2737
2739
عنوان

تمام باید نبایدها واسه نی‌نی دار شدن

| مشاهده متن کامل بحث + 281868 بازدید | 370 پست
خوب بازم سلام من روز ١٠ بری هستم و و ٢٩ یا ٣٠ که بری بیاد زنک میزنم دکی. واسه سونو و بعد. از روز ٥ امبولا شروع میشه شما هم بیاین از تجربههانون بکین و واسه منم دعا کنین
١١ بار. ای یر ای منفی. سه بار با داری طبیعی منجر به سقط. دوبار انتقال منفی در سیکل نجرال مشکل ایمنی و انعقادی و تنبلی،همسرم سالم، انتقال سوم به لطف خدا باردار شدم، دعام کنید
· دل، در مجموع دل بسیار سخت و دیرهضم است؛ بنابراین باید از حیوانی معتدل باشد. · اگر با فلفل و زیره خورده شود و بعد از آن مربای زنجبیل مصرف شود؛ هضم آن آسان تر می شود. یبوست آور است.
١١ بار. ای یر ای منفی. سه بار با داری طبیعی منجر به سقط. دوبار انتقال منفی در سیکل نجرال مشکل ایمنی و انعقادی و تنبلی،همسرم سالم، انتقال سوم به لطف خدا باردار شدم، دعام کنید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

· زرده تخم مرغ گرم و سفیده آن سرد است. · غذاییت تخم مرغ شبیه گوشت است. · بهترین آن تخم مرغی است که بزرگ باشد و همان روز تخم گذاری مصرف شود. · زرده تخم مرغ نیم برشت صالح الکیموس و کثیرالغذا است و فضولات کمی دارد. · زرده تخم مرغ مقوی قلب و مغز است و همچنین سبب تقویت نیروی جنسی می شود. · در فردی که خون زیادی از او دفع شده زرده تخم مرغ بسیار مفید است. · مناسب ترین، زودهضم ترین و خون ساز ترین شکل مصرف آن نیم برشت است. به این صورت که آب را جوشانده و به مدت 5 دقیقه آن را در آب می جوشانید. · تخم مرغی که زیاد جوشانده شود دیرهضم می شود و اصلاح آن با نمک و فلفل و آویشن است. · برای مزاج های سرد و معده های ضعیف مضر است . در صورت مصرف بهتر است با نمک و فلفل و سرکه مصرف شود که سبب لطیف شدن آن می شوند.
مراحل ساخت اسپرم تا رسیدن به تخمک اسپرم زمان ساخته شدن اسپرم در بدن مرد:74-72 روز زمان بدست آوردن قابلیت باروری دریک اسپرم پس از ساخته شدن در بدن مرد:5/2-5/1 روز زمان ذخیره سازی اسپرم در بدن مرد با حفظ قابلیت باروری :7-5 روز زمان زنده ماندن اسپرم در بیرون از بدن ( بسته به شرایط):12-1 ساعت حداکثر زمان زنده ماندن اسپرم درواژن زن: 2 ساعت زمان رسیدن اولین اسپرم به رحم بعد از نزدیکی: 90 ثانیه زمان رسیدن اولین اسپرم به لوله های زن(لوله فالوپ) بعد از نزدیکی : 5 دقیقه حداکثر زمانی که ممکن است اسپرم در لوله ها دیده شود؛ پس از یک نزدیکی :80ساعت زمان زنده ماندن اسپرم در بدن زن : 72 ساعت هروز اجتناب از نزدیکی 4/0 سی سی به حجم مایع منی و 10 تا 15 میلیون به تعداد اسپرمها اضافه میکند. تخمک زمان زنده ماندن تخمک :48-36ساعت بهترین زمان نزدیکی برای بارداری : 3 تا 4 روز قبل و یا 2 روز بعد از تخمک گذاری حداکثر زمانی که پس از تخمک گذاری احتمال بارداری وجود دارد: 6 روز قبل و 3 روز بعد از تخمک گذاری رابطه تعداد اسپرم با بارداری : اگر تعداد اسپرم زیر 5 میلیون در هر یک سی سی مایع منی باشد این احتمال 37 در صد خواهدبود اگر تعداد بین 60 تا 100 میلیون در هر یک سی سی مایع منی باشد این احتمال 78 در صد خواهد بود. __________________
2731
زمان تخمک گذاری ...روز یا شب؟ با توجه به اینکه تخمک بعد از آزاد شدن تنها 36 تا 48 ساعت زنده می ماند شاید دانستن این مطلب که زمان تخمک گذاری در چه ساعاتی از شبانه روز انجام می شود مفید باشد.( بویژه برای زنانی که قصد بارداری دارند) این موضوع در فصلهای مختلف سال با یکدیگر تفاوت دارد بطوریکه : -در بهار و تابستان بین ساعات 12 شب تا 8 تخمک گذاری انجام می شود(در 75 % موارد) - در پاییز و زمستان بین 4 تا 7 بعد از ظهر این امر انجام می گیرد( در 90 % موارد) طبقه بندی: جلوگیری از بارداری، دوران بارداری، برچسب ها: زمان تخمک گذاری، زمان، تخمک گذاری، شب، روز، تخمک،
مواد غذایی مفید برای تقویت رحم : 1- خوردن به و فراوده های آن مانع انداختن جنین زنها میشود.(باعث تقویت رحم می شود)خوردن به بصورت خام خوب نیست و مضر می باشد زیرا به خام رگهای بدن را مسدود می سازد و چون گرم است برای کسانیکه گرم مزاجند خوب نیست . 2-لوبیاى سبز براى تقویت رحم و جلوگیرى از سقط جنین همتا ندارد. 3- در چین ، ژاپن و کشورهای خاور دور از ترکیب عسل و دارچین برای تقویت رحم در زنانی که باردار نمی شوند استفاده می شود. . کمی پودر دارچین را با نصف قاشق چایخوری عسل خمیر کرده و آن را در در طول روز به طور مکرر برروی لثه ها می گذارند تا به آهستگی با بزاق دهان مخلوط شده و وارد بدن شود. 4-ستاخینس گرم و خشک و لطیف دم کرده معطر، مقوی اعصاب ، مفید برای خانمهای نازا در جهت تقویت رحم و تخمدانها شش قسمت صبح یا شب سه استکان آب مثل چای دم کرده و میل نمائید . 5-میخک برای تقویت نیروی جنسی سرد مزاجان مفید است.برای درمان غذایی و تقویت رحم باید از 4 گرم میخک، هر روز به طور مرتب استفاده نمود. ۶- کاسنی در ازدیاد نطفه و زیبایی چهره کودک تازه متولد مفید است.کاسنی رحم را به وظیفه طبیعی خود وا می دارد. برگ کاسنی، دارای مقداری ویتامین(ث) است و لذا در حفظ جوانی مؤثر است.کاسنی، توان و نیروهای بدنی را تجدید می کند.
میزان لانه گزینی جنین در بارداری بالای 35 سال 11 تا 15 درصد است شنبه 12 آذر 1390 ، ساعت 07:10 - کد: 18042 یک متخصص زنان و نازایی گفت: کیفیت وضعیت کروموزومی و کانتنت ژنتیکی تخمک زیر 35 و بالای این سن متفاوت است ، ممکن است زیر 35 سال در IVF سی تا 40 درصد حاملگی داشته باشیم ولی در بالای این سن میزان حاملگی 11 تا 15 درصد برسد. یک متخصص زنان و نازایی گفت: کیفیت وضعیت کروموزومی و کانتنت ژنتیکی تخمک زیر 35 و بالای این سن متفاوت است ، ممکن است زیر 35 سال در IVF سی تا 40 درصد حاملگی داشته باشیم ولی در بالای این سن میزان حاملگی 11 تا 15 درصد برسد. به گزارش سه نسل، سیده سهیلا عارفی در گفت‌وگو با فارس در مورد نقش گیرندگی رحم در IVF های موفق اظهار داشت: بعد از انجام مراحل لقاح و تشکیل جنین برای اینکه IVF جنین را انتقال بدهیم باید یک رحم خوب و یک آندومتر(لایه مخاط رحم) خوب داشته باشیم تا جنین بتواند لانه‌گزینی کند، در عین حال باید در انتخاب جنین دقت کنیم تا جنین مناسب انتقال یابد. وی ادامه داد: آندومتر و مخاط رحم، بسیار محل استراتژیکی است چرا که آندومتر است که جنین را برای لانه گزینی انتخاب می‌کند. عارفی در مورد روش‌هایی که می‌تواند نتایج IVF را ارتقا دهد توضیح داد: این روش‌ها یک سری مربوط به شکل جنین و بررسی ژنتیکی جنین است، اما یک بخشی مربوط به رحم می‌شود و اینکه رحم از لحاظ گیرندگی و زمان‌بندی که جنین را انتخاب می‌کنیم چه وضعیتی دارد. این متخصص زنان و نازایی خاطر نشان کرد: ما در افرادی که چند مرتبه IVF انجام داده و باردار نشده‌اند، یک سری بررسی انجام می‌دهیم. از نظر مورفولوژی بررسی می‌کنیم و یا با هیستروسکوپ داخل رحم را بررسی می‌کنیم که آیا چسبندگی، پولیپ و ضایعه‌ای داخل رحم وجود دارد که بیمار حامله نمی‌شود. وی ادامه داد: از نظر ایمونولوژی و مولکولی تا آنجا که علوم و امکانات اجازه می‌دهد رحم و مادر را بررسی کنیم که سیستم انعقادی و ایمونولوژی مادر در چه وضعیتی است و آیا جنین می‌تواند در رحم این مادر لانه گزینی کند یا خیر. عارفی در پاسخ به اینکه آیا سن تأثیری در گیرندگی رحم دارد یا خیر گفت: سن بیشتر روی کیفیت تخمک تأثیر می‌گذارد بنابراین باید متوجه باشیم در سن بالای 35 سال گیرندگی رحم با سن زیر 35 سال متفاوت نخواهد بود اما کیفیت تخمک، کانتنت ژنتیکی و محتوای کروموزومی مطمئنا متفاوت خواهد بود. عضو هیئت علمی مرکز ناباروری عرفات در پاسخ به اینکه آیا بین فرزندانی که در سنین زیر 30 سال به دنیا می‌آیند با فرزندانی که بالای 35 سال تفاوتی وجود دارد گفت: کیفیت وضعیت کروموزومی و کانتنت ژنتیکی تخمک زیر 35، 36 سال تا بالای این سن متفاوت است، ممکن است زیر 35 سال در IVF سی تا 40 درصد حاملگی داشته باشیم ولی در بالای این سن میزان حاملگی 11 تا 15 درصد برسد. بیشتر بدانید: بارداری میوه‌هایی که در تعیین جنسیت اثر گذارند استراحت مطلق بارداری یعنی چقدر؟ غذاهای ممنوعه برای زنان باردار تاثیر بارداری بر میل و رفتار جنسی! خطر نقص لوله‌ ‌عصبی در جنین با رفتن به "سونا" در د... تازه های بارداری میوه‌هایی که در تعیین جنسیت اثر گذارند استراحت مطلق بارداری یعنی چقدر؟ غذاهای ممنوعه برای زنان باردار خطر بزرگ بیخ گوش مادران ایرانی خطر نقص لوله‌ ‌عصبی در جنین با رفتن به "سونا" د... 12 نکته درباره لگد زدن جنین ریفلاکس و سوزش سرمعده در دوران بارداری روش‌های عجیب‌ برای تشخیص جنسیت کودک بهترین حالت رابطه‌ جنسی برای باردار شدن وزن زیاد دوران بارداری و سلامت کودکان ادامه عناوین... تازه های بهداشت و سلامت عادت های‌ روزانه که عمر را طولانی‌تر می‌کنند 10 میوه برای دیابتی‌ ها علائم هشدار دهنده‌ی سرطان که اغلب جدی نمی‌گیریم چگونه ماساژدهنده خود باشیم؟ بهترین ضد خستگی ها استامینوفن‌خورها بخوانند! درمان سرطان با استفاده از باکتری درمان‌های ورزشی برای بی‌اختیاری ادرار در زنان عوارض و فواید مکمل های ورزشی ۵ اشتباه در شستن صورت ادامه عناوین...
به گزارش سه نسل ، زنان باردار می‌‌توانند از خوردن خیلی از غذاها لذت ببرند اما برخی غذاها باید در این دوران با احتیاط مصرف شوند یا از خوردن‌ آن پرهیز شود. ۱۳ ماده غذایی که در دوران بارداری باید دور آنها را خط کشید، به این قرار است: ۱. شیر، خامه، پنیر محلی و غیر پاستوریزه ۲. گوشت نیمه پز (دمای گوشت هنگام پخت باید به ۷۵ درجه سانتیگراد برسد.) ۳. آبمیوه های تازه آبمیوه فروشی ها ۴. خمیر خام کیک و کلوچه ۵. سس های خانگی که در تهیه آن از تخم مرغ خام غیر پاستوریژه استفاده می شود. ۶. دسر های خانگی با تخم مرغ غیر پاستوریزه ۷. کالباس و سوسیس ۸. میوه و سبزی نشسته به خاطر خطر انگل توکسوپلاسموز ۹. جوانه های خام ۱۰. مرغ بریان ۱۱. ماهی دودی ۱۲. غذاهایی که بیش از دو ساعت بیرون از یخچال مانده اند. ۱۳. کافئین زیاد
2738
ویتامین A ویتامین A از ویتامین های محلول در چربی است که نقشی اساسی را در تولید مثل ایفا می کند. این ویتامین در هویج، کلم، شلغم، اسفناج، بروکلی، کاهو، فلفل قرمز و انبه یافت می شود. ویتامین های گروه B از ویتامین های گروه B، تیامین(B1)، ریبوفلاوین (B2) و نیاسین (B3) بسیار حایز اهمیت می باشند. البته ویتامین های B5، B6، B12 نیز برای کاهش استرس و تنظیم مقدار هورمون های بدن لازم هستند. ویتامین B3 (نیاسین) باعث اتساع عروق شده و گردش خون را بهبود می بخشد. این ویتامین همچنین باعث ساخته شدن هورمون های جنسی می شود. مصرف نیاسین نیم ساعت قبل از فعالیت جنسی، هیجان جنسی را افزایش می دهد. ویتامین B6 از افزایش میزان پرولاکتین که خود باعث کاهش میل جنسی می شود، جلوگیری می کند. همچنین باعث افزایش باروری در زنان می گردد. ویتامین B12 در مردانی که اسپرم کافی ندارند، موثر است. منابع سرشار از ویتامین های گروه B عبارتند از ..... منابع سرشار از ویتامین B عبارت اند از نان و غلات سبوس دار، تخم مرغ، حبوبات (نخود و لوبیا و..)، محصولات سویا، ماهی سالمون و دیگر ماهی های آزاد، آجیل، بروکلی، گوشت کم چرب و موز. موز دارای آنزیم بروملین (Bromelain) است که در افزایش میل جنسی مردان موثر است. همچنین سرشار از پتاسیم و ویتامین های گروه B می باشد. باید توجه داشت که مصرف نوشیدنی های الکلی باعث از بین رفتن ویتامین های گروه B می شوند. ویتامین C ویتامین C جهت عملکرد سالم غدد جنسی لازم است. همچنین اسپرم ها را در برابر اثر رادیکال های آزاد که باعث چسبیدن و عدم تحرک آن ها می شود، محافظت می کند. ویتامین C احتمال بارور شدن تخمک توسط اسپرم را افزایش می دهد. منابع سرشار از این ویتامین انواع مرکبات، توت فرنگی، کیوی، هلو، انبه، گوجه فرنگی و سبزیجات برگ سبز می باشد. ویتامین E ویتامین E به تولید هورمون های جنسی کمک کرده و گردش آن ها را بهتر می کند. همچنین اکسیژن لازم برای اندام های تناسلی را فراهم می کند و باعث بهبود استقامت جنسی و رسیدن به ارگاسم (اوج لذت جنسی) می شود. این ویتامین در لقاح سلول تخم موثر است. ویتامین E در مغزها، حبوبات، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزیجات یافت می شود. روی روی از آنتی اکسیدان هایی است که باعث عملکرد صحیح غده فوق کلیه می شود. روی برای تولید هورمون تستوسترون (مردانه) و افزایش تعداد اسپرم لازم است. همچنین باعث افزایش استقامت جنسی می شود و احساس خستگی را از بین می برد. در ضمن اسپرم را در برابر باکتری های واژن محافظت می کند. مقدار مورد نیاز روی، 40 میلی گرم در روز می باشد. روی در تخمه کدو تنبل، تخمه گل آفتابگردان، سیر و اسفناج یافت می شود. منیزیم منیزیم استقامت ماهیچه ها را افزایش می دهد و باعث افزایش تمدد اعصاب (Relaxation) می گردد. همچنین باعث فعال شدن آنزیم های لازم برای متابولیسم کربوهیدرات ها و پروتئین ها می شود. کمبود منیزیم باعث کاهش اکسیژن رسانی به بافت های ماهیچه ای می شود. منابع غنی از منیزیم آجیل و غلات سبوس دار می باشند. اسیدهای چرب ضروری اسیدهای چرب ضروری در تولید هورمون های جنسی نقش دارند و همچنین به ذخیره ی ویتامین های محلول در چربی مثل D ،E و K کمک کرده و فرد را از نظر جنسی فعال نگه می دارند. اسیدهای چرب ضروری در ماهی ها، دانه کتان، کنجد، بادام، جوانه گندم و کدو تنبل به وفور یافت می شود. دی هیدرو اپی آندوسترون DHEA) Dihydroepiandostron)، هورمونی است که توسط غدد فوق کلیوی ترشح می شود. محققان معتقدند DHEA به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و باعث کاهش استرس و بهبود خلق و خو می گردد. DHEA را نمی توان از طریق مواد غذایی تامین کرد و باید مکمل های DHEA مصرف شود. این مکمل به عنوان افرودیت (داروی موثر بر میل جنسی) مصرف می شود و دارای عوارض جانبی است. پس توصیه می گردد تجویرآن توسط پزشک صورت گیرد. البته هیچ دلیلی بر اثبات اینکه این مکمل ها موثر واقع می شوند، وجود ندارد، ولی بسیاری از مردم معتقدند که این ترکیبات، موثر هستند. آثار سوء این مکمل ها عبارتند از: سردرد، اختلال بینایی و حتی نابینایی و اختلالات جنسی دراز مدت. اسید فولیک اسید فولیک از ایجاد نقایص مادرزادی جلوگیری می کند و باروری را بهبود می بخشد. همچنین باعث افزایش تعداد اسپرم می شود. فقدان هیستامین در بدن با اختلالات جنسی مرتبط است و اسید فولیک در تولید هیستامین نقش موثری دارد. اسید فولیک در سبزیجات برگ سبز، نان سبوس دار، مغزها، جوانه ها، پرتقال، گریپ فروت، جگر، دل و قلوه، ماکیان و حبوبات یافت می شود. سلنیوم سلنیوم آنتی اکسیدانی است که بدن را در برابر اثر رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین در کاهش نقایص مادرزادی و افزایش تعداد اسپرم در مردان موثر می باشد. سلنیوم در گوشت قرمز، ماهی تن، ماکارونی و نان سبوس دار یافت می شود. به طور خلاصه می توان گفت که برای افزایش توانایی جنسی باید تغذیه سالم داشته باشید، در صورت نیاز از مکمل ها استفاده نموده و ورزش کنید. طبقه بندی: دوران بارداری،
نسخه اول تره را کوبیده در دهانه رحم قرار دهید. نسخه دوم - تخم گشنیز - تخم خرفه - تخم کاهو - تخم کاسنی - تخم خشخاش - بالنگو - گل پنیرک - گل بنفشه - گل نیلوفر - تاجریزی - مخلصه - شاه‌تره - ریوند - پوست هلیله زرد -کوکنار - رازیانه - زنیان طرز مصرف از هر کدام به مقدار 2مثقال تهیه کرده، روزانه 6 قاشق مرباخوری میل نمایید. تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد
عواملی چون عفونت، اختلالات هورمونی در سقط جنین اهمیت دارد ,باروری با تخمک پیر منجر به سقط جنین می‌شود و ما به فرد توصیه می کنیم که برای جلوگیری از سقط جنین در حاملگی بعدی باروری وی ناشی از تخمک جوان باشد.» وقتی تقسیمات سلولی وکروموزومی به خوبی انجام نشود سقط جنین اتفاق می‌افتد که این عامل یکی از شایع ترین عوامل موثر در سقط جنین است، تقریبا نیمی از سقط‌های اولیه به دلیل مشکلات ژنتیکی و کروموزومی جنین اتفاق می‌افتد. به طور مشخص، این مشکلات از والدین به بچه ارث نرسیده، بلکه در نتیجه خطایی بوده که به طور شانسی در زمان تقسیم سلولی و نمو جنین رخ داده است. برخی عفونت‌ها در زنان حامله هم منجر به سقط جنین می‌شود اما هر عفونتی موجب سقط نمی‌شود بلکه عفونت‌هایی مثل تب خال‌های تناسلی و مایکوپلاسما ژنیتالیوم که سبب عفونت های تناسلی در خانم‌ها می‌شود و اثرات این دو عامل در سقط جنین ثابت شده است.» اختلالات هورمونی به عنوان عوامل دیگر ایجاد کننده سقط می باشند و بالا رفتن سطح هورمون پرولاکتین از دلایل سقط و برخی اوقات از دلایل نازایی محسوب می‌شود همچنین اختلالات هورمونی تیروئید هم از دلایل شایع سقط جنین است. باروری با تخمک پیر هم منجر به سقط جنین می‌شود و ما به فرد توصیه می کنیم که برای جلوگیری از سقط جنین در حاملگی بعدی باروری وی ناشی از تخمک جوان باشد، همچنین عواملی چون فیبروم رحمی و یا حاملگی با IUD ، حاملگی مجدد پس از زایمان ویا حاملگی مجدد پس از سقط در کمتر از 3ماه ، دیابت در مادرانی که کنترل قند خون ندارند و یا مصرف فراوان کافئین و یا سیگار کشیدن و یا در معرض برخی اشعه ها قرار گرفتن منجر به سقط جنین می‌شوند. نشانه‌های سقط جنین :‌ سقط جنین معمولا با لکه بینی یا خونریزی شدید و یا درد خفیف همراه است که این درد شدت و ضعف دارد. آمار سقط جنین :‌ واقعیت این است که در آمار سقط جنین از هر 5 خانم که در طی حاملگی خود خونریزی دارند یک نفر جنین خود را سقط می‌کند و ما هرگز نمی‌دانیم مریضی که به ما مراجعه می‌کند آیا جنین خود را سقط می‌کند یا خیر. درمان سقط جنین : دردهای شکمی و زیرشکمی اولین تهدید به سقط است و ما باید پیگیری کنیم که چه روندی پیدا می‌کند و به این خانم‌ها استراحت مطلق یا نسبی می‌دهیم که مایعات فراوان مصرف کنند و آسپرین بچه 80 میلی گرم را تجویز می‌کنیم که ثابت شده است استفاده از آسپرین بچه در درمان و پیشگیری از سقط جنین در مادرها اثر دارد. اقدام بعدی سونوگرافی است و باید بدانیم که تصویر سونوگرافی بستگی به سن حاملگی دارد ودر هفته‌های اول حاملگی انتظار دیدن ضربان قلب جنین و اطلاع از سلامت جنین را نمی‌توانیم داشته باشیم و در این حالت ممکن است در درمان خواسته‌های مریض اجرا نشود و ما زمانی در جهت قطع خونریزی اقدام می‌کنیم که از سلامت جنین اطلاع حاصل کنیم و تجویز آسپرین برای این زنان اولین اقدام در بهبود آنهاست. زمانی که از سلامت جنین اطمینان حاصل کردیم آمپول بروژسترون را تجویز می‌کنیم تا خونریزی قطع شود و بیماران باید توجه داشته باشند که نباید برای جلوگیری از خونریزی به تجویز آمپول پروژسترون اصرار ورزند چرا که اگر این آمپول را زودتر از موعد بزنیم سقط تهدید به سقط را به سقط فراموش شده تبدیل می‌کند یعنی جنین مرده از رحم مادر دفع نمی‌شود و جنینی که سالم نیست به زور در رحم مادر باقی می‌ماند که این کار نه از نظر علمی و نه از نظر اخلاقی درست است و ما مجبور به جراحی و کورتاژ در این خانم‌ها می‌شویم در صورتی که اگر این آمپول زودتر از موعد و بدون اطلاع از سلامت جنین تزریق نمی‌شد مریض با خونریزی جنین را دفع می‌کرد و دیگر نیازی به کورتاژ پیدا نمی‌کرد. بنابراین ما در شرایطی آمپول پروژسترون را تزریق می‌کنیم که از سلامت جنین اطلاع حاصل کنیم و این آمپول احتمال نگه داشتن حاملگی را بالا می‌برد و موجب قطع خونریزی در بیمار می‌شود، پس از 12 هفتگی حاملگی دیگر پروژسترون تجویز نمی‌شود چرا که جفت خودش کارش را می‌کند و مشکلی پیش نمی‌آید. معمولا جنین‌هایی که بین 8 تا 10 هفته هستند به طور کامل سقط می‌شوند اما اگر جنین بالای 8 تا 10 هفته باشد سقط جنین کامل اتفاق نمی‌افتد و ما برای سقط کامل شیاف‌هایی را که به سقط جنین کمک می‌کند تجویز می‌کنیم.
به به. خوشحال شدم دیدم جنتا مهمان دارن. مطالبو میخونن یک دعای خیر. فراموش نشه من جشمام به خاطر عملی که کردم اذیت میشه. اما با لذت اینارو واسه عزیزان میزارم و جمع اوری میکنم اکر نظر یا تجربه دارید بکیید من هم میخام ivf. کنم. شاید تجربتون مفید باشه. واسه من و بقیه اینجا مال همه شماست
سلام به همه خواننده های خامش. خخ دیشب کمی با شوشو بحثم شد. دلم باز شکست این بی بجکی هم شده یه جماق هی میزنن تو سر ما خداا
2706