خونش!!!! واگذارتون میکنم به خدا!!!!!! واقعا نمیدونم حرف حسابش چیه یاسمن جان حرفهای علی اقا حقیقته کاملاً تو مراحل اولیه شوهر منم از همین راه دراومده بود بعد از اینکه بی توجهی دید تهدید رو شروع کرد الانم رفته تو کار فامیل و چاخان بافی تا حسابی جنگ روانی به نفع خودش درست کنه چاره ای نیست باید قوی باشیم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

حرف قدر دونستن نیست عزیز دلم اونا واسه تخلیه عقده هاشون به ما احتیاج دارن حرف عادته حرف اینه که با رفتن ما جایگزینی پیدا نمیکنن نه عشقی هست نه محبت و نه دوست داشتن که اگه بود اونطور برخورد نمیکردن
ایکاش که آدمها قدر آدمهای خوبو میدونستن ،ایکاش که همسران قدر همسر خوبشونو میدونستن در این صورت خودشون هم خوشبخت میشدن ایکاش میدونستن که همسر خوب و باوفا وانسان ،بالاترین نعمتیه که خدا به یه بندش میده تا باعث آرامش و خوشبختیش باشه ایکاش میدونستن بالاترین ثروت دنیا همسر گلشونه ایکاش میدونستن که با از دست دادن عشقشون ،نفرت و سیاه بختی رو به دلشون راه میدن ایکاش میدونستن که آرامش و خوشبختی با رفتن اون فرشته ای که خدا یه بار به هر کسی میده از زندگیشون میره بیرون ،وشیطان جاشو میگیره ایکاش ایکاش ایکاش
2731
این یعنی چی؟؟؟!!! قانون جدید مهریه ( 110 عدد سکه) تاریخ : سه شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ حالت اول- مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه است: که در اینصورت باید تمامی مهریه پرداخت شود، زوجه می تواند نسبت به توقیف اموال زوج و مطالبه آن اقدام نماید و چنانچه ننواند مالی جهت توقیف معرفی کند و شوهر هم مهریه را نپردازد، برابرماده 2 قانون محکومیت های مالی رفتار خواهد شد (ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی ، تقاضای طلبکار در بازداشت کردن بدهکارتا زمان پرداخت و حصول برائت ذمه را به رسمیت شناخته است.) حالت دوم- مهریه دقیقاً ۱۱۰ سکه است: که مانند حالت اول باید تمامی مهریه پرداخت شود،زن نیز می تواند نسبت به توقیف اموال شوهر و مطالبه مهریه اقدام نماید و چنانچه نتواند مالی جهت توقیف و استیفا طلب خود معرفی نماید،باز هم می تواند ماده 2 قانون محکومیت های مالی را اعمال نماید (چنانچه زوج نسبت به پرداخت مهریه اقدام نکند راهی زندان می گردند.) حالت سوم- مهریه بیش از ۱۱۰ سکه تعیین شده است: که در این وضعیت، در ابتدا باید ۱۱۰ سکه مطابق قانون پرداخت گردد. در صورت عدم پرداخت توسط زوج همانند حالت اول و دوم ماده 2 (زندان)اعمال خواهد شد. ولی چمانچه مهریه بیش از 110 سکه باشد و زوج نیز نسبت به پرداخت 110 عدد سکه اقدام نموده باشد مابه تفاوت از اموال زوج در صورت وجود قابل وصول می باشد ولی دیگر نمی توان نسبت به مهریه بالاتر از 110 سکه ماده 2 (زندانی نمودن بدهکار) را اعمال کرد. ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی : هر کس محکوم به پرداخت مالی به دیگری شود چه به صورت استرداد عین یا قیمت یا مثلآن و یا ضرر و زیان ناشی از جرم یا دیه و آن را تادیه ننماید دادگاه او را الزام به تادیهنموده و چنانچه مالی از او در دسترس باشد آن را ضبط و به میزان محکومیت از مال ضبطشده استیفا می نماید در غیر این صورت بنا به تقاضای محکوم له ، ممتنع را در صورتی کهمعسر نباشد تا زمان تادیه حبس خواهد کرد . برچسب‌ها: مهریه
ویکی جان، متاسفانه وقتی پات به دادگاه باز بشه، وادار میشی یکسری اطلاعات اولیه رو بدست بیاری تا بتونی از حقت دفاع کنی. در مورد من این اطلاعات اولیه ممکنه ناقص باشه ولی خوب اون چیزی که میدونم در این حده: حبس برای مهریه فقط تا 110 سکه هست. یعنی اگر بالاتر از این حد مهر شده باشه، میزان حبس فقط برای 110 سکه از مثلا 1000 تا تعلق میگیره. ولی ثبت محضری مهریه رو نمیدونم و اصلا چیزی هم در موردش نشنیدم. بقیه دوستان بگن ما هم مطلع بشیم.
آب جایگزین ندارد آب را درست مصرف کنیم.....
سلام ویکی خانم این نوشته های شما همون قانون جدید مهریه است بصورت خلاصه بگم تصویب شد که مهریه تا 110 عدد قابل وصول باشد یعنی قانون سفت و محکم روی 110 تا مانور میکنه ومرد موظفه تا 110 سکه رو پرداخت کنه میدونی تو این چند سال زندانی زیاد شده بود و تبعات مالی و اجتماعی داشت برای دولت اینو تصویب کردند حالا این متاسفانه 110 تا هم میشه اعسار گرفت یعنی عدم قدرت پرداخت توسط مرد ،قسط بندیش میشه کرد یکی از نقاط مثبت در پرونده شما اینه که بابت مهریه هم شوهرت وکیل گرفته و میشه وکیلت اینو به عنوان یکی از پارامترهای توان مالی شوهرت عنوان کنه بازم خلاصش اینه بیشتر از 110 تا اگر بتونی ثابت کنی که اموالی داره ،پولی داره و... قابل دریافت هست اینطور نیست که فقط تا 110 تاشو بشه گرفت وبقیش کنسل میشه ولی تا 110 تاش بقول وکلا محکمتره ،میشه براش بازداشت گرفت اگر نده اصلا حالا در خصوص ثبت محضری مهریه سوالتو خوب نفهمیدم مهریه بطور کلی در عقد نامه ثبت محضری میشه شاید منظورت درخواست اجرای مهریه از طریق محضر و اداره ثبته؟ در این حالت میری محضری که عقد کردی و اونا اجراییه صادر میکنن برای اداره ثبت و روالش اونجوری طی میشه فعلا شما از طریق دادگاه اقدام کردی اگر از اونورم بخوای اقدام کنی از طریق وکیلت میتونی الان چیزی شده؟حکمی صادر شده؟
2740
سلام دوباره اخه مهر من ١٢٤ تاس ملک هم توفیف کرده بودم و کلی مدرک مبنی بر درامد بالای ایشون مثه فیش حقوقی بیمارستان، حسابهای بانکی، حتی حساب بانک انگلیس ولی نمیدونم چرا دادگاه تجدید نظر هم باز همون رای رو داده ١٥ تا اول و به جای هر شش ماه هر دوماه یه سکه رای رو هم بسته وکیلم میگه حق اعتراض مجدد نداریم در مورد ثبت محضری از دوستی شنیدم که خانوم برادرش رفته مهر و ثبت محضری کرده یعنی هر ملکی بخوان به نام زوج بخوره اول به میزان مهریه به نام خانومش زده میشه!!
خوب بازم جای شکرش باقیه یادت باشه هر شش ماه یدونه بود حالا شده هر دوماه یدونه اولش هم باید 15تا بده خوب این یه پیروزی برای تو تلقی میشه پس دیدی که تلاشت بهرحال تا حدودی نتیجه داد حداقل ماهی پونصد هزار تومن میشه که خرج خودت و بچه گلت میکنی در خصوص عدم حق اعتراض احتمالا تو حکمت قید شده بازم با وکیلت صحبت کن فکر کنم بازم بتونه اعتراض بزنه البته دیوان عالی کشور من حکمتو ندیدم ممکنه بتونه بزنه حق اعتراضو ،خوب این حکمو دادگاه تجدید نظر زده درمحاکم آخرین حکمو میشه ارسال کرد به دیوانعالی کشور ،مگر اینکه وکیلت یا شما حکمو پذیرفته باشی و این کلمه رو امضا کرده باشید به این مضمون ،حق تجدید نظر خواهی را از خود سلب مینمایم اگر اینم قید شده باشه دیگه نمیشه و وکیلت درست میگه یا اینکه قاضی خودش بسته باشه حکمو با همین مضمون اما در خصوص اقدام از طریق اداره ثبت با وکیلت مشورت کن ببین ما مستثنیات دین دارم در قوانین ایران یعنی که نمی شه یک خونه رو که توش میشینه ضبطش کرد البته یه شرایطی داره گفتی خونه دویست متره ؟ نه یه خونه در حد عرف زندگیرو نمی شه روش اقدام کرد ولی اگر بزرگ باشه و روش اقدام کنه وکیلت میتونه عنوان کنه که این خونه بزرگه و میشه مزایده گذاشت و به اندازه عرف داد به شوهرت و بقیش بعنوان مهریه به شما تعلق میگیره این روالشه کار هم میبره ووکیلت هم شاید بگه این یه پرونده مجزا میشه و ... در خصوص ماشین هم همینطوره ،تا یه ماشین عرف اشکالی نداره ولی اگر ماشین گرانقیمت باشه فکر میکنم عرف ماشین بین سی الی پنجاه میلیونه میشه رو اینم اقدام کرد مثل خونه خارج از عرف راستی متراژ عرف هم توسط کارشناسان تعیین میشه بازم در خدمتم و از یه بابت هم خوشحالم که به هرحال پی گیریت تا حدودی جواب داد من قبول دارم ما ضعف قوانین داریم ولی دست منو تو نیست متاسفانه بازم پیگیر باش ،نفقه فرزندت یادت نره حتما قانونیش کن و یه مبلغی در خور شان ماهینه تعیین بشه براش ،در مراحل طلاق من نباید این حرفو بزنم ناراحت نشو از من ،یه بارم گفتم ،من خودم به این مشکلات خوردم هر چیزی حتی بی ارزش تو این جامعه خراب شده میخوای تهیه کنی یهو میشه طلا ،حتی قاشق چنگال حالا چرا میگم هر چی میتونی بگیر و نذار از عشق تو به بچت سواستفاده کنه چون اگر خونه و امکاناتت کامل باشه و کار هم داشته باشی ودرآمدت مناسب باشه حالا بایدتازه با مشکلات زندگی مجردی و مراحل بعد از طلاق مواجه بشی پس باید فکرت از مادیات خلاص باشه چون معنویات هم دوست عزیز داستانها داره تو این مملکت برای مطلقه ها راهت درسته ومنم بهت گفتم پیگیر باش بازم ادامه بده وتدترش کن اون بره طلاقت بده میدونم سخته ولی بخوای میشه درپناه خدا باشی و منتظر خبرت میمونم
سلام من میام میخونم و برای همه دعا میکنم امروز دوجلسه مشاوره داریم ،تو دوهفته گذشته هیچ تغییری نکرد،منکه فکر میکنم باید خون و فکرش عوض شه بسکه تو وجودش رخنه کرده ،برام دعا کنید
ویکی خانم بازم با وکیلت مشورت کن و تصمیم نهایی رو بگیر اگر پیگیر باشی یه نکات قانونی بهت میگم ببین همسر شما مدعی شده که این میزانو نداره و دادگاه براش قسط بندی کرده و ... خوب حالا با وکیلت مشورت کن میتونی از طریق همون محضر که عقد کردی هم به اجرا بذاری و در این صورت همون چیزایی که گفتم اجرا میشه ودر ضمن مثلا اگر از جایی پولی به حسابش واریز شه چون مهر شما هنوز باقیمونده پی گیری کنی به شما تعلق میگیره و هیچ ربطی به قسط بندی نداره حالا مثلا اگر بخواد خونه یا زمین یا مغازه ای به نامش بشه به این معنیه که اون داره وپس دوباره میشه روش اقدام کرد و به میزان مهر گرفت ازش در رواقع یه حالتی شبیه ممنوع المعامله میشه یعنی ثبت میشه اسمش تو اداره ثبت ،وقتی میخواد چیزی بنام بزنه ،چون در موقع بنام زدن در همه جای ایران باید از اداره ثبت استعلام گرفت که مثلا طرف ممنوع المعامله نباشه ،یا مواردی قانونی نداشته باشه که در این صورت این به اون معنیه که ایشون مال و منال داره و میتونی روش اقدام کنی باید صبور باشی و از طریق وکیلت ادامه بدی در عین حال بدنبال زندگی خودتم باشی برنامه ریزی هاتو انجام بده و سعی کن یه زندگی خوب برای خودت و دخترت فراهم کنی یادت باشه موفقیت و پیروزی و استقلال و سربلندی تو ،دقیقا مثل خار در چشم اونه و نابودش میکنه ،هیچوقت و در هیچ شرایطی ودر اوج مشکلات هم ،دشمن شاد نشو واقعا دشمن شاد نشو ، درپناه خدا باشی ویکی خانم
ممنونم علی جان از این همه حوصله و لطف شما سربلند و پاینده باشید حقیقت همینه که با نفوذش درست کرده خونش ویلایی و ٢٠٠ متره اپارتمان داره مطب داره درامدش بالای ده تومنه ماشینش تویوتا س زمین داره .... ولی چشم کور دنیادوست رو فقط خاک گور پر میکنه حتی نگران محل زندگی دخترش نیست
ویکی خانم به هرحال پیگیری تو نشون داد که نفوذش از خدا بیشتر نیست دختر گله شما هم سهم و روزی داره واگر اون نده خدا میگیره بهش میده از پدرش ،فقط وظیفه پیگیری با شماست با اوصافی که میگی جای پیگیری داره منم خدکتت عرض کردم در کنار برنامه ریزی خودت برای زندگی مستقل این قضیه رو هم از طریق وکیلت دقیق پیگیری کن من فکر میکنم به نتایجی برسی من که همیشه برای شما دعا میکنم و مطمئنم که در نهایت شما روسفیدی باور کن
سلام عاطی خانم من هم بنوبه خودم برای شما دعا میکنم بهرحال تفاوت شما با مااینه که جدا نشدی و هنوز با شوهرت هستی بقیه یجورایی یا رسما یا دیگه عاطفی جدا شدن و دارن کارای اداریشو انجام میدن من خودم بعضی وقتا میگم که فلان زندگی تموم شده است و فقط کاغذ بازی ها و حساب کتابهاش مونده البته در خصوص زندگی تو ،امیدوارم که سر عقل بیاد شوهرت و مشاوره جواب ده و زندگیت سراسر شادی و عشق و محبت بشه من برای حفظ این زندگی و عدم جدایی تو دعا میکنم در این مرحله بازم یطرفه قضیه تویی ،تو هم نقشی کاملا اساسی داری در حفظ و نگهداری زندگی مشترکتون ببین باور کن از ته دل میگم ،طلاق اصلا چیز خوبی نیست خیلی از ما بخاطر حفظ ظاهر یا شخصیتمون ،خیلی جاها عنوان میکنیم که خوب شد و راحت شدیم و .... ولی من بهت میگم سعی کن و سعی کن زندگیتو بسازی و ببری جلو با شوهرت ،نمی گم عزت نفستو زیر سوال ببری یا باج بدی نه اصلا ،ولی میگم حالا خودمومیگم که دیگران ناراحت نشن فکر میکنی الان که من شکست خوردم در زندگی مشترکم خیلی خوشحالم؟خیلی چیزا گیرم اومده؟حال روحیم خیلی ردیفه؟خونه سرد و کور خیلی زیبا جلوه میکنه؟نگهداری تنهایی از بچه لذتبخشه؟مشکلاتم کمتر شده؟نه عاطی خانم این یه واقعیته که من هم بنوعی شکست خوردم و آشیونه من از هم پاشیده همونطور که همسرم شکست خورده حتی اگه خودشو گول بزنه ،آینده بچمم خدا میدونه چی بشه بچه طلاقه دیگه واقعا نمی دونم میخوام به همه اینا فکر کنی وتلاش کنی صادقانه ماله خودمو گفتم که فکر نکنی مدینه فاضله ای بعد طلاق اماده پذیرایی از مطلقه ها است تازه بقول خانمها میگن تو که یه مردی خیالی نیست برات ،نه بابا شکست شکسته بازم بدخواه تو نیستیم سعی کن وسعی کن بسازی ویرونه هارو کمکش کن مردا راحت خام میشن بساز اون مردی رو که میخوای تو قلبت راش بده
2706