2703
2713
عنوان

" بانک اطلاعات تبریز"

| مشاهده متن کامل بحث + 63352 بازدید | 665 پست
خیلی خیلی ممنونم آیدا جون...
ببین من برنامه ای که فعلا ریختم سه روز و نیم تبریزیم

خودم میگم یک روز و نیمش خود تبریز....یه روز کندوان(آیا کنوان یه روز کامل لازم داره؟؟؟) ...یه روزم اطراف دریاچه ارومیه....نزدیکترین جایی که بشه دریا چه ارومیه رو دید کجاست؟...قشنگه؟...
این پارک ایل گلی رو میشه برا یه بعد ازظهر گذاشت؟....
پارکی که نوشتی تله کابین داره تو خود تبریزه؟....اونو چقد وقت لازمه بذارم....

ببین ما اولویت اولمون گشتنه نه خرید(فعلا پولم ندارم..خخخخخخخخ)...اما لطفا بگو این جلفا چقد دوره؟... قیمتش چجوریه و چیا داره؟...زیبا هم هست؟...زیبایی طبیعی داره یا ساختنی( من زیبایی طبیعی رو بیشتر دوست دارم)...

جاده حیران خیلی وحشتناکه؟...آخه مامانمم با ماست و از جاده میترسه...[(خودمم همین طور)!!!!

جنگلهای ارسباران کلیبر و قلعه بابک اینا چطوره؟....

با توجه به اینکه من جاذبه های طبیعی مد نظرمه و جاهایی که تکراری نباشه خیلی اولویت تو چیه؟(راستی جایی باشه که با بچه 17 ماهه بشه رفت)

میشه لطفا اولویت بندی کنی برام اگه وقت داشتی که بهترین ها گجاست...

فک کنم کفش چرم تبریزم معروفه...میشه بگی کجا بریم برا خرید کفش و حدود قیمتاشم بگی....

وای چقد سوال پرسیدم...هرچیو تونستی جواب بده لطفا...

ممنون

آنچه هستی هدیه خدا به توست و آنچه خواهی شد هدیه تو به خداوند است...پس بی نظیر باش

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام چه تاپک خوبی مرسی

بهترین چلوکبابی مهران (البته فقط ظهر ها باز هستش ) شیک نیشت ولی فکر نکنم چلو کبابش همتا داشته باشه
رستوران کبیری ولیعصر
رستوران گردون هتل پارس با قیمت مناسب خیلی شیک و با کلاس
رستوران ایپک یولو در دارایی شیک و متفاوت غذ ا های ترکی
پیتزا و فست فود کاکتوس ١٧ شهریور ولی چند ساعت قبل باید وقت بگیری
فست فود دلستان - دکتر نیک - توسکا

کافی شاپ تو ولیعصر یکی هست متاسفانه اسمش یادم نیست حتما اضافه میکنم عالیه

اجیل فروشی فقط محمدی تو ولیعصر فلکه بزرگ و لاله پارک
قنادی مشاور - تواضع- تشریفات - کریمی - ایوبی-تک درخت
بهترین سوقاتی قرابیه و لوز البته مخصوصا مشاور و تواضع - اریس - نوقا -پیچ انگشتی
CafeMom Tickers
2720
همیشه جان همه جا که گفتن میتونی بری چون تا به حال نیومدی خوب به نظرت متفاوت و جالب میاد ولی حتما یادت باشه یک ژاکت همراهتون باشه ظهر ها تبریز و حومه گرمه ولی شبها خیلی خنکه مواظب باش تعغیر اب و هوا تو یک روز مریضتون نکنه

کفش بهتره بری تربیت اونجا کیف و کفش زیاده ولی الان اکثر مغازه ها وارداتی میارن و کفش چرم تو چند مغازه اونجا میتونی پیدا بکنی ولی مردانه تو شهناز زیاده که همشون هم دست دوز و چرم هستن

مارال چرم هم تو ولیعصر هستش که مانتو و کیف و .. چرم داره ولی یکم قیمت هاش بالاست

کندوان و ارومیه از تبریز دور هستن مثلا ارومیه ٣ ساعت راهه و فکر کنم هر کدوم یک روز کامل رو طول بکشه ارومیه بند هم غذا خوری هاش خوبن میتونی برین
ولی ال گلی رو اره عصر و یا هر موقع خواستی میتونی بری اب و هواش عالیه

پارکی هم که تله کابین داره من نرفتم ولی تو کوه عونبن علی هستش بالای کوه هم رستوران داره و یک مسجد کوچیک

دیگه یادم نیست چی بنویسم ببخشین
CafeMom Tickers
ممنون از راهنماییت مارتا جون...دیگه اگه کسی مغازه خاصی میشناسه که کفش چرم تبریزداشته باشه لطفا آدرس بدین....حدود قیمتم اگه میدونین بگین..مثلا زیر 100 تومن...زیر 200 تومن...زیر 300 یا بیشتر...ممنون
آنچه هستی هدیه خدا به توست و آنچه خواهی شد هدیه تو به خداوند است...پس بی نظیر باش
سلام بچه ها
کسی پرده کارکرده برای فروش نداره
؟
برای جهیزیه یه دختر ابرومند میخوام
5 متر باشه
چون تبریز میخواد اگه موردی بود بیاد ببینه
ممنون میشم کسی خبر داشت بگه
تا200 میتونه بده
بیشتر هم باشه من خودم یه مقدار میذارم
ممنون
منم تصمیم  گرفتم مامان بشم...برام دعا کنید
مامان مهرسا جان سلام

ببین من برات فاصله ها رو از تبریز بگم که بدونی برا رفتن به هرکدوم چقدر وقت باید بگذارین، اینجوری فکر کنم خودتون بهتر میتونین تصمیم بگیرین:

کندوان حدود 2 ساعت راه ... دهکده توریستیه که خونه های سنگی کله قندی اش که تو دل کوه ساختن معروف و دیدنیه. غرفه هایی داره که بیشتر صنایع دستی و گیاهای دارویی و ادویه جات میفروشن ... یه رودخونه هم از وسط روستا میگذره ... مسیرش تبریز...اسکو...کندوان ... اگر روز جمعه یا تعطیل نباشه و ترافیک نباشه یه نصف روز کافیه

دریاچه ارومیه اگر دوست داری دریاچه رو ببینی من پیشنهاد میکنم مسیر میان گذر دریاچه از تبریز به ارومیه رو برین که اینجوری هم دریاچه رو دیدی و هم تا ارومیه میتونی بری و اونجا رو هم بگردی. ارومیه هم شهر قشنگیه ... پارک جنگلی اش توی شیخ تپه رو از دست نده و جاده ی بند که جای سرسبزیه و کلی غذاخوری و کبابی اینا هم هست ... با این مسیر حدود 2 ساعت و نیم یا کمی بیشتر راهه تا ارومیه و اگر بخوایین ارومیه رو بگردین پس حتما یه روز باید براش وقت بگذارین ...
مسیرش تبریز... خسروشاه... ایلخچی ... دریاچه ارومیه...ارومیه

جلفا کمتر از دو ساعت ونیم راه... جلفا همون منطقه آزاد ارس هستش. مرز نخجوانه که با گذرنامه و پرداخت خروجی یه روزه میشه رفت نخجوان و برگشت... خود جلفا بازار هایی داره که همه چی توش پیدا میشه ... از لحاظ کیفیت و قیمت هم بازم میگم همه رقم دارن مثلا پوشاکش بعضی وقتا خیلی خوبه و یا کمتر از حد معمولی!!! من خودم گاهی کلی خرید میکنم و گاهی هیچی پیدا نمیکنم! ... قیمتها هم معمولیه نه خیلی گرون و نه ارزون ... از لحاظ جاذبه های طبیعی یه پارک کوهستان داره که خیلی قشنگه ، مشرف به رود ارس و روبروت جمهوری آذربایجانه ... همینطور آبشار زیبای آسیاب خرابه و کلیسای سنت استپانوس با فاصله کمی از جلفا حدود 20 کیلومتری اگر اشتباه نکنم ... آبشار دیدنیه و غاری داره که وسط تابستون بری اونجا یخ میزنی!!! ... مسیر تبریز ...مرند... جلفا

کلیبر و قلعه بابک حدود 4 ساعت راه... جای بسیار سرسبز و دیدنی با آب و هوای سرد .... مسیرش دور تر از جاهای دیگه که گفتم هست و جاده اش ترسناک تره ... با این توصیف و با وجود دختر گلت فکر کنم سخته براتون و صد البته نمیتونین تا بالای کوه و خود قلعه برین چون کلی کوه نوردی داره البته همون دره پای قلعه که با ماشین تا اونجا میرن هم دیدنیه ...
مسیرش تبریز...هریس...اهر...کلیبر...قلعه بابک

جاده حیران خیلی خیلی سرسبز و دیدنیه ... یه کم ترسناک هست ولی به دیدنش می ارزه! نمیدونم چقدر میترسی مادر شوهر من خیلی جاها چشماشو میبنده و همش صلوات میفرسته یعنی تا این حد... تو این مسیر آش دوغ و عسل سبلان یادت نره! بعدش هم که میرسی آستارا و کنار دریا و اینا!!!

از تبریز تا آستارا که مسیرش از سراب و اردبیل و بعد گردنه حیران میگذره حدود 5 ساعت و نیم و یا بیشتر راهه و بستگی داره چقدر تو اردبیل یا حیران توقف داشته باشین

درمورد سوالای دیگه دوستان پاسخ دادن...
برا محصولات چرمی من آداک رو هم پیشنهاد میکنم. کیف و کفش مردانه و زنانه چرم تبریز و محصولات چرمی خارجی هم داره، دو تا شعبه اش یکی خیابون امام نرسیده به آبرسان حوالیه بازار نگین هست و یکی ولیعصر خیابون کریم خان ... البته تهران هم شعبه داره اگه اشتباه نکنم حوالی چهارراه ولیعصر... قیمت جنسای چرمی خوب رو کلا بالاتر از 150 تومن در نظر بگیر... فروشگاه سید سراج و فروشگاه آذین هم برا محصولات چرمی خوبن ... اولیش تربیت اول بازار پردیس و دومی خیابون شهناز-شریعتی جنوبی-

باز هم سوالی داشتی بپرس خانم... امیدوارم سفرتون بی خطر باشه و خاطره خوبی از تبریز داشته باشین
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ . خدایا منو ببخش اگر گاهی فراموش می‏کنم هر لحظه زندگی پر از معجزه‏های توست . خدایا هزاران بار ممنونم
2714
آیدا جون واقعا دستت درد نکنه...عالی بودددددددددددددد...خیلی خوب راهنمایی کردی..فردا میشینم برنامه ریزی میکنم....شاید بهتر باشه این بار فقط اطراف تبریزو بگردیم و فقط آب گرم سرعین رو بریم....
ممنونمممممممم...خدا خیرت بده...

در مورد چرم من بیشتر کفشای راحت میخوام...من تدریس میکنم و مدت طولانی می ایستم...کفش مثلا تومایه های کالج اما متنوع تر میخوام...بازم اگه بگی کدومش بیشتر اینمدلی داره ممنون میشم...تا 200 اشکال نداره هزینه کنم اگه بدونم خوبه و دست دوز..اینا کیف لپ تابم دارن؟

آیدا جون بازم مزاحمت میشم....خیلی خیلی لطف کردی...کمک مهمی کردی به من

مامان مهرسا جان خواهش میکنم عزیزم کار خاصی نکردم آخه من عاشق سفرم و دوست دارم از پیش اطلاعات در مورد جایی که میخوام برم داشته باشم

من خودم کفش واسه محل کار از آداک گرفتم و راضی بودم هم راحته و هم بادوامه. ولی کلا خیابون تربیت رو بگردی فروشگاها زیادن و تنوع بیشتره دیگه بستگی به سلیقه هر کسی داره

ایشالا خوش بگذره بهتون
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ . خدایا منو ببخش اگر گاهی فراموش می‏کنم هر لحظه زندگی پر از معجزه‏های توست . خدایا هزاران بار ممنونم
2706