2726
عنوان

**** رژیم پسر دار شدن **** بیان تو

| مشاهده متن کامل بحث + 1127676 بازدید | 2536 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بچه ها حتی با این رزیما هم اگه می بینید کسانی نتیجه گرفتن اونم خدا خواسته و اگر هم این رزیم رو رعایت نمی کردن بازم پسر میشد وگرنه اگه خدا نخواد همون مواد غذایی یا هر چیز دیگه ای که برای پسر دار شدنه برعکس عمل می کنه یعنی به خواست خدا بر عکس عمل می کنه.پس همه چیز رو بسپرید دست خدا اون بهترین ها رو برامون می خواد
خدا جونم خودت دخترم رو سالم بذار توی بغلم.Lilypie Pregnancy tickers
2728
بچه ها جون متن اون سایتی که فک کنم ماری جون تو تاژیک گذاشته بودن رو دادم به یکی از دوستان و زحمت کشیدن ترجمه کردن ترجمش اینه:
اینم آدرس سایت اصلی به زبان ترکی

http://mucizeiksirler.blogspot.com/2008/11/ibrahim-saracoglu-hamile-kalmak-yumurta.html
http://bitkilerlegelenguzellik7.blogcu.com/kolay-hamile-kalmak-icin-sogan-kuru/5154206

آدرس تاپیکی که ترجمه شده
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=4727&postID=3322854#3322854

متن ترجمه
سلام دوستای خوبم من متنو ترجمه کردم سعی کردم دقیق و درست ترجمه کنم هرچی گفته بود رو نوشتم ان شاا... که بدردتون بخوره اگر نتیجه گرفتین من رو هم دعا کنید
جوشانده پیاز به رشد تخمک و حامله شدن کمک می‌کند. برای تخمدان پلی کیستیک و همچنین منظم شدن پریود درمان خوبی است.
نحوه تهیه:
2-1.5 لیوان آب بدون کلر را بجوشانید و پوست بیرونی پیاز را جدا کنید سپس پیاز را به 4 یا 5 قسمت تقسیم کرده و به آب در حال جوش بریزید . 5 دقیقه در ظرف دربسته بجوشانید. سپس ولرم بنوشید. این جوشانده را صبح و عصر به صورت تازه بخورید.
این جوشانده را تا 15 روز روزی دوبار به صورت تازه میل کنید.
در ادامه از ده روز مانده به پریود به مدت 5 روز همین روش را تکرار کنید.
در مدت انجام این درمان ترشحات سفید و زرد افزایش می‌یابد. این به خاطر تمیز شدن بدنتان است نگران نباشید.
اگر این عمل را برای حاملگی انجام می‌دهید بعد از این عمل جداگانه عمل خوردن انجیر لازم است. برای این کار 9-8 عدد انجیر را پس از شستن در نیم لیتر آب بدون کلر در حال جوش بریزید.
بعد از 6-5 دقیقه جوشاندن یک عدد هویج سفت و تازه را قاج کرده و اضافه کرده و 3-4 دقیقه دیگر بجوشانید و بصورت ولرم بنوشید.
برای حاجتم یه صلوات میفرستی خیلی ممنونم التماس دعا
*رها

1389/11/23 12:13 ب.ظ

سلام مامان‌های آینده خوبین
من بعد از کلی تجزیه و تحلیل!!!!!!! و خوندن نوشته‌های دکتر ابراهیم فهمیدم که باید اینطوری پیاز درمانی را انجام بدیم
فرض کنید من 1 بهمن تاریخ پریودم بوده اگرتاریخ پریود بعدیم 30 روز بعد یعنی 1 اسفند باشد باید اینجوری
20 بهمن می‌شه 10 روز مانده به پریود بعدی تا اینجا اوکیه؟؟؟؟؟؟
پس 20 بهمن شروع می‌کنیم به خوردن تا 5 روز که می‌شه 25 بهمن. بعد 5 روز نمی‌خوریم که می‌شه 1 اسفند که می‌شه اولین روز شروع پریود
دوباره از روز اول پریود یعنی 1 اسفند شروع می‌کنیم و به مدت 15 روز ادامه می‌دیم
روز 15 نوش جان کردن جواشنده پیاز می‌شه روز 15 پریود
5 روز که استراحت بدیم و جوشانده رو نخوریم بعد از 5 روز می‌شه روز 20 اسفند که اونم می‌شه 10 روز مونده به پریود ماه بعدی که 1 فروردین است. و دوباره شروع می‌کنیم دور بعدی را و همین چرخه رو ادامه می‌دین تا وقتی که یهو احساس کنید یه نی نی کوچولو توی شیمکتون نشسته ..........
گیج که نشدین ؟؟؟ دیگه من همین از دستم بر می‌اومد ببخشید .......
تورو خدا اگه نتیجه گرفتین من رو هم دعاااااااااااااااااااااااااا کنید لطفاًًًًًًًاااااااااااااااااااااااااااااااااا
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=59251&PageNumber=17
...منم پلی کیستیک بودم و یه کیست گنده 4 سانتی هم داشتم و پری هام عقب میوفتاد رفتم تو خط ورزش کردن ...دیگه غذای فست فودی ممنوع، غذاهام کم چرب ، خوردن چای اویشن بابونه نعنا پونه زنجبیل بومادران رازیانه؛ خوردن عسل+ سیاه دونه ؛ خوردن دارچین +عسل؛ خوردن روزانه 4 عدد قرص ویتاگنوس .....من با خوردن اینها الان هیچچچچچچ مشکلی ندارم تخمک گذاری دارم و پری هام 28 روزه شده....عزیزم تو هنوز سنت کمه راحت میتونی با یه دوره 6 ماهه کامل و اساسسی درمان شی

پیاز درمانی برای تنبلی تخمدان خیلی خوبه.یعنی باعث تولید فیلوکول تو تخمدان میشه هر روز یه لیوان باید خورده بشه بیشتر از 5دقیقه نباید جوشونده بشه چون خاصیتش را از دست میده .معصومه جونم هم من و هم دوستم هر دو تنبلی تخمدان داشتیم پری هامون به شدت نامرتب بود من با یه دوره و دوستم با 2دوره نتیجه گرفتیم در ضمن این روش را هم دوستم به من پیشنهاد کرد.به خاطر طبع گرم پیاز برای اقایون هم مقیده منتظر نی نی جون هم خودت هم همسرت یه دوره استفاده کنید اگه تو ازمایشاتون تغییری دیدید خوبحتما ادامه بدید.
دوستان لازمه اشاره کنم که خانم هایی که مشکلات دیگه غیر از تنبلی و کم کاری تخمدان دارن نمی دونم که تاثیر داره این روش یا نه ولی با اطمینان می گم برای تنبلی تخمدان فوق العادست
. پپو (مامان آرمیتابانو)

1390/7/26 12:20 ب.ظ

بالاخره بعد از مدتها فرصت کردم نتیجه تحقیقاتم در مورد تعیین جنسیت رو تایپ کنم و به قولی که داده بودم عمل کنم. امیدوارم به درد بقیه هم بخوره و پسرم هم بعدنا بفهمه همینجوری الکی و از پشت بوته های گل رز در نیومده و یه ذره قدر این مامان فداکار و دلسوزشو بدونه!!!

اینا راهکارهای عملی و کم ریسک تر این کار هستند که من اونارو جمع بندی کردم. (راههای مطمئن تر اما پرهزینه و پرخطرتری هم هست. مثلا" روش IVF که من یکی اصلا" حاضر نیستم برای بچه اولم اینکارو بکنم.)

البته روش تغذیه فقط 10 تا 20 درصد تاثیر داره و روش تعیین زمان تخمک گذاری حدود 70- 80 درصد، که باید همه این روشا رو با هم ادغام کرد و در درجه اول به خدای مهربون توکل کنیم تا ان شاا... مارو به خواست دلمون برسونه.

(مهم اینه که نزدیکی درست در زمان تخمک گذاری انجام بشه و محیط واژن حسابی قلیایی باشه.)

خلاصه اینم مواد لازم برای تهیه حداقل دو سه کیلو پسر خوشمزه:

قبل از اقدام : ( از 3 ماه قبل )

مرد :

1- مرد می تواند برای تعیین مقدار اسپرم، آزمایش شمارش اسپرم بدهد. (اگر کمتر از 20 میلیون در سی سی باشد، باید از اسید فولیک و زینک پلاس (Zinc Plus) و ویتامین ث استفاده کند.)

2- برای اطمینان می تواند، آزمایش واریکوسل بدهد. (واریکوسل باعث سقط جنین می شود.)

3- از 70 روز قبل از اقدام، مرد باید تغذیه مناسب داشته باشد. (معجون و مواد انرژی زا)

4- سیب، آب دریا، آجیل جات مثل پسته، بادام زمینی، بادام هندی بخورد.

5- معجون (گردو آسیاب شده، پسته، کنجد، بادام) را به شیرموز اضافه کرده و بخورد.

6- چای دارچین و هل بخورید. (زن و مرد هردو)

7- دلستر نخورد.

8- برعکس زن، گوشت قرمز زیاد بخورد.

9- در ماه آخر، مرد زیاد ورزش نکند.

10- زنجبیل را در ماست ریخته و بخورد.

11- هر روز یک لیوان عرق کاسنی بخورد.

12- کشمش و مویز زیاد بخورد. (کشمش خوراک اسپرمه.)

13- قارچ، کنگر، کاهوی تازه بخورد.

14- لباس تنگ نپوشد و از گرما پرهیز کند.

...زن :

..- افسردگی، فشار عصبی، استرس و هوای گرم و آلوده را از خود دور کنید.

16- سدیم و پتاسیم زیاد بخورید: غذاهای شور، خرما، هویج، جگر، گوشت، موز، تخم مرغ، سیب زمینی، بادمجان، لوبیاچیتی، شیرینی، غذاهای کنسروی، توت فرنگی، انگور، گلابی، دارچین، سیب، آب دریا

17- منیزیم و کلسیم قدغن! کاکائو، قهوه، سویا، بادام، گردو، ماست، بستنی (کلا" لبنیات غیر از پنیر شور اونم خیلی کم.)

18- همراه غذا زیتون، خیارشور، چیپس، ذرت، کاهو و روغن زیتون بخورید.

19- کنجد، هل، عسل، کشمش و... بخورید.

20- هر شب 3 تا 5 عدد فلفل سیاه نکوبیده را با آب قورت بدهید.

21- خوردن قرص اسید فولیک (مثلا" مارک نیچر مید) را هرشب از 3 ماه قبل از اقدام شروع کنید.

22- روز تخمک گذاری را با استفاده از کیت LH (مارک Max14) و دماسنج تعیین کنید.

23- در زمان پریودی، هر روز ساعت 11 صبح 2 عدد خرما بخورید.

24- از شب اول پریودی تا 5 پریودی، 30 گرم تخم هویج را اول با آب سرد خوب بشورید(سمی است) بعد 20 دقیقه با آب تازه جوشیده بگذارید دم بکشد، بعد با نبات بخورید.

25- از روز اول تا 15 پریودی، هر روز به اندازه یک مویز مقبل ارزق و مصطکی بخورید. (از عطاری ها بخرید. مقل ارزق شبیه تریاک است و مصطکی (مستکی) شبیه کندر سفید و دان دان)

26- بعد از پریودی روزی 15 عدد خرما بخورید.

27- میوه: خرما، موز، انگور، توت فرنگی

28- گوشت قرمز کمتر بخورید و بجاش مرغ و ماهی بخورید.

29- دو ماه قبل از اقدام ورزشهای شکمی مثل دراز نشست بکنید.

30- کندر را ناشتا بجوید یا قورت دهید.

نزدیک به اقدام و زمان اقدام :

(رژیم ها بیشتر دو هفته آخر قبل از اقدام رعایت شود.)

مرد :

31- سه شب تا یک هفته قبل از نزدیکی، مرد هر شب عرق کاسنی بخورد. (زن هم)

32- نیم ساعت قبل از نزدیکی یک فنجان قهوه غلیظ بخورد.

33- صبح روز نزدیکی پیاز را داخل روغن زیتون سرخ کرده، خرما را اضافه و تفت دهید، بعد تخم مرغ را اضافه کرده و برای صبحانه مرد بخورد. بعدش یک لیوان عرق کاسنی بخورد.

34- نیم ساعت تا یک ساعت قبل از نزدیکی بیضه ها را با آب سرد (کیسه آب سرد) به مدت 10 تا 15 دقیقه خنک کند.

35- دخول باید عمیق باشد.

زن :

36- در ماه آخر، بعد از پاکی، هر روز 100 گرم تخم هویج را کوبیده و با عسل بخورید تا روز نزدیکی.

37- در ماه آخر از روز 11 تا 18 پریودی تخم کاسنی بخورید.

38- از 10 روز قبل از اقدام، خوردن اسید فولیک قطع شود.

39- نزدیک اقدام عسل، آب نبات، سیب زمینی پخته، کشمش، نوشابه، بیسکویت، کاهو و زیتون بخورید.

40- از بعد از اتمام پریودی تا قبل از تخمک گذاری نزدیکی انجام نشود. (احتمال دختر بیشتر است)

41- 3-5 روز بعد از پاک شدن از پریودی (یعنی حدود روز 8-10 سیکل) یک سونوگرافی واژینال بدهید.(در این مدت هیچ نزدیکی نداشته باشید.) تا اندازه فولیکول معلوم شود و زمان نسبی آزادسازی آن تعیین شود، برای اطمینان یک روز بعد از آن تاریخ را در نظر بگیرید. (چون تخمک تا 48 ساعت زنده می ماند.)

42- اقدام تا دو روز بعد از دو خطه شدن کیت تخمک گذاری: شب دو خطه شدن، شب بعدش و شب سوم. (از 12 ساعت قبل تا 48 ساعت بعد از تخمک گذاری)

43- در زمان تخمک گذاری (حدودا" روز 13 سیکل) اول آمپول HCG برای آزاد سازی تخمک تزریق شود، بعد از 24 ساعت نزدیکی انجام شود.

44- با سونوگرافی واژینال زمان دقیق تخمک گذاری را تعیین کنید.

45- غذاهای شب لقاح و شب بعد از آن باید دقیق انتخاب شود.

46- چند ساعت قبل از نزدیکی آناناس، توت فرنگی، انجیر و بادمجان بخورید. (قلیایی کردن خون)

47- شستشوی واژن نیم ساعت قبل از نزدیکی با محلول رقیق جوش شیرین (یک قاشق چایخوری در یک لیوان آب ولرم) – واژینال باشه بهتره.

48- ارگاسم زن قبل از مرد (اول زن توسط تحریک کلیتوریس ارضا شود بعد مرد شروع کند.)

49- زن در نزدیکی به حالت سجده باشد.

.بعد از اقدام :

مرد :

50- مرد باید معجون و مواد مقوی بخورد تا برای 2 شب بعدش هم منی کاملا" جمع شود.

زن :

51- بعد از نزدیکی بالش زیر کمر گذاشته و پاها رو به بالا (تکیه به دیوار) و بعد هم روی پهلوی راست بخوابید.

52- تا 2 ساعت بلند نشوید و حمام نروید.

روش اندازه گیری حرارت بدن با دماسنج :

اولین روز پریود را یادداشت کرده و هر روز دمای بدن را بلافاصله بعد از بیدار شدن و حتی قبل از تکان خوردن و بلند شدن از رختخواب و حرف زدن، با دماسنجی که نزدیکتان گذاشته اید، اندازه بگیرید و یادداشت کنید. (دماسنج دیجیتالی بهتر جواب می دهد.)
درجه حرارت بدن معمولا" بین 36.3 تا 36.5 متغیر است. (مثلا" برای من 36.2 است.)
از روز اول پریودی دمای بدن تا زیر 36.5 پایین می آید. روز تخمک گذاری دما به شکل نامحسوسی پایین تر می آید. (حدود 0.2 یا 0.3 درجه) بعد از حدود 2 روز درجه حرارت یکدفعه بطور محسوسی بالا می رود. (بیشتر از 0.5 درجه) و دیگر پایین نمی آید.
روش استفاده از کیت تخمک گذاری ال اچ (Max14) :

از روز 13 سیکل، هر روز در ساعت مشخصی (بین 10 صبح تا 2 بعد از ظهر) مثلا" ساعت 11 صبح یا 1 بعد از ظهر باید از سمتی که فلش داره نوارو داخل ادرار کنی و از خط Max بالاتر نری، بعد از 5 دقیقه که داخل مایع ماند، جواب معلوم می شود. (حداقل 2 ساعت قبلش نباید مایعات بخوری.)
یک روز قبل از تخمک گذاری دو خطش پررنگ می شود که باید همان شب و دو شب بعدش نزدیکی داشته باشی. (برای اطمینان وقتی کیت دو خطه شد، یک سونوگرافی واژینال هم بده تا معلوم بشه کی تخمکت آزاد میشه.)
در اصل شب بعد از دوخطه شدن کیت، شب تخمک گذاری است که باید از یک شب قبل تا یک شب بعدش نزدیکی کنی. (یعنی سه شب پشت سر هم.)

مهمترین نشانه های ظاهری تخمک گذاری :

افزایش ترشحات واژن و تبدیل شدن این ترشحات به ماده ای شبیه به سفیده تخم مرغ: هنگامی که این ترشحات شفاف، لیز و چسبنده باشد، احتمال باردار شدن شما به حداکثر می رسد.
درد خفیف در ناحیه پایین شکم : حدودا 20% از خانمها می توانند تخمک گذاری و فعالیت مربوط به آن را احساس کنند، که نشانه های آن می تواند از درد ملایم تا تیر کشیدن های شدید و ناگهانی باشد.
حساس شدن پستان ها
اندکی افزایش (در حدود 4 تا 1 درجه) در دمای پایه بدن یا BBT:
روش شستشوی واژینال با جوش شیرین :

یک سرنگ 10 سی سی از داروخانه بخر. آب لیوان را باید بجوشانی و بعد بگذاری سرد شود. در یک لیوان آب ولرم جوشیده، یک قاشق چایخوری جوش شیرین بریز و حل کن. بعد سرنگ را پر کرده و داخل واژنت تا ته فرو کن و خالی کن. 5 دقیقه دراز بکش و بعد سر پا بشین و آب را خالی کن. این عمل را 2 الی 3 بار تکرار کن.
این محلول باید نیم ساعت قبل از استفاده تهیه شود، چون حل شدنش کمی طول می کشد.
اگر پریودهای من منظم نباشند، حامله شدن برایم سخت تر خواهد بود؟

اکثر خانمها 12 بار در سال پریود می شوند، اما برخی از آنها ممکن است کمتر پریود شده یا حتی اصلا پریود نشوند. استرس، تمرینهای سنگین ورزشی، افزایش یا کاهش شدید وزن و مواردی دیگر، از جمله عواملی هستند که می توانند بر پریود شما اثر بگذارند. هر چقدر پریود شما نامنظم تر باشد، تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری مشکل تر می شود. در صورتی که زمان تخمک گذاری را در چند ماه متوالی زیر نظر بگیرید، می توانید چند روزی را که بیشترین احتمال حامله شدن وجود دارد، تشخیص دهید.

فرض کنید سه دوره متوالی شما به ترتیب 28، 21و 35 روزه باشد. سیکل قاعدگی خود را برای چند ماه متوالی در نظر گرفته و یادداشت نمایید. سپس عدد 17 را از کوتاهترین دوره ماهیانه، و عدد 11 را از طولانی ترین دوره ماهیانه کم کنید. تعداد روزهای مابین این دوعدد، روزهایی هستند که احتمال باردار شدن شما در آنها بیشتر از سایر روزها است. اگر دوره های شما نامنظم بوده و بیشتر از 35 روز نیز طول می کشند، با یک متخصص مشورت نمایید تا علت این بی نظمی را مشخص کند. علت آن می تواند یکی از موارد زیر باشد: سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS یا به زبان ساده تر کسیت تخمدان، اختلال عملکرد تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن شدید، یا افزایش میزان پرولاکتین.

....لیست میوه ها و غذاهای سرد و گرم
در تغذیه روزانه خود باید نوع آن را تشخیص و رعایت نماییم. وقتی که غذای سرد می خوریم، حتما باید بعد از آن یا همراه آن غذای گرم میل نماییم تا تعادل در بدن ایجاد شود. به همین منظور لیست غذاهای سرد و گرم را تقدیم می نماییم و امیدواریم ضمن رعایت و توجه به آنها تنی سالم داشته باشیم.

میوه ها و دانه های گرم وتر :
انجیر ، انگور ، بادام زمینی ، بادام شیرین ، بادام کوهی ، به ، تخم خربزه ، توت (شاه توت) ، انواع توت ها ، خربزه ، هویج ( زردک) ، سیب ، شلغم ، کدو ، کنجد ، گلاب ، لوبیا قرمز

میوه ها و دانه های گرم و خشک:
. انبه ، بادام کاغذی ، بادمجان (خیلی گرم و خشک) ، تخم شربتی ، بولاغ اوتی ، پرتقال ، پسته ، پونه (خیلی گرم و خشک) ، پیاز (خیلی گرم و خشک) ، پیه ( دمبه) ، ترب (خیلی گرم و خشک) ، تره ، جعفری، دینارویه ، چای ، خردل ها ، خرما ، خرمالو ، دارچین ، روغن ، ریحان ، زرد چوبه ، زعفران ، زنجبیل ، زنیان ، زیتون ، زیره سیاه ، سیر ، شنبلیله ، فلفل (خیلی گرم و خشک) ، فندق ، کرفس ، کشمش انگور سیاه ( مویز) ، کلم ، کنگر ، گردو ، گل سرخ (خیلی گرم و خشک) ، لپه ، مرزه ، موسیر ، موم عسل ، نارگیل ، نخود ، نعناع ، عرق بهار نارنج ، هل .

غذاهای گرم و خشک:
گوشت آهو ، شیر شتر ، گوشت شتر ، گوشت شتر مرغ ، گوشت کبوتر ، کوهان شتر(خیلی گرم و خشک) ، گوشت گاومیش ، گوشت گنجشک ، گوشت لک لک ، نمک طعام (خیلی گرم و خشک) ، گوشت اردک ، خورش فسنجان .
غذاهای گرم و تر :
عسل ، نخود ، آب آبگوشت ، گوشت بوقلمون ، شیر میش ، گوشت غاز (پرنده) ، گوشت گوسفند ، گوشت مرغ خانگی ، گوشت مرغابی و اردک ، میگو (روبیان) ، گوشت بلدرچین ، گوشت کله ، جگر ، خورشت بادمجان ، خورش قورمه سبزی ، آبگوشت به ، آبگوشت کلم قمری ، آب شور ، کره ، خامه ، روغن ، نیمرو ، تخم مرغ ، گوشت بز ،
غذاهای گرم و خشک
گوشت آهو ، شیر شتر ، گوشت شتر ، گوشت شتر مرغ ، گوشت کبوتر ، کوهان شتر(خیلی گرم و خشک) ، گوشت گاومیش ، گوشت گنجشک ، گوشت لک لک ، نمک طعام (خیلی گرم و خشک) ، گوشت اردک ، خورش فسنجان .

میوه ها و دانه های معتدل :
برگ چغندر ، برنج ، تمشک ، چغندر ، عدس ، عناب ، گرمک ، گندم ، قهوه ، کاسنی ، کاهو ، موز .

غذاهای معتدل :
شیر گاو ، گوشت کبک ، گوشت کبک دری ، کوکو سبزی ، فرنی ، کوفته ، کشک بادنجان ، شیر برنج ، نان فطیر .

میوه ها و دانه های سرد و تر :
اسفناج ، آلو ، انار ، باقلا ، بالنگ ، بامیه ، خرفه ، پنیر ، خیار ، دوغ ، زردآلو ، کدو (تخم) ، کدو حلوایی ، گلابی ، هلو ، هندوانه ،

میوه و دانه های سرد و خشک
ارزن ، ازگیل ، انار ترش ، تمبر هندی ، جو ، ذرت ، ریواس ، زرشک ، سرکه ، سنجد ، شاه بلوط ، گشنیز ، گیلاس ، لیمو امانی ، لیمو ترش ، لیمو شیرین ، ماش ، نارنج ، نشاسته ، ولیک .

غذاهای سرد و تر :
شیر بز ، ماست ، دوغ ، مرغ ماشینی ، قره قروت ، شیر بز ، ماهی ،

غذاهای سرد و خشک
کشک ، گوشت گاو .

(این قانون مصرف سردیهاست : اگر پنیرمیخورید حتما با گردو خورده شود ، اگر ماست و دوغ میخورید حتما با یک قاشق چایخوری زنیان خورده شود ، اگر ماهی میخورید با خرما خورده شود ، اگر برنج میخورید با زیره خورده شود ، مرغ را حتما با گرمی خورده شود ، و هر چیز سرد دیگر با گرمی هائی مثل عسل و خرما و دیگر غذاهای گرم .)
http://www.royanmama.com/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=155
شایع ترین عفونتهای دستگاه تناسلی زنان

دستگاه تناسلی زنان به دلیل آناتومی و فیزیولوژی خاصی که دارد،در معرض انواع عفونتها می باشد.

در دختران نابالغ به دلیل کمبود استروژن(هورمونی که ازتخمدانها ترشح می شود )دیواره مخاطی واژن نازک است.وممکن است سبب افزایش خطر عفونت شود.در طی سالهای باروری (49-15سال) این دیواره بالغ می شود ولی در این سنین نیز عواملی مانند مقاربت،عوامل جلوگیری کننده از بارداری،وسایل مختلف بهداشتی خانمها وپوشیدن البسه تنگ (نظیر شورت تنگ،انواع جورب شلواری)سبب التهاب فرج و واژن می شوند.پس از یائسگی مجددا میزان هورمون استروژن بدن کم می شود.ومیزان اسیدی بودن واژن کاهش می یابد.درنتیجه بافت واژن شکننده شده ونسبت به ضربه وعفونت مستعد می شود .
.مشخصات ترشحات سالم واژن و دهانه رحم
عفونت های شایع واژن
در بانوان غدد داخل واژن و دهانه رحم به طور مداوم مقدار کمی مایع ترشح می کنند. این مکانیسم کمک به سلامت و پاک شدن مجرای تناسلی می کند. این ترشحات اکثراً بیرنگ و یا حداکثر شیری کم رنگ و بدون بو هستند، ولیکن بسته به سیکل ماهیانه در خانم ها رنگ و غلظت آن تغییر پذیر است. به طوریکه در زمان تخمک گذاری، حاملگی،شیر دادن و نزدیکی جنسی مقدار این ترشحات بیشتر می شود .
بنابراین با توجه به نکات ذکر شده باید توجه داشت که افزایش ترشحات واژن در در بسیاری موارد طبیعی است، به ویژه اینکه ترشحات باعث مرطوب شدن مجرای تناسلی می شود،که این خود کمک بسیار در پیشگیری از بیماری گوناگون در این ناحیه می کند.
چه زمانی این افزایش ترشح طبیعی نیست؟
اگر افزایش ترشح باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش، سوزش بشود غیر طبیعی خواهد بود به ویژه اینکه اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد ولیکن ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.
چه چیز باعث این تغییرات می شود؟
هر عاملی که تغییر در محیط طبیعی واژن بدهد، و به عبارتی PH آن را تغییر بدهد، سبب افزایش ترشح غیر طبیعی از واژن می شود مانند: استفاده از بعضی صابونها، آنتی بیوتیکها، بیماری قند، حاملگی، عفونتها، و یا حتی پاک کردن مجرای تناسلی توسط اسپری های مخصوص ناحیه تناسلی و یا Vaginal douchمی توانند این مشگل را سبب شوند.
چگونه Vaginal Douching سبب عفونت می شود.؟
بسیاری از بانوان فکر می کنند این روش بسیار خوبی برای پاکیزه نگهداشتن واژن است. اگر چنانچه احساس بو در ناحیه تناسلی می کنید این بو اکثراً از قسمت خارجی دستگاه تناسلی است و شما می توانید با آب و صابون قسمت خارجی دستگاه تناسلی را تمیز نگاه دارید و همان حمام روزانه برای این پاکیزگی کافی است.
در حالیکه با گرفتن دوش واژینال و استفاده از مواد شیمیائی محیط طبیعی واژن را به هم می ریزید که این خود سبب عفونت می شود. از طرفی دیگر توسط Vaginal Douching (شستشوی واژن) باکتریهای موجود در واژن را به قسمت دهانه رحم خود و خود رحم روانه می کنید که این خود سبب عفونت در این نواحی خواهد شد.
چه عوامل دیگری سبب افزایش ترشح واژن می شوند؟
افزایش ترشح واژن به گونه غیر طبیعی به دلایل گوناگون خواهد بود که به طور کلی به نام Vaginitis نامیده می شوند.
1-عفونتهای قارچی واژن
درواژن قارچ به مقدار کم به طور طبیعی زندگی می کند، محیط اسیدی واژن مانع از رشد این قارچها می شود. حال اگر به دلیلی از اسیدی بودن محیط واژن کاسته شود قارچها رشد بیشتر خواهند کرد و سبب عفونت قارچی در واژن می شوند. حاملگی، بعضی از آنتی بیوتیکها، مصرف قرصهای جلوگیری از حاملگی، بیماری قند، استفاده از کورتون ، زمان سیکل ماهیانه، روابط جنسی، نیز از عواملی هستند که باعث تغییر محیط طبیعی واژن و افزایش رشد قارچها و در نتیجه باعث عفونت در واژن می شوند.
علائم عفونت قارچی چیست؟
باید بگویم که این بیماری بسیار شایع است. بیمار احساس نارحتی در ناحیه تناسلی دارد که به صورت سوزش، خارش در دهانه واژن و در قسمت خارجی ناحیه تناسلی احساس می شود. ترشحات واژن به رنگ سفید و بسیار غلیظ در می آید که می توان آن را به شکل تکه های ریز پنیر مانند دید. بیمار احساس سوزش در زمان نزدیکی دارد.
و همینطور احساس تورم در قسمت خارجی دستگاه تناسلی می کند.
ولیکن به یاد داشته باشید که اگر مکرراً و یا به گونه شدید بیماری مبتلا شوید که گاهی هم به درمان جواب نمی دهد و بلافاصله پس از درمان بیماری باز می گردد باید از نظر سایر بیماریهای سیستمیک به ویژه بیماری قند بررسی شوید.
چگونه درمان می شوید؟
درمان این بیماری بسیار ساده و معمولا با استفاده از کرمهای موضعی ضد قارچ مخصوص دستگاه تناسلی بانوان و یا گاهی هم اگر قادر به استفاده از کرم واژینال نباشید، با خوردن دارو درمان پذیر می باشد. گاهی توسط داروهائی که احتیاج به نسخه پزشک ندارد این بیماری به راحتی درمان پذیر است. ولیکن باز هم تکرار می کنم، چنانچه حامله هستید و یا به طور مکرر درگیر این بیماری می شوید، باید حتماً به پزشک خود مراجعه کنید که علت اصلی را جویا شوید.
چگونه از ابتلا مکرر به این بیماری پیشگیری کنیم؟
به نکات زیر توجه داشته باشید.
•حتماً از شورت های کتانی استفاده کنید.
• تا آنجا که ممکن است از پوشیدن شورت های پلاستیکی و یا بسیار تنگ و چسبان خودداری کنید.
از کاغذهای توالت حاوی مواد معطر و رنگی، Tampon، Pad های معطر و Bubble Bath و یا به طور کلی نشستن در وان حمام پرهیز کنید.
• اگر باز هم گرفتار عفونت مکرر قارچی واژن شدید به پزشک خود حتماً مراجعه کنید به دو دلیل نخست اینکه ممکن است علت بیماریهای سیستمیک بدن باشد و دو م گاهی لازم است که پزشک شما را برای مدت چند ماهی روی درمان بگذارد که از تکرار عفونت جلوگیری شود.
آیا همسر شما باید درمان بشود؟
در این عفونت یا ر شما احتیاج به درمان ندارد و این بیماری اکثراً او را گرفتار نخواهد کرد مگر اینکه همسر شما مشکل دیگری ازنظر بیماری سیستمیک داشته باشد.
2-عفونت های میکروبی واژن
این عفونت Bac terial Vaginitis خوانده می شود.
محیط واژن حاوی نوعی باکتری است که به نام باکتری خوب واژن معروف است و همینطور حاوی باکتری دیگری است که به نام Anacrobes نامیده می شوند. گاهی بدون دلیل ویژه این نوع باکتری بیش از انداره رشد کرده و سبب بیماری می شوند.
چه علائمی دارند؟
گاهی بیمار اصلاً علائمی ندارد، گاهی این بیماری سبب افزایش ترشح واژن می شود که اکثراً آبکی است. یا گاهی رنگ زرد کمرنگ یا پررنگ تر دارد. گاهی بودار می شود که به اصطلاح Fishy Smell خوانده می شود که بیماران این بو را اکثراً پس از نزدیکی با همسر احساس می کنند، و گاهی بیمار احساس سوزش و خارش دارد.
چگونه تشخیص داده می شود؟
به پزشک مراجعه کنید. ترشح شما را در مطب آزمایش می کند و بلافاصله تشخیص داده خواهد شد.
آیا این نوع عفونت ازطریق نزدیکی منتقل می شود؟
اگر چه این بیماری در بانوانی که فعالیت جنسی دارند بیشتر دیده می شود ولیکن ارتباطی به نزدیکی ندارد و یار مقابل هم احتیاج به درمان ندارد. مگر اینکه بیمار مکرراً گرفتار این بیماری بشود.
چگونه درمان می شود؟
با تمام سادگی این بیماری احتیاج به درمان دارد چراکه اگر درمان نشود عفونت به سمت دهانه رحم، رحم و لوله ها می رود و سبب مشکلات بسیار و بدتری خواهد شد. به ویژه اگر اینکه زن حامله باشد. این بیماری را می شود به طور موضعی و یا خوراکی درمان کرد ولی درمان این بیماری حتماً احتیاج به مراجعه به دکتر و نسخه پزشک دارد .
عفونت شایع دیگر واژنTrichumoniasis است
عامل این بیماری یک نوع انگل به نام تریکومونا است که اکثراِ در اثر نزدیکی با فرد مبتلا ، بیمار درگیر آن خواهد شد. گاهی بیمار مدتها این بیماری را دارد بدون اینکه علائمی داشته باشد.
چه علائمی دارد؟
افزایش ترشح واژن، تغییر رنگ آن به صورت آبکی، یا زرد رنگ و یا گاهی سبز کمرنگ، بوی بد، خارش و سوزش، درد و سوزش در هنگام دفع ادرار از علائم آن است. اکثراً احتیاج به درمان خوراکی دارد. در این نوع گرفتاری همسر بیمار هم بهتر است که درمان بشود.
در اینجا باید یاد آور شوم که عفونتهای دیگر ناحیه تناسلی در ارتباط با رابطه جنسی ونزدیکی بیمار به آنها مبتلا می شود ازقبیل ?کلامید یا?، سوزاک، هم می تواند سبب افزایش ترشح واژن بشود، ولیکن اینها عفونت هائی هستند که ابتدا دهانه رحم را گرفتار می کنند و گاهی تنها علامت آنها افزایش ترشح واژن است که در این نوع عفونتها زن و مرد هر دو باید درمان بشوند. ولیکن به خاطر داشته باشید که در این مقاله فقط سخن بر سر عفونت های شایع ناحیه واژن است نه سایر قسمتهای تناسلی
نکاتی که برای پیشگیری از عفونت واژن باید رعایت شود.
1- هرگز از Vaginal douche استفاده نکنید.
2- از مواد عطری- اسپری عطری، Tamponsو همینطور از Pad های معطر در زمان خونریزی ماهیانه پرهیز کنید.
3- همیشه شورت های کتانی که زیاد هم تنگ و چسبان نباشند، بپوشید.
4- همیشه ناحیه تناسلی و مقعد را از جلو به عقب پاک کنید این روش تا آنجا که ممکن است از انتقال عفونت از ناحیه رکتوم به واژن جلوگیری خواهد شد.
5- گاهی این خارش و سوزش در ناحیه تناسلی ممکن است به دلیل آلرژی به مواد پاک کننده باشد در این صورت بهتر است که پودر لباسشوئی و کاغذ یا مایع نرم کننده پارچه را در موقع شستشو عوض کنید.
6- گاهی کاندوم یــــا ?دیافراگم? و یا Sperm Killing Gel که برای پیشگیری از حاملگی مصرف می شود ممکن است سبب حساسیت و خارش و سوزش در ناحیه واژن بشود، در اینصورت بهتر است روش دیگری را جایگزین کنید.
7- پس از دوش روزانه ناحیه خارجی تناسلی را با حوله خوب خشک کنید.
ایران سلامت
نویسنده : دکتر مریم رهنمون

.. .تغذیه مناسب برای کاهش غلظت خون چیست؟
پزشکان معتقدند با نوشیدن آب کافی، غلظت خون در حد متعادل باقی می ماند و مشکلاتی مانند لخته شدن خون که عاملی در بروز سکته قلبی است، بروز نمی کند، زیرا کم آبی باعث افزایش غلظت خون شده و گردش خون را دچار اشکال می کند.
آلبالو و آب لیموی ترش برای رفع غلظت خون مفید است. مصرف موز نیز برای صاف کردن خون مفید است.
به‌ طور کلی میوه‌ها و سبزی‌ها، به‌ علت دارا بودن ویتامین C و فیبرهای محلول و نامحلول، باعث کاهش غلظت خون، کاهش میزان فیبرینوژن (پروتئینی که تبدیل به لخته خون می شود) و کاهش فشار خون می شوند. به همین علت افرادی که گیاه خوارند ، نه تنها احتمال ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ را از خود دور کرده‌اند، بلکه دارای خون رقیق‌تر و فشارخون و فیبرونوژن پایین‌تری نسبت به افراد هم‌ سن و سال خود هستند.
برای کاهش لخته شدن خون از روغن جامد ، روغن نارگیل ، چربی‌های حیوانی، گوشت قرمز ، دل، قلوه، مغز ، پیه ‌گاو و گوسفند به مقدار خیلی کم مصرف کنید و به جای آن از لبنیات کم چرب، ماهی، سبزی و میوه ی فروان استفاده کنید.
ز طرفی انجیر به خاطر داشتن قند فراوان باعث فعالیت سلول‌ها و تولید انرژی زیاد در بدن نیز می‌شود، همان چیزی که معمولا کم‌خون‌ها از آن شکایت دارند.

انجیر منبع خوبی از پتاسیم است و پتاسیم نیز عنصری است که به کنترل فشار خون کمک می‌کند. کمبود پتاسیم به خصوص زمانی که با افزایش مصرف سدیم همراه باشد، می‌تواند منجر به فشار خون بالا شود ، به علت داشتن پتاسیم، درجه قلیایی بدن را بالا برده و در دفع اوره و چربی خون بسیار موثر است.
http://konjkav.com/health/15195-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D9%83%D9%85-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%8A%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%AF.html
.http://www.asriran.com/fa/news/283931/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D9%86-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%AF

%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86نکاتی درباره هورمون ها در زنان
.درمان واریکوسل به شیوه طبّ سنتی

واریکوسل بر اساس دیدگاه طبّ سنتی ایران، حاصل تجمع سودا در سیاهرگهای بیضه است – چنانکه در مورد واریس پا و هموروئید نیز همین تئوری مطرح است – بنابراین راه درمان آن، رفع تجمع سودا در این منطقه است و هر کاری به جز این، ناموفق یا دارای اثری موقتی خواهد بود. اصول درمانی واریکوسل مانند سایر انواع واریس و ... به شرح زیر است:

?- خاکشیر جوشانده: روزی یک قاشق مرباخوری خاکشی را در یک استکان آب جوش ریخته کمی شیرین کرده میل کنید. اگر خاکشی را نیم کوب کرده و نیز بگذارید به اندازه ?-? قل بجوشد، اثر درمانی آن افزوده خواهد شد. این کار را بهتر است ?-? ماه ادامه دهید.

?- رفع یبوست: اغلب، با مصرف خاکشی جوشانده، یبوست احتمالی بیمار نیز رفع می شود؛ ولی در غیر این صورت، نسبت به درمان یبوست بیمار اقدام کنید.

?- ماساژ: برای این کار، روی کیسه بیضه ها و به خصوص قسمتهای بالای آن را روزی یکی یا دو بار و به مدت حداقل یکی دو ماه، با روغن زیتون تصفیه نشده یا روغن کنجد یا مخلوطی از این دو ماساژ دهید. ماساژ را به آرامی انجام دهید و آن را تا وقتی که روغن کاملاً جذب پوست بیضه شود ادامه دهید.

?- سایر داروها: در صورتی که تمایل به مصرف داروی دیگری داشتید؛ از داروهای ضد سودا استفاده کنید. راحت ترین کار استفاده از دم کرده گل گاوزبان، سنبل طیب(با دو عدد لیمو یا عناب) است.

?- زالو اندازی: اما مؤثّرترین و قاطع ترین روش درمان واریکوسل، زالو انداختن است. حداکثر ?-? نوبت زالو انداختن روی بیضه، به فاصله ??-?? روزه، واریکوسل را به کلّی درمان خواهد کرد. این کار به قدری ساده است که در صورت ضرورت، بیماران خودشان نیز می توانند اقدام به این کار کنند؛ خود من هم معمولاً به بیماران آموزش می دهم که خودشان، اقدام به این کار کنند که معمولاً هم با موفقیت همراه است.

تذکّر ?: زمانهای ذکر شده برای درمان واریکوسل، زمانهای حداکثری هستند و بیمار چند روز پس از شروع درمان، علائم بهبودی را احساس خواهد کرد.

تذکّر ?: ماساژ بیضه ها با روغن زیتون تصفیه نشده را به تمام مردانی که مشکل ناباروری دارند توصیه می کنم؛ حتی اگر در اقدامات تشخیصی انجام شده، مشکلی نداشته باشند. این کار، کیفیت ساخت اسپرم در بیضه ها را به نحو مطلوبی بالا می برد. .
2706