موضوع: آی وی اف در خراسان رضوی + اظهار نظر

صفحه 1 از 1568  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 2 مهمان
الي بلا پست ها : 3832عضویت:1391/9/30
1392/2/31 - 11:41 عصر
با سلام من این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه ی اونایی که در خراسان رضوی به دنبال درمان ناباروری و آی وی اف هستند جمع شویم و از تجربیات هم استفاده کنیم.از همه دوستان دعوت میکنم اینجا بیان و از سابقه ، مدت و دکتر ناباروریشون برا بقیه بگن.با توجه به این که اکثر شهرهای استان مراکز ناباروری ندارن و بیشتر دوستان در مشهد به دنبال رفع مشکلشون هستند میتونیم یه انجمن خیلی عالی داشته باشیم با دوستان با تجربه.
لطفا سن و بیماری و سابقه درمان و دکتر و مرکز درمانی خد را بنویسید.

چون این تاپیک آفلاینه برای اینکه راحت تر ارتباط داشته باشیم یه ساعتی رو تعیین کنیم برای آنلاین بودن یعنی راس همون ساعت هر کس تونست بیاد تو تاپیک.
پیشنهاد من:
قرار آنلاین ما ساعت 9 و 30 دقیقه شب و 11صبح.اگه کسی راجع به ساعت قرار مشکلی داره بگه عوضش کنیم.

و اما ما یه قرار معنوی هم داریم:

صلوات- سوره ی کوثر- امن یجیب به دلخواهیکی از این موارد( یکی به نیت الله-3 تا چون عدد معنویه تو دعاها-5 تا به نیت 5 تن-7 تا چون عدد خوبیه واسه دعاها-14 تا به نیت 14 معصوم)- صلوات
موقع اذان مغرب

موقع شنیدن الله اکبر اذون دوستان هر جا بودیم شروع کنیم .

نیت هم تقاضا از امام رضا به حق پسرشون امام جواد و نظر لطفشون که خوب می دونن بچه دار نشدن خیلی سخته...
انشالله به ما لطف کننن
امین یا رب العالمین

موسي به خدا گفت چگونه دعا کنم که مستجاب شود. خداوند فرمود با زباني دعا کن که با آن گناه نکرده اي. موسي پرسيد چگونه؟ خداوند پاسخ داد: از ديگران بخواه تا براي تو دعا کنند چون تو با زبان آنها گناه نکرده اي.
1392/2/31 - 11:45 عصر
در ابتدا چند تا لینک ا مکانهای زیارتی که برای ما شیعیان خیلی باارزشن میذارم تا به حق همین معصومین هر چه زودتر خدای مهربون به آرزومون برسونه مارو.

http://alatash.com/index2.htm

http://shiayan.ir/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85/

http://shiayan.ir/%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ad%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%b1%d8%b6%d8%a7-%d8%b1%d9%88%d8%b6%d9%87-%d9%85%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%87
موسي به خدا گفت چگونه دعا کنم که مستجاب شود. خداوند فرمود با زباني دعا کن که با آن گناه نکرده اي. موسي پرسيد چگونه؟ خداوند پاسخ داد: از ديگران بخواه تا براي تو دعا کنند چون تو با زبان آنها گناه نکرده اي.
1392/2/31 - 11:50 عصر
مراکز درمان ناباروری در مشهد
مرکز نوین-8833888-
مشهد ، بولوار وکیل آباد ، بولوار کوثر ، کوثر 8
مرکز منتصریه
مرکز درمان ناباروری بیمارستان رضوی

لیست پزشکان متخصص ناباروری در مشهد:
دکتر مینو نایبی.مطب:بلوار سجاد-مقابل میلاد-بیمارستان رضوی،مهر و پاستور-تلفن:7648115-7670999
دکتر مهناز منصوری:مطب:کلاهدوز-مرکز نوین
دکتر نیره خادم:مطب:احمدآباد-عارف2-پلاک 30-ساختمان مهر-تلفن:8401674
دکتر نزهت موسوی فر:مطب:کلاهدوز 11-پلاک 59-مرکز منتصریه-تلفن:8461948-8461949
دکتر سهیلا بخشی-مطب:چمران-ساختمان شفا-بیمارستان رضوی-تلفن:8512425
دکتر مهدی ترک زاده:مطب:سناباد-مقابل انتقال خون-بیمارستان مهر و رضوی-تلفن:8408397
دکتر مهدی یغمایی:مطب:احمد آباد-پاستور2-تلفن:8410041
دکتر رضا توکل زاده:مطب:بین بزرگمهر 3 و5-بیمارستان پاستور
دکتر رویا نصیری:تلفن:8451404-عارف یک ساختمان111-طبقه اول-مرکز نوین
دکتر زهرا زارع:بیمارستان رضوی
دکتر فاطمه افتخار زاده:مطب: شهرک غرب میدان حجاب مجتمع پزشکان غرب مشهد طبقه اول -تلفن:6224284

هزینه های آی وی اف در مراکز مختلف مشهد:
هزینه پانکچر و انتقال در بیمارستان رضوی :2 میلیون و 70 هزار تومان
فریز دقیق معلوم نیست چون بسته به تعداد جنین داره ولی حدودا هر بسته بین60 تا 70 تومن میشه و عموما کسی بیشتر ازسه یا 4 بسته فریز نداره
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن بذارن لطفا
1392/2/31 - 11:53 عصر
لیست اعضا

1-الی بلا....28 ساله......کمی و کم تحرکی اسپرم و بسته بودن لوله چپ.......یک iui و یک ivf ناموفق...بیمارستان رضوی
2-منتظر بچه....31ساله...........6سال ناباروری........................یک iui و یکivf ناموفق...........مرکز منتصریه
3-نازدونه.....26 ساله.....ناراحتی قلبی.....دکتر نصیری......مرکز نوین ...
4-رشی جون........30 ساله.......پری با دارو و مشکل شوشو.............یک میکرو ناموفق در تهران
5-هامان.....25 ساله.... 4 سال ناباروری....واریکوسل و نمونه برداری از بیضه....عمل واریکوسل و نمونه برداری از بیضه
6-مامانی محمد صائم....29ساله.....8 سال ناباروری.....کم تحرکی اسپرم...
7-سارانان.....27ساله......یک لوله بسته و مشکل هورمونی..........یک سال و نیم ناباروری؟ مامان شد
8-مامان ریحانه جون....23 ساله. 7ماهه اقدامم.شوشو فعلا کم تحرکی . تعداد کم اسپرم داره.احتمالا تنبلی تخمدان دارم
9-تبسم 63....28 ساله....یک سال و سه ماه ناباروری...بسته بودن لوله ها...در سیکل لاپاراسکوپی...مرکز نوین .
مامان شد
10-چیچک....35 ساله....پریود نامنظم و پلی کیستیک و پرولاکتین بالا...مامان شده
11-امید نفس...4سال ناباروری...بسته بودن لوله ها و واریکوسل.....یک آی یو آی ناموفق ...در سیکل آی وی اف....مرکز منتصریه . مامان شد
12-ستاره آسمانی...3سال ناباروری...یک آی یو آی ناموفق.... مامان شد
13-هارولین......25ساله......1 سال و 7 ماه اقدام........ تنبلی تخمدان...... دکتر نایبی. مامان شد
14-missingstar....سی و یکساله....2 سال ناباروری....مشکل اسپرم و تخمک
15-نی نی جیگر.....35 ساله-نازائی 5سال- کلینیک نوین دکتر منصوری یک ساله اقدام کردیم- مشکل خودم تعداد تخمکهام کم هستن و مشکل شوهرم تعداد اسپرمها کم و کم تحرک
16-یاس....29 سالمه_مدت نازایی 3 سال_مشکلم پی سی تی_سا بار ای یو ای ناموفق
17-عسل بانووووو...2سال ناباروری...25 ساله ....PCO و اولیگو اسپرم.....یک آی یو آی منجر به سقط / دو سیکل آی یو آی کنسل شده ...از مهر شروع سیکل آی وی اف....مرکز منتصریه . مامان شد
18-مامان مبینا جون.....28 ساله.....بسته بودن لوله ها..... 1 سال ناباروری......دکتر نایبی.....
19-عشق نی نی کوچولو(مرضیه ) 29 سال چسبندگی لوله چپ و نیمه بسته بودن لوله راست و تنبلی تخمدان .....دکترم بهاری
20-محیا منتظر....سی و چند ساله!....4سال ناباروری....بی تحرکی اسپرم و pco....لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی......دو مرتبه میکروی ناموفق.....مرکز باروری و ناباروری اصفهان...6 تا جنین فربز دارم

21-پونیا....35 ساله...یک سال نازایی....
علت نازایی هنوز مشخص نیست سونو وعکس رنگی و رحم سالم و آز شوشو خوب....دکتر احمری نبش پاستور

22-باران...30ساله.....8 سال نازایی.....کم تحرکی اسپرم......یه بار 2سال پیش آی یو آی کردم ناموفق بود

23-جاری ساران جون......6 سال اقدام
24-منتظر....22سال........3سال نازایی..........دو بار آی یوآی ناموفق یه بار منتصریه یه بار هم مطب.........هما اسکوییان.........نتبلی تخمدان..... شوشو هم کمی ضعیفه
25-اوا .....29سال.... یه ای یو ای و یه ای وی اف ناموفق و یه سبکل کنسل شده ......مشکل ضعیف بودن تخمدان....دکتر خادم ..نصیری
26-ماریا...... 31 ساله .....2 تا ای یو ای ناموفق از اردیبهشت تو سیکل ای وی آف بیمارستان رضوی .....کم تحرکی اسپرم....دکتر نایبی

27-گلناز....33ساله ...5ساله اقدام به بارداری کردم خودم خداروشکر سالمم و همسرم تعداد تحرک و نرمال اسپرمش کمه....کلینیک نوین مشهد در سیکل آی وی اف هستم
28-مهري ....29 ساله......کم تحرکی اسپرم .......دكتر رويا نصيري - 1سال اقدام بي نتيجه - 14 مرداد عكس رنگي
1392/3/1 - 9:33 صبح
ناباروری را این طور تعریف کرده اند: ناتوانی یک زوج در باردار شدن پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری از بارداری.
ناباروری در ده تا پانزده درصد از زوج ها دیده می شود. علل ناباروری می تواند مربوط به زن یا مرد یا هر دو باشد. حدود 40% از مشکلات ناباروری مربوط به مردان، 40% مربوط به زنان و حدود10% مربوط به هر دو است. در حدود 10% از زوج ها نیز عامل ناباروری مشخص نیست. به عبارت دیگر در این زوج ها هر دو نفر با توجه به انجام آزمایش های موجود مشکلی ندارند ولی به علل نامشخصی بچه دار نمی شوند.
طی دو دهه اخیر گام های بلندی در رابطه با تشخیص و درمان ناباروری برداشته شده است و حدود 65 درصد از زوج های نابارور با استفاده از روش های موجود صاحب فرزند شده اند.

علل ناباروری در زنان
1) اختلال در تخمک گذاری
اختلال در تخمک گذاری، علت عمده ناباروری در زنان است. به طوری که 39% علل ناباروری زنان مربوط به این مسئله است . بدون عمل تخمک گذاری لقاح انجام نمی شود و بنابراین زن باردار نمی شود . بعضی از زن ها ممکن است تخمک گذاری نکنند و یا به طور نامنظم و کم تخمک گذاری کنند و بنابراین ممکن است یا عادت ماهیانه نداشته باشند و یا عادت ماهیانه آنها کم و نامنظم باشد و حتی بعضی خانم ها با آنکه دارای عادت ماهیانه منظم هستند، دارای اختلال در تخمک گذاری هستند.

2) اختلال در لوله های رحمی
در بعضی زنان، لوله های رحمی به طور کامل و یا ناقص بسته است. در نتیجه اسپرم به تخمک نمی رسد. بسته بودن لوله های رحمی می تواند به دلیل عفونت، آندومتریوز و یا چسبندگی هایی پس ازعمل جراحی باشد. همچنین ممکن است این لوله ها پس از یک حاملگی خارج رحمی بسته شوند. در کشورهای در حال توسعه نسبت به کشورهای توسه یافته به علت شیوع بیماری های عفونی دستگاه تولیدمثلی، میزان اختلال در لوله های رحمی بیشتر است. به طور کلی 30% علل ناباروری زن ها مربوط به اختلال در لوله های رحمی است .

3) آندومتریوز
آندومتریوز، حالتی است که در آن سنگفرش رحم (آندومتر)‌ رشد می کند و از رحم هم فراتر می رود و لوله های رحمی را نیز می پوشاند و حتی آنها را می بندد و در عمل تخمک گذاری اختلال به وجودمی آورد. آندومتریوز علت 13% موارد ناباروری است و حدود 70% زنان دارای آندومتریوز، نابارور هستند.

4)‌اختلال درگردن رحم یا رحم
ناهنجاری های گردن رحم می تواند سبب ناباروری شود که از آن جمله می توان به مشکلات مربوط به ساختمان بدن، عفونت های گردن و رحم و یا کیفیت نامناسب ترشحات رحم اشاره کرد. از طرفی تومورهای بدخیم رحم و یا بعضی جای زخم های موجود در دیواره رحم مسبب ناباروری است.

5)‌ مشکلات دستگاه ایمنی بدن
مشکلات مربوط به دستگاه ایمنی بدن و عوامل ایمونولوژیک نقش مهمی در ایجاد ناباروری دارند. تشخیص و درمان اینگونه بیماران مشکل است. در بعضی خانم ها،‌ علیه اسپرم مرد ماده ای بنام آنتی بادی ترشح می شود که اسپرم ها را از بین می برد و یا آنها را غیرفعال می کند و یا حتی سبب سقط خود به خود در بعضی از آبستنی ها می شود.

علل ناباروری در مردان
1)اختلالات مربوط به اسپرم
به طور طبیعی، در بیضه مرد اسپرم تولید می شود و به هنگام انزال از وی خارج می شود. اگر در موارد زیر اختلالی باشد، شانس لقاح کم شده و مرد نابارور محسوب می شود.
‌تعداد کم اسپرم
عدم بلوغ اسپرم
شکل غیرطبیعی اسپرم
عدم توانایی حرکت مناسب اسپرم
عواملی که بر تعداد، شکل،‌ بلوغ و حرکت اسپرم تأثیر منفی دارند عبارتند از:
بیماری های عفونی: بیماری های عفونی با شرایط التهابی نظیر بیماری اوریون سبب عفونت مجاری تناسلی یا التهاب و از بین رفتن بیضه ها در مرد می شوند. حدود 25% مردانی که بعد از بلوغ دچار اوریون می شوند نابارور می شوند.
‌اختلالات هورمونی
اختلالات هورمونی سبب حدود 5-2% مشکلات ناباروری در مردان می شود. تولید نامناسب هورمون های FSH و LH بر تولید هورمون مردانگی یا تستوسترون و تولید اسپرم تأثیر دارند.
مشکلات مربوط به دستگاه ایمنی بدن
در بدن بعضی مردان علیه اسپرم خودشان ماده ای به نام آنتی بادی تولید می شود که سبب کاهش حرکت اسپرم یا به هم چسبیدن آنها می شود.

2)‌ ناهنجاری های مربوط به ساختمان بدن
بعضی عوامل نظیر بسته بودن لوله های خروج اسپرم (دفران، اپیدیدیم)‌ سبب ناباروری در مردان می شود . بسته شدن لوله های خروج اسپرم می تواند به علل مادرزادی، نقص ژنتیکی، عفونت ها یا التهاب های دستگاه ادراری – تناسلی باشد. البته جای جراحی های قبلی نیز می تواند این لوله ها را ببندند.
از جمله عوامل دیگر ناباروری در مردان واریکوسل است. در این حالت رگهای درون کیسه بیضه متسع می شود و کیفیت اسپرم کاهش می یابد.
3)‌ عوامل دیگر
عوامل دیگری نظیر ناتوانی جنسی و یا انزال زودرس نیز می تواند عامل ناباروری در مردان باشد.

‌علل ناباروری ژنتیکی
علل ناباروری اعم از مشکلات هورمونی و چاقی تا غیر طبیعی بودن سلول های جنسی (تخمک و اسپرم) همگی می تواند به نوعی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی باشد. برای مثال استعداد چاقی، ابتلا به عفونت و حتی لزوم انجام یک جراحی که به ناباروری می انجامد همگی هر چند کوچک می توانند به عوامل ژنتیکی مربوط باشند. امروزه مطالعات بر روی ژنهای خاص در انسان و مدل های آزمایشگاهی تا حدودی تاثیر عوامل ژنتیکی بر ناباروری را آشکار ساخته اند.
بعضی از عوامل ژنتیکی بر ناباروری مردان تاثیر می گذارند، در حالی که بعضی عوامل دیگر بر روی هر دو جنس و یا فقط بر روی زنان تاثیر گذارند. برای مثال جابجایی های کروموزومی می تواند بر روی مردان و زنان تاثیر بگذارد اما سندروم کلاین فلتر که در آن ترکیب کروموزوم های جنسی به صورت XXY در می آید تنها مختص مردان است و سندروم ترنر که در آن بیمار فقط دارای کروموزوم جنسی X است تنها مختص زنان است.

عوامل ناشناخته
گاه ممکن است پس از یک معاینه دقیق پزشکی، زن و شوهر کاملا‌ سالم تشخیص داده شوند ولی به علل ناشناخته بارور نشوند. اگرچه معمولا بعد از دو سال تعداد زیادی از این زوج ها بچه دار می شوند، اما تعدادی از آنها حتی بعد از گذشت سه سال بدون استفاده از روش های پیشگیری بچه دار نمی شوند، در این صورت باید تحت درمان قرار بگیرند.

1392/3/1 - 9:39 صبح
تجربیات درمانی دوستانی که آزمایششون مثبت شده:

ساران جون:دکتر معالجم : رویا نصیری ، ازش خیلی راضیم تو مطب معطلی داره ولی نهایت دو نفر میرن داخل که یکی واسه سونو هست و یکی روبروش میشینه و ادم معذب نیست، اخلاقش خوبه ولی خب سرشم شلوغ هست ولی اگه سوال داشته باشی حتما جواب میده و عنق نیست

مرکز درمانی : بیمارستان رضوی که خیلی راضی بودم و پرستارا مهربون بودن و دکتر هم قبل پانکچر و هم قبل انتقال شخصا باهام صحبت کرد و جنین شناس هم موقع انتقال بالا سرم بود و کلی امید داد...تعداد بیمارا زیاد نیست و رسیدگی خوبه...فقط روز انتقال موقع تغییر شیفت یکمی دیر رسیدگی کردن که خب فکر کنم طبیعیه تو اکثرا بیمارستانا گرچه درستش اینه که این طوری نباشه ولی اون یک ربع قابل اغماضه

مشکل خودم : لوله ی بسته هیدرو سالپنکس (عفونت مکرری که باعث پوسیدگی لوله و جمع شدن اب عفونی در اون میشه و این لوله قابل باز شدن نیست) سمت چپ و نیمه باز بودن لوله سمت راست

مشکل همسرم : همه چیز نرمال بود

اقدامات قبل شروع سیکل : ازمایشهای هورمونی و عفونی و عکس رنگی که قیمت دقیق ندارم چون جاهای مختلف دادم ولی فکر کنم حدود 600 برای من و 200 برای همسرم شد...چندین سونو هم بود که هر دکتری می رفتم خودش سونو میکرد دیگه

اقدامات سیکل ای واف من : یک ماه قرص ال دی از روز 5 پریودی و بعد قطع قرص 5 روز بعد پریود شدم و سیکل اصلی شروع شد و داروهام به شرح زیر

امپول گونال اف : که خودکاری بود از روز سوم تا دهم (8 بار) روزی 150 واحد تزریق دور ناف و روز یازدهم صبح یک 75 واحدی که پن نبود و کلینیک زدم...این امپول رو نوع پن رو خودم زدم و درد نداشت و خیلی راحت بود...نوع غیر پن و معمولیش کمی درد داشت

امپول ستروئید : 5 بار از روز 7 تا 11 عصرا به بازو و زیر جلدی...این یکمی بعد تزریق می سوخت و یکساعتی جاش سنگین بود ولی دردش بد نبود راحت بود و این رو هم من خودم تزریق می کردم

امپول مریونال : سه تا روز 10 و یازده که روز یازده رو دوتا باهم زدم

انتی بیوتیک سفکسیم : از روز سوم تا روز ششم یا هفتم روزی دوتا

قرص فولیک اسید و اسپرین : هر شب یکی کلا از زمان الی دی به بعد، البته قبلا هم می خوردم فولیک اسید رو

امپول دکاپتیل : 3 تا شب یازدهم سیکل رو بازو و زیر جلدی به دو بازو...کلینیک انجام دادم یکمی سوزش داشت و بعدش یکمی بی حس شده بود ولی در کل سخت نبود

پانکچر : روز 13 سیکل
تعداد تخمک : 18 عدد
تعداد جنین : 15 یا 16 عدد الان دقیقش یادم رفته
جنین انتقالی : 3 تا جنین سه روزه
جنین فریز : 3 بسته
انتقال : روز 16 سیکل

داروهای بعد انتقال

امپول اچ سی جی : روز پانکچر و انتقال هر دو رو بیمارستان زدن

امپول سلگزان : 60 میلی از روز پانکچر هر یک شب در میان...خودم میزنم به پهلو...سوزنش باریکه ولی موقع تزریق سوزش بدی داره ولی بعد 5 دقیقه دیگه حس نمی کنم و راحتم...من مشکلی باهاش ندارم و کبود نمیشه

امپول پروژسترون : از روز پانکچر هر روز ...روزی دو تا 50 میلش، که من تا روز 8 انتقال استفاده کردم چون به شدت بهشون حساسیت داشتم و درد شدید 5 ساعت بعد تزریقش باعث میشد نتونم پام رو تکون بدم و خیلی موقع نشست و برخاست اذیت بودم و حتی از درد دوبار گریه کردم که دکتر گفت با این همه اذیت لازم نیست بزنی

شیاف سیکلوژیست : از روز پانکچر تا روز 8 انتقال شبی یکی ولی با قطع امپول پروژسترون شد روزی سه تا

قرص دافاستون : از روز 8 انتقال با قطع امپول روزی دوتا رو شروع کردم

قرص استرادیول : از روز پانکچر تا تقریبا روز 18 یا 19 انتقال روزی دو تا

قرص ترینتال یا پنتوکسی فیلین : احتمالا انتی بیوتیک باشه از روز پانکچر تا روز 13 انتقال شبی یکی

انتی بیوتیک سفکسیم : از روز پانکچر تا 7 روز بعد انتقال، هر 12 ساعت

قرص اسپرین و اسید فولیک : شبی یکی

بی بی چک : شب 13 انتقال دو خطی شد که خط بارداری خیلی کمرنگ بود
ازمایش : روز 14 انتقال بتا 324

بعد مثبت شدن ازمایش استرادیول تمدید نشد...انتی بیوتیک ها که کلا تموم شده بودن و لازم نبود...شیاف روزی یکی کم شد...البته من لکه بینی هم نداشتم شکر خدا

رژیم غذایی قبل انتقال : کلا رژیم خاصی نداشتم ولی مدت هاست رب و کنسروی نمی خورم...نوشابه و سس هارو نمی خورم و کلا فست فود فقط پیتزا خیلی هوس کرده بودم یکماه قبلش خوردم و گرنه دیگه هیچی فست فودی نخوردم
روزای سیکلم سعی کردم گرمی بیشتر بخورم

رژیم بعد انتقال : ملین و مایعات بیشتر خوردم...خیلی زیاد میوه می خورم حداقل روزی 5-6 واحد میوه...ابمیوه یک لیوان....نشاسته هم فقط روز 4 ام خوردم نمی دونستم در موردش...

به هیچ وجه لب به فست فود و سس و هیچ ماده کارخونه ای نزدم غیر لبنیات پاستوریزه که تازه اونم خیلی کم اکثرا شیر محلی میگیریم میجوشونیم... عسل و زعفرون که طب سنتی شدیدا نهی میکنه لب نزدم... گرمیجات خیلی نمی خورم و سردیجات رو هم معتدل میکنم می خورم

علایم بارداری قبل ازمایش : علامت خاصی وجود نداره غیر دل درد و کمر دردای شبیه پریودی خصوصا اگه سابقه ندارید که قبل پریود چند روز قبلش درد داشته باشین... البته روز اول و دوم و سوم بعد انتقال هم درد داشت زیر دلم ولی فرق میکرد انگاری از داخل درد میکرد ولی از روزای جایگزینی به بعد روز 6 اینا کم کم دردای کشنده به سمت کشاله ران و زیر دلم زیاد داشتم و کلا این تنها علامت زودرس بارداری هست و به دلیل انقباضات و تغییرات دیواره رحم برای امادگی بارداری هست...این دردا تو ادمای مختلف شدتش فرق میکنه و تا مدت متفاوتی طول میکشه و عموما ماه دوم تموم میشه ولی گاهی تا 5-6 ماه هم هست...اکثرا این دردارو دارن کم یا زیاد

علامت دیگه این بود که شکمم سفت شده بود، اوایلش یعنی تقریبا از 6-7 روز به بعد احساس می کردم مثل وقتی که نفخ داری هستی ولی بعد دیدم نفخ نیست چون ادامه دار بود و عملا تو دلم باد نمی پیچید....یک جورایی مثل روز قبل پانکچر که قسمت تخمدان ها سفت میشه و کلا شکم بزرگتر میشه شبیه اون حالت

تجربه پانکچرم : خیلی راحت بود و قبل بیهوشی دکترم باهام صحبت کرد و بعد بیهوشم کردن...یک ساعت بعد کاملا هوشیار بودم و درد هم نداشتم خیلی خفیف مثل وقتی که تازه علایم پریود شروع مشه و خفیفه...اونم از داخل دلم...ولی خب شبش یکمی نشست و برخاستم با احتیاط بود و خیلی هم حوصله نداشتم ولی درد نه مشکل خاصی نبود

تجربه انتقالم : خیلی خیلی راحت بود فقط وقتی دستگاه رو دهانه رحم گذاشتن و یکمی فشار دادن حس کردم یک چیزی هل داده شد همین اصلا و ابدا درد نداشت و موقعی که جنین رو گذاشتن که اصلا نفهمیدم کی بود که گفتن تموم و پرده رو برداتشن! البته اگه کسی دهانه رحمش اذیتش بکنه اینجا هم بیهوش میکنن ولی بیهوشیش کمه 10 مین بعد به هوش میای
نظر خاص در مورد دکترم : من خیلی خوشحالم که انتخابش کردم چون با وجود لوله هیدروسالپنکس شانس ای وی افم بدون عمل جراحی واسه بستن و یا برداشتن لوله عفونی خیلی بالا نبود ...گرچه هنوز اثبات نشده که این اب عفونی مانع جایگزینی میشه یا نه؟ ولی دکترم به دلیل شرایط خاص لوله و چسبندگیش به روده ریسک لاپرا رو واسم نخواست و من بعد مشورت با دو دکتر حضوری و 2 تا انلاین تصمیم گرفتم قبل ای وی اف جراحی باز نداشته باشم که واسم خطرناکه و دکترم موقع پانکچر اب عفونی لوله که واکنش نشون داده بود و زیاد شده بود رو هم کشید
گالری
تجربیات امید نفس
مرکز درمانی : بیمارستان منتصریه که نسبتا راضی بودم. مزیت منتصریه اینه که همه پزشکها اساتید دانشگاه هستن و در این زمینه خبره هستن. اما ایرادشم اینه که دکترا هر روز یکی میشینه و دکتر مشخصی نداری اما من خیالم راحت بود که بازم همشون خبره ان. البته من بیشتر با دکتر امیریان بودم.

مشکل خودم : لوله هام بسته بودن البته نه کامل اما در نهایت برام آی وی اف در نظر گرفته شد.

مشکل همسرم : فعلا همه چیز نرمال بود اما قبلا واریکوسل عمل کرده بود و شکرخدا آزمایشاش خیلی خوب شده بود.

اقدامات قبل شروع سیکل : آزمایشهای هورمونی و عفونی و عکس رنگی که فکر کنم جمعا حدود 400000 تومان شد. سونوها هم توی خود مرکز انجام می شد که هر بار 16000 تومان بود.

اقدامات سیکل آی وی اف من: یک ماه قرص ال دی از روز 4 پریودی و بعد قطع قرص 4 روز بعد پریود شدم. همزمان با شروع ال دی، قرص آسپرین و فولیک اسید هم خوردم. بعد شروع پریود دوم، آزیترومایسین 250 خوردیم، هم من و هم همسرم، نفری 6 تا. داروهای تزریقی ام هم شامل سوپرفکت، گونال اف، منوپیور و اویترل بودن که به نوبت توضیحشون میدم.

آمپول سوپرفکت: از روز 21 پریود اول هر روز 50 واحد زیرجلدی میزدم. با سرنگ انسولین و روی بازوهام که میشه گفت اصلا درد نداشت. هر ویال رو هم 80000 تومن خریدم که آلمانی بود. البته فقط یک ویال استفاده شد.

پریود دومم که شروع شد روز سوم رفتم سونو و برام آزمایش استرادیول و ال اچ نوشتن. مقدار استرادیول باید زیر 50 باشه وگرنه ممکنه سیکل کنسل بشه چون اگر بالاتر از 50 باشه نشونه اینه که یک فولیکول نهفته وجود داره و ممکنه در سیکل اختلال ایجاد کنه. استرادیول من 74 بود و مرکز گفت 100 واحد سوپرفکت تزریق کنم و دو ساعت برم تکرار مجدد اگر اومده بود پایین که ادامه بدم اگرنه کنسل میشه. در آزمایش مجدد هم مقدارش به 58 رسید که دکتر آزمایشگاه گفت به نظر من ادامه بده اونقدر قابل تامل نیست مقدارش و من با توکل به خدا پیش رفتم...

آمپول گونال اف و منوپیور: از روز 5 پریود شروع شدند. برای گونال اف هر روز دو تا پودر رو توی یکی از محلولهاش حل میکردم و زیر جلدی بازم روی بازو تزریق میکردم. هر ویال 51000 تومان بود. همزمان منوپیور یا همون اچ ام جی هم میزدم که گمونم هر ویال رو حدود 60000 تومان خریدم. منوپیور عضلانی بود و یه خورده درد داشت. البته من همه تزریقها رو توی خونه انجام دادم. پزشک دارم اطرافم. زیرجلدیها رو هم همسرم میزد برام.
با شروع گونال و منوپیور سوپرفکت رو کم کردن و هر روز 25 واحد میزدم.

قرار بود تزریقها از روز 5 تا روز 9 باشه یعنی 5 روز که روز 10 برم واسه سونو. سونو که رفتم فولیکولها انگاری خوب رشد نکرده بودن و مدل تزریقها تغییر کرد یعنی گفتن تا دو روز بعد هر روز 1 گونال بزنم و دو تا منوپیور. دوباره رفتم سونو و این روند تا دو روز بعد ادامه پیدا کرد. البته من اینطوری بودم. بعضی ها هم بودن که با همون 5 روز تزریق وارد سیکل تخمک کشی میشدن. سوپرفکت هم همون 25 واحد بود روزانه.

بالاخره بعد از 9 روز تزریق قرار شد فردا شبش یعنی روز 14 پری ساعت 9 شب یک عدد آمپول اویترل یا همون اچ سی جی بازم زیرجلدی تزریق کنم که این یکی رو خودم زدم! چون کشیک حرم بودم و چاره ای نبود!!! آمپول اویترل رو 90000 تومان خریدم.
شربت منیزیم هم تجویز شد که برای حل مشکلات معده است. قرص آسپرین هم تا روز انتقال جنین قطع شد.

پانکچر : روز 16 پریود
تعداد تخمک : 7 عدد
تعداد جنین : 4 عدد
جنین انتقالی : 2 تا جنین سه روزه با کیفیت 81 درصد که البته گرید a و b بودند.
جنین فریز : 1 بسته
انتقال : روز 19 پریود

داروهای روز پانکچر
سرم مترونیدازول و یک سوم، دو سوم و این چیزا که مال اتاق عمل بود. بعد از پانکچر تا روز انتقال هر روز دو تا شیاف پروژسترون به صورت رکتال (مقعدی) استفاده کردم.

داروهای بعد انتقال

شیاف پروژسترون : روزی دو تا 400 میلی گرم، بصورت واژینال. ترجیحا هر 12 ساعت. که من سیکلوژست استفاده کردم که اسم خارجیشه! هر بسته 15 تایی هم 42000 تومان بود.
قرص اسپرین و اسید فولیک : روزانه از هرکدوم یکی که فولیک اسید رو نیمساعت قبل غذا می خوردم و آسپرین رو بعد غذا.

بی بی چک : روز 13 انتقال دو خطی شد که خط بارداری کاملا شاخص بود

آزمایش : روز 16 انتقال که بتام بالای 200بود و دقیق مشخص نشد مقدارش. اما روز 18 انتقال تیتراژ انجام دادم و بتام 8180 بود.

بعد مثبت شدن آزمایش داروها به همین طریق ادامه پیدا کرد.. البته من لکه بینی هم نداشتم شکر خدا

رژیم غذایی قبل انتقال: کلا رژیم خاصی نداشتم. سعی میکردم جوانه گندم بخورم و لبنیات. البته خیلی دقیق نبودم روش. شیر و عسل همراه با عسل ملکه هم میخوردم. همسرم هم قاووت کرمانی میخورد که شنیدم خیلی روی کیفیت اسپرم تاثیرگذاره.

رژیم بعد انتقال : ملین و مایعات بیشتر خوردم...میوه تقریبا زیاد میخورم حداقل روزی 5-6 واحد میوه...محلول نشاسته و عسل رو از روز انتقال تا 4 روز خوردم. 4 قاشق غذاخوری نشاسته رو توی آب سرد حل میکردم و با عسل شیرین میکردم.

فست فود و سس و هیچ ماده کارخونه ای نخوردم. زعفرون و گلاب هم نخوردم. شیر پاستوریزه هم زیاد خوردم که البته خیلی تاثیری در لانه گزینی نداره گمونم!

علایم بارداری قبل آزمایش : علامت خاصی نداشت غیر از اینکه یه خورده گاهی اوقات زیر دلم تیر می کشید. روز 7 انتقال دردای شبیه پریودی داشتم که انگاری مربوط به لانه گزینی بودن چون دقیقا روز بعدش یک لکه خیلی کوچیک دیدم و بعدم دردهام برطرف شد.

تجربه پانکچرم : خوب بود اما نمیدونم چرا وقتی به هوش اومدم گریه میکردم با اینکه دردش گریه آور نبود! کل عمل یک ربع طول کشید. بعد یک ساعت هم گفتن بلند شیم و بریم دستشویی که ببینن سرگیجه داریم یا نه. بعدم یه نوشیدنی خوردیم و اومدیم خونه. تا شب یه خورده دردهای خفیف داشتم که البته خیلی اذیت کننده نبود.

تجربه انتقالم : خیلی راحت بود فقط چون مثانه پر بود یه خورده اذیت شدم. البته نمیدونم انگاری جنینها راهشونو راحت پیدا نمیکردن و یه خورده طول کشید تا کارم تموم بشه و موقعی که جنین ها رو گذاشتن که اصلا نفهمیدم کی بود بعدم آروم رفتم روی تخت بغل و نیمساعت دراز کشیدم و بعدم لباس پوشیدم و رفتم خونه. یک تجربه خوب که باعث شد بلافاصله نخوام برم دستشویی این بود که با خودم ایزی لایف برده بودم و بعد انتقال استفاده کردم. حس خوبی نبود اما بالاخره بلند نشدم دیگه. تا خونه هم دراز کشیدم عقب ماشین.

استراحت بعد انتقال: تا روز سوم انتقال استراحت نسبی داشتم بعدشم خودم کارامو کردم فقط جاروبرقی رو همسرم می کشید اما آشپزی کلا با خودم بود. حتی از یک هفته بعد رانندگی هم کردم!

جواب آزمایشمو که بردم مرکز، دکتر گفت حتما دوقلون که بتات بالاست و سونو کرد و شکر خدا دو تا کنجد کوچولو تو دلم بود که دقیقا پنج هفته سنشون بود.

گردو و ماهی هم برای هوش بچه خوردم. شیافها تا هفته 15 ادامه پیدا می کنن که البته آخرا کمتر میشن و بعد هم قطع کامل انشاالله.

به طور کلی هزینه داروهام حدود 2200000 تومان شد ( با احتساب شیافهای بعد مثبت شدن) + هزینه پانکچر که 1100000 تومان بود + هزینه انتقال که 600000 تومان بود و 6 بار هم سونو که جمعا شد 96000 تومان. آزمایشهای سیکل هم حدودا 80000 تومان.
1392/3/1 - 9:48 صبح
تقویت رحم
1- جوانه ی گندم ( هروز یک قاشق غذا وری +شیر گرم محلی) در صبحانه میل
شود

2-حتما حلیم با گوشت گوسفند در هفته سه روز مصرف شود .

3- به جای آب نوشیدنی ، مردان(عرق یونجه+عرق خارخاسک) مصرف کنند. زنان (عرق یونجه+خارخاسک+رازیانه) مصرف کنند .

4- داخل چای حتما ( دارچین +زنجفیل+قولنجان) اضافه شود .

5-با غذا حتما سبزی نعناع و تره مصرف شود .

6-روزانه یک هویج خورده شود .

7-خوردن ترب و شلغم در طول درمان الزامی است .

8-حتما به عنوان یک میان وعده (نخود+لوبیا+باقالی) پخته شده و مصرف شود
.

9-سبزی کرفس و تخم کرفس بسیار موثر است .

10-(کنجد +عسل+شیره ی انگور) به عنوان صبحانه میل شود .

11-خردل حتما در خورشتها اضافه شود .

12-زیره باید به حد اعتدال مصرف شود .

13-مصرف گلاب باید به کمترین مقدار برسد .

14- خوردن سیر ، و پیاز ، برای افرادی که ناراحتی چشمی ندارند ، بسیار موثر است .

15-مصرف مرغ خانگی منی را افزایش میدهد .

16- خوردن روزانه دو عدد کندر با دندان جلو بسیار موثر است .

17- حتما میخک را با شیر دم کرده مصرف کنید .

18-خوردن خاکشیر روزانه دو لیوان هرگز فراموش نشود .

19- هنگام طبخ غذا حتما از ادویه ی (فلفل +دارفلفل) استفاده شود .

20-دو مشت انجیر را به مدت سه الی چهار شبانه روز در آب بخیسانید ، تا آب قوت انجیر را بگیرد . آب آن را صاف کرده با عسل و دارچین و زنجفیل قوام آورید . تا به صورت شربت در آید . از این شربت در طول روز مصرف کنید .

21- فندوق ، پسته، بادام حتما به عنوان تنقلات مصرف شود .

22-همراه غذا زیتون خورده شود .

23- موادی را که اشاره میشود اگر زیاد مصرف شود نطفه ها را از بین میبرد ( زیره - رازیانه(برای مصرف مردان)- عدس- سنجد-ترشی- سرکه- میوه های ترش و نارس-کافور – استفاده از عطرهای با بوی سرد )

24-چای با خرما مصرف شود .

25- در بعضی از موارد احتیاج به بادکش ، زالو ، یا حجامت نیزمیباشد .
که حتما باید اصولی و در زمان مشخصی انجام شود .

چون هیچ عاملی مانند استرس و عصبی شدن روند درمان را به هم نمیزند . حتما از دم کرده ی ( گاوزبان+بادرنجبویه+ریشه ایرسا) به عنوان چای مصرف شود .

مواد غذایی مفید برای تقویت رحم :
1- خوردن به و فراوده های آن مانع انداختن جنین زنها میشود.(باعث تقویت رحم می شود)خوردن به بصورت خام خوب نیست و مضر می باشد زیرا به خام رگهای بدن را مسدود می سازد و چون گرم است برای کسانیکه گرم مزاجند خوب نیست .
2-لوبیاى سبز براى تقویت رحم و جلوگیرى از سقط جنین همتا ندارد
3- در چین ، ژاپن و کشورهای خاور دور از ترکیب عسل و دارچین برای تقویت رحم در زنانی که باردار نمی شوند استفاده می شود. . کمی پودر دارچین را با نصف قاشق چایخوری عسل خمیر کرده و آن را در در طول روز به طور مکرر برروی لثه ها می گذارند تا به آهستگی با بزاق دهان مخلوط شده و وارد بدن شود.
4-ستاخینس گرم و خشک و لطیف دم کرده معطر، مقوی اعصاب ، مفید برای خانمهای نازا در جهت تقویت رحم و تخمدانها
شش قسمت صبح یا شب سه استکان آب مثل چای دم کرده و میل نمائید .
5-میخک برای تقویت نیروی جنسی سرد مزاجان مفید است.برای درمان غذایی و تقویت رحم باید از 4 گرم میخک، هر روز به طور مرتب استفاده نمود.
?- کاسنی در ازدیاد نطفه و زیبایی چهره کودک تازه متولد مفید است.کاسنی رحم را به وظیفه طبیعی خود وا می دارد.
برگ کاسنی، دارای مقداری ویتامین(ث) است و لذا در حفظ جوانی مؤثر است.کاسنی، توان و نیروهای بدنی را تجدید می کند.

منبع : ترفندهای مادرانه

خوراکی‌هایی برای افزایش باروری***

*****مواد غذایی مثل حبوبات، اسفناج، پرتقال، بروکلی، اسیدهای چرب امگا 3، شیر، پنیر، گوشت قرمز کم چرب و ... شانس بچه دار شدن تان را بالا می برند.*****-

داشتن فرزند سالم آرزوی خیلی از زوج‌ها است. باید بگوییم بعضی از مواد مغذی کلیدی که در غذاها وجود دارد می‌تواند باعث افزایش باروری شود. در واقع قصد داریم در این مطلب شما را با غذاهایی آشنا کنیم که شانس بچه‌دار شدن‌تان را افزایش می‌دهد.

مواد غذایی مثل حبوبات، اسفناج، پرتقال، بروکلی، اسیدهای چرب امگا 3، شیر، پنیر، گوشت قرمز کم چرب و ... اگر می‌خواهید با این قبیل مواد غذایی و خواص آن‌ها آشنا شوید مطالعه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

پرتقال، فلفل دلمه‌ای و بروکلی

نتایج پژوهشی که روی نزدیک به 150 زن نابارور انجام شده است نشان می‌دهد مصرف زیاد ویتامین C به افزایش قدرت باروری آن‌ها کمک می‌کند. در این پژوهش زنان شرکت کننده را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول شامل زنانی بودند که ویتامینC زیادی مصرف می‌کردند و گروه دوم از این ویتامین محروم بودند. در پایان شش ماه نتایج بررسی‌ها نشان داد میزان باروری در بین زنانی که ویتامین C زیادی مصرف کرده بودند 25 درصد و در گروه دوم این میزان فقط 11 درصد بود. همچنین میزان ترشح هورمون پروژسترون در گروه اول به طور قابل ملاحظه‌ای بالا بود.

میزان مصرف: برای افزایش قدرت باروری جذب روزانه 750 میلی‌گرم ویتامین C لازم است. احتمالاً لازم می‌شود که یک مکمل غذایی نیز مصرف کنید، زیرا مصرف یک فنجان بروکلی فقط 100 میلی‌گرم و مصرف یک فنجان پرتقال 124 میلی‌گرم از نیاز روزانه را تأمین می‌کند.

حبوبات و اسفناج

این دو ماده‌ی غذایی مفید سرشار از فولات یا همان اسیدفولیک است. معمولاً به زنان توصیه می‌شود زمانی که قصد باردار شدن دارند مکمل اسیدفولیک نیز مصرف کنند زیرا اسیدفولیک قادر است از بروز ناهنجاری‌های مادرزادی پیشگیری کند.
نتایج پژوهش‌های دیگر حاکی از این است که در طول آخرین لحظات پیش از بارورسازی، میزان کلسیم در اسپرم افزایش می‌یابد و همین امر انرژی و قدرت لازم اسپرماتوزوئیدها برای ورود به تخمک را فراهم می‌سازد

این ماده‌ی مغذی باعث می‌شود که در مردان نیز میزان و غلظت اسپرم افزایش یابد. زمانی که مواد غذایی سرشار از فولات مثل حبوبات و اسفناج و ... مصرف می‌کنید که همان اسیدفولیک طبیعی محسوب می‌شوند به نیازهای بدنتان پاسخ داده و قدرت باروری خودتان را بالا می‌برید.

میزان مصرف: روزانه یک فنجان عدس پخته و یک فنجان اسفناج پخته توصیه می‌شود.

اسیدهای چرب امگا 3

بدن از اسیدهای چرب استفاده کرده و هورمون‌هایی تولید می‌کند که خون بیشتری به رحم می‌رسانند. در این صورت شانس باردار شدن بسیار بالا می‌رود و رشد جنین نیز بیشتر و راحت‌تر می‌شود. این اسیدهای چرب که به میزان فراوانی در ماهی، میگو، گردو و تخم کتان وجود دارد احتمال زایمان پیش از موعد و نیز تولد نوزادان کم وزن را کاهش می‌دهد.

میزان مصرف: متخصصان توصیه می‌کنند روزانه مصرف یک وعده ماهی آزاد، یک چهارم فنجان گردو و همچنین یک قاشق سوپ‌خوری تخم کتان برای افزایش باروری لازم است.
گوشت

گوشت قرمز کم چرب

زمانی که میزان ?روی? بدن کم باشد میزان اسپرم و اسپرماتوزوئیدها و نیز تحرک اسپرماتوزوئیدها کاهش یافته و میزان ناباروری بالا می‌رود.

البته باید بگوییم که کمبود ?روی? در زنان نیز روی باروری آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد. در واقع کمبود ?روی? باعث می‌شود که مدت عادت ماهیانه‌ی آن‌ها بیشتر شود و این مسئله به تخمک گذاری کمتر منجر می‌شود.

میزان مصرف: زن‌ها روزانه به 8 میلی‌گرم روی نیاز دارند و این میزان برای مردان روزانه 11 میلی‌گرم است. باید بدانید که یک وعده‌ی غذایی حاوی 100 میلی‌گرم گوشت گاو، 8.6 میلی‌گرم روی، برای بدن تأمین می‌کند.

شیر، پنیر و ماست

مواد غذایی سرشار از کلسیم و ویتامین D برای حفظ سلامت بدن همه‌ی ما لازم و ضروری است.

نتایج پژوهشی که محققان دانشگاه Wisconsin روی موش‌های نر انجام دادند نشان می‌دهد که یک دوره‌ی درمانی با کلسیم و ویتامین D می‌تواند قدرت باروری را احیا کند.

نتایج پژوهش‌های دیگر حاکی از این است که در طول آخرین لحظات پیش از بارورسازی، میزان کلسیم در اسپرم افزایش می‌یابد و همین امر انرژی و قدرت لازم اسپرماتوزوئیدها برای ورود به تخمک را فراهم می‌سازد.

محققان دانشگاه کلمبیا نیز مطالعاتی روی زن‌ها انجام داده و دریافته‌اند ویتامین D و کلسیم در آن دسته از زنانی که از سندرم پیش از قاعدگی ( PCOS) رنج می‌برند، باعث تنظیم و ایجاد عادت ماهیانه‌ی نرمال می‌شوند.

میزان مصرف: دو یا سه وعده در روز.
1392/3/1 - 9:53 صبح

درمان انواع ناتوانی های جنسی

روش های درمان

الف:در درمان انواع ناتوانی های جنسی (کندی و سستی نعوظ و......) عسل و زنجبیل موثر واقع میشود. مصرف زنجبیل برای هر وعده 5 گرم (یک قاشق چایخوری) است که باید با یک استکان عسل مخلوط گردد و روزی سه قاشق مربا خوری مصرف شود.

ب: قرنفل. عود. فلفل. از هر کدام 10 گرم نرم ساییده و با 250 گرم عسل و یک گرم زعفران مخلوط کنید و روزی سه قاشق مربا خوری میل نمایید. برای دیر انزال شدن و سستی کمر نافع است.

ج:زعفران 1گرم . زیره 10 گرم. مغز گردو یا بادام 100 گرم . همه را خوب بکوبید و با 250 گرم عسل مخلوط نمایید و روزی دو قاشق غذاخوری بعد از صبحانه و شام میل نمایید. برای رفع ناتوانی جنسی و افزایش تمایل و قدرت جنسی بسیار مفید است.

د:قدامه شیرازی 15 گرم . تخم شاهی و پیاز هر کدام 50 گرم .همه را کوبیده با 250 گرم عسل مخلوط نموده و روزانه سه قاشق مربا خوری میل نمایید. زیاد کننده شهوت است.

ه: کسانی که مبتلا به ضعف قدرت تناسلی . سرعت انزال و یا عدم نعوظ هستند اگر به مقدار 2 جو مومیایی را در 40 گرم عسل حل کرده و میل نمایند و سه روز ادامه دهند به حد اعلا از این بابت تقویت خواهند شد.

مومیایی دارویی است کمیاب و ذیقیمت و در مداوا سریع الاثر . بهترین نوع مومیایی آن است که از کوههای استان فارس به دست میاید هم خوراکی است و هم به صورت ضماد به کار میرود.

افراد مسن که به ضعف قوه باه مبتلا هستند . روغن زیتون عتیق را با عسل از هر کدام 75 گرم مخلوط نموده . سه روز روزی سه قاشق مربا خوری بخورند یا یک قاشق چای خوری پودر تخم شاهی را با یک استکان عسل روزی سه بار هر با یک قاشق مربا خوری میل نمایند.

درمان خستگی جنسی

خوردن یک لیوان آب لیمو با عسل پس از هر آمیزش جنسی برای زن و مرد بسیار موثر واقع میشود و مقداری از انرزی از دست رفته را جبران میکند.

تقویت اسپرم

الف: کسانی که اسپرم آنها خیلی ضعیف است و بچه دار نمیشوند میتوانند از معجون زیر (شیر+ عسل+تخم مرغ+پیاز) یک روز در میان و به مدت یک ماه استفاده کنند و نتیجه اش را ببیننند. ضرر ندارد.

ب: دو قاشق آب پیاز . دو قاشق عسل را در یک لیوان شیر حل کرده و قبل از خواب میل نمایند. بهترین داروی محرک قوه باه و ازدیاد اسپرماتوزوئید است.

1392/3/1 - 10:43 عصر
اطلاعاتی راجع به تخمک اهدایی و رحم جایگزین
آوا جان ساروگیت یعنی رحم جایگزین تو این روش که از ivf استفاده میشه تمام مراحل تخمک کشی و تشکیل جنین توسط پدرومادر ژنتیکی بچه انجام میشه اما به جای انتقال به بدن مادر ژنتیکی جنین به رحم زن دیگه یی منتقل میشه و اونجا رشد میکنه این روش برای کسانی که نارسایی رحم دارن یا مثل من بارداری برای مادر خطرناکه استفاده میشه و اولین بچه یی که به این طریق متولد شده الان سی و شیش سالشه
دونر یا اهدا کننده تخمک تو این روش هم از ivfاستفاده میشه و برعکس بالا هست مراحل یعنی هورمون ها رو دونر میگیره و بعد از تخمک کشی تخمک با اسپرم مرد لقاح داده میشه و به بدن مادر منتقل میشه گاهی که هم اسپرم مشکل داره هم تخمک از جنین اهدایی استفاده میشه اگه فقط اسپرم مشکل داشته باشه باز هم از جنین اهدایی استفاده میشه حتی اگه زن هیچ مشکلی نداشته باشه!!!!!! چرا؟ چون بعضی از فقها میگن که حتی اگه تو آزمایشگاه اسپرم زن و مرد نامحرم لقاح پیدا کنه حرامه البته آیت الله خامنه یی و چند تا فقیه دیگه اسپرم اهدایی رو جایز دونستن ولی عملا این اتفاق نمی افته یا اگه باشه من بی اطلاعم
خوب حالا بخش حقوقی و شرعی:
باید بدونی کلا قوانین رحم جایگزین و تخمک اهدایی تو مشهد سخت ترو پیچیده تره چرا؟ چونکه همین اولم بگم که آخرین باری که من نوین بودم گفتن دیگه تو این مرکز این کار انجام نمیشه و همه اهدایی ها باید برن رویان البته تا جایی که من خبر دارم رضوی هنوز انجام میده اینم از این
از نظر حقوقی بچه یی که از طریق رحم جایگزین دنیا میاد کاملا متعلق به پدرومادرشه و مادرمیانجی هیچ حقی نداره و اون خانم میتونه شوهر داشته باشه یا مطلقه باشه ولی حتما باید یه بچه سالم دنیا آورده باشه سنش هم زیر سی و پنج سال باید باشه تو این روش نیازی به محرم شدن اون خانم و شوهر شما نیس اما به نظر منکه حدود یک سال دنبال ساروگیت گشتم و همه جور آدمی دیدم اگه طرف شوهر داشته باشه خعلی بهتره چراکه میدونی طرف از نظر اخلاقی تضمین شده اس و هر دیقه نگران مشکلات و مسایل مالی و اخلاقیش نیستی البته تو این روش مبلغ قابل توجه چند میلیونی به مادر میانجی بابت این نه ماه داده میشه و هزینه ایاب و ذهاب و خورد خوراکش در حد متعارف با پدرومادر ژنتیکیه بعضیا غیر از اون مبلغ کلی که بهتره تو چند قسط پرداخت شه و بیشترش برای بعد از زایمان باشه مبلغی رو به عنوان ماهیانه در نظر میگیرن که به جای پول خوردوخوراکه ولی بهتره خودتون هرماه مقداری گوشت و مواد مغذی دیگه بخرید تا اینطوری از رشد بچه هم خیالتون راحت باشه چراکه این بندگان خدا ممکنه پول ماهانه رو به زخم دیگه یی بزنن و لی گوشت و مرغ و لبنیات رو حتما مصرف میکنن

-اما دونر
از نظر مشهد حتما باید زنی باشه بیوه یا مطلقه چراکه موقع لقاح گویا صیغه چند ساعته بین اون خانم و شوهر شما خونده میشه تا بچه حلال باشه البته تو تهران این خبرا نیست و میتونید حتی دونر شوهردار داشته باشید این خانم باید صاحب فرزند سالم باشه و سنش هم هرچی کمتر باشه به نفعتونه قبل از انتقال قراردادی از طرف اون مرکز بین شما و اون خانم بسته میشه که مشخص میکنه اونا هیچ حقی در قبال بچه ندارن و نمیتونن حتی تقاضای دیدن بچه رو داشته باشن اینه که خیالتون راحت باشه از جهت حق و حقوق و چون تو رحم شما بزرگ شده بهتونم محرمه و دونر مبلغی هم به عنوان حق زحمه دریافت میکنه که حدود یکی دو تومنه بسته به توافق شما داره البته تمام داروها و هزینه ها با شماس و اون خانم اگه یه تخمک داشته باشه شانس شماس اگه سی تا هم داشته باشه بازم شانس شماس پس حتما اول ببریدش پیش دکتر و از وضعیت تخمداناش مطلع بشید بعد قرارداد ببندین
برای رحم جایگزین تو مشهد باید به دادگاه مراجعه کنی تا نامه یی بهت بدن که نشون بده این خانم رحمه شماس دوندگی زیاد داره اما خیالت راحته که طرف نمیزنه زیرش و همه کارا جنبه قانونی پیدا میکنه اما برای تخمک اهدایی نمیدونم که این روند قانونی رو داره یا نه
دیگه اینکه متاسفانه تو مشهد هیچ واسطه یی وجود نداره و اگه بخوای تو شهر خودت دنبال ساروگیت و دونر بگردی باید یه کفش آهنی بپوشی و بیافتی دنبالش شنیدم رضوی لیست انتظار داره میتونی بری تو نوبت البته فقط برای جنین اهدایی یا تخمک ، رحم که اصن رضوی قبول نمیکنه
1392/3/2 - 12:16 عصر
آشپزی سارانان جون

استیک
گوشت استیکی نازک به ضخامت نیم سانت یا کمتر نیم کیلو

سیر ریز خرد شده (تقریبا له)

ماست۳ قاشق غذاخوری

ادویه های زیر هرچه قدر که دوست دارین من به مقدار زیر با قاشق چایخوری میریزم

اجوین یا زنیان ۱

پودر فلفل قرمز ۱

پودر تخم گشنیز ۳

پودر زیره سیاه ۱

فلفل شکسته ۱

اب نصف لیموی تازه اگه ترش دوست دارین

گوشتمون رو از یک دو ساعت قبل با مواد بالا مخلوط می کنیم.

موقع پخت کمی روغن تو ماهیتابه میریزیم و گوشتا رو میچینیم توش و یکی دو دقیقه با حرارات متوسط هر طرف رو سرخ میکنیم بعدش اگه از مایه ماستی تو ظرف چیزی باقی مونده بهش اضافه می میکنیم و شعله رو خیلی خیلی کم می کنیم و درش رو می ذاریم تا اب بیافته و بعد هم به روغن بیافته و سرخ بشه...شعلتون باید خیلی کم باشه که ابش زود تموم نشه حتی شعله پخش کن بذارین ولی سعی کنین اب اضافنه نکنین و ترجیحا ماهی تابتون بزرگ نباشه و بشه دو لایه گوشت رو هم بذارین(بیشتر از دولایه هم خوب نمیپزن)

اگر قرار به اب ریختن دارین همون اول نصف استکان اب بریزن و بعد جوش اومدنش شعله رو کم کنین چون اب در حین پختش گوشت رو سفت می کنه

اگه گوشت گوسفندی باشه بعد ۱ ساعت می پزه...بره شاید ۴۵ دقیقه....گوشت گاو ۳ ساعت و گوساله هم ۲ ساعت پخت لازم داره...

بعد پخت با سس و سیب زمینی و هر دورچینی که دوست دارین بخورین دیگههههههههه.

حمص
یک عذا یا پیش غذای عربیه واسه شام خوبه اگه پلو چلویی نیستین

قاشقا غذاخوریه

نخود می ذاری پبزه با نمک له بشه یک لیوان بعد ابکش می کنی ولی ابش رو دور نمیریزی

بعدش
اب لیمو به دلخواه ولی معمولیش 3 ق
خیارشور اگه دوست داشتی سه تا(اصلش نداره)
روغن زیتون 6 ق
ارده 1 لیوان یا یکمی کمتر

اسفناج واسه بعضی دستوراش با اسفناجه به دلخواه

همرو میریزی تو غذاساز خوب میکس بشه تا هیچی نخود خورده نداشته باشه...اگه سف بود از اب نخود بریز که عموما لازم میشه بین نصف تا یک لیوان ولی کم کم بریز اگه دیدی سفته و تکون نمی خوره
باید مثل ماست چکیده بشه

به عنوان غذا یا کنار غذا

کلی پروتئین و خاصیت داره...خوردنش تو مایه های الویه میشه سبک خوردن و کارایی غذاش.

میرزا قاسمی
بادمجون کبابی میخواد ولی اگه دوست نداری رو گاز کباب کنی و کثیف کاری بشه باید تقریبا نیم ساعت تا یک ساعت تو فر کبابی کنی

بعدش پوست بکنی و خوب بکوبی له بشه البته راحته کوبیدنش نرمه

بعد سیر سرخ کن فراووننننننننننن نصفش رو بذار کنار...مثلا برا دونفری تقریبا دو بوته سیر می خواد...
بادمجونا رو بهش اضافه کن با کمی ابلیمو نمک تفت بده و فلفل سیاه...اخرم تخم مرغ بشکن یا هم بزن یا درسته هر جور خودت دوست داری...
اخرم بعد سرو سیر سرخ شده روش بپاش .

نرگسی

پیازو سیر تفت میدی با اویه دلخواه مثل زردچوبه و فلفل و نمک بعدم اسفناج خرد شده میزنی و تفت میدی با ابلیمو کمی

می تونی مثل میرزا قاشمی تخم مرغ بزنی همون مدلی ولی اصلش تخم مرغ نداره .

سوپ سبزیجات تنبلانه
من هرچی سبزی که دوست دارم تیکه تیکه می کنم بپزه
واسه لعابش جو پرک یا چند قاشق ارد که تو اب سرد حل کردم میزنم و ادویه هم هرچی دوست داری

سوپ شیر که اکثرا بلدن و من خودم عاشقشم ولی زمان بره
نصف لیوان نصف بلغور جو و گندمو یک سینه ی مرغ می ذارم بپزه با نمک و فلفل
کره و2 قاشق ارد سفید تفت میدم یکمی سرد بشه بهش شیر سرد(2 تا 4 لیواتن بسته به ذائقه) اضافه میکنم و میذارم جوش بیاد غلیظ بشه واسه مجلسی شدن خامه هم میزنم...اینو به سوپ اضافه میکنم اخرشم کمی جعفری میزنم بعد 10 مین میخوریم

سوپ قارچ

قارچ ورقه ایجو پرک و هویچ رنده شده و ذرت و اب مرغ یا گالینا اینا مذارم بپزه با ارد سفید حل شده تو اب سرد قاطی میکنم
و ادویه اینم زود می پزه

یک سوپ چینی هم بلدم اونم راحته

چیکن کرن سوپ...

سینه ی مرغ می پزی ریش ریش می کنی
بعد ذرت می زنی و اگه دوست داشتی هویچ رنده و فلف دلمه هم میزنی ولی اصلش اینا رو نداره

بعد ارد ذرت رو تو اب سرد حل می کنی بهش اضافه میکنی غلیط میشه ...اخرش تخم مرغ هم میزنی اضافه می کنی و تند هم میزنی تیکه تیکه بشه

با سس سویا و سس فلفل تند و سرکه سرو میشه
سیب زمینی سوخاری
سیب زمنی رو حلقه می کنی تو اب جوش میندازی یکمی نرم بشه ولی له نشه

پوستشم نمی کنی

بعدش یا تو خمیر جوجه چینی می زنی یا تو ارد سوخاری میزنی و بعد تو تخم مرغ و بعد تو ارد و سرخ میکنی.

پیتزای سیب زمینی هم راحته نه که پیتزایی باشه که توش سیب زمینی باشه نه
واسه مهمونیا هم شیکه اینم ابداع خودم بوده

سیب زمینی رو با پوست حلقه میکنیم مثل مدل سوخاری می جوشونیم
بعدش کف سینی فر رو چرب میکنیم

مواد دلخواه رو روش میریزم و بعدم پنیر و میره تو فر

موادشم گاهی با گوشت چرخ کرده و گاهی میگو و گاهی کالباسو خلاصه هرچی داشته باشم و مناسب باشه میریزم

قلیه ماهی
ار رو دستور بوشهری یک سایت

ماهی 500 گرم

گشنیز ریز خورد شده 250 گرم

شنبلیله ریز خورد شده 50 گرم

سیر 5 حبه

تمر هندی 250 گرم

پیاز متوسط یک عدد

زردچوبه یک قاشق مربا خوری (یک ق چ استاندارد)

آرد گندم 2 قاشق سوپ خوری سر پر (دو ق غ استاندارد سر پر)

روغن

نمک و فلفل

پیازو سرخ میکنیم
سیروله میکنیم با ادویه که فلفلش زیاده مخلوط میکنیم
قاظی پیاز میکنیم و تفت کوچولو...سبزی رو اضافه می کنیم

تمر هندی رو که با دو لیوان اب و دو قاشق ارد خیس کردیم رو صاف میکنیم و هسته گیری بهش اضتف میکنیم جوش که اومد

بعدم ماهی که از فبل نمک زدیم و بهش اضافه میکنی

نیم ساعت پخت لازم داره.

ماهی پاکستانی هم این مدلی

ماهی ها رو بعد شستن تیکه تیکه کنید البته غیر قسمتی که دو سمت ماهی بهم چسبیده است بقیه قسمت ها نباد برش عمودی بخوره و باید افقی تیکه بشه(قسمتی که شکم ماهی خالی میشه اگه عمودی برش بخوره واسه پخت تیکه های باریکش شکننده میشه)...
ماهی رو بعد شستنش تو سبد می ذارم و بهش نمک میزنیم فراوون و خساست نکنین تو این مرحله و از نمک هم نترسین چون شسته میشه...

بعد نیم ساعت تا یک ساعت ماهی رو دوباره ابکشی کنین ولی ابکشی سریع و دونه به دونه که فقط زیر اب بگیرین که نمکش بره

بعد این مرحله سیر رو له کنید یا اگه سیر خرد کن هست خیلی ریز کنید و به ماهی ها بمالید و باز بذارین نیم ساعت تا یک ساعت بمونه و البته سیر هم زیاد باشه ۵-۶ حبه...

بعدش اگه طعم سیر رو خیلی دوست دارین ابکشی نشه و فقط با دست یا دستمال سیر رو جدا کنید ولی اگه خیلی طعم سیر دوست ندارین یک ابکشی سریع....زیر شیر نگیرید یکساعت فقط در حدی که سیرا جدا بشن چندتاشم موندن عیبی نداره . میذاریم ابش بره

بعدش تو این مرحله ادویه میزنیم که مبنا قاشق مربا خوری هستش :

زیره سبز پودر نشده نصف قاشق

پودر تخم گشنیز که میکروسکوپی نشده باشه و تا حدودی ذراتش دیده بشه ۳ قاشق

پودر زیره سیاه نصف قاشق

پودر سیر نصف قاشق

فلفل قرمز شکسته نصف تا ۱ قاشق، بسته به سلیقه تندی ولی حذفش نکنین ها

فلفل سیاه نصف قاشق

اجوین یا زنیان 1

پودر فلفل قرمز یک چهارم البته به دلخواه

نمک یک چهارم تا یک قاشق

اب ۱ لیموی تازه ی کوچیک یا نصف لیمو شیرازی

سیر له شده ۲-۳ حبه

و اگه دوست دارید ایرانیزه بشه ۲ قاشق رب نارنج یا رب انار یا اب نارنج اضافه کنید ولی دستور پاکستانی اصلا ترش مزه نیست و بدون اینا هم خوشمزه هستش

همه ی مواد ذکر شده رو همراه چند قاشق اب مخلوط کنین تا حالت خمیری بگیره و بعد همه ی سطوح ماهی رو با این خمیر اغشته کنین اگه ادویه کم بود باید با همون نسبت درست کنید چون اندازه ماهی ها ممکنه کم و زیاد باشه ولی خب این مقدار باید کافی باشه؛ همه ی این ادویه ها رو حتما بریزید مگه گفته باشم به دلخواه...ازنیان رو از عطلاری بخرین خیلی تاثیر داره تو طعمش

خب ماهی رو تو این مواد برای یک ساعت تا حتی چند ساعت می ذاریم که هرچی بیشتر بهتر البته دیگه ۷-۸ساعت بیشتر نشه که ماهی به فنا میره طفلی

بعدم سرخش کنید تو روغن...البته مدلی که خوشمزه بشه باید تو روغن زیاد سرخ بشه ولی شما تو همون روغن کم سرخ کنین تفاوتشم مثل تمام غذاهای سرخ کردنیه که روغن کم یا زیاد تاثیر میذاره ولی خب سلامتی مهم تره...ش

اگه رژیم دارین هم بذارید تو فر یا کبابی بازم خوبه ولی خب نه به خوبی سرخ شده اش.

دستور خمیر پیتزا با شیر

یک تخم مرغ و یک نیم قاشق شکر و یک قاشق نمک(مرباخوری باشه) رو هم بزن و بعد یک لیوان شیر و بعدم یک لیوان روغن اضافه کن و هم بزن

بعدم سه لیوان ارد که 2 قاشف بکینگ پودر بهش اضافه کردی کم کم بهش اضافه کن و ورز بده....1 ساعت تو طرف در دار تو یخچال استراحتش بده

بعدم در بیار و بازش کن و ده مین تو طبقه ی وسط بذار بپزه...حالا شاید بیتر لازم شد
بعد نیمه پز شدش در بیار مواد رو بریز و دوباره بذار

اینم یه دسر خوش مزه

http://ashpazisevil.persianblog.ir/post/190

اینم دستور ماقوت

طرز تهیه ماقوت

نشاسته سفید 100 گرم
شکر 200 گرم
آب سرد 1 لیتر
گلاب نصف فنجان
روغن مایع یا روغن جامد ذوب شده 50 گرم
زعفران ساییده ?ک قاشق مربا خوری سر صاف
خلال بادام 100 گرم
پودر پسته برای تزیین

نشاسته را در آب سرد حل میکنیم و روی حرارت ملایم قرار میدهیم و دائم بهم میزنیم تا ته نگیرد.یک جوش که زد شکر و گلاب و زعفران را میریزیم و بهم میزنیم تا کمی غلیظ شود.سپس روغن و خلال بادام را اضافه نموده و مرتب بهم میزنیم تا روغن بکلی جذب گشته و مایه کاملا غلیظ و کشدار شود. بعد مایه را از روی آتش برداشته کمی که خنک شد آنرا در کاسه های کوچک و کم عمق میریزیم و در یخچال میگذاریم تا ببندد.سپس با پودر پسته تزیین میکنیم.

موادلازم برایه تهیه زولبیا..................

نشاسته 200گرم...........ماست 180گرم.......................آرد20گرم..................زعفران حل شده1ق.سوپ خوری.............

روغن جامد 1ق.سوپ خوری..................جوش شیرین 1/2ق.چایی خوری................گلاب یا آب 1/2 ق چایی خوری

ابتدا نشاسته وماست رامخلوط کرده چند دقیقه صبر میکنیم تا نشاسته در ماست خیس خوردوبه راحتی حل شود

سپس آردرا ضافه کرده وبا هم زن هم میزنیم تا مایع یکدست شود روغن جامد و گلاب وزعفران حل شده را هم در

حین هم زدن اضافه میکنیبم ومواد را در قیف میریزیم ودر روغن سرخ کردنی سرخ میکنیم وداخل شربت میزاریم وبعد

از یه دقیقه برداشته و در صافی میگذاریم تا شربت اضافه آن خارج شود ....................

.........................مواد لازم برایه شربت زولبیا .....................................

شکر 2 فنجان .....................آب 1 فنجان.................... گلاب 2ق سوپ خوری.................زعفران حل شده 1ق مربا ...................آبلیمو 1ق مربا...................

آب وشکر را رویه حرارت ملایم قرار میدهیم تا بجوشد بعد گلاب وزعفران را اضافه سپس آبلیمو را اضافه کرده پس از چند جوش شربت آماده شده را از رویه شعله برداشته.........شربت برایه زولبیا آمادست

http://chefshiva.com/ این سایت ژله های آسون و معرکه یی داره غذاهاشم خیلی خوبه یه سر بزن
1392/3/3 - 6:39 عصر
در ذیل لیست مواد غذایی به تفکیک طبع آنها تقدیم می گردد:

مواد غذایی گرم و تر (دم) - بهاری:

لبنیات : کره، ماست چکیده، شیر محلی تازه گاو و شیر گوسفند
صیفی جات: خربزه، خیار چنبر، طالبی و گرمک
میوه ها: آناناس، انجیر تازه و خشک، انگور، خرما، سیب شیرین، قیسی، گیلاس، گلابی، موز، مویز، بالنگو، اقسام توت و کشمش
ریشه ها: انوع ترب، زردک، سیب زمینی ترش، شلغم و هویج
سبزی ها: شبدر، تربچه و ترب
حبوبات: گندم و اقسام لوبیا
گوشتها: جگر سیاه و سفید، پاچه، گوشت گوسفند (بره)، بوقلمون، مرغ محلی، میگو، زبان و چشم
مغزهای گیاهی: بادام درختی شیرین، بادام زمینی، تخم طالبی، تخم خربزه و کنجد
متفرقه: شیره انگور، روغن کنجد، روغن گاو، دنبه، روغن بادام تلخ، ارده، سمنو و خاکشیر

مواد غذایی گرم و خشک (صفرا) - تابستانی:

لبنیات : پنیر کهنه
صیفی جات: بادنجان و فلفل سبز
میوه ها: انبه، به، زیتون و نارگیل
ریشه ها: چغندر، پیاز، سیر، کلم قمری و موسیر
سبزی ها: برگ چغندر ، پونه، نعناع، پیازچه، ترخون، مرزه، تره تیزک (شاهی)، جعفری، رازیانه، ریحان، شاهتره، شنبلیله، شوید، کرفس، اقسام کلم بستانی، گزنه، مارچوبه، تره و تره فرنگی
حبوبات: جوی دوسر (چاودار)، لپه، نخود و برنج کته ای
گوشتها: آهو، اردک، گاو (هرچه سن گاو بالاتر باشد، سردی آن بیشتر می شود و در گروه سرد و خشک جای می گیرد)، بلدرچین، گنجشک، شتر مرغ، شتر، کبوتر، خروس، کباب و دل
مغزهای گیاهی: بادام هندی، بادام درختی تلخ، بادام کوهی، پسته کوهی، پسته، تخم آفتابگردان، چلغوز، فندق و گردو
ادویه ها: آویشن، اسپند، چای سبز و سیاه، خردل، دارچین، انیسون، زردچوبه، زعفران، زنجبیل، زنیان، زیره، سیاهدانه، فلفل، کاکائو، گلپر، وانیل، هل و نمک
متفرقه: روغن زیتون، شیره خرما، عسل، شکر سرخ یا سفید و عرق بهار نارنج

مواد غذایی سرد و خشک (سودا) - پاییزی:

لبنیات : کشک و قراقروط
میوه ها: شاه توت، تمشک، آلبالو، ازگیل، انار ترش، بالنگ، تمر هندی، زالزالک، زرشک، ذغال اخته، سنجد، غوره، کنار، گریپ فروت، لیمو عمانیریال نارنج، به ترش، لیمو ترش و سیب ترش

سبزی ها: ترشک، ریواس و گشنیز
حبوبات: ارزن، باقلا خشک، برنج (آبکش)، جو، ذرت، عدس و ماش
گوشتها: بز، قلوه، سیرابی و شیردان
مغزهای گیاهی: بلوط خوراکی و شاهدانه
ادویه ها: سماق، نشاسته و قهوه
متفرقه: شکر فراورده شده صنعتی، سرکه و آبغوره

مواد غذایی سرد و تر (بلغم) - زمستانی:

لبنیات : پنیر تازه، خامه، دوغ، ماست، سرشیر و شیر پاستوریزه
صیفی جات: خیار، اقسام کدو، گوجه فرنگی، هندوانه و کدو حلوائی
میوه ها: توت فرنگی، آلو، آلوچه، انار شیرین، پرتقال، زردآلو، شفتالو، شلیل، کیوی، لیمو شیرین، نارنگی، هلو، آب فشرده انار

ریشه ها: سیب زمینی
سبزی ها: اسفناج، بامیه، خرفه، قارچ خوراکی، کاسنی، کاهو و لوبیا سبز
حبوبات: باقلا تازه و نخود سبز
گوشتها: انواع ماهی و مغز گوسفند
مغزهای گیاهی: تخم کدو، تخم هندوانه، خشخاش و به دانه
متفرقه: اسفرزه، گلاب و ماء الشعیر
1392/3/5 - 11:46 صبح

لیست داروخانه هایی که داروهای آی وی اف رو در مشهد دارند
داروخونه هلال احمر:میدان 10 دی
داروخونه 22 بهمن:خ دانشگاه
داروخانه امام:بیمارستان امام رضا
داروخانه بیمارستان رضوی
داروخونه دکتر نوری فرد:میدان امام رضا(ع)
داروخونه حضرت رسول(ص):وکیل آباد-میدان دانش آموز-مرکز بهداشت-نبش فرهنگ

داروخونه آذر کیوان تهران با اولین پرواز دارو میفرسته به هر جا که بخوای
1392/3/6 - 12:15 عصر
قبل از شروع سیکل آی وی اف
- کاهش استرس با انجام ورزش یوگا، پیاده روی روزانه نیم ساعت و انجام هر کاری که به شما آرامش بدهد.
- استفاده از مکمل ها و ویتامین های E، امگا 3,6,9 ، کو کیوتن قرمز، دی اچ ای اٍی، ویتامین دی و همچنین فولیک اسید و آسپرین از چند ماه قبل از اینداکشن توصیه می شود ( هیچ کدام را سرخود مصرف نکرده و برای اطمینان از مصرف این ویتامین ها و دوز مصرفی با پزشک معالج خود هماهنگ کنید)
- حذف شیرینی جات و چربیهای غیراشباع و فست فود و....
- استفاده از روغن زیتون در پخت غذا
- مصرف روزانه جوانه گندم که می گویند احتمال لانه گزینی جنین را افزایش میدهد
- اگر امکانش رو دارید چند بار طب سوزنی انجام دهید. بر اساس شنیده ها انجام طب سوزنی موجب گردش خون بهتر در رحم شده و امکان لانه گزینی رو افزایش میدهد.

پس از انتقال جنین
- خوردن روزی یک لیوان نشاسته حل شده در آب سرد تا سه چهار روز
- خوردن غذاهای نشاسته دار مثل ماکارونی و سیب زمینی
- خوردن غذاهای ملین و سالاد کاهو با روغن زیتون جهت جلوگیری از یبوست
- خوردن به به صورت مربا یا پخته شده. در بعضی منابع نوشته اند که خوردن به خام چون قابض هست برای لانه گزینی مضر است.
- نزدیکی تا روز آزمایش و سپس اجازه دکتر ممنوع است
- توصیه می شود که از توالت فرنگی استفاده شود

زمان زدن آمپولها و آماده شدن برای پانکچر
- تا می توانید آب بنوشید. آب نباید خیلی سرد بوده و حتی الامکان در دمای اتاق باشد
- اگر مزاج شما سرد ( اعم از سرد و خشک یا سرد و تر ) است ، تا می توانید از غذاهای گرم استفاده کنید. جدول خوراکی های مربوط به هر مزاج را در پست بعدی مشاهده کنید. خوردن روزانه عسل و دارچین به صورت ناشتا توصیه می شود. همچین از سایر خوراکی های گرم مثل خرما، کشمش، آجیل خام، زنجبیل، رازیانه کوبیده، سیاه دانه و ... استفاده کنید.
- غذاهای پر پروتئین و مقوی مانند آبگوشت با گوشت گوسفند، سمنو، حلیم، جوانه گندم و ... را بیشتر مصرف کنید.
- در یک پژوهش دیده شده که مصرف روغن زیتون و آووکادو در بهبود کیفیت تخمک ها نقش زیادی دارد و شانس موفقیت آی وی اف را تا سه برابر افزایش میدهد
http://www.medindia.net/news/avocado-olive-oil-triple-chances-of-ivf-success-103665-1.htm
- میوه های قرمز بخورید

روز قبل و بعد از پانکچر(تخمک کشی یا pick up)

- برای پانکچر سعی کنید از هشت شب به بعد هیچی نخورید تا معده کاملا خالی باشه که فرداش دچار حالت تهوع نشید
- بعد از پانکچر مایعات و سوپ بخورید. از خوردن غذاهای سنگین و نفاخ خودداری کنید.

پس از انتقال جنین
- خوردن روزی یک لیوان نشاسته حل شده در آب سرد تا سه چهار روز
- خوردن غذاهای نشاسته دار مثل ماکارونی و سیب زمینی
- خوردن غذاهای ملین و سالاد کاهو با روغن زیتون جهت جلوگیری از یبوست
- خوردن به به صورت مربا یا پخته شده. در بعضی منابع نوشته اند که خوردن به خام چون قابض هست برای لانه گزینی مضر است.
- نزدیکی تا روز آزمایش و سپس اجازه دکتر ممنوع است
- توصیه می شود که از توالت فرنگی استفاده شود

1392/3/10 - 10:55 عصر
بچه ها من برای عفونت و بسته بودن لوله هام از عطاری دارو گرفته بودم و قبل این پری یه بار استفاده کردم.یکی همون گیاه پنیرک بود و یکی هم همون عسل و روغن بنفشه و سرکه انگور بود.دکی سونو کرد و گفت یه قسمت از رحمم ضخیمه بعد که عکس رنگی که مال 3 ماه قبل بود رو نگاه کرد گفت اون موقع هوا بوده اونجا.به نظرتون همون عسل و داروها نیست که جایی که هوا بوده رفتن و اونجا یه کم ضخیم تر شده؟به دکی چیزی نگفتم که این داروهارو استفاده کردم.با شوشو تصمیم گرفتیم این ماه هیسترو نشم و یه بار دیگه شانسمون رو برا بارداری طبیعی امتحان کنیم و اگه خدای نکرده نشد ماه بعد هیسترو و ماه بعدش میکرو بشم.
فرزانه پست ها : 3959عضویت:1392/1/3
1392/3/10 - 10:58 عصر
سلام الی جان خوبی؟نمیدونی برای تقویت اسپرم چی خوبه؟گیاهی
1392/3/10 - 11:04 عصر
راستش من سری قبل رفتم عطاری تا برا تقویت اس شوشو دارو بگیرم گفت باید آ شوشو باشه.هنوز موفق نشدم دوباره برم
صفحه 1 از 1568  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: