2410
2553
عنوان

قد نرمال برای این سن چقدر است

150881 بازدید | 35 پست
دوستان عزیز من یه پسر دارم که سال 84.11.29 بدنیا اومده الان 4.5 تقریبا قدش 97 وزنش 12 نمی دونم قدش و وزنش خوبه یا نه البته با بچه های همسن خودش که مقایسه میکنم کوچکتره اگه ممکنه راهنمایی کنید در ضمن قدو وزنش موقع تولد 2.5 و 46 بوده

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
پیش دکتر پایش رشد بردم فکر کنم سال گذشته بود گفت قد و وزنش نسبت به نمودار خوبه چون بچه ات موقع تولد ریز بوده برای همین نسبت به قد تولد مناسبه و اینکه به ژن هم بر می گرده ولی من خودم قدم 160 و شوهرم 174 هست خیلی کوتاه محسوب نمیشیم ولی پدرشوهرم قدش کوتاهه ولی پدر و مادر خودم قدشون بلند نمی دونم به ژن خانواده شوهرم رفته
2714
سن پسرتون رو داخل کادرى که توى این لینک میبینید وارد کنید محدوده نرمال قد و وزن پسرتون رو به دست میارید

http://www.medindia.net/patients/calculators/Height_Weight_ForChildren.asp
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...
آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
براى یه پسر 5 ساله محدوده قد نرمال بین 98 تا 122 سانته که البته بهترین قد براى این سن 110 سانته
و محدوده وزن نرمال بین 14 تا 28 کیلو در نوسانه که باز بهترین وزن در این سن 19 کیلو هستش
به هر حال عامل ژنتیک و مشخصات نژادى رو هم نباید نادیده گرفت
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...
آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
سلام عزیزم
به نظر من با یه متخصص تغذیه خوب مشورت کن چون تغذیه مناسب تا قبل از بلوغ می تونه قد رو به حد نهایی ژنتیکی اون برسونه. در ضمن بهتره پسرتو از نظر کم خونی فقر آهن هم چک کنی چون بیشتر ایرانیها این رو دارن. مخصوصا اگر بچه شیر مادر خورده باشه (میزان آهن موجود در شیر مادر کمتر از شیر خشک هست) و قطره آهن رو تا 2 سال به صورت کامل و مرتب نخورده باشه، ممکنه ذخایر اهن بدن پایین بیاد که به شدت روی اشتها و متعاقب اون رشد، اثر داره. پسر من هم همین شرایط رو داشت چوت آهن رو خیلی بد می خورد و خیلی زودتر از موعد قطعش کردم. ولی یه دوره که بهش آهن دادم خیلی خوب شد. شما هم بهتره با یه پزشک خوب مشورت کنی. نگران نباش
با عکس گرفتن از مچ دست بچه میشه قدش رو در بزرگسالی پیش بینی کرد. دکتر واسه دخترم نوشت ولی من انجام ندادم.
خانم مرمر در نظر داشته باش بچه شما تقریبا 1 سال کوچیکتر از همسن و سالهاش هست.
دختر من 22 کیلو وزن و 106 هم قدش بود که دکی گفت قدش باید 109 باشه و وزنش 17 کیلو آخر مرداد دنیا اومده و 5 سالشه
پسرمن دوسال و نیمه است و قدش 95 و وزنش15.5کیلوست.خیلی معمولی بهنظر میاد نه چاق و نه لاغره. من زینک سولفات و کیندر و اهن هنوز بهش میدم چون هم کم اشتهاست هم برای رشدمو و قدش یعنی برای استخوناش خیلی خوبه...شماهم موفق باشی.
2706