2733
2739

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام تورو خدا کمک کنید ٦ ماه باردارم قبل بارداری لکه های سفید پشت کمرو شکمم زده بود هم سطح پوست بدون درد و خارش دکتر کفت قارچه دارو داد ی کم مصرف کردم بعد متوجه شدم باردارم قطع کردم ایا این لکه ها به نی نیم سرایت میکنه؟؟
2731

شناخت انواع پوست و شیوه مراقبت از آن‌ها

پوست یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اعضای بدن است که همچون یک سپر فولادی از ما در برابر انواع بیماری‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌های محافظت می‌کند. اولین قدم برای نگه داری از پوست، شناسایی انواع پوست و روش‌های تشخیص آن است.

پوست معمولی (نرمال)

واژه پوست نرمال یا معمولی در اصطلاح به پوستی گفته می‌شود که چربی و رطوبت آن متعادل است و از تعادل خوبی در میزان آب و چربی برخوردار است.

مراقبت از پوست معمولی

پوست‌های معمولی عموماً به نیاز به مراقبت خاصی ندارند و صرفاً استفاده از یک کرم ضد آفتاب و کرم مرطوب کننده خوب برای آنان کافی خواهد بود.

پوست خشک

غدد سبوم در پوست خشک نسبت به یک پوست نرمال میزان چربی و لیپید کمتری تولید می‌کنند. پوست‌های خشک معمولاً شکننده، خشن و کدر و میزان الاستیسه (قدرت ارتجاعی یا کشش) آن نیز کم است.

مراقبت از پوست خشک

برای مراقبت از انواع پوست خشک، دوش و حمام بیش از یکبار در روز توصیه نمی‌شود. باید از صابون و پاک‌کننده‌های ملایم استفاده شود (مثل صابون بچه).

پوست چرب

در پوست چرب سطح پوست ضخیم و خشن، منافذ پوست بزرگ و قابل رویت ( بدلیل فعالیت بیش از حد غدد چربی ) و پوست براق است.

مراقبت از پوست چرب

روزی ۲ مرتبه صورت خود را با شوینده‌های ملایم، غیر چرب و حاوی الکل،  با آب سرد شستشو دهید تا منافذ پوستتان بسته گردد. از غذاهای سرخ شده و شکلات کمتر استفاده کنید.

پوست مختلط

در پوست ترکیبی یا همان مختلط پوست نواحی که اصطلاحاً به آن منطقه T گفته می‌شود با سایر نقاط صورت متفاوت است.

مراقبت از پوست مختلط

از آنجایی که نواحی مختلط در این نوع پوست متفاوت هستند درمان‌های متفاوت نیز برای هر بخش ضروری است. به عنوان مثال برای مناطق چرب استفاده از یک محصول ضد جوش مناسب می‌باشد در حالی که برای قسمت‌های خشک می‌توان از یک مرطوب کننده و پاک کننده استفاده کرد.

پوست حساس

آن دسته از پوست‌هایی که هنگام استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی دچار قرمزی، خارش، سوزش، جوش، التهاب، خشکی، اگزما، تاول، سفتی و یا ناراحتی می‌شوند به پوست‌های حساس مشهورند.

مراقبت از پوست حساس

به طور مداوم از کرم مرطوب‌کننده (فاقدالکل و عطر) استفاده نمایید. پس از شست‌وشو لوسیون‌های پاک‌کننده صورت را فراموش نکنید چرا که التیام‌بخش و آرامش‌دهنده پوست شما است.

🔴 متن کامل در اینجا

2738