2737
2739
عنوان

نگهداری پوست صوت با ماساژ و تغذیه و مواد طبیعی

| مشاهده متن کامل بحث + 133588 بازدید | 247 پست
همچنین شما می توانید انواع عرقیات متناسب برای پوستتان را نظیر عرق بابونه، گلاب و غیره را متناسب با نیازهای پوستیتان شناسایی کرده و با مقداری روغن زیتون در یک بطری افشانه یا اسپری بریزید و جهت ماساژ شبانگاهی پوست صورتتان با تکان دادن بطری افشانه و اسپری مقداری از لوسیون مذکور بر روی پوست؛ به ماساژ نواحی مختلف پوستتان اقدام کنید. برای ماساژ ساده تر قسمتهای مختلف صورت می توانید از یک قوطی خالی غلطکی عطر استفاده کنید. چند قوطی غلطکی عطر را از عطر فروشی ها تهیه کرده و در آنها روغنها و لوسیونهای متناسب برای ماساژ پوستتان را بریزید. سپس..
ادامه دارد....
من کتایون عزیزی،مدیر فروشگاه اینترنتی بافتنی و کاردستی «پوشانا» هستم. پیج اینستاگرام من @pushana.ir.یا بافتنی پوشانا. راستی برنج درجه یک و کاملا خالص از مزرعه خودمون هم دارم به میزان محدود. 
سپس با غلطک، آغشته شده به لوسیونهای ذکر شده به ماساژ نواحی مختلف صورت نظیر دور چشم و خطوط لبخند بپردازید.
ادامه دارد...
من کتایون عزیزی،مدیر فروشگاه اینترنتی بافتنی و کاردستی «پوشانا» هستم. پیج اینستاگرام من @pushana.ir.یا بافتنی پوشانا. راستی برنج درجه یک و کاملا خالص از مزرعه خودمون هم دارم به میزان محدود. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

استفاده از این قوطی ها به صورت ابتکاری، به شما این امکان را می دهد که به دفعات بیشتری در روز بدون نیاز به ضدعفونی کردن دستها و ترس از انتقال انواع باکتری ها و آلودگی ها به پوست صورتتان؛ به ماساژ صورت اقدام کنید. بعد از انجام ماساژ؛ شروع به زدن ضربات پی در پی و ملایم با نوک انگشتان بر سطح چهره و دور چشم بنمایید.
ادامه دارد...
این کار علاوه بر کمک به جذب لوسیونها و روغنهای تقویت کننده؛ ورزش مناسبی برای پوست شما به نظر می آید. با حرکت دادن لبها به سمت خارج، جمع کردن و غنچه کردن لبها و کشاندن آنها بدون کمک دست به دو طرف صورت؛ به نحوی که کشش را در عضلات صورتتان کاملا حس کنید؛ به تقویت عضلات چهره بپردازید. سعی کنید کشش در عضلات صورتتان را احساس کنید وگرنه حرکات شما ورزش تلقی نمی شود.با گشاد کردن چشمها تا آخرین حد و باز کردن بیش از اندازه ی دهان شکلک شیر در آورید. دو گوشه ی لبتان را به سمت پایین بکشانید و غبغبتان را به سمت بالا بفشارید. این حرکات اگر به صورت دقیق و درست طبق کتابهای یوگای صورت اجرا شود نقش موثری در تقویت عضلات چهره و جلوگیری از بروز آثار کهولت سن در آن دارد.
ادامه دارد...
2728
تذکر مهم: توجه کنید که برای گرفتن نتیجه ی کامل در از بین بردن چروکهای پوستی یا دیگر مشکلات؛ حدود یک تا چهار ماه وقت لازم است؛ لذا در صورت عدم مشاهده ی تغییرات فوری در روزها و هفته های اول استفاده، به هیچ وجه ناامید نشوید و تا زمان حصول نتیجه ی کامل و حتی به صورت دائمی به درمان پوست خود ادامه بدهید و مطمئن باشید که این شیوه علاوه بر نداشتن اثرات سوئ دیگر مواد آرایشی و بهداشتی صنعتی ، فوایدی ارزشمند و دائمی را در صورت تداوم مصرف بر روی پوست چهره تان خواهد داشت.
ادامه دارد...
از بین بردن افتادگی پلک به روش طبیعی :

به این منظور از ماساژ دور چشم با روغن و یا لوسیونهای ذکر شده به صورت چرخشی دور چشم هر بار هفت دور به سمت عقربه های ساعت و هفت دور بر خلاف جهت عقربه های ساعت استفاده کنید. با نوک انگشتان به اطراف چشم ضربه های متوالی و آرام بزنید. سعی کنید حداقل سه بار در روز و یا هر زمانی که به شستشوی پوست اقدام می کنید؛ حداقل یک دقیقه این ماساژ را انجام دهید.
ادامه دارد...
در تمرین دیگر؛ سعی کنید گوشه های بیرونی ابروهای خود را با دو دست از دوطرف به بیرون و به سمت شقیقه ها بکشید. در این حالت سی ثانیه مکث کنید. این تمرین را نیز حدود سه بار در روز انجام دهید. سعی کنید کشش را کاملا در عضلات ظریف اطراف چشم احساس کنید و ترجیحا با چشم بسته این تمرین را انجام دهید. برای دیگر تمرینات موثر در رفع افتادگی چشم به کتابها و تمرینات یوگای صورت و ماساژ صورت مراجعه کنید.

ادامه دارد...
نحوه ساخت کرم و لوسیونهای مفید به منظور تقویت و ماساژ دور چشم به شرح زیر است:

ساخت بهترین کرمهای دور چشم به روش طبیعی:

اگر از سیاهی دور چشم، گود افتادگی دور چشم، چروکهای اطراف چشم، و یا پف آلودگی و افتادگی پشت پلکها رنج می برید؛ می توانید با ساخت و استفاده ی کرمها و لوسیونهای طبیعی که در بالا ذکر شد، به رفع دائمی معضلات عنوان شده نائل شوید.

ادامه دارد...
2740
الف- رفع چین و چروک دور چشم و افتادگی پلک با ساخت کرم دور چشم روز و کرم دور چشم شب و ماساژ دور چشم:

استفاده از روغن زیتون در زمینه ی این لوسیونها و کرمها می تواند میزان چین و چروک دور چشم را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد. استفاده از پودر سفیداب روی به عنوان ملات ساخت کرم دور چشم روز؛ تا میزانی که کرم شما شبیه ماست چکیده به قوام آید و کاملا سفید شود؛ می تواند بدون نیاز به هیچ کرم ضد آفتابب دیگری به صورت یک ضد آفتاب کامل پوست شما را در برابر اشعه آفتاب حفظ کند(مقدار پودر سفیداب روی به کار رفته در کرم شما باید زیاد باشد تا حدی که خاصیت پوشانندگی پوست شما را داشته باشد). برای ساخت کرم دور چشم شب؛ غنی سازی روغن زیتون با اندکی ویتامین c که از برش یک پر لیموترش در زمان ماساژ پوست به کار می آید می تواند مفید باشد . وگرنه؛ ساخت لوسیون ترکیبی از سرکه و روغن زیتون و یا دیگر لوسیونهای معرفی شده با پایه ی روغن زیتون بسته به نیاز پوست شما؛ مفید و مکفی است.
دامه دارد...
اگر پوست صورت شما پوستی کاملا خشک است، به جای استفاده از روغن زیتون برای ماساژ پوست می توانید از روغن بنفشه استفاده کنید. روغن بنفشه و همچنین نوشیدن جوشانده گل بنفشه به جای چای روزانه؛ خشکی پوست صورت و دستها و حتی اگزماهای پوستی ناشی از خشکی زیاد پوست را از بین می برد .

همچنین اگر دچار خشکی چشم هستید، چکاندن یک قطره روغن بنفشه در چشم می تواند خشکی چشم را برطرف کند
ادامه دارد...

ب- رفع کبودی دور چشم و افتادگی پلک با ساخت کرم دور چشم روز و کرم دور چشم شب و ماساژ دور چشم:

اگر از کبودی دور چشم علاوه بر افتادگی پلک و یا به تنهایی رنج می برید؛ می بایست علاوه بر تلاش برای تغییر الگوی تغذیه تان و اصلاح آن با مواد طبیعی و بی ضرر، حذف فست فودها و مواد سرخ کردنی با روغنهای صنعتی ااز رژیم غذایی، حذف مواد کافئین دار نظیر چای و قهوه و اصلاح فعالیت کبد چنانکه در ابتدای مقاله ذکر شد؛ زمینه ی لوسیون ها و کرم های شب و روزتان را از روغن زیتون به روغن کنجد تغییر دهید. مابقی شرایط ساخت، به غیر از تغییر نوع روغن از زیتون به کنجد؛ مشابه روش قبلیست.
ادامه دارد...
روغن کنجد طبیعی خاصیت روشن کنندگی پوست را دارد.

لذا اگر از کرمهای دور چشم ساختگیتان؛ هردو منظور رفع کبودی دور چشم و هم ضد چروک بودن را خواستارید؛ می توانید از ترکیب روغن زیتون و روغن کنجد در ساخت آن استفاده کنید. ولیکن باید توجه داشته باشید که استفاده از این روغنها در حدی باشد که کاملا جذب پوست شود و اضافی آن بر روی پوست باقی نماند تا امکان تنفس منافذ پوستی ، از آنان سلب نشود. در غیر اینصورت ممکن است دچار خارش پلک چشم شده و یا سوزشی را در این ناحیه تجربه کنید.
ادامه دارد..
تذکر:

اگر پوست صورتتان به استفاده از روغن کنجد و یا روغن زیتون به خاطر گرمی این دو روغن ؛ به صورت زدن جوش زیر پوستی و یا سوزش و خارش واکنش نشان داد؛ از ترکیب ملایم روغن کنجد و یا روغن زیتون با روغن بنفشه و یا در نهایت از روغن خالص بنفشه در ساخت کرم و یالوسیونهای مخصوص ماساژ و یا حفاظت پوستتان استفاده نمایید.
ادامه دارد..
ساخت کرمهای آرایشی بهداشتی طبیعی و بی ضرر برای پوست:

الف- ساخت یک ضد آفتاب و کرم پودر طبیعی برای پوست:

روغن کنجد(روشن کننده پوست) یا روغن بنفشه (نرم کننده پوست) یا ترکیب هردو نصف فنجان

پودر نمک دریا یا پودر جوش شیرین (ضدعفونی کننده و لایه بردار طبیعی پوست): یک قاشق چای خوری

پودر سفیدآب روی؛ معروف به پودر جوهر روی در بعضی از عطاریها (ضد آفتاب طبیعی و لکه بر پوست): صدگرم

خاک اکر استریل شده: در صورت نیاز، خیلی کم.(اندازه ی یک ناخن)
ادامه دارد..
مواد فوق را با هم مخلوط نموده و از پودر سفیداب روی به عنوان ملات کرم تا حدی استفاده میکنیم که کرم ما قوام بیاید.

ذرات ماسه ای جوش شیرین و نمک در کرم ضد آفتاب طبیعی مذکور؛ ضمن ضدعفونی کردن پوست در هنگام پراکندگی بر سطح آن؛ با خراش جزئی که بر سطح مرده پوست ایجاد میکنند خاصیت جذب کرم را بالابرده و همچنین از بسته شدن منافذ پوستی توسط پودر بسیار نرم جوهر روی و یا ذرات روغن و بروز احتمالی جوش جلوگیری می نمایند.

اگر رنگ سفید این کرم متناسب با رنگ پوستتان نیست؛ برای بدست آوردن ترکیب رنگی دلخواه و متناسب با پوستتان از مخلوط کمی خاک اکر در کرم استفاده نمایید.
ادامه دارد..
2706